PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2017 Temmuz Ayinda Izine gidecekler

Memoli1976x
25 Şubat 2017, 01:55
2017 Temmuz Ayinda izine gidecekler bu Bölüm altinda gidecekleri Tarihleri, Yol Güzergahlarini paylasabilirler.

atsiz77
25 Şubat 2017, 07:51
28.07.2017 istikamet Dortmund Macaristan Bulgaristan Türkiye güzergahı Memleket Nevşehir'e
ALLAH (cc) izine gidecekleri Kazasız belasız gidip gelmeler nasip etsin

deli-kadir
25 Şubat 2017, 22:10
Kısmetse inşallah:

01.07.2017 saat sabah 5 gibi

Frankfurt - Passau - Wien - Budapest - Belgrad - Aleksinac
1 gece Hotel Bosphorusda konaklama
Ertesi gün:
Aleksinac - Sofia -İstanbul
Bir kaç gün sonra istikamet Antalya.

Düm dostlara hayırlı yolculuklar, Allahım sağ salim kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin

delimurat
15 Mart 2017, 17:05
24.07.17 de izin basliyor ksmet olursa cuma aksami yada cumartesi aksami yola cikmayi düsünüyoruz iki araba ile kölnden
almanya-avusturya-slovenya-hirvat-sirp-makedonya-yunanistan-Türkiye--- Kütahya(Gelibolu-Lapzeki den Feribot ile karsiya)
Yolda giderken kullanmak icin önerebileceginiz telsiz varmi cekis mesafesi uzun olan 10-15 km filan?
Siomdiden herkese hayirli yolculuklar dilerim.
saygilar

matrix64
15 Mart 2017, 20:42
27-28 Temmuz hedef USAK. Kölnden avusturya,macaristan,sirbistan,makedonya,yunanista n,gelibolu,balikesir,akhisar,salihli. Herkese simdiden hayirli yolculuklar

atsiz77
15 Mart 2017, 20:55
Aynı tarihlerde çıkıyoruz, ben belki çek üzeri gidebilirim.

27-28 Temmuz hedef USAK. Kölnden avusturya,macaristan,sirbistan,makedonya,yunanista n,gelibolu,balikesir,akhisar,salihli. Herkese simdiden hayirli yolculuklar

Mehmet 1.
16 Mart 2017, 19:01
01.07. Sabah 05:00

Augsburg > Salzburg > willach > jlubjana > Zagrep > Beograd> Nis> sofia > ist. > Ankara> samsun > Trabzo > Rize > Artvin.

Mehmet 1.
16 Mart 2017, 19:02
3600 km Ankara da 3 gün mola

canstar168
29 Mart 2017, 14:07
Selam arkadaslar ilk defa arabayla gitmeyi planliyoruz. Nelere dikkat etmemiz lazim ? Biraz yardim ederseniz cok tsk ederim.
Bu sene giden arkadaslar belki yardim eder.
1.) Toplam gidis gelis hemen hemen ne kadara mal olur ? Hepsi icinde ? (Pul, Dizel, Otoban, falan filan)

Araba: Golf 6 GTD (bj 2010) (5-6 Litre Dizel yakiyor) 8 Litreden hesap yapilabilir. (55 Litre Depo) (Ben 10x Depo hesaplamisdim sanirim az) 1500€ gidis gelis yeter mi ?
2 Soför ve 2 cocuk.

Istikamet:
Heidelberg - Alanya

Dönüs
Alanya -Antalya - Mersin - Nevsehir - Ankara - Istanbul - Heidelberg

Tarih:
26.07 yada 27.07 aksam saat 10 - 11 gibi cikmayi düsünüyoruz.

Güzergah olarak hic bir bilgimiz yok. Navigationa verecegiz. Birde internetsiz navigation yüklicem Iphona.

2.) Güzargah icin biraz bilgi verirseniz cok sevinirim. Eski nesiller anlatiyorlar pasaportun arasina para falan koymak lazimmis. Rüsvet falan daha var mi ?

3.) Mola vermek icin nereyi önerirsiniz ?

Simdiden cok tsk ederim

Saygilar

deli-kadir
29 Mart 2017, 22:13
Selam arkadaslar ilk defa arabayla gitmeyi planliyoruz. Nelere dikkat etmemiz lazim ? Biraz yardim ederseniz cok tsk ederim.
1.) Toplam gidis gelis hemen hemen ne kadara mal olur ? Hepsi icinde ? (Pul, Dizel, Otoban, falan filan)

Araba: Golf 6 GTD (bj 2010) (5-6 Litre Dizel yakiyor) 8 Litreden hesap yapilabilir. (55 Litre Depo) (Ben 10x Depo hesaplamisdim sanirim az) 1500€ gidis gelis yeter mi ?
2 Soför ve 2 cocuk.

Istikamet:
Heidelberg - Alanya

Dönüs

Tarih:

Güzergah olarak hic bir bilgimiz yok. Navigationa verecegiz. Birde internetsiz navigation yüklicem Iphona.

2.) Güzargah icin biraz bilgi verirseniz cok sevinirim. Eski nesiller anlatiyorlar pasaportun arasina para falan koymak lazimmis. Rüsvet falan daha var mi ?

Simdiden cok tsk ederim

Saygilar

Arkadaşım ilk önce yolunuz açık olsun. Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin.

1. Gideceğin güzergahı önceden belirle ve naviye güvenme. Sana tavsiyem Almanya Avusturya Macaristan Sırbistan Bulgaristan yolunu kullanman. Adac den bilgi alabilirsin. Evraklarını kontrol et. Pasaportlar dönüş tarihinde en az 6 ay geçerli olması lazım. Oturumları unutmayın. Ehliyet ve Fahrzeugschein artı Grüne Karte şart. Yelekleri unutma. Bol bol bozuk para al yanına. Fazla nakit bulundurma. Aracında evraklarla paranı ayrı tut.Mutlaka uykunu al. Yorgun kullanma. Canınızdan başka hiçbir şey önemli değil. Vinyetleri almayı unutma. Hız limitlerini ihmal etme.

Masraf konusu ise arabadan arabaya fark eder. Sen Golf ile belki 600-700 € ya gider gelirsin. Ben Frankfurttan Antalyaya Mercedes 320 cdi ile 900€ ya gidip geliyorum.

2.) Rüşvet olayına sakın girme, başına iş açma. Ben 2010 dan bu yana bir kere 5 € verdim Makedonyada. Ama sen sakın teklif etme

3.) Mola verecek yer çok. Kalabalık yerleri seç. Tenha yerlerden uzak dur. Biz hep sabah 5 de çıkarız. Bir gece Sırbistan'da otelde kaldıktan sonra ertesi gün devam ederiz.

akdenizli33
30 Mart 2017, 07:15
26.27.temmuz Hagenden ylniz gidecegim Aile oalrak..beraber gidecek bir Aile ariyorum.

canstar168
31 Mart 2017, 13:05
Arkadaşım ilk önce yolunuz açık olsun. Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin.

1. Gideceğin güzergahı önceden belirle ve naviye güvenme. Sana tavsiyem Almanya Avusturya Macaristan Sırbistan Bulgaristan yolunu kullanman. Adac den bilgi alabilirsin. Evraklarını kontrol et. Pasaportlar dönüş tarihinde en az 6 ay geçerli olması lazım. Oturumları unutmayın. Ehliyet ve Fahrzeugschein artı Grüne Karte şart. Yelekleri unutma. Bol bol bozuk para al yanına. Fazla nakit bulundurma. Aracında evraklarla paranı ayrı tut.Mutlaka uykunu al. Yorgun kullanma. Canınızdan başka hiçbir şey önemli değil. Vinyetleri almayı unutma. Hız limitlerini ihmal etme.

Masraf konusu ise arabadan arabaya fark eder. Sen Golf ile belki 600-700 € ya gider gelirsin. Ben Frankfurttan Antalyaya Mercedes 320 cdi ile 900€ ya gidip geliyorum.

2.) Rüşvet olayına sakın girme, başına iş açma. Ben 2010 dan bu yana bir kere 5 € verdim Makedonyada. Ama sen sakın teklif etme

3.) Mola verecek yer çok. Kalabalık yerleri seç. Tenha yerlerden uzak dur. Biz hep sabah 5 de çıkarız. Bir gece Sırbistan'da otelde kaldıktan sonra ertesi gün devam ederiz.

Sagol usta. Bilgiler icin tsk ederim.

MiAy
01 Nisan 2017, 20:53

2 Soför ve 2 cocuk.

Istikamet:
Heidelberg - Alanya

Dönüs

Tarih:

Simdiden cok tsk ederim

Saygilar
Ustam,
arkadaş zaten çoğu dikkat etmen gerekenleri yazmış.
Benim sana tavsiyem akşam yola çıkma, akşam erkenden uyu ve sabah 4 gibi en geç 5 de bismillah deyip çıkarsan daha iyi olur.
Birde Edirne-İstanbul arası, nasıl olsa memlekete geldik diye tedbiri elden bırakma. O yolda çok canlar yandı, benim annem babam bile soyuldu. Mümkünse hiç durma.

Bilmek istediklerin olursa yaz, tecrübeli arkadaşlar veya ben mutlaka yardımcı oluruz.

Kolay gelsin

ismail07
01 Nisan 2017, 21:11
Bilgiler icin tesk. okudum ve bizede vaydasi oluyor sagolun.bende 22.07 cikaiyorum Frankfurt -Antalya inshallah hepimiz sagselim gitme nasip etsin

imparator29
05 Nisan 2017, 09:59
14 gecesi veya 15 sabahı gelsenkirchenden Allah nasip ederse bismilllah deyip çıkıcam güzarkah almanya -avusturya-macaristan-sırbistan-bulgaristan-edirne-istanbul.
yanlız çıkıcam şimdilik öyle .Herkese şimdiden hayırlı yolculuklar Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin cümlemize.Fazla hız yapmayın kurallara riayet edin Uykunuz gelince bir kaç saat gözlerinizi dinlendirin öyle devam edin yola can taşıdığınızı sakın unutmayın Allaha emanet olun.saygılar Abdullah.

infernoturko
06 Nisan 2017, 23:00

Merhaba, bende bu sene ilk defa arabayla gitmeyi düşünüyorum.

1. NRW'den kaç saatte veya kaç güne İstanbul'a varılır?

2. Macaristan sınırına yakın Avusturya'da bir otel de dinlenip devam etmeye ne dersiniz? Varmı tavsiye edeceğiniz bir otel?
Yoksa başka bir yerde mi dinlenmeyi tavsiye edersiniz ya da gerek yok mu?

3. Sıla yolunda vize gerekli mi?

4. Nerelerde yakıt almayı tavsiye edersiniz yoksa farketmez mi?

5. Bozuk para ne için gerekli?

6. Vignette hangi ülkelerde gerekli ve nerden alabilirim?

7. Kaza anında dikkat edilmesi gereken birşey varmı?

8. Sırbıstan ve Bulgaristan'ı durmadan mı geçmeyi tavsiye edersiniz?

deli-kadir
07 Nisan 2017, 20:53

2. Macaristan sınırına yakın Avusturya'da bir otel de dinlenip devam etmeye ne dersiniz? Varmı tavsiye edeceğiniz bir otel?

Birader öncelikle hayirli, kazasiz belasiz bir yolculuk diliyorum.

Bundan önceki mesajlarda yazdigim konulara dikkat et mutlaka.

