PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : emeklilik / kayivalide 3 seneden beri bekliyor / Köln emeklilik bürosu tecrubeleriniz

Osmanbey34
12 Şubat 2017, 02:08
merhaba ustalar

benim kayinvalide 3 seneden beri emekliligine bekliyor ve tam bi kesin cevap alamiyoruz.

biz buraya basvurduk : http://www.emeklilikhizmeti.com

bize hep su cevap söylüyorlar ..... emeklilik kabul edilmis para birikiyor ama yargitaydan gecmemis. Büro da kiler kendileri kabul ediyorlar suana kadar en uzun bizim dava/konu sürmüs ama yaklasik 3 sene den fazla oldu sizce normal mi ?

biz ne yapa biliriz ? avukata gide bilir miyiz ? sizin bu köln bürüsunla tecrubeleriniz var mi ?

guengoer52
12 Şubat 2017, 02:18
merhaba ustalar

benim kayinvalide 3 seneden beri emekliligine bekliyor ve tam bi kesin cevap alamiyoruz.

biz buraya basvurduk : http://www.emeklilikhizmeti.com

bize hep su cevap söylüyorlar ..... emeklilik kabul edilmis para birikiyor ama yargitaydan gecmemis. Büro da kiler kendileri kabul ediyorlar suana kadar en uzun bizim dava/konu sürmüs ama yaklasik 3 sene den fazla oldu sizce normal mi ?

biz ne yapa biliriz ? avukata gide bilir miyiz ? sizin bu köln bürüsunla tecrubeleriniz var mi ?

Adi gecen büronun ankaradaki islemlerini yürütenler isi biraz agirdan aliyorlar, onlara basvuranlardan birkac kisiyi taniyorum kiminin islemleri 3-4 senede bitti ayliklarini aliyorlar kimileri sizin gibi hala bekliyorlar.

Tavsiyem kavinvalidenin eger yoksa hemen bir e-devlet sifresi alip mahkeme ve yargitay sürecini ordan takip etmesidir. En azindan söylenenlerin dogru olup olmadigini ordan teyit edebilirsiniz gitmisse dosyanin nezamandan beri yargitayda oldugunu görebilir nezaman yargitayda sonuclanabilecegi konusunda fikir sahibi olursunuz, is mahkemeleri genelde yargitayda 1 yil sonunda sonuclandirilir ondan sonra yaklasik 4 ay icinde aylik baglanir bu 4 ay bazen 8 ayida bulabiliyor.

Yerel mahkeme dosya numarasini biliyorsaniz direk yargitay sayfasindanda dosyanizin ne durumda oldugunu sorgulayabilirsiniz.

Osmanbey34
12 Şubat 2017, 02:22
merhaba guengoer52 bu e devlet sifresini nerden almaliyiz ? konsolosluk dan mi nasil olacak ? benim bu konularda hic tecrubem yok.

guengoer52
12 Şubat 2017, 02:27
Konsolosluktan TC kimligiyle kimlik sahibinin basvurusuyla ücretsiz alabilirsiniz, Türkiye`de postanelerden aliniyor. Aldiktan sonra bahsettigim bilgilere ulasmada sorun yasarsaniz özelden yazabilirim.

karadeniz
13 Şubat 2017, 00:30
Avukattan,esas no,karar no yu isteyiniz buradan takip edebilirsiniz. http://vatandasilam.yargitay.gov.tr/proxyYargitay/jsp/yargitay_jsp/yargitayDosyaSorguIlam.html

