PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ebayden açık artırma dan telaefon aldim vazgecebilirmiyim.

gök36
26 Ocak 2017, 21:57
ebayden açık artırma dan 1 telaefon aldim tam datayli okumadim software problemi varmis.
simdi vazgecebilirmiyim. acaba basim agrirmi.

tr-22
26 Ocak 2017, 23:24
zamani varsa sturnirung yapabilirsin ama telefon sende kaldiysa biraz zor alman gerekiyor,düsünkü sen bir saticisin ve senin sattigin mali almak istemiyor karsi tarafi,sen o zaman ne düsünürsün,ona göre karar ver.

Cologne
27 Ocak 2017, 00:27
Sen bu satistan vazgectigin zaman satici o mali tekrar satisa koyacak ve bir muddet daha o malin satilmasini bekleyecek. Ayrica mali ikinci kez satisa konuldugu zaman o mali takip edenler tarafindan malda büyük bir kusur varda ilk alan kisi yani sen almaktan vazgecmissin gibi düsünecek ve mal daha ucuza satilacak.
Bir satici icin en büyük sorun mali alip ta sonradan vazgecenler dir.. Eger satan kisi privatsa ve Rechschutz su varsa seninle avukat araciligi ile ugrasabilir
Eger satici bu isi gewerblich yapiyorsa büyük ihtimalle ugrasmaz cünkü bu tür durumlar o kadar cok oluyor ki hangi biriyle ugrasacaksin.
Kendimden örnek verecek olursam, ben gewerblich olarak kücük miktarlarda satis yapiyorum ve ayda en az 10-15% bu tür müsteriler cikiyor..kesinlikle cikiyor. Adam senin malini aliyor ondan sonra ödemiyor, maillere cevap vermiyor. Tabi satis oldugu icin ebay senden onun gebühr ünü kesiyor taaa bir ay sonra sana gutschrift yapiyor.. Senin anlican senin yaptigin büyük bir sorumsuzluk..Satici icin hic istenmeyen bir durum.

knylm
27 Ocak 2017, 02:45
Aynen sorumsuzluk. Ama adama haber et durumu anlat.Balakim ne diyecek.

ses
27 Ocak 2017, 03:48
ebayden açık artırma dan 1 telaefon aldim tam datayli okumadim software problemi varmis.

hic almamis gibi orali olma, hic birsey olmaz.
avukata falanda gidemez rechtschutzu falanda olsa
Rechschutz böyle seyleri karsilamaz icin rahat olsun

hOrOz
27 Ocak 2017, 07:44
Arkadaşlar ebay de yapılan alışverişler kanunen yapılmış satış anlaşmasıdır.Yani yasal bir alışveriş antlaşmasıdır ve yerine getirmek zorundasınız ...

Böyle bir şey olmaz falan filan külhanbeyi atıp tutmalar bir yere kadar gider .. Adam dişli çıkarsa söke söke alır ve satar..

Uani dikkat edilmesi gerekli bir kanuni yükümlülük .. ha siz naparsasınız sizin kendi kararınız

gök36
27 Ocak 2017, 18:23
Karsi tarafin ama bu Satisindan dolayi Gebühr kesildiginin farkinda degilsin anlasilan
Bir de hic birsey olmaz diyorsun . Kardesim kusura bakma sen Ebay'i << EBAY KLEINANZEIGEN >> ile karistirdin galiba !!!

Ödememek ile hem karsi tarafin Maddi Konusuyla Oyun oynuyorsun hem Dini acidan Kul Hakkina giriyorsun !!!

Konu'yu acan Arkadas tek yapacagin sey ((( Saticiya Mail yollayarak kusura bakma ben yanlislamayla feya farkinda varmadan artirdim diye )))
Mesaj yazarsin O artik karsi Tarafa kalmis ya Satisi durdurur veya sana Illaki ödeyeceksin der O Zaman mecbur ödemelisin ki normal Sartlarda
mecbur ödemelisin !!!

Ebay Puanim 2283 az da kisilerle ugrasmadim
Kardes bu nasıl yorum ne kul hakkından bahsediyorsun.
Sadece bir yanlıştan döndum.sanki ben adamın parasinimi caldim.
Ebaye yazdım kendi aranızda anlasın dedi.bende satıcıya yazdım rica ettim artık kendi bilir.

memo82a
27 Ocak 2017, 18:30
Kardes Uykunu iyice almamissin anlasilan Konu sen degilsin Ses Nickli Sahisa yazdim !!!
Daha sana iyilik olsun diye yazi yazdik <<< KUL HAKKI ILE OYNANDIGI BELLI DEGIL MI ARKADASIN YAZDIGI >>>

Cologne
27 Ocak 2017, 18:31

Eger böyle düsünüyorsan, zaten ödemeyeceksin demektir.. O zaman bildigini yap kardes..Senin satistan vazgecmen hem ticari kurallara aykiri, hem etik degil hemde kul hakki tabiki..Sana yazilan mesajlari okumamissin besbelli.. okusaydin satan kisiden ebay in yaklasik 10% kestigini ayrica baska türlüde zarara ugruyacagini okumus olman lazim di..