1. Kac saatte veya kac günde NRW´den Istanbula varman saat kacta yola ciktigina, yollarin ve sinir kapilarin durumuna ve hizina bagli.

2. Tatilin kac hafta bilmiyorum ama acikcasi Avusturyada kalman mantikli olmaz bence. Macaristan sinirina belki yaklasik 9-10 saatte varirsin. Ben hic Avusturyada kalmadiim. Biz yola hep sabah saat 5 de cikariz, sonra Aleksinac´ta(Sirbistan) hotel Bosphorus veya Pirot´ta Hotel Sin-Kom da kaliriz. Ama dinlenmek sart. Bir insan durmadan iki gün araba kullanamaz, kullansa bile saglikli olmaz. Otel hakkinda bilgi istiyorsan bilgi verebilirim.

3. Alman vatandasiysan vizeye zaten gerek yok. Türk vatandasiysan gececegin ülkelerde 90 gün kalma hakkin var. Transit gececegin icin sorun yok.

4. Almanyadan depon dolu cik. Yolda OMV lerden yakit almani tavsiye ederim.

5. Sirbistanda otoyol ücretlerini Euro ile ödeyebilirisin, arti ihtiyaclar icinde bozuk para herzaman lazim olur.

6. Vignette Avusturya, Macaristan ve Bulgaristan icin gecerli. Hirvat üzeri gideceksen Slovenya icin de gerekli. Vignetleri ADAC den, sinirlardan, ya internetten siparis etme sansin var (sadece Avutsturya ve Macaristan). Türkiyede HGS lazim.

7. Allah hic bir zaman kaza bela vermesin. Ama insanlik hali, öyle birsey olursa ADAC yi ara. Herkese güvenme. Arabani ve icindeki önemli esyalarini (pasaport, nakit para vs.) göz önünden ayirma. Imkanin varsa yedek lastik al yanina. Motor yagi al 2 lite civari.

8. Simdi durmamak olmaz. Senin durumunu bilmiyorum ama benim iki kizim bide esim var. Illa durmamiz gerekiyor. Önemli olan kalabalik yerlerde mola ver. Yabancilarla muhattap olma. Zaten gectigin yollarin 95% otoyol. Yollar güvenli Allahin izniyle. Hadi Bularistani 4 saatte gecersin ama Sirbistandanda durmaman imkansiz.

Cologne
07 Nisan 2017, 21:03

Usta, ben gecen sene Macaristan da Sirp sinirina 20 km felan uzaklikta yani nerdeyse tam sinirda, Familia Otel diye birserde kaldim, Türkler isletiyor ve pril pril tertemiz bir otel, otoparki felan cok güzel otobanin hemen yaninda. Köln den sabah 5-6 gibi ciktim aksam saatlerinde 21-22 gibi oraya vardim. dört kisilik aile 90 euro ödedim. Aksam yattim sabah erkenden kalkip ücretsiz kahvalti var onu yaptim dusumu aldim ve dinlenmis olarak tekrar yola ciktim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Fakat gitmeden bir hafta önce ben telefonla yer ayrtimistim, ben oraya vardigimda üc , dört aile bekliyorlardi, yer ayirttiran birisi gelmesede kalsak diye. Kesinlikle yola cikmadan bir kac gün önce yerini ayirttir yoksa yer bulamazsin..

deli-kadir
07 Nisan 2017, 21:10
Usta, ben gecen sene Macaristan da Sirp sinirina 20 km felan uzaklikta yani nerdeyse tam sinirda, Familia Otel diye birserde kaldim, Türkler isletiyor ve pril pril tertemiz bir otel, otoparki felan cok güzel otobanin hemen yaninda. Köln den sabah 5-6 gibi ciktim aksam saatlerinde 21-22 gibi oraya vardim. dört kisilik aile 90 euro ödedim. Aksam yattim sabah erkenden kalkip ücretsiz kahvalti var onu yaptim dusumu aldim ve dinlenmis olarak tekrar yola ciktim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Fakat gitmeden bir hafta önce ben telefonla yer ayrtimistim, ben oraya vardigimda üc , dört aile bekliyorlardi, yer ayirttiran birisi gelmesede kalsak diye. Kesinlikle yola cikmadan bir kac gün önce yerini ayirttir yoksa yer bulamazsin..

Oda bir fikir

Cologne
07 Nisan 2017, 21:15
Arkadaslar, izine gidecek arkadaslara nacizane birde su tavsiyeler de bulunabilirim. Izin yolunda gidis veya dönüste olsun Almanya ve Avusturya da yakit alirken otobahn lardan yakit almayin. Yakit almaya niyetlendiginizde yakitiniz azaldigin da ilk Ausfahrt dan cikip biraz yerlesim yerlerinin icinde girip sehir icinden bir yerden yakitinizi doldurun, cünkü Otobahn benzinliklerinde yakit sehir icin benzinliklere göre litre basina enaz 20 cent daha pahali oluyor. Bu dedigimi sadece Almanya ve Avusturya da yapin, Macar , Sirp, Bulgarda felan sakin yoldan cikip bilmediginiz yerlere girmeyin. Yunanistandan giderkende ben hep sehir icine girip yakitimi dolduruyorum orada da sorun olmuyor ama diger ülkelerde sakin ana yoldan ve OMV benzinliklerinden sapmayin.

Birde Avusturyayi gectikten sonra yakitinizi mutlaka Kart ile ödeyin, dolandirilma imkaniniz olmaz. Bazen izin yolunda benzinliklerde görüyorum bizim vatandaslar yakit almis ücretini öderken cebinden bir tomar euro cikartiyor.. Afedersiniz ama bizim oralarda bu duruma kabaca esegin aklina karpuz kabugu düsürmek denir.. Sojnra da yollarda soyuldum diye feryat ediyorlar..

deli-kadir
07 Nisan 2017, 21:20
Arkadaslar, izine gidecek arkadaslara nacizane birde su tavsiyeler de bulunabilirim. Izin yolunda gidis veya dönüste olsun Almanya ve Avusturya da yakit alirken otobahn lardan yakit almayin. Yakit almaya niyetlendiginizde yakitiniz azaldigin da ilk Ausfahrt dan cikip biraz yerlesim yerlerinin icinde girip sehir icinden bir yerden yakitinizi doldurun, cünkü Otobahn benzinliklerinde yakit sehir icin benzinliklere göre litre basina enaz 20 cent daha pahali oluyor. Bu dedigimi sadece Almanya ve Avusturya da yapin, Macar , Sirp, Bulgarda felan sakin yoldan cikip bilmediginiz yerlere girmeyin. Yunanistandan giderkende ben hep sehir icine girip yakitimi dolduruyorum orada da sorun olmuyor ama diger ülkelerde sakin ana yoldan ve OMV benzinliklerinden sapmayin.

Birde Avusturyayi gectikten sonra yakitinizi mutlaka Kart ile ödeyin, dolandirilma imkaniniz olmaz. Bazen izin yolunda benzinliklerde görüyorum bizim vatandaslar yakit almis ücretini öderken cebinden bir tomar euro cikartiyor.. Afedersiniz ama bizim oralarda bu duruma kabaca esegin aklina karpuz kabugu düsürmek denir.. Sojnra da yollarda soyuldum diye feryat ediyorlar..

Kesinlikle katiliyorum, bu iki seyi bende arkadasa cevap yazarken söyleyecektim unutmusum. Kredi karti ile ödemek ve Almanya ve Avusturyada otoyoldan cikip yakit almak cok önemli. Ben örnegin Frankfurttan depoyu doldurup cikarim, sonra ilk yakiti Avusturyada otoyoldan cikip Sankt Pölten deki OVM den alirim. Sonra Belgrada yakin bir OMV gelir, ikinciyi ordan alirim.. Birde Bulgara girmeden bi OMV daha var, ücüncüyü ordan alirim. Sonra ver elini VATAN

cetingurkan
13 Nisan 2017, 12:37
merhaba gardaş
Navigationun varsa (Sygic europa) kimseye ihtiyacın yok.Masraf ne olur dersen google amcaya yaz o sana söyler .mesela Avusturya otoban ücreti gibi yaz...ADAC mitglied isen orda harita vesaire herşey var.şimdiden hayırlı yolculuk dilerim

deniz28
15 Nisan 2017, 16:36
20.07.2017 Ludwigshafen Giresun ALLah izin verirse herkese hayirli yolculuklar diliyorum

dalga
16 Nisan 2017, 15:14
Sevgili Kardeslerim.

Ilkdefa yolculuk yapan Arkadaslara.
Konuya söyle bir örnekte baslayayim. Ben Ilk yolculugumu1983 yapmistim. Hani belkide duymusunuzdur. Gecenin en ölüm ani diye. Yani insanlarin Uykunun bastirdigi gece saat 2 ile 4 arasi. Iste tamda ondan bahsediyorum. Ozamanlar nerde insanlar yolculuklarini böyle bir birleriyle paylasinlar.Dahada Teylikeliydi yollar. Neyse Gece tam iki siralarinda bagrim sizmis uyuyorum vede Rüya görmekteyim ben genellikle bir sekilde Rüya görürken kerndimi uyandiririm. Bir Uyandim araba saga sola gidiyor. Kimseler yolda yok. Hemen Arabayi yolun kenarina cektim. Babam ve Kardesim ne oluyor, diye paniklediler. Bende Uyumussum. Kendileride uyudugu icin farkinda degiler.
Ben bir yer gitmiyorum dedim. Babam burda bizimi öldürteceksin. Bende devam edersek asil ozaman ölecegiz.Velasi yattim. Bir Uyandim ön Arka Araba dolmus. Insanlar sanki biri dursa bizde yanina dursak misali durmuslar ve yatmaktalar.
Burada belirtmek istediğim Konu insanlar güvenilir yer bulmadıkları icin uyumadan devam etmek istiyorlar. Uyumak zorunda kalırsanız güvenli bir yerde Mulaka. Ama hepiniz degil tabi.

Bacanagimla Ilk yolculugunu Italay birindisi üzeri yaptik . Birindisiye kadar Tam besdafa Uykusu geldi ve O uyuduktan sonra yola devam ettik Giderken böyle sorun oldug ama Gelirken . Yolun Tecübesi ile birazdaha az Uykusu geldi.
Birde Iki Kisi gidiyorsaniz o Solladi diye kesinlikle sollamayin. E Büyük yanlis burda yapiliyor.Önde giden Arkadasiniz Mutlaka sizi
bekleyecektir.

Belirtmek istedigim insanin gözü bakar kalbi uyur. Uyku Sart. Burda Uyarmak istedigim eger bir Otel disinda kalabalik Istasyonlarda ve Parklarda Uyursaniz. Kesinlikle hepiniz birden degil. Aileden veya beraber gidecek arkadaslarin Ailenin hanimlari disarida siz Uyuyana kadar beklesinler. Korkutmak icin degil ama Pencerelerden bir sprayle sizi tamamen uyutup soya bilirler.

Arkadaslar Evraklardan vede Benzinliklerden bahsetmisler. Hizli gecis sistemini Gümrüge girdiginizde ordan olabilirsiniz. Burdada Zirat Bankasindan Ozaman ogs. Hgs aliniyordu. Bende simdi HGS oldugundan tekrar tekrar almageregi olmadigi icin.Hala Zirat Bankasindan veriliyormu bilmiyorum.
Türkiyede Gümrüklerde ve Sirbistan gümrügünde para bozdurgunda komison aliyorlar.
Arkadaslarin benzinlikler icin vermis olduklari tam isabetli tespit. dikate alinderim.

