PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dogumbelgesi (Geburtsurkunde) nereden alinir

leanderturm
22 Şubat 2017, 19:55
Merhaba arkadaslar, ben alman vatandasiyim ama türkiyede dogdum.
Dogumbelgesini türk konsoloslugundan alabilirmiyim? Bir bilen varsa yardimci olabilirmi.

Meak
22 Şubat 2017, 20:03
konsloslukdan nufus islerinden alabilirsin.

hOrOz
22 Şubat 2017, 20:08
Merhaba arkadaslar, ben alman vatandasiyim ama türkiyede dogdum.
Dogumbelgesini türk konsoloslugundan alabilirmiyim? Bir bilen varsa yardimci olabilirmi.

gidersen E -Devlet şifresini al

orada istediğin zaman indirebilirsin

leanderturm
22 Şubat 2017, 20:08
Bir gidiste alinibiliniyormu?

gidersen E -Devlet şifresini al

orada istediğin zaman indirebilirsin

Cok tesekkür ederim bu bilgi cok iyi oldu

Dolunay35
22 Şubat 2017, 20:40
Arkadaşın dediği gibi konsulosluktan alabilirsin,kimlik kartını götürmeyi unutma,ilk gidişte alabilirsin sanırım.

resadiyeli
22 Şubat 2017, 21:17
e-Devlet sifresi ni al 3 € sanirim türkiyedeki tüm islerini hallet

hOrOz
22 Şubat 2017, 21:55
e-Devlet sifresi ni al 3 € sanirim türkiyedeki tüm islerini hallet

yazmayı unuttum terminsiz gitme almıyorlar içeriye

5 dakika sürmüyor tabiki sende önce kimse yoksa

e- devlet bedava parasız

sls
23 Şubat 2017, 19:09
Arkadaşlar bildiğim kadarı ile e-devlet yalnız Türk vatandaşları için. Yanlış bilgi vermeyelim.

hOrOz
23 Şubat 2017, 19:24
Arkadaşlar bildiğim kadarı ile e-devlet yalnız Türk vatandaşları için. Yanlış bilgi vermeyelim.

kim demiş ?

Türkiye’de oturan ya da çalışan yabancılar da şifre alabilir.
Yabancıların şifre alabilmesi için mavi kimlik kartı, oturma izin belgesi ya da çalışma teskeresine sahip olmaları gerekir.
Bu belgelerden herhangi birini PTT’ye ibraz ederek e-devlet şifresi alabilirler.

aslankral
23 Şubat 2017, 20:35
Biz e$imle mavi Kartla aldik izindeyken PTT den aldik 2 TL ye

talo176
23 Şubat 2017, 20:58
yanlisin var, tr de doganlar konsolosluktan, almanyada doganlar standesamt (bremen de öyle)..

guengoer52
23 Şubat 2017, 23:52
yanlisin var, tr de doganlar konsolosluktan, almanyada doganlar standesamt (bremen de öyle)..

Arkadasim sen galiba konuyu karistirdin, e-devlet sifresi Almanya`da Konsolosluklardan Türkiye`de Postanelerden alinir, Türk vatandaslari Nufus kagitlariyla, mavi kartlilarda mavi kartlariyla basvurup e-devlet sifresi alabilirler. Sen konuyu galiba Geburtsurkunde ( Dogum Belgesi ) ile karistirmis olmalisin.

Baslik her nekadar Dogum Belgesi olsada sizin cevapladiginiz konu e-devlet sifresiydi.