Osmanbey34
14 Şubat 2017, 14:46
merhaba karadeniz,

bu verdigin internet adressi icin tesekür ederim. annem den esas no, vs aldim ve internet sitesine baktim. son durum söyle

http://img5.fotos-hochladen.net/uploads/bildschirmfotovpluh6osyf.png (http://www.fotos-hochladen.net)

emeklik bürosuna dün bugün ulasamadim ama " onama " yaziyor. :)

guengoer52
14 Şubat 2017, 16:50
Yargitay süreci kasim 2016 da sizin lehinize sonuclanmis, ondan sonraki sürec genelde 3-4 ay icinde sonuclanir eger konuyla ilgilenen avukatlar isi takip ederlerse. Ayni sirkete esinin emeklilik islemlerini yaptiran bir komsumun Subat 2016 da yargitay süreci bitti ayligin baglanmasi Aralik 2016 yi buldu. Sebebi sürecin gerektigi özenle takip edilmemesi. SGK aylik baglanma islemleri icin almayadan versicherungverlauf istemis komsuma haber verilip sgk ya ulastirilmasi aylar sürmüs. Ilk yazimda dedigim gibi isi agirdan alma durumu var umarim sizde öyle olmaz. Ayligin baglanip baglanmadigini size haber verilmeden e-devlet sitesinde görebilirsiniz. Komsum e-devletten takip etti aralik ayinda TR ye gidip ayligini cekti iki hafta önce gördügümde hala emeklilik hizmetinden bi haber alamadigini söyledi adamlar islem bitiminde alacaklari parayi bile aramiyorlar :-)

https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama bu siteye girip TC kimlik numarasiyla 2016 - 2017 yillarini bir sorgulayin sgk islem yapmismi diye.

Osmanbey34
14 Şubat 2017, 23:23
merhaba gutengoer52,

bugün kölnde ki büro ile görüstüm yargitaydan gecmis ve evraklar sigortaya gitmis. tam bi cevap veremediler ne kadar daha sürer diye. yazdigin gibi 3- 4 ay sürer ise iyi olur 3 seneden beri bekliyoruz.

bugün konsoloslukdan termin aldik persembe günü icin.

ok78rcp

Osmanbey34
22 Şubat 2017, 20:36
tekrar konuya dönmek istiyorum. Konsoloslukdan e devlet sifresini aldik.

yanliz sifre ile giris yapamiyoruz.

1. Konsolusluk ana hatina telefon actim onlan bana düsseldorf konsolusguna acin dediler.
2. düsseldorf konsolosluguna actim onlan trye ye telefon acin dediler.
3. Tr de akraba urasti bana telefon no verdi 0090312160
4. 0090312160 Achim sifrenizi degistiren diyor ( band ) baska da option yok
5. [email protected] iki kere mail attim cevap yok

e devlet sifresini aldim ama giremiyorum .... düsseldorfda ki memur son zamanda teknik hata oluyor dedi ama biz de tr de hic kimseye ulasamiyoruz. Bizim islerimiz neden böyle ters gidiyor ? Düsseldorf konsolosluk da ki memur lar 10 sene önce nasil calisiyorlar sa ayni calisiyorlar cok rahat lar :( bi danisma yok vs vs. Düsseldorf konsolosluguna bu konu ile ilgili telefon actim saka degil beni en az 10 kere telefonda bi memurdan bi memura bagladilar . 2017 de yasiyoruz ama ......... neyse.

sizce daha ne yapa bilirim ? telefon ile ulasamiyorum / Mail attim bekliyorum

hOrOz
22 Şubat 2017, 22:01

1. Konsolusluk ana hatina telefon actim onlan bana düsseldorf konsolusguna acin dediler.

e devlet sifresini aldim ama giremiyorum .... düsseldorfda ki memur son zamanda teknik hata oluyor dedi ama biz de tr de hic kimseye ulasamiyoruz. Bizim islerimiz neden böyle ters gidiyor ? Düsseldorf konsolosluk da ki memur lar 10 sene önce nasil calisiyorlar sa ayni calisiyorlar cok rahat lar :( bi danisma yok vs vs. Düsseldorf konsolosluguna bu konu ile ilgili telefon actim saka degil beni en az 10 kere telefonda bi memurdan bi memura bagladilar . 2017 de yasiyoruz ama ......... neyse.

