PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kündigugng wegen Eigenbedarf

erdalsaime
10 Şubat 2017, 20:46
Mrhb arkadaslar benim ev sahibi bana 30.09.2017 tarihine kadar cik diye kündigung gondermis..oglunu benim oturdugum daireye yerlestirecekmis.. ben kendime kisa zamanda kiralik daire buldum.. 01.03.17 tarihinde oraya yerlesmem gerekior..benim sorum acaba eski ev sahibi benden 3 ay boyunca ev kirasini isteyebilirmi..sonucta kendisi bana kündigung verdi..bu konuda bilgisi olan arkadaslardan yardimlarini bekliyorum simdiden tesekkür ederim

tr-22
10 Şubat 2017, 22:00
Mademki sana cikis vermis tabiki hemen cikabilirsin,ödeycegen kirada evde oturdugun son güne kadar olacaktir, ev sahibi sana cikis verdigi icin hic bir para ödemen gerekmez.

Cytage
10 Şubat 2017, 22:09
Merhaba Kardes bize de geldi 11cayda Kündigung Kirayi oturdun kadar ödemenlazim yani sana 3 Ay Frist verdiyse ama sen 1 Ay sora cikacaksana o bir Ayin kirasini mecbur ödemen lazim

guesswhosback
10 Şubat 2017, 22:44
Kardesim tam olarak bilmiyorum, ama ciktiginda Mietaufhebungsvertrag lazim galiba.. yoksa o 3 ay'i ödersin diye biliyorum..

erdalsaime
11 Şubat 2017, 15:12
Bilgileriniz icin tesekkur ederim arkadaslar bakalim bekleyip gorecegiz baska kisilerden de duydugum kadariylan ev sahibi ile konusup anlasman gerekiormus denildi..bende bu konuya yabanci oldugum icin elim kolum bagli kaldi isin kotu tarifi avukat sigortamda yok...

tr-22
11 Şubat 2017, 19:11
Arkadasim mademki sana ev sahibi cikis vermis sende basinin caresine bak demek oluyor,sen evde oturdugun süre kirasini vermen gerekiyor,yalniz mademki kendine ev buldun cikacagan tarihide belirle ev sahibine haber ver,senin yapacagan baska bir sey yok.

Korkmanada gerek yok avukatlik bir durum yokki,ev sahibi sana cikis vermis,sende cikiyorsun bukadar,kafanida oraya buraya sorup karistirma.

hOrOz
11 Şubat 2017, 19:27
bu konuda git ev sahibi ile konuş çünkü Alamanya da kündigunsfristler var

isteyen isteği gibi kira anlaşmasını yok sayamaz

ev sahibi sana 6 ay kündigungsfrist vermiş senin de onunda buna uyması gerek

ev sahibi anlaşırsan bu süreyi kısaltabilirsin yoksa kündigungsfriste uyman gerek