Eskisi gibi bulgarda Vignetlerde fazla para alamiyorlar ama genede Dikatli olmak gerek. Macar ın Vinyetini Hem gümrükte hemde İnternet ten Ismarlama imkanı var.

Benim diğer başımdan gecen bir olayda ha. Her evrakları tamamı diye baktık ama içimizde bir Sıkıntı var. Meğer arabanın Muayenesi bitmiş. Macar da ortaya cıktı .
Seri gidin derim. Gittiğiniz Ülke vatandaşların yol kat edişine göre ayak uydurun. Genellikle oraları sizden daha iyi bilmekteler.
Aslında Ara yolculuğunun güzel yanları olduğu gibi Farklı yanları da var. Tövbe edersin gene gidersin. Cok yolculuğum oldu.

Sağ salim varmanız dileği ile hayırlı yolculuklar.

okan1998
23 Nisan 2017, 15:25
21.07.17 oberhausen-Budapest-sofia-corum

Edba
25 Nisan 2017, 12:57
Oncelikle iyi yolculuklar size, bizde (24-29Haziran) civari ayni guzergahi yada Makedonya, Yunan uzeri dusunuyoruz. Ancak biz sila yolu konusunda 1 kere Italya -Yunan, ve 1 kere de Hirvatistan, Sirbia, Makedonya,...Yunan uzeri gittigimiz icin bu guzergah konusunda pek bilgimiz yok. Siz bu yolu daha once denediyseniz biraz daha detayli (bulgaristanda ve Macaristanda) hangi sinir girisini kullandiginizi ve varsa daha onceki bekleme surelerinizi ve tavsiyelerinizi paylasirsaniz sevinirim. Frankfurttan Aleksinaca kadar mesafe bayagi uzun (1540km civari) geldi bana, bu birgun icin sinir beklemeleriyle cok yorucu olmuyor mu? Biz hala Makedonya uzeri Yunanda gitmeyi de dusunuyoruz o nedenle sizin neden tercih etmediginizi paylasirsaniz seviniriz?Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.

deli-kadir
25 Nisan 2017, 15:28
Oncelikle iyi yolculuklar size, bizde (24-29Haziran) civari ayni guzergahi yada Makedonya, Yunan uzeri dusunuyoruz. Ancak biz sila yolu konusunda 1 kere Italya -Yunan, ve 1 kere de Hirvatistan, Sirbia, Makedonya,...Yunan uzeri gittigimiz icin bu guzergah konusunda pek bilgimiz yok. Siz bu yolu daha once denediyseniz biraz daha detayli (bulgaristanda ve Macaristanda) hangi sinir girisini kullandiginizi ve varsa daha onceki bekleme surelerinizi ve tavsiyelerinizi paylasirsaniz sevinirim. Frankfurttan Aleksinaca kadar mesafe bayagi uzun (1540km civari) geldi bana, bu birgun icin sinir beklemeleriyle cok yorucu olmuyor mu? Biz hala Makedonya uzeri Yunanda gitmeyi de dusunuyoruz o nedenle sizin neden tercih etmediginizi paylasirsaniz seviniriz?Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.

Şimdi güzergah herkesin kendi seçimi. Kimisine tren, kimisine gemi, kimisine kara yolculuğu daha mantıklı gelir. Kimisi yunandan gider, kimisi bulgardan.

Ben mesela daha bir kere bile trenle veya gemiyle gitmedim sılaya. Neden Slovenya-Hırvatistan değilde Macaristan diye soracak olursan, aşağı yukarı aynı mesafede Macaristan daha uygun artı yolları daha güzel. Bulgarı seçmemin sebebi ise yaklaşık 280 km daha kısa. Bulgaristanın yolları çok düzeldi. sofiayı geçtikten sonra hiç köyden geçmiyorsun. Edirneye kadar otoyol.

Bekleme süresi çıktığın güne bağlı. Hafta sonu yoğun, hafta arası daha sakin. Kullandığın kapılar da önemli. Giderken hep ana kapıları kullanırım. Dönüşte kesinlikle kullanmam. Aleksinac konusu ise isanın kapasitesine bağlı. Biz hanımla değişimli kullanıyoruz. Yaklaşık 15-16 saat sürüyor. Ertesi gün 8 saatlik yolculuktan sonra İstanbul Sancaktepeye ulaşmış oluyoruz Allahın izniyle

dragaon10
25 Nisan 2017, 16:26
24.06.17 de izin basliyor ksmet olursa cuma aksami yada cumartesi aksami yola cikmayi düsünüyorum avusturya -macaristan - serbien -bulgaristan --- Balikesir

Edba
26 Nisan 2017, 00:01
Cok tesekkur ederiz paylasimlariniz icin. Tekrar iyi yolculuklar size.

antepli46
29 Nisan 2017, 23:55
06/07/17 isvicre langenthal italya uzeri varsa bu tarihlerde ilk defa gidecegim bende

infernoturko
06 Mayıs 2017, 20:35
Daha yeni görüyorum arabamın sigortası sadece Avrupa topraklarında ve AB'de geçerli. Sigortam Direct Line ve Yeşil Kart'ta Türkiye'nin üstü çizilmiş. Türkiye'ye girdiğimde ayrıca sigorta yaptırabilir miyim? Hatta mümkünse kasko yaptırmak istiyorum.

deli-kadir
06 Mayıs 2017, 23:47
Daha yeni görüyorum arabamın sigortası sadece Avrupa topraklarında ve AB'de geçerli. Sigortam Direct Line ve Yeşil Kart'ta Türkiye'nin üstü çizilmiş. Türkiye'ye girdiğimde ayrıca sigorta yaptırabilir miyim? Hatta mümkünse kasko yaptırmak istiyorum.

Zaten Türkiyeye giris yaptiginda trafik sigortasi yapma zorunlulugu var yesil kartta carpi varsa. Ama kasko yapan sirketlerde var, yalniz mecburi degil...

MEGAbond
06 Mayıs 2017, 23:50
kismet olursa 30.06.2017---28.07.2017 tarihleri arasinda,,ailecek,,,recklinghausen--avusturya--macaristan--sirp--bulgaristan--gelibolu--bursa

gitmeyi düsünüyorum.tek araba.

herkese hayirli yolculuklar dilerim.

infernoturko
18 Mayıs 2017, 13:32
Kesinlikle katiliyorum, bu iki seyi bende arkadasa cevap yazarken söyleyecektim unutmusum. Kredi karti ile ödemek ve Almanya ve Avusturyada otoyoldan cikip yakit almak cok önemli. Ben örnegin Frankfurttan depoyu doldurup cikarim, sonra ilk yakiti Avusturyada otoyoldan cikip Sankt Pölten deki OVM den alirim. Sonra Belgrada yakin bir OMV gelir, ikinciyi ordan alirim.. Birde Bulgara girmeden bi OMV daha var, ücüncüyü ordan alirim. Sonra ver elini VATAN

OMV'de yakıtı kendimiz mi dolduruyoruz yoksa eleman mı?

akdenizli33
18 Mayıs 2017, 16:35
25.07 de cikan varmi yol arkadasi olarak.nrw

TipiTip
18 Mayıs 2017, 17:01
Kismetse 27.07.2017

Herne - Avusturya - Macaristan - Sirbistan - Makadonya - Yunanistan Selanikte Atamizin Evi ziyareti - Uzunköprü

Tek araba gidiyorum yolu bilmeyen kendine güvenmeyen ilk sefer giden
Korkan yalniz gitmek istemeyen arzu ederse takilir pesime yavas yavas gelir pesimden

mekehan
18 Mayıs 2017, 19:50
Bende 30 hazİran da yola cikacagim inşallah kazasız belasız gideriz

mekehan
18 Mayıs 2017, 19:52
Birde sorum olacak alman vatandaşı çocuklarım birisi 15 yaşında birisi 19 yaşında reisepas gerekiyormu acaba yoksa personel ausweis yeterlimi

deli-kadir
18 Mayıs 2017, 21:39
OMV'de yakıtı kendimiz mi dolduruyoruz yoksa eleman mı?

O omv den omv ye değişiyor. Ben ama hep kendim doldurdum

MEGAbond
19 Mayıs 2017, 02:11
Bende 30 hazİran da yola cikacagim inşallah kazasız belasız gideriz

ayni tarihte cikiyoruz anlasilan,,bakarsin yollarda denk geliriz,,senin cikis nerden mekehan arkadasim ?

edem1978
19 Mayıs 2017, 06:16
Selam arkadaşlar bi sorum olacak bende navigon var
kendime route ayarlamak istiyorum macar sırp bulgar
Bana hangi büyük şehirleri vereceğim söylemisiniz.
Birde navigon tavsiye edermisin yoksa başkası dahamı iyi
allah yardımcınız olsun

deli-kadir
19 Mayıs 2017, 10:20
Selam arkadaşlar bi sorum olacak bende navigon var
kendime route ayarlamak istiyorum macar sırp bulgar
Bana hangi büyük şehirleri vereceğim söylemisiniz.
Birde navigon tavsiye edermisin yoksa başkası dahamı iyi
allah yardımcınız olsun

Amin kardeş, cümlemizin İnşallah. İlk önce viyana'yı gir, Viyana'ya yaklaşmadan Budapeşteyi gir, Budapeşteye yaklaşmadan Belgrad'ı gir, Belgrad'a yaklaşmadan Sofyayı gir, Sofyaya yaklaşmadan İstanbul'u gir. Navigasyon kartın eğer aktüelse sıkıntı yaşamazsın. Ama şunu söyleyeyim yollar çok basit şaşırman hemen hemen imkansız

infernoturko
19 Mayıs 2017, 12:46
4 ve 6 yaşında çocuklarım var. Kinderreisepasslari yeterli mi?

deli-kadir
19 Mayıs 2017, 14:19
4 ve 6 yaşında çocuklarım var. Kinderreisepasslari yeterli mi?