E Devlet çok iyi çalışıyor
şifreyi yanlıs veriyor olabiilirsiniz

ilk girişten sonra şifreyi değiştirmek gerek

olmuyorsa yeniden şifre alin

Sweet_FormuLa
22 Şubat 2017, 22:25
Eski sifreyi yeni en az 8 haneli sifreylen degistirip kullanirsin eger mail adresinide kayit ettiysen oraya sifremi unuttum diye yeni sifreyide göndertebilirsin tabiki mail adresinide kayit ettirdiysen

guengoer52
23 Şubat 2017, 00:04

Arkadasim buradan https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifreSifirlama sifreyi sifirlayip yenilemeyi bir dene

karadeniz
23 Şubat 2017, 00:36
https://www.turkiye.gov.tr/iletisim?genel=Bilgiler
e-Devlet Kapısı Kullanımı Sırasında Karşılaşılan Sorunlar

Şifre, e-İmza, Mobil İmza vb. giriş yöntemleri konusundaki sorunlar,
Hizmetlerin kullanımı konusunda yaşanan teknik sorunlar,
Erişim, açılmayan sayfa, kırık bağlantılar vb. sorunlar,
e-Devlet Kapısı ile ilgili tüm görüş ve önerileriniz için e-Devlet Kapısı Çağrı Merkezi'ni kullanabilirsiniz.
Bu durumlarda öncelikle Hızlı Çözüm Merkezi sayfasını inceleyiniz, eğer sorunuza cevap bulamaz iseniz, e-Devlet Kapısı Çağrı Merkezi'ne ulaşmak için "İletişim Formu" sayfasında bulunan formu doldurabilir, tüm mobil ve sabit telefonlardan 160'ı arayabilir veya [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kamu Kurumları ile İlgili Sorun ve Görüşleriniz

Kamu kurumlarının hizmetleri ile ilgili diğer sorun ve görüşleriniz için Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Başvuru formunu ya da 150 numaralı çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

Osmanbey34
23 Şubat 2017, 21:32
olmuyor

@karadeniz almanyadan 160 acamiyorum yukarida yazdigim gibi // tr den actirdim yine yardimci olamadilar
mail adressni iki here message attim geri dönmediler

@guengoer52 sifreyi degis miyor giris yapamiyorum

tekrar konsolusluga sifre icin gitmek istemiyorum. sifreyi aldik ama giris yapamiyoruz :(

karadeniz
23 Şubat 2017, 22:24
olmuyor

@karadeniz almanyadan 160 acamiyorum yukarida yazdigim gibi // tr den actirdim yine yardimci olamadilar
mail adressni iki here message attim geri dönmediler

@guengoer52 sifreyi degis miyor giris yapamiyorum

tekrar konsolusluga sifre icin gitmek istemiyorum. sifreyi aldik ama giris yapamiyoruz :(

Yapilacak bir sey yok yeni bir sifre almaniz gerekli,ülkede isler böyle yürüyor

guengoer52
23 Şubat 2017, 23:37
Bu durumda sifreyi veren memurun verdigi sifreyi aktive etmedigini düsünüyorum, bir iside düzgün yapsalar sanki dünyanin sonu gelecek vatandasa yazik degilmi simdi yine randevu al yasli kadini tekrardan oraya yor, Allah yardimciniz olsun kardesim.

Osmanbey34
25 Şubat 2017, 01:34
Sagol guengoer52

terar almak lazim :(

Osmanbey34
02 Mart 2017, 14:03
bugün Düsseldorf Konsolosgundan mail geldi. tekrar almamiz lazim. Buradan dikkatinize e devlet sifresi alirsaniz sifreyi direk online kontrol edin yoksa bizim gibi tekrar gidersiniz :(

karadeniz
02 Mart 2017, 14:23
bugün Düsseldorf Konsolosgundan mail geldi. tekrar almamiz lazim. Buradan dikkatinize e devlet sifresi alirsaniz sifreyi direk online kontrol edin yoksa bizim gibi tekrar gidersiniz :(

Osmanbey34,sizin yasadiginiz durum istisna bu tür olumsuzluklar cok ender oda size raslamis talihsizlik diyelim.

Osmanbey34
06 Mart 2017, 12:17
merhaba arkaslar,

emeklilik konusunda gelisme oldu.