Kolay gele

memo82a
27 Ocak 2017, 18:35
Bu Devir nasil bir Devir ki Insanlara iyilik yap karsilignda kötülük veya Tepkili cevap al ((( GENEL ANLAMDA )))
En iyisi hic Yorum yazma diyorum icimden ama Lanet olsun icimizdeki Insan Sevgisine tipki <<< MURO 'nun dedigi gibi >>>

guengoer52
27 Ocak 2017, 18:40

Arkadasim hemen kontrolü kaybetme, bir soru sormussun dogal olarak herkes düsüncelerini paylasiyor. Senin konuya gelince satin alinan mali almaktan hangi sartlarda vazgecebilecegin Ebay de zaten kurallandirilmistir, Ebaye üye olup alisveris yapan herkes o kurallarida otomatikman kabullenmis oluyor senin durumunda acik arttirmadan satin alinan bir seyi öyle kendince karar verip almiyorum banane diyemiyorsun satis gerceklestigi anda Ebay saticidan alacagi komisyonu aninda aliyor saticiyla kontaga gecip almak istemedigini belirtir anlasma zemini ararsin anlasirsan satici sana Transaktionsabbruch gönderir sende onayladiktan sonra satici 1 ay sonra Ebayden komisyonu geri alabilir her seyin kurali var alisveris yaparken AGB ve widerruf kurallarini okuyup öyle karar vermenizi öneririm sonra böyle ugrasirsiniz.

gök36
27 Ocak 2017, 21:27
Bu Devir nasil bir Devir ki Insanlara iyilik yap karsilignda kötülük veya Tepkili cevap al ((( GENEL ANLAMDA )))
En iyisi hic Yorum yazma diyorum icimden ama Lanet olsun icimizdeki Insan Sevgisine tipki <<< MURO 'nun dedigi gibi >>>
arkadasim benim niyetim kimsenin kalbini kirmak degil.galiba yalnis anlasildim.
eger yalnis anlasildimsa sizlerden binlerce kez özür dilerim.
cevaplariniz icin tesekkürler.

44Malatya
27 Ocak 2017, 23:14

Satıcı ile anlaşırsan tabiki olur, o zaman satıcı ebay Gebühren ödemez veya ödediğini Gutschrift olarak alır.

Falls der Käufer mit der Bitte auf Sie zukommt, den Kauf abzubrechen, und Sie sich entscheiden, diesem Wunsch nachzukommen, hat dies keine negativen Auswirkungen auf Ihren Servicestatus.
Achten Sie darauf, im Drop-down-Menü die Option „Käufer hat um Abbruch des Kaufs gebeten oder es gab ein Problem mit der Adresse des Käufers“ auswählen, damit dies nicht als Mangel zählt.

clon
27 Ocak 2017, 23:32
Kimseye hitaben yazmiyorum
Kendine yapimasini istemedigini baskasina yapmayacaksin.olay bu kadar basit

Bir seyi alip satarken dogru dürüst okuyup yazin

karam82
28 Ocak 2017, 01:02
Selam Konu incelemeye alınıp gereksiz mesajlar temizlenmiştir..
Ebay de olan sorun nedeniyle burda kalp kırmanin anlamı yoktur..Dusunceni yazarsın karar yine konuyu açan arkadaş A kalmıştır... konu dişi olan mesajlar temizlenmiştir ve konu cercevesinde kalalım..

-Almanya'da yaşamadığım icin konu açan arkadaşın sorusuna şu sekil yanıt vereyim.
burda konu açmadan önce satın aldığınız kişiye yazıp ortak yol bulabilirmisiniz diye ilk deneseniz ve gelecek mesaj a göre konu açmanız daha sağlıklı olmazmıydi.?

gök36
28 Ocak 2017, 02:26
Selam Konu incelemeye alınıp gereksiz mesajlar temizlenmiştir..
Ebay de olan sorun nedeniyle burda kalp kırmanin anlamı yoktur..Dusunceni yazarsın karar yine konuyu açan arkadaş A kalmıştır... konu dişi olan mesajlar temizlenmiştir ve konu cercevesinde kalalım..

-Almanya'da yaşamadığım icin konu açan arkadaşın sorusuna şu sekil yanıt vereyim.
burda konu açmadan önce satın aldığınız kişiye yazıp ortak yol bulabilirmisiniz diye ilk deneseniz ve gelecek mesaj a göre konu açmanız daha sağlıklı olmazmıydi.?
evet bende öyle yapmistim zaten satici burun kivirdigi icin bilgi edinmek istedim.saticiyla anlastik su an .
konu kapanmistir.

7minareli
05 Haziran 2017, 03:11
arkadasim ebay dan bir Motor satin Aldi ve almak istemedi maillere cevap vermedi sonunda avukattan 280 masraf geldi onuda ödemedi sonunda mahkeme karariyla aldilar.