PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EbayKleinanzeige de überweisung@paypal ?

dboxcu
24 Şubat 2017, 12:26
Arkdaslar ,

Buzamana kadar satislarimi hep elden yaptim , hicbirzaman mali yollamayi kabul etmedim fakat bu nedenle satislarim ya cok uzun sürdü yada bazilarini satamadim elimde kaldi.

Artik bu teklifleri kabul etmek istiyorum fakat internette okudugum kadariyla alici paypal ile öderse cok riskliymis , Sizcede böylemi ? überweisung ile ödeseler daha güvenli olur mu ?

Bu konuda tecrübeli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum..

Bartini 74
24 Şubat 2017, 12:33
Selam. Paypalin nesi riskli anlamadim usta. Eger sen mali gönderirsen para hesabina gecer. Paypal sadece alicinin güvenligi icin iyidir. Yoksa risk falan yoktur. Ben hep paypalle satiyorum ve Bu zamana kadar hicbir problem olmadi.

Cahit
24 Şubat 2017, 12:47
Paypal da dikkat edeceğin konu:
Ürünü yollarkene versichert yolla, elinde kargonun paket takip numarası bulunsun.
Warensendung yada Päckchen ile yollarsan elinde ispatığın yok.
Paket alıcıya ulaşmadığında yada üç kağıtcı bir alıcıya denk geldiysen, paypal parayı senden geri alır ve üründen olursun.

hOrOz
24 Şubat 2017, 13:05
Kleinanzeige de kesinlikle Paypal veya Überweisung yapmayın..

Çoğu kez dolandırıcılık oluyor

Ebay Kleinanzeige de Paypal e güvenmeyin

guengoer52
24 Şubat 2017, 13:07
Paypal bir deyimle alici icin Atini saglam kaziga baglama yöntemidir.

hOrOz
24 Şubat 2017, 13:08
Paypal bir deyimle alici icin Atini saglam kaziga baglama yöntemidir.
O sadece Ebay ve Online Shoplarda geçerli

smeilet
24 Şubat 2017, 15:06
Dolandiricilar çoğaldi onun için paypal yerine überweisen tercih edersen daha iyi olur.Sahtekarlar için paypalden parayi geriye almanin çok yolu var.

hOrOz
24 Şubat 2017, 15:26
Ebay veya Online Shop tan alışveriş yaparsanız bu resmi alışveriş antlaşmasıdır

ama Ebay Kleinanzeige nden veya diğer portallardan yaptığınız alışvarişlar privattır kanuni hiçbir geçerliğiyi yoktur

zaten Ebay de kesinlik parayı göndermeyin diye uyarıyor

gidin görün ödeyin yazıyor

dboxcu
24 Şubat 2017, 15:39
Kleinanzeige de kesinlikle Paypal veya Überweisung yapmayın..

Çoğu kez dolandırıcılık oluyor

Ebay Kleinanzeige de Paypal e güvenmeyin

Paypal ile satis yapmak bende istemiyorum buzamana kadar hep kapima geldi alicilar acaba Überweisung da , banka bilgilerimi vermem sorun cikarir mi ? Dolandiricilar banka bilgilerimden hesabimi ele gecirebilirler mi ?

hOrOz
24 Şubat 2017, 15:49
Paypal ile satis yapmak bende istemiyorum buzamana kadar hep kapima geldi alicilar acaba Überweisung da , banka bilgilerimi vermem sorun cikarir mi ? Dolandiricilar banka bilgilerimden hesabimi ele gecirebilirler mi ?

sırf banka biligileriyle bir şey yapamazlar

bir tehlike olmaz ama dolanrılma olayının yüzdesi daha çok

dboxcu
24 Şubat 2017, 15:56
sırf banka biligileriyle bir şey yapamazlar

bir tehlike olmaz ama dolanrılma olayının yüzdesi daha çok

En azindan Überweisung kafama daha cok yatti.