Yeterli. Benim kızlar sekiz yaşında ve onların da Kinderreisepass var.

akdenizli33
19 Mayıs 2017, 17:11
arkadaslra yolda kalmak icin otel ariyorum yugoslavya macarda

devreklim_67
20 Mayıs 2017, 00:08
15.07.2017 yolculuk baslayacak nasip olursa istikamet ALMANYA Gelsenkirchen(paasau)-linz WIEN-Györ BUDAPEST-szeged Horgos Novi sad BELGRAD Nis -Dimitrovgrad Kalotina SOFIA-plovdiv DIMITROVGRAD(yeni otoban A4)SVILINGRAD kapitan Andrevo TÜRKIYE güzergahi ni takip edicem

iso98783
20 Mayıs 2017, 01:40
arkadaslra yolda kalmak icin otel ariyorum yugoslavya macarda
macarda family (http://family-hotel.hu/de/) hotel balastya, sirbistanda bosphorus (http://www.bosphorushotel.rs/)hotel aleksinac yada TES (http://www.tes.rs/hotel/tr/)hotel jagodina

deli-kadir
20 Mayıs 2017, 13:09
macarda family (http://family-hotel.hu/de/) hotel balastya, sirbistanda bosphorus (http://www.bosphorushotel.rs/)hotel aleksinac yada TES (http://www.tes.rs/hotel/tr/)hotel jagodina

Arkadaşın belirttiği oteller dışında Pirotta Sin-Kom Garni otelide tavsiye ederim

akdenizli33
20 Mayıs 2017, 13:37
arkadasxlar bookin.com türkiye ile sorunlarini halletimi biliyormusunuz..bildigim kadariyla mahkemelikti otel rezervasyon yapilmiyordu

salla2828
21 Mayıs 2017, 09:38
s.a arkadaslar simdi den herkeze hayirli yolculuklar. Temmuz da bende gitme yi düsüniyorum (ilk defa) nekadar masraf tutar Toplam Vignette otobahnparasi vs. Istikamet Stuttgart-istanbul.

webci
21 Mayıs 2017, 09:44
Hepsi icinde mazot parasiyla beraber corbacilarida eklersek gidis gelis 600€tutar.. .tavsiyem Navi kullanmayin cok kafa karistiriyor...en saglam ipsala istikameti..diger guzahkarlar doludur..en son gecen sene gittim cok super gecti... Tunel ve otoban parasini adac ye odemeni tavsiye ederim..ayrica maceristandavigneteyi direk gumrukten Alma.g irince ilk Gelen benzinciden al..5km ye kadar bir islem yok...
Yunanlar harika millet,sana yol veriyor sirada bekletmiyor,pasaporta Bile bakmadilar..makedonya yari otoban yari Landstraße..meledler cok SIK otoban parasi aliyor, nede olsa gardas:)Ben sahsen yunan uzeri bulgar guzargahindan daha hizli gittim..
Tc kimlik no lariniz nufusa kayitli degilse kesinlikle nufuslari degistirin.cift vatandas cocuklariniz varsa Reisepass ve ilaveten nufuslarini unutmayin.askerlik ertelemesi cok onemli..aldiginiz yoldaki vigneteleri 6ay saklayin..
30/50 Euro kadar 1 veya 2euroveya 0,50cent Dose ayarlayin+100euroyu 10/5euro olarak extradan arabada heran alabeceginiz sekilde kapak alti yapin ve tomar tomar eurocuklari herkese gostermeyin,arabanizi kesin gozonunde bulundurun'iki saniyede ayrilsaniz arabanizi kitleyin..,,,
Artik bu tecrubeleri senelerdir gelip giderken ogrendik lafim SIK gitmemis olanlar..ayrica pazara dek gelirsiniz tr de bankalar kapali oldugundan mumkunse acik ptt arayip hgs alin veya kacak gecerseniz Eve ulastiginizda hemen hgs Satin alip karayollarini arayip bildirin..
Gelip giderken tekirdag/ Istanbul arasinda suriyeli cocuklar dek gelirse para vermeyi unutmayin..yaptiginiz son iyilik olmus olabir..

cabbar78
23 Mayıs 2017, 00:04
Slm arkadaşlar gecensene macar üzeri T gittim ADAC dan tüm Vignette leri aldim fakat bana söylemediler macaristan da vignetenin sınırda alindi ben hepsini ADAC Verdi diye almadin haliyle
Ve yanlislikla var diye okumadan Slowenien Vignette sini yapistirmişim
izinden sonra ceza geldi henüz ödemedim.
Sonunç olarak ödemessem ne olur
Hergangi bir zaman aşamasi varmidir.

webci
23 Mayıs 2017, 22:07
Unwissenheit schützt nicht vor STRAFE.. odesen iyi olur..Kat Kat artar ayrica macarda arananlar listesine girersin;)130/260/390 Euro vs....
cezaların 30 gün içinde verilen posta kuponu ile Macaristan'daki postanelere ödenmesi gerekmektedir.
geçersiz biletle seyahat edildiği tesbit edilmesi halinde, ceza miktari yaklasik 350/500 € arasindadir..
Ceza ne kadar??
Goruldugu uzere hirvat slowenya bulgar uzeri hizli gidilecegini dusunmek ve bir suru otoban parasi vermek,250/300 km uzunluktaki istikameti macar yunan makedonya olarak izleseler,hem bilmeyerek cezadan hemde km uzunluguna ragmen vakitten kazanarak ustune ustluk uykuyuda alarak istanbula ulasabilirler..
Tabiki en saglam bildigini okumak;)

infernoturko
25 Mayıs 2017, 17:28
Hepsi icinde mazot parasiyla beraber corbacilarida eklersek gidis gelis 600€tutar.. .tavsiyem Navi kullanmayin cok kafa karistiriyor...en saglam ipsala istikameti..diger guzahkarlar doludur..en son gecen sene gittim cok super gecti... Tunel ve otoban parasini adac ye odemeni tavsiye ederim..ayrica maceristandavigneteyi direk gumrukten Alma.g irince ilk Gelen benzinciden al..5km ye kadar bir islem yok...
Yunanlar harika millet,sana yol veriyor sirada bekletmiyor,pasaporta Bile bakmadilar..makedonya yari otoban yari Landstraße..meledler cok SIK otoban parasi aliyor, nede olsa gardas:)Ben sahsen yunan uzeri bulgar guzargahindan daha hizli gittim..
Tc kimlik no lariniz nufusa kayitli degilse kesinlikle nufuslari degistirin.cift vatandas cocuklariniz varsa Reisepass ve ilaveten nufuslarini unutmayin.askerlik ertelemesi cok onemli..aldiginiz yoldaki vigneteleri 6ay saklayin..
30/50 Euro kadar 1 veya 2euroveya 0,50cent Dose ayarlayin+100euroyu 10/5euro olarak extradan arabada heran alabeceginiz sekilde kapak alti yapin ve tomar tomar eurocuklari herkese gostermeyin,arabanizi kesin gozonunde bulundurun'iki saniyede ayrilsaniz arabanizi kitleyin..,,,
Artik bu tecrubeleri senelerdir gelip giderken ogrendik lafim SIK gitmemis olanlar..ayrica pazara dek gelirsiniz tr de bankalar kapali oldugundan mumkunse acik ptt arayip hgs alin veya kacak gecerseniz Eve ulastiginizda hemen hgs Satin alip karayollarini arayip bildirin..
Gelip giderken tekirdag/ Istanbul arasinda suriyeli cocuklar dek gelirse para vermeyi unutmayin..yaptiginiz son iyilik olmus olabir..

Çorbacılar nerde denk geliyor? Gümrükte mi, gümrük görevlisi 'çorba parası' mı talep ediyor?
ADAC'den pul nasıl temin ediliyor? Pulları posta yoluyla eve mi gönderiyorlar?

infernoturko
25 Mayıs 2017, 17:30
Çocuklar (6 ve 4 yaş) için Kindersitzerhöhung yeterli mi yoksa Kindersitz mi olması lazım?

infernoturko
25 Mayıs 2017, 17:38
İpsala güzergahı hangi ülkeleri içeriyor ve hangi kentlere odaklanmak gerek?
Almanya - Avusturya (Viyana) - Slovenya - Hırvatistan (Zagreb?) - Sırbistan - Makedonya - Yunanistan?

Arabayla ilk defa gidecek olan için hangi güzergahı tavsiye edersiniz yoksa farketmez mi?

Burtonian
25 Mayıs 2017, 18:10
Herkese selamlar
Nasipse 29 Temmuz 'da Bielefeld - Bartın.
Ben senelerdir Macaristan üzeri gidiyorum ; sıkıntısız oluyor.
Geçen sene Bulgaristan'dan gittim; yolları eskisi gibi değil, polis görmedim
Yine de herkesin kendi bileceği şey.
Hayırlı yolculuklar.

webci
25 Mayıs 2017, 18:15
Gecen sene corbacilara dekk gelmedim,yukarda yazdigim guzergahi sectim..2008 de bulgarda corba icirdim memurlara;)adac den vigneteleri kendim aldim..

webci
25 Mayıs 2017, 18:17
Çocuklar (6 ve 4 yaş) için Kindersitzerhöhung yeterli mi yoksa Kindersitz mi olması lazım?

Cocuklariniz 150cmi geciyor ve 12 yas altindaysa ve 3gurt sistemi iyi calisip basliklar da basi koruyorsa Kindersitz gerekmez..

webci
25 Mayıs 2017, 18:30
İpsala güzergahı hangi ülkeleri içeriyor ve hangi kentlere odaklanmak gerek?
Almanya - Avusturya (Viyana) - Slovenya - Hırvatistan (Zagreb?) - Sırbistan - Makedonya - Yunanistan?

Arabayla ilk defa gidecek olan için hangi güzergahı tavsiye edersiniz yoksa farketmez mi?

Wien
Budapest
Serbien e75
Szeged e75
Belgrad e75
Novisad e75/A1
Belgrad/zagreb e70 (Burda bis devem etmiyoruz ve Belgrad cikiyoruz ve Belgrad devam sonra Nis devam/Belgrad Nis devam)
Nis otoban gir
Devam ediyoruz
Yolllar ayrilirken sofya degil(bulgar gider)
Skobje(makedonya)
Thessaloniki gidiyoruz(yunan)
Kavala
Ipsala
Tekirdag
Istanbul
Ankara
Zonguldak
Vs....
Bu yolu takip ederseniz Navi gerekmez...

dreamceng
25 Mayıs 2017, 21:03
Ben 7. ayda araba ile izine gidecegim,2 yol arkadasi ariyorum.masrafalari 3 e paylasicak

matrix64
25 Mayıs 2017, 21:45
Ben 7. ayda araba ile izine gidecegim,2 yol arkadasi ariyorum.masrafalari 3 e paylasicak

Usta masrafları 3 e paylasacak derken ne demek istedin. Taxi tutup beraber mi gideceksiniz. Ayrica 7. Ayin kacina yola çıkmayın düşünüyorsun.

MEGAbond
25 Mayıs 2017, 21:55
Usta masrafları 3 e paylasacak derken ne demek istedin. Taxi tutup beraber mi gideceksiniz. Ayrica 7. Ayin kacina yola çıkmayın düşünüyorsun.

anladigim kadariyla arkadas kendi arabasiyla tek basina gidecek,,gelmek isteyen arkadaslarla yakit parasini bölüsmek istiyor.

TipiTip
25 Mayıs 2017, 22:04

Arkadaşın yazdığında anlamayacak ne var ???

