PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede araba kiralamak istiyorum sorum var...

avcilar kirali
27 Temmuz 2015, 16:07
Baslikta yazdigim gibi Antalyada bir Fiat Doblo kirtalamayi düsünüyorum.Isyerinde Arkadasdan duydum,Fiat Doblo LKW-Zulassung oluyormus ve 80km/h hizli gidemezmisin autobahnda.asli varmi acaba,yardimci olursanaz sevinirim,saygilar...

Muhammed
27 Temmuz 2015, 17:23
Fiat Doblo normalde binek aractir yani LKW-Zulassung felan olayi anca sahibi tipini degistirmek isterse yapabilir, ben almanyada ford fiesta'da gördüm adam arka koltuklari atmis önde 2 koltuk kalmis LKW ehliyeti olmasi gerekiyor sürülmesi icin.

Demek istedigim zaten kiraliyacagin yerde arabanin ne tür oldugunu ögreneceksindir, veya nasil istiyorsan söylersin ona göre araba verirler.

Araba kiralanacak yerleride, otomobil bölümünden bakabilirsin, Kiralik arabalar icin acilmis bir konu var orada.

hope41
28 Temmuz 2015, 13:00
Bir arkadas gecen sene kiraladi ama böyle birsey dememisti, eger hala güncelse senin icin konu arkadasa sorabilirim. Izinde TR de ama su an, hatta yine kiralik araba ile ali ama bilmiyorum bu sene de Doblo mu aldi....

Gerci o arkadas burda bile 100 kmh yi pek gecmiyor belkide Doblo da sinir varsa isine bile gelmistir :)

cassano
28 Temmuz 2015, 15:05
Doblo bildigin araba, türkiye de herkesin altinda olan araba. Yollarda duman attirana da var, kuzu kuzu sag dan gideni de var. Icin rahat olsun.

korayce
29 Temmuz 2015, 00:37
kiralama sirketindeki araclar binek otomobil katogorisinde oluyor .normal otomobil sürer gibi sürüyorsun.trafik kurallari disinda bir yasak söz konusu degil.tr de benim biraderimde doblo var normal sürüyor.ayni aracin arka kapi ve bagaj kismi camsiz ve arka koltuklari olmayanlari kamyonet sinifi geciyor.sen gönül rahatliginca kiralayabilirsin aracin kullanimi da cok rahat ve konforlu biraderdeki dizel cokta ekonomik.ben her izinde sürüyorum.

avcilar kirali
29 Temmuz 2015, 09:31
Cevaplariniz icin tesekkürler....

DiRENiS
30 Temmuz 2015, 23:43
genelde kullanicilari doblolari "N1" yani kamyonet statüsünde kayit ettiriyor.Arac ruhsatinda "(J)ARAC SINIFI" kisminda ne yaziyor bakmak lazim.
Otomobil (M1)(M1G) , Kamyonet (N1)(N1G) vs. gibi.

TipiTip
31 Temmuz 2015, 00:19
evet öyle bir durum var ,

birazda karisik bir durummus duydugum kadariyla

bende 3 ayda Türkiyede kulak misafiri oldum buna benzer bir konusmaya

ama ilgimi cekmedi fazlada dinlemedim , arastirmada fayda var !!

sonra basin agrimasin

korayce
31 Temmuz 2015, 23:38
bu araclar ilk trafik kaydi yapilirken kullanma amacina göre siniflandiriliyor.egerki araci hususi kullanilacaksa normal binek araclar gibi aciliyor. ama ticari amacli yani is yeri veya yük tasimak amaciyla ise diger gruptan aciliyor.ben almanyaya yerlesmeden önce 2000 model berlingo almistik o zamanda durum ayniydi camlarini actirip koltuk taktirip taksiye cevirmistik.yani bu tip araclar fabrika cikisli kapali kamyonet olarak cikiyor tescil yapilirken siniflandiriliyor.rent a car daki araclar hususi sinifta yani normal binek arac olarak geciyor. eger kamyonet sinifi olsa mesela istanbulda bogaz köprüsünden gecerken belirli saatlerde kamyon kamyonet yasagina takiliyordu eskiden beni birkere durdurmustu polis ruhsatta hususi yazdigi icin bir sorun olmamisti.yani kisaca 2000 yilindan beri 4. aracimiz doblo hic sorun yasamadik.sizde yasamazsiniz.

DiRENiS
03 Ağustos 2015, 01:47
kamerali radarlar ne olarak görüyor bu tür araclari? ceza kesilmeden önce trafik kaydi kontrol ediliyor mu, yoksa direk ceza mi kesiliyor?