PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eigenbedarf hakkinda bilgi lazim

smarty55
26 Mart 2017, 22:58
Slm arkadaslar. Wegen Eigenbedarf kiracimi cikartmak zorundayim. Kiracim ise uygun daire bulamiyorum nezaman bulursam ozaman cikarim diyor. Kündigung 30.06.17 ozaman cikmassa neyapabilirim?

kayserli
26 Mart 2017, 23:06
Slm,

bu soruya cevap vermek icin birkac bilgiler daha yazmalisin.

1. Daire ye kim tasinacak? Tasinacak kisi senmisin yoksa ?

2. Kiraci ile sen mi Mietvertrag yapmissdin yoksa senden önceki Daire sahibi mi?

3. Kündigungu nezamam "aussprechen" yaptin, yani nezaman kiracina yolladin?

4. Mietvertrag hangi tarihden yapilmisdi?

5. Laufzeit-Mietvertrag mi yoksa unbefristet Mietvertrag mi?

6. Kündigungu nasil yazdin ve neler yazdin?

Almancan iyise bak bu sayfada yaziyor:

https://ratgeber.immowelt.de/a/kuendigung-wegen-eigenbedarf-so-sollten-vermieter-vorgehen.html

smarty55
26 Mart 2017, 23:27
1 evet ben tasinacam
2 verwalter yazdi Mietvertrag
3 30.06.17 üc ay önce gönerdim
4Mietvertrag 2 sene önce oldu
5 Mietvertrag unbefristet
6Kündigung verwalter yazdi ben imzaladim yani wegen Eigenbedarf üc ay sonra lütfen cikin...

akbaba
06 Mayıs 2017, 00:12
benim bir tanidigim kiracisi ile sorunlu.tanidigim cok düsündü, aklina Wegen Eigenbedarf... geldi.
babasi var 75 yasinda,yaninda kaliyor.babam oturacak diye kiraciyi cikarmak istiyor.
kiraci cikinca babasinin anmeldungunu eve yapacak ve birkac sonra evi baska birine kiraya vermek istiyor.
icinizde böyle tecrübesi olan varmi? Wegen Eigenbedarf'dan kiraciyi cikarinca, babamiz kac ay oturduktan sonra evi baskasina kiraya verebiliriz?

Dedikli
06 Mayıs 2017, 00:40
benim bir tanidigim kiracisi ile sorunlu.tanidigim cok düsündü, aklina Wegen Eigenbedarf... geldi.
babasi var 75 yasinda,yaninda kaliyor.babam oturacak diye kiraciyi cikarmak istiyor.
kiraci cikinca babasinin anmeldungunu eve yapacak ve birkac sonra evi baska birine kiraya vermek istiyor.
icinizde böyle tecrübesi olan varmi? Wegen Eigenbedarf'dan kiraciyi cikarinca, babamiz kac ay oturduktan sonra evi baskasina kiraya verebiliriz?

1.Yil sonra baskasina verebilir benim is arkadasina avukat öyle söylemisti oda 1.Yil sonra baskasina kiraya verdi siz yinede avukatiniza danisin/sorun..