1. Bugün tekrar e devlet sifresi icin konsolosluga gittik ve sifre aldik :) bu sefer sifre oluyor :)
2. Bugün emeklilik bürosundan telefon geldi ve evrak istediler. O evraklari da tamamladik yanliz sizden birsey bilmek istiyorum:

Arbeitsamt dann Bestätigung Aldik, para almiyoruz diye yani Arbeitslosengeld 1 bunu biz türkceye tercuman etmek gerekiyor mus. bunu Bestätigung nerede türkceye tercuman etire biliriz ? kaldigimiz yer Mönchengladbach

tr-22
06 Mart 2017, 12:56
Konsolosgun hemen karsisinda tercüme bürasu var,bence orada yapsan daha iyi olur,gerekirse konsoloslugada damga vurdurursun, resmi tercumanlik yapan bürolarda var yalniz sizin orada varmi bilmem.

Osmanbey34
07 Mart 2017, 23:28
bizim burada var bulduk. tesekür ederim ...

Osmanbey34
26 Nisan 2017, 22:30
Son durum bu / Yargitaydan gecmis. daha ne kadar sürer ? bi bilginiz var mi ?

http://www.bilder-upload.eu/thumb/8de956-1493238711.png (http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=8de956-1493238711.png)

KÖLN emeklilik bürosunu ariyorum hic kimse cikmiyor. Burdan sakin emeklilik icin basvurmayin !

guengoer52
26 Nisan 2017, 22:48
Yargitaydan ciktiktan sonra 4 ile 10 ay arasi islemler bitecektir, neden bukadar uzun sürüyor dersen sorun sanirim islerin biraz agirdan alinmasindan kaynaklaniyor olmasindadir. Köln emeklilik bürosunun Ankara da birlikte calistigi avukatlik bürosunu arayabilir yada bagli bulundugunuz sgk kurumundan islemler hakkinda bilgi alabilirsiniz.

Osmanbey34
26 Nisan 2017, 22:55
Yargitaydan ciktiktan sonra 4 ile 10 ay arasi islemler bitecektir, neden bukadar uzun sürüyor dersen sorun sanirim islerin biraz agirdan alinmasindan kaynaklaniyor olmasindadir. Köln emeklilik bürosunun Ankara da birlikte calistigi avukatlik bürosunu arayabilir yada bagli bulundugunuz sgk kurumundan islemler hakkinda bilgi alabilirsiniz.

3 sene oldu bu islem daha nekadar bekliyecegiz ? ve sigorta parayi birden ödemiyor mus. bu dogru mu ?

guengoer52
26 Nisan 2017, 23:33
@Osmanbey34 Haklisin sürec bayagi uzun inan o konuda magdur olan birtek siz degilsiniz. Ayni yerden basvuru yapan bir tanidigimin 2016 yili Subat ayinda Yargitay süreci bitti 2016 Aralik ayinda ayligi baglandi. Yine bir baskasi 2013 te basvuru yapti onunkisi hala Yargitayda bekliyor. Tüm islemler bitip aylik baglandiginda Borclanma primini ödemis oldugunuz ayi takip eden aydan itibaren geriye dönük tüm ayliklar bir defada ödeniyor o konuda bir sikinti yok yeterki islemler bitsin. Bence bagli bulundugunuz SGK kurumundan bir yakininiz araciligiyla islemleri takip ettirmeniz yarariniza olur herhangi bir belge istenirse sizin bundan haberiniz oluncaya kadar aylar gecer uzarda uzar, takip etme/ettirme imkaniniz varsa biraz daha cabuk bitebilir.

karadeniz
27 Nisan 2017, 09:15
3 sene oldu bu islem daha nekadar bekliyecegiz ? ve sigorta parayi birden ödemiyor mus. bu dogru mu ?

Neden mahkemeye verdiniz,sebebi ?

Osmanbey34
27 Nisan 2017, 14:06
@Karadeniz biz mahkemeye vermedik. Emeklilik bürosu bakiyor. onlar herseyi yapiyorlar......

