PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru=) Domatesler cicik aciyor sonra Dökülüyor aceba neden.

dalga
27 Temmuz 2015, 15:43
Sevgili Arkadaslar.

Ben Türkiyeden Kendi bahcemizden olusan Domateslerin tohumunu getirdim.
Bu Senede ektim cikti. Cikti cikmasinada ama Cicek aciyor sonrada o Cicekler dökülüyor. Yani Analayacaginiz döl olmuyor.

Sebebi ne olabilir .

Saygilarimla.

p4nzer38
29 Temmuz 2015, 09:54
selam belki bu sene cok erken ,seneye verir .
Benim balkon da tomates lerim var ,ve suan bir kaç salkimlarim var ... ama haala yesil.

dalga
06 Ağustos 2015, 17:00
Sevgili kardesim
Anlamadim bu sene cok erken derken neyi kasettin. Domates sitilleri kuruyunca birdahaki seneye vermez.
Ben Domatezin cekirdegini ekmistim. sitilleerin masallahi var . Cicekgi aciyor sonra dökülüyor.
Buna birtürlü anlam veremedim. Annem oda inanamiyor domatesin iyi oldgu icin önceki ekenler Tekrardan Tohomunu istemisler.

Tek süphem Memleketin topragiyla buranin topragi arasinda fark ettiginden vermiyordur diye düsünüyoru.
Saygilarimla.

Ali Haydar
16 Ağustos 2015, 11:03
Tek süphem Memleketin topragiyla buranin topragi arasinda fark ettiginden vermiyordur diye düsünüyoru.
Saygilarimla.

alakasi yok,
sicak havalardandir, birde cicekler döllenmedigindendir. bahceni arilarin yasam ortamina uygun düzenlersen cok yardimini görürsün. yada cicekleri kücük bir fircayla sende dölleyebilirsin.

albs007
05 Eylül 2015, 15:47
Sevgili Arkadaslar.

Ben Türkiyeden Kendi bahcemizden olusan Domateslerin tohumunu getirdim.
Bu Senede ektim cikti. Cikti cikmasinada ama Cicek aciyor sonrada o Cicekler dökülüyor. Yani Analayacaginiz döl olmuyor.

Sebebi ne olabilir .

Saygilarimla.

Domates tohumlarini direkt bahceye ektinizse yanlis yapmissiniz.Önce saksilara ekip bahara dogru daha sonra cikan fideleri bahceye sasirtmaniz gerekiyor.Eger bu sekilde yaptiysaniz buna ragmen bu sorunu yasadiysaniz topraginizi güzelce hayvan gübresiyle karistirip devredin, seneye birdaha deneyin bakalim .Baska bir sorunuz olursa bana yazabilirsiniz.

AHMAD ZAHIR
06 Eylül 2015, 22:46
bence çevre şartları ve toprak önemlidir.

antika
10 Eylül 2015, 20:23
bende söyle bir not vereyim sizlere TR ye tohumlar genelde israilden geliyor tohumculuk israilin elinde genelde bir kereye mahsuz ekiliyor yani döl dedigimiz sey yok onlarin tohumunda bir kere ekilir ondan alinan tohumlarda döllenmez yeni meyve sebze neyse vermez belki sizin getirdiginiz tohumlar ondandir bir kereye mahsus olanlar yani bunuda göz önünde bulundurun derim bu senede burdan al dene kolay gelsin

TipiTip
10 Eylül 2015, 22:10
bende söyle bir not vereyim sizlere TR ye tohumlar genelde israilden geliyor tohumculuk israilin elinde genelde bir kereye mahsuz ekiliyor yani döl dedigimiz sey yok onlarin tohumunda bir kere ekilir ondan alinan tohumlarda döllenmez yeni meyve sebze neyse vermez belki sizin getirdiginiz tohumlar ondandir bir kereye mahsus olanlar yani bunuda göz önünde bulundurun derim bu senede burdan al dene kolay gelsin

cok dogru söylüyorsun

Türkiyede Tohum pazari hemen hemen 100% israil kökenli sirketlerin elinde

simdi neden nicin böyle tartismasina girersek isin icinden cikamayiz

ama arkadasin dedigi gibi bu Tohumlardan alip buraya getirirseniz bu yetisen sebzelerden Tohum alip ekemezsiniz !!!!!!