Yazmış olmak için yazmaya baya meraklısın

navi5555
26 Mayıs 2017, 03:35
Arkadaslar Sygic naviyle trye giden varmi yeni bulgar otobanini taniyormu test eden varmi acaba Hangi naviyi tavsiye edersiniz Bulgarda

akdenizli33
26 Mayıs 2017, 04:04

daha detayli yazarmisin

BLACKJACK
27 Mayıs 2017, 11:04
Herkese hayirli yolculuklar

Samsunlu55
27 Mayıs 2017, 12:39

Slm nezaman gidiyorsun birader

Samsunlukurt
30 Mayıs 2017, 12:59
16.07.2017 Sabah 5 civari yola cikicaz Insallah BERLIN-SAMSUN

Usta81
30 Mayıs 2017, 15:48
Temmuz un ilk haftası İsviçre İtalya Slovenya Hırvatistan Sırbistan Bulgaristan TÜRKİYE Allah herkese hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin
bu arada Belgrad da bir gece konaklama

Usta81
30 Mayıs 2017, 15:50
Kolay gelsin:(

dreamceng
30 Mayıs 2017, 22:16
Bilmiyorum daha acik nasil yazilir,,,,kendi arabam ve tum yol masraflarini 3 e paylasicak gelis gidis,gelis ve gidis yol parasi pesin alinir.

akcaabatliusak
30 Mayıs 2017, 23:38
bende bu gün simvalley WT-710 aldim 2 set akülü usb kabel ile aküyü (yani 4 NIMH akkus800 mAh typ) doldurabiliyorsun 100 euro dan 50 euro ya düsmüs 10 km mesafeli antenli bu yil kullanacam akü ne kadar dayaniyor bilmiyorum hayirli yolculuklar kullananlar varsa bilgi verebilir.yalniz akü dolarken usb kabel takili oldugun da kullanilmiyor gibi geldi bana kötü tarafi o usb kabele cikarman gerekiyor dolunca akü sadece uzun sürüyor yaziyor saat vermiyor kendinde bakabilirsin internetten.

msahin
02 Haziran 2017, 12:15
Bende kismetse Münih'ten 15-16 Temmuz gibi yola cikmayi planliyorum. Daha kac kisi olacagi belli degil, kimse bulamazsam yalniz yada gelmek isteyen birini alabilirim. Yol güzergahi olarakta Macaristan üzeri düsünüyordum ama bugun bir haber okudum. Macarlarin su aralar cok asiri kontrol yaptiklarini yaziyor ve cok uzun beklemeler oldugunu söylemisler. Diger alternatifleride degerlendirecegim artik.
Haber burda: http://www.haberbayern.de/sila-yolunda-hangi-guzergah-daha-avantajli--3986h.htm
Münih ve civarindan o vakitlerde gidecek varsa yolcu yada ikinci araba olarakda olsa yoldas varsa beraber gidebiliriz.

sorma83
05 Haziran 2017, 15:26
Selamlar arkadaşlar.
Ben şimdiki arabamla ilk sıla yolculuğuna inşallah nasip olursa 22.07 sabahı çıkacağım. Sorum şu: BMW'lerde yada birçok yeni arabaların yedek tekerlekleri yok. Bildiğim kadarıyla sırbıstanda yedek teker bulundurulması şart. Bende BMW var Runflat lastik değil. Bu durumda Reparatur-Kit yeterlimi? Tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşlar varsa, memnun olurum.
Herkese hayırlı ramazanlar ve şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum.

Kafkas Kartali
05 Haziran 2017, 17:20
Selamün Aleyküm Gurbetci Kardeslerim,

Bizde bu sene nasipse ilk defa araba ile Vatana ulasmayi düsünüyoruz, Nis ve Belgrad´ta tavsiye edebileceginiz otellerin ismini verebilirmisiniz, Herkese Kazasiz belasiz yolculuklar dilerim.

MiAy
05 Haziran 2017, 23:40
Selamlar arkadaşlar.
Ben şimdiki arabamla ilk sıla yolculuğuna inşallah nasip olursa 22.07 sabahı çıkacağım. Sorum şu: BMW'lerde yada birçok yeni arabaların yedek tekerlekleri yok. Bildiğim kadarıyla sırbıstanda yedek teker bulundurulması şart. Bende BMW var Runflat lastik değil. Bu durumda Reparatur-Kit yeterlimi? Tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşlar varsa, memnun olurum.
Herkese hayırlı ramazanlar ve şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum.
Ustam Selamlar,
nasip olursa aynı gün sabahdan yola çıkıyoruz.
Bendede BMW var ve bendede yedek lastik yok.
Sırpda yedek lastik zorunluluğu olduğunu bilmiyorum.
Arabaya attım bir Reperatur-Kit, Allah'a emanet gidiyoruz.
Allah göstermesin, başımıza bi iş gelse, bu Kit ne kadar faydalı olur valla bilemeyeceğim.
Dediğim gibi Allah'a emanet gidiyoruz.
Hayırlı yolculuklar

MiAy
05 Haziran 2017, 23:47
Selamün Aleyküm Gurbetci Kardeslerim,

Bizde bu sene nasipse ilk defa araba ile Vatana ulasmayi düsünüyoruz, Nis ve Belgrad´ta tavsiye edebileceginiz otellerin ismini verebilirmisiniz, Herkese Kazasiz belasiz yolculuklar dilerim.
Ustam,
nereden yola çıkıyorsun?
Ben Ludwigshafen den( Frankfurt yakınları) yola sabah 4 gibi çıkıyorum.
Akşam 24:00 gibi Edirne'de oluyorum ve orada otelde kalıyorum.
Demek istediğim, gidebilirsen veya yolun benden çok fazla değilse Niş-Belgrad yerine Edirne'de kalsan ?
Selamlar

akdenizli33
06 Haziran 2017, 01:47
italya uzeri giden yokmu

infernoturko
06 Haziran 2017, 13:36
Zaten Türkiyeye giris yaptiginda trafik sigortasi yapma zorunlulugu var yesil kartta carpi varsa. Ama kasko yapan sirketlerde var, yalniz mecburi degil...

Sınırda trafik sigortası hangisini önerirsiniz? Fiyatlardan Haftpflicht/Vollkasko haberiniz varmı üç hafta için?

meyas
06 Haziran 2017, 18:34
herkeze kazasiz belasiz izinler dilerim,benim bir sorum olacakti ,almanyadan--izmire gitmenin en uygun hangi yolu takip etmeliyim,yeni köprü acildimi istanbul izmir arasi 4 saatten kisa olacak diye bir seyler duymusdum,otoban icin vigniyet alinacakmi istanbul izmir arasi

deli-kadir
06 Haziran 2017, 22:41
Sınırda trafik sigortası hangisini önerirsiniz? Fiyatlardan Haftpflicht/Vollkasko haberiniz varmı üç hafta için?

Benim bildigim tek bitane sirket var kapikulede sigorta yapan. Adini unuttum ama... Generali miydi acaba?????

ZSworld
07 Haziran 2017, 00:58
14.07.2017

Recklinghausen istikamet Zonguldak Eregli. ikametgahi daha halen belirleyemedim.

hope41
07 Haziran 2017, 11:14
Ben araba ile gitmedim hic ancak bilgi olarak sunu paylasmak istedim... 3 hafta önce bir arkadas Bulgaristan üzerinden gitti ve yine geri döndü.

Onun bana söyledigi, Sirbistan da yaklasik 40 km kadar bir yerde yol calismasi var, seneye filan biter herhalde diyor arkadas... onun haricinde neredeyse full otoban artik ve yollar güzel dedi. Yani Yunanistan´dan yolu uzatmaya degmez demek istiyor. Belki bilgi olarak arkadaslarin isine yarar. Herkesin yolu acik olsun.

hope41
07 Haziran 2017, 11:28
herkeze kazasiz belasiz izinler dilerim,benim bir sorum olacakti ,almanyadan--izmire gitmenin en uygun hangi yolu takip etmeliyim,yeni köprü acildimi istanbul izmir arasi 4 saatten kisa olacak diye bir seyler duymusdum,otoban icin vigniyet alinacakmi istanbul izmir arasi

Arkadasim hic mi takip etmiyorsun TR deki gelismeleri :) Körfez köprüsü acilali cok oldu sanirim Haziran 2016 da acildi ama köprüden sonra izmir´e kadar olan otoban henüz bitmedi, Bursa´ya kadar filan gidiyorsun otobandan.

Senin icin belki alternatif feribot ile karsiya gecmen olur ama google a göre en kisa yol Körfez köprüsü. Türkiye´de HGS/ OGS diye sistem var ya onlardan alman lazim otoyol ve körpüleri kullanmak icin.

https://www.google.de/maps/dir/Istanbul,+T%C3%BCrkei/Izmir,+T%C3%BCrkei/@40.0776601,26.6140505,8z/data=!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x14caa7040068086b:0xe1c cfe98bc01b0d0!2m2!1d28.9783589!2d41.0082376!1m5!1m 1!1s0x14bbd862a762cacd:0x628cbba1a59ce8fe!2m2!1d27 .142826!2d38.423734!3e0!5i2

infernoturko
07 Haziran 2017, 13:17
Ustam,
nereden yola çıkıyorsun?
Ben Ludwigshafen den( Frankfurt yakınları) yola sabah 4 gibi çıkıyorum.
Akşam 24:00 gibi Edirne'de oluyorum ve orada otelde kalıyorum.
Demek istediğim, gidebilirsen veya yolun benden çok fazla değilse Niş-Belgrad yerine Edirne'de kalsan ?
Selamlar

Gerçekten 20 saatte varılabiliyor mu Türkiye'ye? Ne kadar hızla gidiyorsun ki? Mola filan vermiyor musun?

TipiTip
07 Haziran 2017, 13:53
Gerçekten 20 saatte varılabiliyor mu Türkiye'ye? Ne kadar hızla gidiyorsun ki? Mola filan vermiyor musun?

usta yollar acik oldumu gidiliyor

ben gecen sene misal 21 saatte köyümdeydim Uzunköprüde

hemde Mercedes Sprinter gibi büyük bir arac ile

Mazot olmaya durduk o esnada WC ihtiyaci falan biraz birsey yeme derken yola devam

mühim olan yollarin ve gümrüklerin bos olmasi

tabiki arabanin sorun yaeatmamasi ve söförlügün saglam olmali

yollar muazzam yani gidilir

MiAy
07 Haziran 2017, 19:23

Ustam,
genelde Pazartesi-Salı yola çıkıyordum.
Yollar ve gümrükler fazla kalabalık olmazsa rahat gidiliyor.
Hızım yola göre, imkan varsa 170-180 km gittiğimde oluyor.
Sık sık ama fazla oyalanmadan mola verdik.
Bu sefer Cumartesi (22.07) yola çıkmam lazım nasipse.
Bakalım bu sefer gidebilecekmiyim?
Yorulursam veya yollar çok kalabalık olursa çekerim Niş veya Pirotda bi ötele dinlenirim.
İlla gideceğim diye bir olay yok. Ama rahat gidiliyor.
Hayırlı yolculuklar herkese

webci
11 Haziran 2017, 15:14
http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?48288-Webci-iptv-livestream

SILA YOLLARINDA NELERE DIKKAT ETMELI
VEKALETNAMEYLE SEYAHAT EDENLER
RADARLAR
GÜMRÜKLER
VIDEOLU GÖRÜNTÜLER EKLEDI--

SinoParis
11 Haziran 2017, 16:44
Nasip olursa Paris-passau-vienna-budapest-belgrad-nis-sofya-edirne-sinop insallah herkese hayirli yolculuklar insallah

Konyali
12 Haziran 2017, 02:18
Allah nasip ederse Isvicre St.Gallen-Avusturya-Slo-Nis-Sofia-Istanbul.
Yalniz gecenlerde arkadas gitti Nis den sonra otoban daha insaataymis.Yani tek serit.Temmuzda da kalabalik olur diye Skopye ipsala gitcem galiba.
Herkese kazasiz belasiz izinler dilerim...

webci
12 Haziran 2017, 12:51
http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?48288-Webci-iptv-livestream

SILA YOLLARINDA NELERE DIKKAT ETMELI
VEKALETNAMEYLE SEYAHAT EDENLER
RADARLAR
GÜMRÜKLER
VIDEOLU GÖRÜNTÜLER EKLEDI--
Hirvat yunan nasil gidilir
Bulgar kavsagi
Hangi yollar kac kilometre
Ve daha fazlasi..