@güngör52 insallah cabuk islemler olur 04/2014 basvurduk tam 3 sene oldu. yargitay yargitay dediler onu bekledik. simdide sgk sgk deyeip bekliyoruz

guengoer52
27 Nisan 2017, 22:51
Neden mahkemeye verdiniz,sebebi ?
Ustam, 2014 Kasim ayinda cikan Torba yasadan önceki basvurular.

karadeniz
27 Nisan 2017, 23:13
Ustam, 2014 Kasim ayinda cikan Torba yasadan önceki basvurular.

guengoer52,arkadasa sormamdaki sebeb,mavi kart sahibi olup yurtdisi borclanmasi red edildiyse dolaysiyla yurtdisi borclanmasini yatiramamistir mahkeme tarihinden bu zamana kadar olan süre icinde emekli maasida ödenmeyecektir talep edilemeyecektir.

Osmanbey34
15 Eylül 2017, 16:04
bizim emeklilik isimiz daha halen olmadi. yargitay dan 2014 gecmis ve baglanmis emeklilik. simdi sigortadan haber bekliyoruz. konuyu subatta actim daha halen tik yok. 3 senden beri bekliyoruz. size köln deki emeklilik bürosunu kesinlikle tavsiye etmiyorum !

hekimoglu
15 Eylül 2017, 23:02
bizim emeklilik isimiz daha halen olmadi. yargitay dan 2014 gecmis ve baglanmis emeklilik. simdi sigortadan haber bekliyoruz. konuyu subatta actim daha halen tik yok. 3 senden beri bekliyoruz. size köln deki emeklilik bürosunu kesinlikle tavsiye etmiyorum !

Arkadasim son yazindan pek anlayamadim yargitay bitmis aylik baglanmis emeklilik bürosundan haber gelmedimi demek istedin? Sormamin bir sebebi var eger yargitay süreci bitmis sgk da islemler henüz gerceklesmemisse yardimci olabilecegini düsündügüm bazi ipuclari verebilirdim, ne demek istedigini tam anlayamadigimdan yanlis birsey söylemek istemiyorum.

Osmanbey34
16 Eylül 2017, 00:00
Arkadasim son yazindan pek anlayamadim yargitay bitmis aylik baglanmis emeklilik bürosundan haber gelmedimi demek istedin? Sormamin bir sebebi var eger yargitay süreci bitmis sgk da islemler henüz gerceklesmemisse yardimci olabilecegini düsündügüm bazi ipuclari verebilirdim, ne demek istedigini tam anlayamadigimdan yanlis birsey söylemek istemiyorum.

merhaba hekimoglu, benim yazdigimi bende anlamadim :)
cünkü emeklilik bürosunun dedini de ben anlamiyorum :)

sana su bilgileri verebilirim.
1. yaklasik üc sene önce emeklilik bürosunda islemlere baslatdik
2. yargitay karai cok uzun sürdü. tr den olaylardan dolayi vs vs ( emeklilik bürosun söyledigi )
3. elimde belge var. bu karar 12/2014 den ve kararin kiscasi 01.04.2014 den bize hak taniyorlar yani 04/2014 den beri emeklilik toplaniyor.
4. son durum emeklilik bürosunun söyledigi kisacasi : hersey tamam hersey haloldu. ssk dan cevap gelecek ve aylik ödenecek.

bilmiyorum yazdigimi anladin mi ? ama ben de ayni senin gibiyim. Ama 3 sene gecti bu normal mi ? emeklilik bürosuna telefon acinca ne soracagmi bilmiyorum ( ssk deyip geciyorlar ) bu konuyu subat ta actim. Konuyu actik dan sonra bi ilerleme oldu . ama suan tik yok.
bana siz söyleyin ne yapmam lazim .

