PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sigorta ile ilgili sorunum var

Uppsallla
30 Ocak 2017, 20:57
Arkadaslar türkiyeden annem ve babami ziyarete araligin 8 inde almanya ya ziyarete getirdim... Vize basvurusu sirasinda istedikleri incoming versicherung u Hansa Merkür üzerinden yaptirdim. iki kisi 85 euro ödedim. Ilk basta tatil süresini 1 ay planladigimiz icin saglik sigortasini da 1 aylik yaptirdik. Neyse tatil sonunda ocak 3 4 gibi 1 ay daha tatili uzatmaya karar verdik. Sigortayi uzatmak istedigimizde sorunlar basladi. 15 gün bekleme süresi vs istemeye basladilar. diger sigorta acentalari da giris tarihi aralik 8 oldugu icin sigorta yapmadilar. Neyse hotline dan birisi hansa merkür ün acentasina gidip yaparsak islemler daha hizli biter dedi. bizde acentaya gidip sigortayi uzattik... fatura geldi 165 euro... hotline i arayip ilk sigorta 85 euro uzatmasi neden 165 euro dedigimde hotline bana ilk yapilan sigorta 25 bin euro garantili ve 1 kere yapilabilen bir sigorta ikinciyi yapmak isterseniz 50 bin teminatli vs vs svs anlatti... bu sebeble acentanin yanlis islem yaptigini yapilan sigortanin gecersiz oldugunu sigortayi yeniden yaptirmak zorunda oldugumu söyledi... belgeleri yolladi doldurdum gönderdim.... ikinci bir fatura daha geldi... 165 euro... ilk parayi nasil geri alirim dedigimde wiederrufen yapin dedi... dedim gecersiz sigortaya neden para cektiniz... dogru düzgün bir cevap veremediler... neyse benden ayni sigortayi iki kere tahsil edebilirler mi?