PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw E46 kalorifer calismiyor

easy
22 Temmuz 2015, 18:21
Slm,

Benim 2001 model 320d arabanin kaloriferi ve klimasi calismiyor.Bütün lambalar ve dügmeler oluyor ama kaloriferden hava gelmiyor.

Sigortalari kontrol ettim hepsi ok. Biraz arastirdim ama tam kesin ne bozuk oldugunu cikartamadim.
Gebläse-entstufe (igel) olabilirmi?? Okudugum yerlerde Bu parcada genelde hava düzensiz geliyor ama benim arabada hic hava gelmiyor.

Yardim ederseniz cok sevinirim.

Selamlar

Yigido
24 Temmuz 2015, 17:46
sorununa fikir yürütemicem ama 320d kullandiginiz icin yazmak istedim.
2002-2003 320d nasildir sizce. kronik problemleri var mi. 175 bin civari almayi düsünüyorum.
Kusura bakmayin tekrar
tesekkürler

kokitsch
25 Temmuz 2015, 02:40
heizungsregler (gebläse endstufe) bozuluyor cogunlukla, pahali bisey degil 30- 40 euro falan, elinden geliyorsa kendinde takabilirsin.
bozuldugunda ya hic üflemiyor, yada kontagi acdiginda hic üfleme durmuyor, yada düzensiz üflüyor
kendin yapacaksan videoyu iyi izle degistirirken ceyran kesik olacak,

https://www.youtube.com/watch?v=4mcWb-wyC7A

easy
27 Temmuz 2015, 02:04
sorununa fikir yürütemicem ama 320d kullandiginiz icin yazmak istedim.
2002-2003 320d nasildir sizce. kronik problemleri var mi. 175 bin civari almayi düsünüyorum.
Kusura bakmayin tekrar
tesekkürler

Slm Yigido,

Arkadasim ben arabayi 2 senedir kullaniyorum.Biraz sanssizdim arabada.Bende Turbosu bozuldu ve 1 gece eve giderken otobanda önüme tilki cikti ve ön tamponumu mahvetti.Daha önce hic bmw kullanmamistim ve bundan sonrada kullanmam diye düsünüyorum. Tabii hayatta ne olacagi belli olmaz .Büyük konusmamak lazim. Ama arabayi kullanmasi rahat ve fazla hiz yapmazsan yakitida cok iyi. Bana sorarsan bu arabayi benden daha iyi taniyan arkadaslara sor.Kesin onlar sana daha iyi yardimci olurlar.Ve araba alinca da insanda biraz sans olmasi lazim.Insallah aldigin araba iyi cikar da basin agrimaz...

slm Kokitsch,
Cevabin icin tesekkürler.Dedigin parcayi yenimi alayim yoksa kullanilmis olsada olurmu??
Ve ceyran kesik olacak derken neyi kastediyorsun?? Akku kablolarini cikarayimmi?? yoksa anahtari takmadanmi yapayim?..

Selamlar...

kokitsch
01 Eylül 2015, 00:27
mesajini yeni gördüm kusura bakma izindeydim, yapmadiysan yeni al derim yansanayi 42 euro verdim ikinci bozulusu bmw den alirsan belki daha iyi olur ama sans isi. ceyrana gelince kontagi kapat yeter ben öyle yaptim oldu.
(15 senedir BMW kullaniyorum,iyi bakmaya bakiyorum ama araba sans isi:D)

easy
15 Eylül 2015, 16:28
Slm kokitsch ,
Bende 2 gün önce geldim izinden...
Ben yazdığın gibi yan sanayiden aldım parçayı ve arkadaşımın yardımıyla değiştirdik.Ama sorun çözülmedi...
Meğersem (yanliş hatırlamıyorsam) gebläse diye sigorta atmış.Değiştirdik çalıştı.Ben sigortaları kontrol etmiştim ama bunun kalorifere ait olduğunu bilmiyordum.
İçinde 40a olması gerekirken 15a sigorta vardı.Şimdi çok şükür hiç problemsiz çalışıyor....

Yardımların için Teşekkürler.
Kal sağlıcakla.