http://www.bilder-upload.eu/thumb/fbb7e7-1505513043.png (http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=fbb7e7-1505513043.png)

ssk online takip ediyorum . mektup lar gidip geliyor ama sonuc yok. siz benim bizim yerimizde olsaniz ne yapardiniz ? büro daki adam kendisi söylüyor " en uzun islem bizim sürmüs"

bütün evraklar tamam

hekimoglu
16 Eylül 2017, 09:29
Osmanbey34 arkadasim simdi durum biraz netlesti ben ilk yazindan yargitay 2014 te onayladi hala bitmedi gibi bir anlam cikartmistim.
Anladigim kadariyla belirli bir süre önce yargitay onamasi gerceklesti siz simdi sgk daki islemlerin bitip ayligin baglanmasini ve borclanma ödemesini yaptiginiz 2014 yilindan itibaren geriye dönük ayliklarin toplu ödenmesini bekliyorsunuz.
Yakin bir komsum gecen yil yargitay kararindan sonra ayni durumda islemlerini bagli bulundugu sgk kurumundan bir yakinina takip ettirerek yargitay kararindan 10 ay sonra aylik baglattirabildi onunda baglatisi kölndeki büroydu onlara kalsa belki hala bitmeyecekti sadece sgk nin istedigi versicherungsverlauf tan kölnün haber vermemesi yüzünden islem uzun sürmüs kisi kendisi ilgilendikten 10 ay sonra aylik baglaniyor emeklilik bürosuda bunu kisiye 7 ay sonra haber verip islem parasinin geri kalanini istiyor yani TR de bagli bulundugun sgk kurumuyla irtibata gecip dosyada herhangi bir eksiklik yüzündenmi islemler tikandi bilgi almanizi öneririm ise yarayacaktir.
Ayrica yetkilinin en uzun sizin islemler sürdü demesi pek dogru degil gibime geliyor 2013 ten beri bekleyenlerde var zannedersem alacaklari parayi kücümseyip is takibini ciddiye almiyorlar.

Osmanbey34
17 Eylül 2017, 11:24
merhaba hekimoglu aynen yazdigin gibi. emeklilik bürosuna biz sorduk biz birsey yapa bilir miyiz gibisinden ve cevap su geldi " siz hic karismayin tr den sakin sgk gitmeyin, o zaman isler daha cok uzaya bilir dediler."

yazdigim gibi. biz ne yapa cagmizi bilmiyoruz. cok uzun sürdü bu dava. bize birisi yardimci ola bilirse o zaman bütün evraklari pdf olarak gönderirim ve online sgk takip icin tc kimlik nummarasini.

Osmanbey34 arkadasim simdi durum biraz netlesti ben ilk yazindan yargitay 2014 te onayladi hala bitmedi gibi bir anlam cikartmistim.
Anladigim kadariyla belirli bir süre önce yargitay onamasi gerceklesti siz simdi sgk daki islemlerin bitip ayligin baglanmasini ve borclanma ödemesini yaptiginiz 2014 yilindan itibaren geriye dönük ayliklarin toplu ödenmesini bekliyorsunuz.
Yakin bir komsum gecen yil yargitay kararindan sonra ayni durumda islemlerini bagli bulundugu sgk kurumundan bir yakinina takip ettirerek yargitay kararindan 10 ay sonra aylik baglattirabildi onunda baglatisi kölndeki büroydu onlara kalsa belki hala bitmeyecekti sadece sgk nin istedigi versicherungsverlauf tan kölnün haber vermemesi yüzünden islem uzun sürmüs kisi kendisi ilgilendikten 10 ay sonra aylik baglaniyor emeklilik bürosuda bunu kisiye 7 ay sonra haber verip islem parasinin geri kalanini istiyor yani TR de bagli bulundugun sgk kurumuyla irtibata gecip dosyada herhangi bir eksiklik yüzündenmi islemler tikandi bilgi almanizi öneririm ise yarayacaktir.
Ayrica yetkilinin en uzun sizin islemler sürdü demesi pek dogru degil gibime geliyor 2013 ten beri bekleyenlerde var zannedersem alacaklari parayi kücümseyip is takibini ciddiye almiyorlar.

karadeniz
17 Eylül 2017, 13:51
merhaba hekimoglu aynen yazdigin gibi. emeklilik bürosuna biz sorduk biz birsey yapa bilir miyiz gibisinden ve cevap su geldi " siz hic karismayin tr den sakin sgk gitmeyin, o zaman isler daha cok uzaya bilir dediler."

yazdigim gibi. biz ne yapa cagmizi bilmiyoruz. cok uzun sürdü bu dava. bize birisi yardimci ola bilirse o zaman bütün evraklari pdf olarak gönderirim ve online sgk takip icin tc kimlik nummarasini.

