PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : paypal ile yatirdigim parayi nasil alabilirim(satin aldigim ürün gelmedi)

sswiss
05 Mart 2017, 19:41
slm arkadaslar
Ben online olarak bir ürün satin aldim ve paypal ile ödeme yaptim ,ancak ürün saticinin stoklarinda kalmamis ve ne zaman onlarin stoklarina gelecegini bilmiyorlarmis.
siparis ettigim tarih 21.2.2017 ve bu güne kadar bekledim belki onlarin stokguna gelir diye ama halen yok.
Ben ödedigim parayi nasil alabilirim paypal araciligila
tskler

eren67
05 Mart 2017, 20:11
Käuferschutz

Unser Käuferschutz hilft Ihnen, wenn Ihr gekaufter Artikel nicht ankommt oder ganz und gar nicht der Beschreibung entspricht. Melden Sie uns das Problem und wir prüfen Ihren Fall. Wenn Ihr Käuferschutzantrag berechtigt ist, erhalten Sie den gesamten Kaufpreis sowie die Versandkosten zurück.

https://www.paypal.com/de/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

femo
05 Mart 2017, 20:19
@eren67 arkadasin dedigi gibi, yalniz 40 günü gecirmeden önce Käuferschutz'u acman gerekir,
41'inci günden sonra parayi göremiyorsun, ozaman islem Käuferschutz altina girmiyor

sswiss
05 Mart 2017, 20:40
simdi yaptim eren arkadasin dedigini ,saticiya mail atmis paypal ve oradan cevap gelmesini bekliyorum

deluxe
06 Mart 2017, 20:54
@eren67 arkadasin dedigi gibi, yalniz 40 günü gecirmeden önce Käuferschutz'u acman gerekir,
41'inci günden sonra parayi göremiyorsun, ozaman islem Käuferschutz altina girmiyor

pypl Käuferschutz'u 180 Güne cikartmamismiydi

Memoli1976x
07 Mart 2017, 01:02
pypl Käuferschutz'u 180 Güne cikartmamismiydi

evet dogru

So geht Käuferschutz

Ihr Artikel ist nicht angekommen oder entspricht nicht der Beschreibung? Nehmen Sie einfach über Ihr PayPal-Konto mit dem Verkäufer Kontakt auf. Sie haben bis zu 180 Tage nach der Zahlung Zeit, das Problem zu melden. Kommt es zu keiner Einigung, können Sie innerhalb weiterer 20 Tage uns die Klärung übertragen.

https://www.paypal.com/de/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

sswiss
09 Mart 2017, 11:02
arkadasalr bu konuyu actigim gün Käuferschutz islemini yaptim ama dogru yaptimmi bilmiyorum.Saticiya gönderdigim parayi buldum benim paypal da ve oradan ürün gelmedi diye bir secenek vardi tikladim orada mesaj yazma yerine sorunu yazdim ve gönderdim .Buraya kadar dogrumu bilmiyorum.

sonra bana mail geldi paypaldan diyorki yazmis oldugunuz mesaji saticiya yolladik ve bir kac gün yanit vermesini bekleyin diyor.
satici bana mail yazdi ve 2 gün icinde parayi yolluyacam dedi,ancak 5 gün oldu halen gelmedi.
dün ve bu gün yine paypal da o daha önce actigim konuya mesaj yazdim param gelmedi ,satici parami göndermedi diye .
Benim anlamadigim ,Paypal da ben oraya ne yazarsam paypal saticiya yönlendiriyor yazdiklarimi ,paypal kendisi birsey yapmiyormu? yaw ben satici ya mesaj gönderirim sorun yok mail den yaziyorum Paypal sen benim yazdigim mesajlari saticiya neden yönlendiriyorsun müdahale etsene benim parami yollamamis.