bu Tohumlar birkereye mahsus ekilir yetisen sebzeden alinan Tohum Kattiyen ekilmez !!!!!!

ben Salata olsun Domates olsun Türkiyeden bu Tohumlardan aldim getirdim , Toprak ve Iklim sartlari iyi giderse Süper verim oluyor

ama aynen bende Tohum almayi denedim , OLMADI kuruttugum ve bir sene sonra ekmek istedigim Tohumlar yetismedi

ama Köyden YERLI DOMATES tohumu alip getirsmistim , senelerdir Ayni Tohumdan alip ekerim alip ekerim

yazin Yetistirdigim Domateslerin Tohumlarini kuruturum saklarim

Türkyieden Tohum getirecekseniz Yerli Tohum olsun Köydeki insanlara sorunda alin

HAZIR ASILI TOHUM OLMASIN

dalga
13 Eylül 2015, 15:32
Bütün Katilimci Arkadaslara

Bilgi vede Paylasiminizdan dolayi Sükranlarimi bildiririm.

Evet yazilarimda belirttigim sekilde malesef Domatezin döllerini alamadik. Burdan Baska bir Arkadasimin Balkonda yetistirdigi Sitili, Sitilledikten sonra ikisi ayni ortamda döllendi.
Türkiyede Kendi bahcemizin Domatezlerinden alinmisti domatez tohumlari. Yani Pazarda satilanlardan degil. Yani israil Tohumu felanda degil.
Teyze ogullari aldiklari tohumdan okadar memun kalmislarki busenede Ayni tohumdan ekmisler..
Memlekette sorun yok Sorun burdaki ortamda.

Saygilarimla.

maltepeli54
29 Aralık 2015, 04:46
Size tecrubelerimi paylasayim ben her sene su sekilde yapiyorum aldi, lidl, real, penny, norma gibi alisveris yerlerden domates alir kuruturum ve 4, 5 aylarda saksiya dikerim bu aylarda birde chery ufak domateslerden alirim 4 bölerim saksiya dikerim bazen keller sicak burada buyuturum simdi kucuk kendim sera yaptim 10 , 15 cm buyudumu seraya aliyordum simdi kuruttugum cekirdekleri direk serada buyutuyorum ve kucuk chery domatesleri cicek saksilarivar ufak gozlu sera icin onlarda buyutuyorum verimde aliyorum cok guzelde veriyor 3 senedir havalar iyi oldumu guzel veriyorlar ama birproblem var 1 ay 6 hafta icinde ne olursa sansina bazen hepsi degil alttan curumeye basliyor yaniyor onu cozemedim acaba nedendir ilk sene cok iyiydi bu sene yani 2016hayvan gubresi atacam bakalim nasil olacak

Elvis
30 Ocak 2016, 17:13
Size tecrubelerimi paylasayim ben her sene su sekilde yapiyorum aldi, lidl, real, penny, norma gibi alisveris yerlerden domates alir kuruturum ve 4, 5 aylarda saksiya dikerim bu aylarda birde chery ufak domateslerden alirim 4 bölerim saksiya dikerim bazen keller sicak burada buyuturum simdi kucuk kendim sera yaptim 10 , 15 cm buyudumu seraya aliyordum simdi kuruttugum cekirdekleri direk serada buyutuyorum ve kucuk chery domatesleri cicek saksilarivar ufak gozlu sera icin onlarda buyutuyorum verimde aliyorum cok guzelde veriyor 3 senedir havalar iyi oldumu guzel veriyorlar ama birproblem var 1 ay 6 hafta icinde ne olursa sansina bazen hepsi degil alttan curumeye basliyor yaniyor onu cozemedim acaba nedendir ilk sene cok iyiydi bu sene yani 2016hayvan gubresi atacam bakalim nasil olacak
Ben bir kaç kez kükürt eksikliğinden hastalandığını okumuştum ne kadar faydalı olur bilemem çok şükür 5 sene içinde bir defa başıma geldi bu sezon bayağı kaliteli ve bol ürün hasat ettim.