Ahmetd
12 Haziran 2017, 17:41
Allahin izniyle 05.07.18 aksam
Istikamet saarland'dan usak'a dogru

Ahmetd
14 Haziran 2017, 18:43
Slm arkadasim ben herzaman ilk duram izmir ben edirneden direk canakkale üzeri gidiyorum izmire yakladik 500-550 km güzel oluyor sadece bir edremit dagiydi galiba orda biraz dikatli olmak lazim

Aslan043
14 Haziran 2017, 20:19
Slm arkadaslar herkese hayirli yolculuklar
Sila yolu üzeri yan gümrüklerin haritasi varmi?

haydut67
15 Haziran 2017, 02:29
Canstar168

selam kardes önce hayirli yolculuklar.Yanliz gidecegin icin
1.Deponu sakin ceyrek litrenin altina düsürme.
2. Ufak ve kiyida kösede kalan tankstelle lerden benzin alma mümkünse durma
3. Alisverisdi tank di hep EC kartin ile öde fazla zararin olmaz.
4. Sirbistanda saridan geceyim deme lambalarda radar var.
5.En önemliside Uykunun geldigi zaman sakin biraz daha gideyim diye zorlama büyük ve kalabalik benzinliklerin arkalarinda dinlenme yerleri var cek arabani biraz uyu.
mümkün oldugu kadar kisa ama slk pause yap.Ve de kalbini temiz tut Sag salim gider gelirsin insaallah

haydut67
15 Haziran 2017, 09:57

Kardes her duyduguna inanma. 20 saat diyenler Almanya cikis kapikuleye kadar hesap ediyorlar. ben otobanlarda 160-170 gittimhalde 30 saatde hertenden zonguldak a vardim üstelik sirbistanda radara yakalandim. 3000 kilometreyi hic durmadan 150.km hizla gitmen lazim ki Almanyanin yarisi baustelle bulgarve sirbistanin cogunu sehir ici gidiyrsun.mantigin aliyormu.20satte varmayi?
Bende cok duydum 18 saatte 20 satte vardim diyeni ama hic sahit olamadim.

acipayamli
15 Haziran 2017, 10:18
selam arkadaslar izine gidecek olanlara almanaydan pazar gunu yola cikarsaniz donuste de pazar veya pazartesi cikarsaniz yolculugunuz cok rahat ederseniz yolculuk boyunca OMV benzinliklerini tercih edrseniz sizin icin iyi olur avusturya sirketi ve guvenlik personeli devamli var kendinizi yorgun hissetiginiz an mola verin onemli olan sagsalim izine gitmek sevdiklerimize aci yasatmak degil ...hizli gitmek onemli degil bugun itibari ile passu linz arasinda cok insat vat bazi yerlerde otaban tek serite dusuyor lutfen is cikisi yola cikmayin biraz dinlenip oyle cikin arkadaslar ne olur .herkese selamlar huzr dolu izinler hepinize

haydut67
15 Haziran 2017, 11:28
Cok dogru acipayamli
amac hizli gitmet degil sagsalim gitmek.
Hosgeldin desinler ama keske veya gecmis olsun demesinler

azhit
15 Haziran 2017, 15:15
bayernden yola cik 1 saat te almanya yi cik 18-20 saatte zaten kapiluleye varirsin yola nereden ciktigina bagli

sen NRW den yola cik almanya baustellesiydi stau derken en erken 6-7 saatte almanya yi cikiyorsun

avusturya yaklasik 4 saat hesapla ayni almanya gibi birde almanya da ki gibi yol acikken 120-130 km nin üzerinde gidemiyorsun sonra

gidecegin istikamete göre macaristandan gidersen yaklasik 3,5 -4 saat macar sürüyor

sonra sirbistan 550-580 km civari yol en erken 6 saat te orayi hesapla

bulgara geldin 4 saat bulgaristan yaklasik 380 km olmasi lazim

simdi bunlar yolda gececek zamanlar birde gümrüklerde bekleme yaptigin molalar benzin almak icin gecen zaman

yol acik olda hic bir yerde beklemesen standart gitsen sürat yapmadan varacagin saat NRW den 24 Saat ten önce varamassin kapikuleye kendini zor atarsin ondan sonra da yorgunluktan gözünü acamassin

ayrintili liste vardi bir ara burda bir yerlerde kayitli olmasi lazim sehir sehir sila yolu istikametinin yazdigi bulursam yüklerim öyle navi ile falan gitme taraftari degilim ben halen eski sistem yazarim sehirlerin isimlerini sehir sehir takip ederim yola ciktim mi

zaten cogu otoban trafik levhalari ni takip ettin mi ne kayip olursun ne de yolu sasirirsin hep duyarsin navi bizi yanlis yola soktu naviyle yolu sasirdik diye

yola ciktin mi allaha emanetsin bismillah dersin geze geze gideceksin pause yaptin mi arabadaki herkesin dinlenmesini sagla sadece söför ün degil stress yapmadan yol aldin mi hep zevkli geciyor yolculuk hemde yorulmadan gidiyorsun

diesel araba ile yola cikiyorsan güvenli yerden diesel almaya bakicaksin ben almanya disinda OMV den aliyorum kahve mi iciyorum öyle yavas yavas gidiyorum fistik gibi yolculuk oluyor

vinyetleri alabilecegin vinyetleri gidiyorsun ADAC dan aliyorsun ADAC in vermediklerini de gidiyorsun gümrüklerde aliyorsun
yol boyunca arabani gözünün önünden ayirmiyorsun bu yol tanimina türkiye de dahil en cok sorun asllinda türkiyede yasaniyor cüzdani iyice bosalt dolu dolu cüzdanla ne yolda ne de türkiye de gezme

sen tedbiri al da gerisi allah kerim

yolun acik olsun

meyas
15 Haziran 2017, 19:37
slm Arkadaslar herkeze kazasiz belasiz izinler dilerim,Tekirdag Bandirma arasi gemi hangi saatlerde kalkiyor 24 saat calisiyormu,yoksa kilitbahar canakkale arasi gemiylemi geceyim,istikamet izmir,tavsiyeleriniz nedir

akdenizli33
15 Haziran 2017, 21:46
7.ayin.25.giden varmi.NRW.

TipiTip
15 Haziran 2017, 22:04
slm Arkadaslar herkeze kazasiz belasiz izinler dilerim,Tekirdag Bandirma arasi gemi hangi saatlerde kalkiyor 24 saat calisiyormu,yoksa kilitbahar canakkale arasi gemiylemi geceyim,istikamet izmir,tavsiyeleriniz nedir

Usta istikamet izmir diyorsun

Tekirdagda isin ne ?

Tabiki gelibolu üzeri en mantiklisi

atsiz77
15 Haziran 2017, 22:33
7.ayin.25.giden varmi.NRW.

2 gün beklersen İnşâAllah 27 Çarşamba günü beraber gidebiliriz Dortmund Çek Bulgaristan üzeri Türkiye

MiAy
15 Haziran 2017, 23:23
Kardes her duyduguna inanma. 20 saat diyenler Almanya cikis kapikuleye kadar hesap ediyorlar. ben otobanlarda 160-170 gittimhalde 30 saatde hertenden zonguldak a vardim üstelik sirbistanda radara yakalandim. 3000 kilometreyi hic durmadan 150.km hizla gitmen lazim ki Almanyanin yarisi baustelle bulgarve sirbistanin cogunu sehir ici gidiyrsun.mantigin aliyormu.20satte varmayi?
Bende cok duydum 18 saatte 20 satte vardim diyeni ama hic sahit olamadim.

Hemşerim,
geçen sene sabah tam 04:00 de Salı günü Ludwigshafenden çıktım yola.
Akşam saat tam 0:15 de Edirne'de otelde odamdaydım.
Gümrük kapıları bomboştu diyebilirim, hiçbir yerde beklemedik.
Yukarıda inanma demişsin. İster inan ister inanma.
Kimseye yalan borcumda yok.
Saygılar

kemal32
16 Haziran 2017, 01:36
09.08.2017 Carsamba aksam Saat 17 gibi hareket saati almanya ulm - hedef Isparta Yalvac

Herkeze Hayirli Yolculuklar , Allahim Kaza Bela vermesin cümlemize....

haydut67
16 Haziran 2017, 09:17
Hemşerim,
geçen sene sabah tam 04:00 de Salı günü Ludwigshafenden çıktım yola.
Akşam saat tam 0:15 de Edirne'de otelde odamdaydım.
Gümrük kapıları bomboştu diyebilirim, hiçbir yerde beklemedik.
Yukarıda inanma demişsin. İster inan ister inanma.
Kimseye yalan borcumda yok.
Saygılar

Kardes sen benim ilk yazdigimi tam okumadin galiba senin Ludwigshafen den kapikule en fazla 2000 km kapikuleden edirne 15 km yani ssenin gibi sinira yakin olanin 18 20 saatte gitmelerinden normal birsey yok. kaldiki daha bunun istanbulu var köprüsü var. samsun a kayseri ye Zonguldak kadar giden var. Herkes senin kadar sansli degil Hem benim lafim evden eve gittim diyenlere idi. Polemige girmeye gerek yok sen gitmissin helal olsun tebrik ederim.

TipiTip
16 Haziran 2017, 13:47
2 gün beklersen İnşâAllah 27 Çarşamba günü beraber gidebiliriz Dortmund Çek Bulgaristan üzeri Türkiye

Bende ayni günde cikiyorum kismetse

Yolda görüsürüz :-)

atsiz77
16 Haziran 2017, 15:08
Bende ayni günde cikiyorum kismetse

Yolda görüsürüz :-)

Hangi istikamet gitmeyi düşünüyorsun?

TipiTip
16 Haziran 2017, 15:32
Hangi istikamet gitmeyi düşünüyorsun?

Vallah ustam hic fark etmez benim icin

Slovenya ve Hirvat olmasinda gerisi fark etmez

Benim tek sorun carsamba aksam üzeri cikabilirim

Not: hep derim KISMETSE !!!

sana yazarken mesaj geldi neden carsamba aksam üzeri diye yazdim ???

Kizimin Üniversitede yazilisi vardi carsamba yazilidan sonra cikicaktim.

Bir mesaj Baba yaziliyi Cumaya aldilar :-))))

Ne yapalim kismet degilmis cumaya atladik

Hayirli ... Herkese hayirli yolculuk

meyas
16 Haziran 2017, 16:49
Vallah ustam hic fark etmez benim icin

Slovenya ve Hirvat olmasinda gerisi fark etmez

Benim tek sorun carsamba aksam üzeri cikabilirim

Not: hep derim KISMETSE !!!

sana yazarken mesaj geldi neden carsamba aksam üzeri diye yazdim ???

Kizimin Üniversitede yazilisi vardi carsamba yazilidan sonra cikicaktim.