Impostor
09 Mart 2017, 13:15
paypal'i ara istersen, gecen sene ebay'den aldigim bir ürünü ayni gün iptal ettim tekrar. satici parayi iade etti fakat paypal hesabima aktarmadi, aradim teknik hata var halletmeye calisiyoruz gibi sacma bir sebep söylediler. 17 gün sonra hesabima geldi para

tr-22
09 Mart 2017, 13:51
Birde paypal kontonu kontrol et,satici gönderdim diyorsa bir hafta sonra para senin paypal kontonda görünüyor.

sswiss
09 Mart 2017, 13:59
yok göndermemis cünkü 3 gündür adamla yazisiyorum mail ile,ok diyor tamam diyor 2 gün icinde gönderilecek 2 gün geciyor yine ok diyor tamam diyor özür dileriz bu gecikmeden dolayi bir kac gün icinde hemen isleme alacagiz diyor.
yaw arkadas ya gönder yada yok kardesim ne ürünü nede parayi gönderiyorum de.

paypal a mesaj cektim ,paypal hangi yolu takip etmem gerektigini SIK sorulan sorular bölümünden nasil yapacagimi gönderdi (Wie kann ich eine Rückzahlung veranlassen?

A. Wie kann ich eine Rückzahlung veranlassen?

So einfach senden Sie eine Rückzahlung:

1. Loggen Sie sich in Ihr PayPal-Konto ein.

2. Klicken Sie auf "Aktivitäten", dann auf die Zahlung. Klicken Sie in der Mitte der Seite auf "Rückzahlung senden".

3. Geben Sie danach noch den gewünschten Erstattungsbetrag ein und klicken auf "Rückzahlung senden".

Sie können eine Zahlung innerhalb von 180 Tagen entweder teilweise oder ganz erstatten. Sollte die Zahlung mehr als 180 Tage zurück liegen, können Sie die Zahlung mittels "Geld senden" schicken. Jedoch können wir in diesem Fall Ihre Empfangsgebühren nicht zurück erstatten und müssen dem Empfänger die normalen Gebühren berechnen.

ancak bu secenek yok göremiyorum (Klicken Sie in der Mitte der Seite auf "Rückzahlung senden)

Birde paypal kontonu kontrol et,satici gönderdim diyorsa bir hafta sonra para senin paypal kontonda görünüyor.

tr-22
09 Mart 2017, 14:37
Rückzahlung sen yapmiycanki,karsi taraf yapicak, karsi tarafin göndermedigi parayida alamazsin,yani sen geri cekemezsin,ancak paypal yapar.
Aldigin ürünü nerden hangi siteden aldin yazmamissin,privat aldiysan onuda karsi tarafin iyi niyetliligine birakacan yada paypal geri cekme imkani varsa ceker,tabiki saticinin onayini almasi lazim.

44Malatya
09 Mart 2017, 18:59
Bundan bir kaç yıl önce ebay açık artırmadan iphone 4s almıştım, satıcı çiziksiz ve simlock frei yazmıştı, parayı paypal la ödedim, telefon geldi, kenarları çizikliydi ve telekomun simlocku vardı. Satıcıyla direk anlaşamadım, käuferschutza girdim, yine satıcıyla temasa gectim ama birtürlü bana veya paypala parayı göndermek istemedi. PayPal telefonu geri gönderin bizde size parayı gutschreiben yaparız dedi ve öyle oldu.

sswiss
09 Mart 2017, 19:34
valla bilmiyorum,hani herkes diyor ya paypal ile ödeme yaparsan ürün gelmezse ,hatali ürünse, sorunlu ürünse ve üründe kirik dökük varsa paypal parani geri alir .siparis ettigim yerde bir cok ödeme secenegi vardi bende garanti olsun diye paypal ile ödedim.

yukarida da yazdigim gibi ,karsi tarafla mail ile iletisim kuruyor ve cevap veriyor adam bana özür diliyor kusura bakmayin diyor gönderecem diyor ama bir türlü para gönderilmiyor.bir kac gün sonra gönderecem ,yarin gönderecem diyor

44Malatya
09 Mart 2017, 20:54
Şimdiye kadar bir sefer sorun oldu ondada paypal görevini yaptı ve karşı taraf zorunluda olsa parayı ödedi.

hayrim
15 Mart 2017, 21:35
benim cocuk iphone 5 aldi biraz kullandi bunun akusünü doldurmadigini söyledi telefonu geri gönderecem dedi dediler bir telefon tamirciye gidin ordan bozuk olduguna dair kagit aldi ve internetten kagidi postaladi paypaldan para geldi tel geri gitti bir sey yanlis yapilmistir dikkat edin