Osmanbey,mahkeme sonuclanmis olsa hemen emekliliginizi talep etme durumundamisiniz ? Eger bu durumdaysaniz her gecen gün emekli ayligindan dolayi zarardasiniz,avukatla görüsün davayi geri cekin son mevcut olan yasa cercevesi dahilinde emekliliginizi isteyin avukatlar alacagi parayi garanti altina almak icin davanin sonuclanmasini bekliyorlar.
Yanilmiyorsam 14/09/2014 tarihinde cikan kanunu inceleyin yurtdisi borclanmasini mahkemeye vermeden borclanma imkani taniyan kanun.
Buraya bir göz atin belki yararli olabilir,http://archive.ismmmo.org.tr/docs/duyuru/2014_27Genelge.pdf

hekimoglu
17 Eylül 2017, 20:18
karadeniz arkadasimiz hakli ancak bu durum mahkeme sonuclanip yargitaya gidilmediyse mümkün, yargitaya gidildiyse davadan feragat etmek mümkün olmuyor sonucu beklemek zorunda kaliyorsun. osmanbey34 arkadasimizin yargitay sürecide olumlu sonuclanmis zaten su an sgk nin aylin baglama islemlerinin bitmesini bekliyorlar, köln emeklilik bürosu komsuma aylik baglandiktan 7 ay sonra haber vermisti islemleriniz bitti diye komsum kendi takip ettirdiginden ayrica e devlettende ayligin baglandigini görmüstü sizin e devlet sifreniz varsa oradanda bakmanizi tavsiye ederim aylik baglandiktan sonra köln den haber gelmesi cok uzun sürebilir uyusukluk had safhada cünkü.

Osmanbey34
17 Eylül 2017, 22:20
evet aynen yazdigin gibi. yazdigim gibi subat 2017 bu konuyu actiktan sonra baya bir hizlanma oldu. ondan sonra da bir gelisme olmadi. suan 7 ay gecti tik yok. sgk online takip ediyorum bes, alti kez message lar var yani yazismalar baska birsey de yok. subat ta biraz hislanma oldugunda biz e devlet sifresi cikardik. takip ediyoruz ama bi gelisme yok. ben tekrar yarin büroyu arayip buraya cevap yazarim.

karadeniz arkadasimiz hakli ancak bu durum mahkeme sonuclanip yargitaya gidilmediyse mümkün, yargitaya gidildiyse davadan feragat etmek mümkün olmuyor sonucu beklemek zorunda kaliyorsun. osmanbey34 arkadasimizin yargitay sürecide olumlu sonuclanmis zaten su an sgk nin aylin baglama islemlerinin bitmesini bekliyorlar, köln emeklilik bürosu komsuma aylik baglandiktan 7 ay sonra haber vermisti islemleriniz bitti diye komsum kendi takip ettirdiginden ayrica e devlettende ayligin baglandigini görmüstü sizin e devlet sifreniz varsa oradanda bakmanizi tavsiye ederim aylik baglandiktan sonra köln den haber gelmesi cok uzun sürebilir uyusukluk had safhada cünkü.

Osmanbey34
17 Eylül 2017, 22:20
evet aynen yazdigin gibi. yazdigim gibi subat 2017 bu konuyu actiktan sonra baya bir hizlanma oldu. ondan sonra da bir gelisme olmadi. suan 7 ay gecti tik yok. sgk online takip ediyorum bes, alti kez message lar var yani yazismalar baska birsey de yok. subat ta biraz hislanma oldugunda biz e devlet sifresi cikardik. takip ediyoruz ama bi gelisme yok. ben tekrar yarin büroyu arayip buraya cevap yazarim.