Bir mesaj Baba yaziliyi Cumaya aldilar :-))))

Ne yapalim kismet degilmis cumaya atladik

Hayirli ... Herkese hayirli yolculuk

hayirdir ustam slovenya ve hirvat olmasin diyorsun problem nedir ,bizide bilgilendir

TipiTip
16 Haziran 2017, 17:00
hayirdir ustam slovenya ve hirvat olmasin diyorsun problem nedir ,bizide bilgilendir

Problem yok sevmiyorum millet olarak

Ikiside kendilerini kaf daginin tepesinde gören ukala bir yapiya sabipler

Bence tabiki ,sahsi görüsüm kimseyi baglamaz

Hem Sirplar hem Bulgarlar bunlardan daha iyi

Oldu bitti sevemdigim iki ülke

haydut67
16 Haziran 2017, 19:02
Problem yok sevmiyorum millet olarak

Ikiside kendilerini kaf daginin tepesinde gören ukala bir yapiya sabipler

Bence tabiki ,sahsi görüsüm kimseyi baglamaz

Hem Sirplar hem Bulgarlar bunlardan daha iyi

Oldu bitti sevemdigim iki ülke

Ustam Avusturya-Macaristan-Sirbistan-Bulgaristan istikametinden gidersen ikisinide görmüyorsun zaten. Üstelik Bulgari da otoban üzeri geciyorsun Kafan rahat olsun
Hayirli yolculuklar

salih1705
17 Haziran 2017, 13:46
Selamünaleyküm arkadaslar, bende Allah nasip ederse 7. ayin sonlarinda yola cikmaya niyetimvar. önceden cok arabayla gidip geldika anne baba ile, italya gemi ile yunanistan üzeri. ilk defa yanliz gitcem insallah. niyetim yunanistan üzeri gitmek, bulgardan kac km daha fazla?
bulgardan gitmeme sebebim duyduklarim, etrafimdaki insanlarin ordan gecerken yasadiklari biraz tedirgin oluyor insan haliyle.
saygilar

matrix64
17 Haziran 2017, 14:07
Selamünaleyküm arkadaslar, bende Allah nasip ederse 7. ayin sonlarinda yola cikmaya niyetimvar. önceden cok arabayla gidip geldika anne baba ile, italya gemi ile yunanistan üzeri. ilk defa yanliz gitcem insallah. niyetim yunanistan üzeri gitmek, bulgardan kac km daha fazla?
bulgardan gitmeme sebebim duyduklarim, etrafimdaki insanlarin ordan gecerken yasadiklari biraz tedirgin oluyor insan haliyle.
saygilar
Aleykümselam.5 defadir Yunanistandan gidiyorum hic sikinti cekmedim elhamdülillah.Bu senede insallah oradan gidecegim.Izmir istikametine gideceksen 200-250 km fark ediyor.Bulgar tamamen Otoyol olmadan ordan gecmeyede niyetim yok. Yunan toplam 430km 3saat15dakikada geciliyor.Makedonya toplamda 170km orada 2saat sürüyor oranin yollari biraz kötü ve hala rüsvet pesindeler.

salih1705
17 Haziran 2017, 14:13
ilk önce istanbul ardindan izmir bodrum marmaris.
istanbula gidecegim icin cok km fark edermi?

matrix64
17 Haziran 2017, 14:38
Istanbul icin en kisasi Bulgaristan üzeri ama kac km fark eder tam bilemiyorum.

salih1705
17 Haziran 2017, 14:40
tamamdir tesekkür ederim

akdenizli33
17 Haziran 2017, 16:36
4 kez italya uzeri gittim tum 3 tane Liman var italyanin en bsinda var ortada var birde en sonra var..en iyisi venedik..hagenden 1200 km..gemi gece 12de kalkiyor Sabah 9da varioyrsun.kabin 4 kisilik var 5.kiside sigar ama..kabin istemiyorsan bir tane cadir al.geminin istedigin yerinde kurar yatarsin..iyi olyuor stres yok Polis gumruk yok.sadece itayada Trafik cok olyuor gemiyi kacirma derim.yunanistan limanina Sabah 9da inersin 9,30da cikarsin 6 Saat sonra ipsaladasin..cok rahat guvenli tavsiye ederim.gemi olarak anek lines binme derim cok eski..minoin lines guzel.bileti burdanda alirsin ordanda ..

teoman_34
18 Haziran 2017, 21:54
Allahin izniyle 09.07.17 yola cikacam istikamet zonguldak

okan1998
18 Haziran 2017, 23:31
7. ayin 21.nde giden varmi?
oberhausen-Ankara
yol arkadasi arayan varmi

Yesterday
20 Haziran 2017, 11:01
Temmuz 25, Oberhausen-Istanbul

imparator29
21 Haziran 2017, 20:57
Kesinlikle reise pas gerekli her ikisinede uçakla yolculukta gerekli değil alman vatandaşlarına.

akdenizli33
22 Haziran 2017, 01:57
[QUOTE=Yesterday;156927]Temmuz 25, Oberhausen
ksc araba gidiorsnuz dönus ne zaman

edem1978
22 Haziran 2017, 22:58

Selam arkadaşlar bi sorum olacak size benim kız 17 yaşında alman vatandaşı alman kimliğini bulamıyoruz evde perisan olduk bugün aramaktan.
Haftaya yola çıkacak gittim belediyeye express reisepass antrag yaptım bu reisepassla arabayla gidersem problem olurmu.
Internette her kez birşey yazmis

atsiz77
22 Haziran 2017, 23:07
Hiçbir sorun olan neden olsunki o Pasaport ile tüm dünya giriş çıkış yapabilir problemsiz.
için rahat olsun.

[QUOTE=akdenizli33;157333]

Selam arkadaşlar bi sorum olacak size benim kız 17 yaşında alman vatandaşı alman kimliğini bulamıyoruz evde perisan olduk bugün aramaktan.
Haftaya yola çıkacak gittim belediyeye express reisepass antrag yaptım bu reisepassla arabayla gidersem problem olurmu.
Internette her kez birşey yazmis

edem1978
23 Haziran 2017, 09:29
Hiçbir sorun olan neden olsunki o Pasaport ile tüm dünya giriş çıkış yapabilir problemsiz.
için rahat olsun.

[QUOTE=edem1978;157457]

Abi personalausweis yok sorunlar bazen problem çıkarıyorlar sade reisepass olduğu zaman bazen ikisinde birden istiyormuş sonra kötü olur problem cikarsa

Yesterday
23 Haziran 2017, 11:16

ben tek araba gidecem , ama yazdigimin aksine 23. de cikacagim Allah nasip ederse.

mazra6774
23 Haziran 2017, 17:52
Selam kardes bende ins 29.07.2017 Yoga cikacam. Bende Dortmund dan yola cikacam istikamet zonguldak olacak

mazra6774
23 Haziran 2017, 17:53
28.07.2017 istikamet Dortmund Macaristan Bulgaristan Türkiye güzergahı Memleket Nevşehir'e
ALLAH (cc) izine gidecekleri Kazasız belasız gidip gelmeler nasip etsin

Selam kardes bende ins 29.07.2017 Yoga cikacam. Bende Dortmund dan yola cikacam istikamet zonguldak olacak

gardiyan3838
24 Haziran 2017, 00:30
Selamünalleyküm
bende Allahinizniyle cumartesi sabah yolla cikacam Limburg/Lahn dan istikamet Kayseri Macardan yanliz tekaraba

devreklim_67
24 Haziran 2017, 08:59
15.07.2017 günü cikmayi düsünüyorum,gelsenkirchenden macaristan üzeri

sifirbir
24 Haziran 2017, 20:59
selamin aleyküm .. bu sene gemi ile giden varmi ??

- gidibde oradan alan varmi yani limandan ??

akdenizli33
24 Haziran 2017, 21:03
25.yada 26.07 de yola cikan varmi

antepli46
25 Haziran 2017, 20:35
biz 06.07 de anconadan gemi ile gidecegiz bileti ordan alacagiz

Skywalker
27 Haziran 2017, 07:12
Herkese simdiden hayirli yolculuklar dilerim.
1.Yola ciktiktan sonra Gümrük Kapilarindaki yogunlugu internet üzerinden takip edilebilrcek bir sayfa varmi?
2. alternatif Macar-sirp, sirp-bulgar, bulgar-türkiye sinir kapilari ve isimlerini yazabilir misiniz?
3. hafta sonu sinir kapilarindaki personel aynimi yoksa azaliyor mu?
SLM

Skywalker
27 Haziran 2017, 07:13
biz 06.07 de anconadan gemi ile gidecegiz bileti ordan alacagiz

Gemi Bilet fiyatlari Araba ve sahis olarak kac Euro?

Mondi67
27 Haziran 2017, 11:42
Bende Oberhausende 06.07 Perşembe yola çıkacam

antepli46
28 Haziran 2017, 16:57
Gemi Bilet fiyatlari Araba ve sahis olarak kac Euro?
biz 4 kisiyiz 2 cocuk internetten baktim gidis gelis 450 500 euro cikiyor kabinsiz orda gidince bakacagiz kisi basi 60 euro civari 80 de araba icin fiyat nekadar degisi bilmiyorum oraya gidince ordan alacagiz

karsiyakali
28 Haziran 2017, 22:34
Slm arkadaşlar ilk öncelikle herkeze iyi yolculuklar bende
18-07 öğleden sonra Düsseldorf Macar sırp garanti ama Bulgaristan mı yoksa Yunan'mı karar veremedim daha

naces
30 Haziran 2017, 22:47
merhaba arkadaşlar site tekrar açılmış sevindim kara yoluyla gelen arkadaşlara nacizane tavsiyem edirnede oturuyorum daha doğrusı kapıkule yolu üzerinde
kesinlikle yol üzerindeki tesislerde yemek işinine bulaşmayın şehir merkezine girip yemeğinizi yiyin şehir içinden tekrar otobana bağlanırsınız hatta yol bile kısalıyor 5-6 km
istirahat etmek isterseniz otelleri değilde apart daireleri tercih edin üniversite kapalı olduğu için apart yurtlar boş ailenizle otel fiyatının yarısına kalırsınız otelden hiçbir eksiği yok
herkeze kazasız belasız hayırlı yolculuklar
bu arada edirne hakkında bilgi almak istiyenlere yardımcı olurum

not: AMAN AMAN RADARLARA DİKKAT HELE BU YIL OTOBANLARDA BİLE GEZİCİ RADARLAR VAR

iyi forumlar

rekli6
30 Haziran 2017, 23:38
14 gecesi veya 15 sabahı gelsenkirchenden Allah nasip ederse bismilllah deyip çıkıcam güzarkah almanya -avusturya-macaristan-sırbistan-bulgaristan-edirne-istanbul.
yanlız çıkıcam şimdilik öyle .Herkese şimdiden hayırlı yolculuklar Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin cümlemize.Fazla hız yapmayın kurallara riayet edin Uykunuz gelince bir kaç saat gözlerinizi dinlendirin öyle devam edin yola can taşıdığınızı sakın unutmayın Allaha emanet olun.saygılar Abdullah.

arkadas bende ya 14 ya da 15 aksami Bielefeld den yola cikmayi düsünüyorum ve ayni güzergah.belki görüsürüz yollarda :)

Gediz2015
01 Temmuz 2017, 10:51
Merhabalar, IzinTarihim: ca. 21.07.2017

Bütün Izine Giden Arkadaslarin Yollari acik, Belasiz kazasiz Güle Güle Gidip Gelmek nasip etsin.
istikamet: Augsburg > Salzburg > willach > jlubjana > Zagrep > Beograd> Nis> sofia > istanbul > Kütahya....
Bu tarihte cuma namazindan sonra saat ca. 16-17 arasi yola cikmak istemekteyim. Gitmek isteyen bir yol arkadasla beraber gidebilirim. slmlar

akdenizli33
03 Temmuz 2017, 01:15
26-07-trihinde cikan yokmu

atsiz77
03 Temmuz 2017, 05:14
Ben çıkıyorum ALLAH (cc) nasip ederse işten sonra 15-17 arası

okan1998
03 Temmuz 2017, 14:45
21.07 de yola cikan yokmu

akbaba
03 Temmuz 2017, 21:05
arkadaslar icinizde Hessen'den izine kimse yokmu?okullar cuma günü tatil oldu,almanyadaki internetinizi bulgaristana kadar kullanabiliyorsunuz, hersene gidenler buraya sila yolunu yazardi, bu sene simdiye kadar hic kimse gitmedimi?

akdenizli33
04 Temmuz 2017, 23:18
[QUOTE=atsiz77;159688]Ben ç
nerden gitemyi duuynorsun tam hangi gün cikyiorsun tek arabamisniz arkadsaim

atsiz77
05 Temmuz 2017, 05:30
@akdenizli33

Ben Macaristan / Bulgaristan üzeri gidecem nasip olursa tek araba.

duyahsi
05 Temmuz 2017, 20:18
Insallah kısmet olursa 25.07 aksam duisburgtan yolculuk basliyor arkadaslar hedef kütahya, Yol olarak Almanya. Avusturya Macaristan Sirp bulgar veya yunanda kararsizim yollaarin durumuna bagli ilk önce ayvalik sonra kütahya....herkese kazasiz belasiz yolculuklar simdiden

gardiyan3838
05 Temmuz 2017, 22:21
Selmünalleyküm
arkadaslar
ben Avusturya Macaristan Sirbistan Bulgaristan Kapikulle Kayseriye Allahin izniyle vardim
yollar bomba kaymak gibi cok güzel
macarolsun sirplar olsun bulgarlar olsun gümrükte cok iyiler hersey tikir tikir
isliyor
Kapikulle de kendi evimizde kendi vatanimizda olmaz olmaz böyle isler
cok degisik islemler var cok cok yavas
yazik yazik yaziklar olsun utandim utaniyorum 2017 yilinda yaptiklari Türkiye Cumhuryeti vatanimin adina utaniyorum yaziklar olsun
ben hele bi almanya geri varayim bakin ben neler yapacam bu Kapikulle ye böyle is olmaz böyle calisilmaz böyle is görülmez
Gurbetciler 3000 km yolldan gelipte böyle bekletilmez böyle muyamelle göremezler
Yazik gurbetcilere
böyle zülum gibi islemler sicaklarin altinda olmaz yazik yazik gurbetten gelenlere vatandaslara
hele bir almanya geri varayim neler yapacam en üstüne en tepesindeki sorumluya soracam
yaziklar olsun

Gediz2015
06 Temmuz 2017, 23:24
21.07 de yola cikan yokmu

Slm . Ben ayin persembe aksam veya cuma sabah, 21.7.17 cikmaya düsünüyorum.

okan1998
06 Temmuz 2017, 23:28
nereden nereye yolculuk?

Gediz2015
07 Temmuz 2017, 15:47
nereden nereye yolculuk?

Slm, Augsburg- Kütahya...

infernoturko
09 Temmuz 2017, 17:04
Avusturya - Macaristan - Sirbistan - Bulgaristan yolunda hız olarak dikkat etmem gereken birşey varmı? Mesela malumunuz Almanya'da kısıtlama olmayan yerlerde hız yapabiliyorsunuz veya hız sınırı olan yerlerde genellikle 10 km/h daha hızlı gidiyorum. Belirttiğim güzergahda bununla ilgili bilgi verebilimisiniz? Mesela Sırbistan'da veya Bulgaristan'da 160 km/h gidebilirmiyim veya 120 yazan yerde 130'la gidersem sıkıntı olabilir mi?

hOrOz
09 Temmuz 2017, 17:29
Avusturya - Macaristan - Sirbistan - Bulgaristan yolunda hız olarak dikkat etmem gereken birşey varmı? Mesela malumunuz Almanya'da kısıtlama olmayan yerlerde hız yapabiliyorsunuz veya hız sınırı olan yerlerde genellikle 10 km/h daha hızlı gidiyorum. Belirttiğim güzergahda bununla ilgili bilgi verebilimisiniz? Mesela Sırbistan'da veya Bulgaristan'da 160 km/h gidebilirmiyim veya 120 yazan yerde 130'la gidersem sıkıntı olabilir mi?

Sıkıntı her yerde olabilir Almanya da bile otobanda radara yakalanırsan cezayı yersin..genellikle inşaat olan kesimlerde... O yüzden en iyisi hız kurallarına uymak yoksa hız tahdini keyifleri istediği için koymuyorlar.

Yavaş git temiz git emniyetli git

Arkanızdan Azrail koşmuyor ya

infernoturko
11 Temmuz 2017, 20:28
Ben Ağustos'un başında - yani NRW'de yaz tatilinin ortasına denk geliyor - yola çıkmayı düşünüyorum, yollar boş olur mu?

iso98783
12 Temmuz 2017, 09:20
arkadaslar ben 2.7 pazar günü duisburg yakinindan yola ciktim aksam macarda sirbistan sinirina 20 km kala family otelde kaldim 3.7 pazartesi yola devam aksam 8 de edirneye girdim. trafik kurallarina dikkat ettim hic sorun yasamadim sadece nis den sonra belgrad a kadar yol üremedi cünki tamirat ve tadilat var onun disinda yollar güzel ve bakimli rastgele benzinlikte durmayin ve mümkünse kart la ödeyin hayirli yolculuklar.

acemi10
13 Temmuz 2017, 20:34

Slm ben varim, Euskirchen - Balikesir, sabah namazindan sonra insallah

akdenizli33
13 Temmuz 2017, 21:39
[QUOTE=acemi10;161899]Slm ben varim, Euskirchen
cok erken cikyiorsun Usta hangi yoldan gideceksin

acemi10
13 Temmuz 2017, 22:04
Macar ve Bulgaristan

acemi10
15 Temmuz 2017, 10:23
26.07 sabah sıla yoluna çıkıyorum, köln çevresi - Balıkesir, yol arkadaşı arıyorum

infernoturko
30 Temmuz 2017, 23:18
Wien
Budapest
Serbien e75
Szeged e75
Belgrad e75
Novisad e75/A1
Belgrad/zagreb e70 (Burda bis devem etmiyoruz ve Belgrad cikiyoruz ve Belgrad devam sonra Nis devam/Belgrad Nis devam)
Nis otoban gir
Devam ediyoruz
Yolllar ayrilirken sofya degil(bulgar gider)
Skobje(makedonya)
Thessaloniki gidiyoruz(yunan)
Kavala
Ipsala
Tekirdag
Istanbul
Ankara
Zonguldak
Vs....
Bu yolu takip ederseniz Navi gerekmez...

Bende Macaristan ve Bulgaristan üzerinden gidecem. Hem giderken hemde gelirkende. Tavsiye edebileceğiniz güvenli mola yerleri hangileri? Almanya ve Avusturya'nın dışında anladığım kadarıyla OVM benzin istasyonları. Başka kısa veya iki üç saat uyumak için uygun mola yerleri önerebilirmisiniz?

acemi10
11 Temmuz 2018, 16:28
Slm Arkadaslar,
ben Allah nasip ederse bu Cuma, 13.07 tarihinde
Köln Cevresi - Balikesir sila yoluna cikacagim, tek tabanca , esim ve 2 cocugum ile.
Beraber gitmek isteyen olursa bana ulasabilirler.

Saygilarimla

malkocoglu42
15 Temmuz 2018, 23:46
27.7.2018 öyleden sonra Münihten ALLAHIN izniylen yola cikacam insallah

Güzergah

Almanya Münih

Avusturya

Slovenja

Kroatien

Serbien

Bulgarien

TÜRKIYEM CANIM VATANIM

karam82
15 Temmuz 2018, 23:56
Malkoçoğlu yanılmıyorsam 27.07 okullar Münih Stuttgart filanda tatil oluyor.
bende Macaristan üzeri gitmeyi planlıyorum Allah nasip ederse.130 km daha fazla ama kalabalık olacağından diğer yol bana daha mantıklı geliyor

hayirli yolculuklar

neco54
16 Temmuz 2018, 00:28
27.7.2018 öyleden sonra Münihten ALLAHIN izniylen yola cikacam insallah

Güzergah

Almanya Münih

Avusturya

Slovenja

Kroatien

Serbien

Bulgarien

TÜRKIYEM CANIM VATANIM
Her halde Villach üzeri anladigim kadari Münihten yola cikarsaniz.
Ben bile düsündüm ordan gitmeyi. Ama ADAC,ye gittimde gene eski yolu aldim.
Neyse kismet olursa 27 temmuzdan sonra yolda BI plakali kirmizi Honda CR-V görürseniz o benim..
Hepimize iyi yolculuklar ve iyi tatiller

Egenin Efesi
16 Temmuz 2018, 10:56
burasi 2017 de gidecek olanlar icinmis ama sanirim yeni baslik acilmadigindan buraya devam edilmis

bende 27.07.2018 de

Stuttgart

Avusturya

Macaristan

Sirbistan

makedonya

Yunanistan

Ipsala

güzergahini kullanmayi düsünüyorum

malkocoglu42
16 Temmuz 2018, 21:47
valla arkadaslar ben her sene ayni yoldan gidiyorum ve sizin dediginiz gibi yollar kalabalik degil, sadece Münihte biraz Stau oluyor oda normal.Eger Stau oldumu heryerde olur ona kimse engel olamaz
neco54 kardes dedigin gibi Villah üzeri yolculuk
ve bu arada herkese tavsiyem Sirbistani ve Bulgaristani gündüz gecmeye bakin kardesler, ben hep gündüz geciyorum
Herkese Hayirli yolculuklar Allah yolumuzu acik etsin aman sakin hizli gitmeyin biraz gec varalim amma sag salim varalim gidecegimiz yerlere Saygilar

neco54
16 Temmuz 2018, 22:31
valla arkadaslar ben her sene ayni yoldan gidiyorum ve sizin dediginiz gibi yollar kalabalik degil, sadece Münihte biraz Stau oluyor oda normal.Eger Stau oldumu heryerde olur ona kimse engel olamaz
neco54 kardes dedigin gibi Villah üzeri yolculuk
ve bu arada herkese tavsiyemiedeo Sirbistani ve Bulgaristani gündüz gecmeye bakin kardesler, ben hep gündüz geciyorum
Herkese Hayirli yolculuklar Allah yolumuzu acik etsin aman sakin hizli gitmeyin biraz gec varalim amma sag salim varalim gidecegimiz yerlere Saygilar
vigniete zaten aldim. Belki Villach üzeri gidebilirim, yanan sadece videomautlar olabilir. O günün durumuna göre bakarim yola cikinca.

Yolculukta istikamet zaten Almanya -avusturya -slovenya-hirvatlar- sirbistan-Bulgaristan ve KAPIKULE.
Devami Gelibolu - Lapseki üzerinden Izmir ve son durak DIDIM

özfenerli
24 Temmuz 2018, 23:14
S.a
bende inşallah Cuma 27.07.2018 öğleden sonra saat 16-17 gibi yola çıkmayı düşünüyorum. İstikamet SHA-Avusturya-Macar-Sırb-Bulgar.
Allah hepimize kazasız belasız gidib gelmeyi nasip etsin inşallah.