PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emeklililik icin istenilen belge

clon
24 Ocak 2017, 12:38
Arkadaslar

Bu Emeklililik icin istenilen belgeyi jobcenter denmi isteyecegiz
(Almanyada sosyal yardim almiyorum belgesi)

Ve Bu belgenin adi ne ?

----------------------------------------------------------------------

Konu Halledildi

Istenilen Belge ile Bilgi
Nerden Alindigi :soziamt >> Soziale Leistungen << Bölümü
Belge adi:Leistungen Nach dem zwölften Sozialgesetzbuch (SGB 3)

guengoer52
24 Ocak 2017, 14:15
Tam olarak ne icin isteniyorki borclanma basvurusunda böyle bir belge istendigini duymadim sadece Versicherungsverlauf yeterli. Aylik baglatma talebi icinse Aylik Talebinde Bulunanlara Mahsus Beyan ve Taahhüt Belgesi, Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi doldurup yanina yine Versicherungsverlauf koyuyorsun, eger aylik baglandiktan sonra yurtdisinda kazancin olup olmadigini belgelemen isteniyorsa 3201 Sayili Kanuna Göre Aylik Alanlara Mahsus Yoklama Belgesi doldurup yanina yine Versicherungsverlauf koyuyorsun.

clon
24 Ocak 2017, 14:58
sosyal yardim alanlara emekli parasi ödenmedigi icin,onu ögrenmek istiyorlar sanirim

clon
24 Ocak 2017, 17:52
Arkadaslar

Bu Emeklililik icin istenilen belgeyi jobcenter denmi isteyecegiz
(Almanyada sosyal yardim almiyorum belgesi)

Ve Bu belgenin adi ne ?

Bilen yokmu

aslankral
24 Ocak 2017, 19:25
clon size gelen yaziyi buraya eklerseniz daha saglikli cevap alabilirsiniz, hem insanlarda bilgilenmi$ olur.

clon
24 Ocak 2017, 19:32
bu ilk bana gelen bir mektup degil herkese geliyor

http://i.hizliresim.com/l35d8r.jpg (http://hizliresim.com/l35d8r)

aslankral
24 Ocak 2017, 20:37
istedikleri evragi Sozialamt`tan alabilrsin

clon
24 Ocak 2017, 21:16
istedikleri evragi Sozialamt`tan alabilrsin

Almanca adi ne ama

Sozialamt aradim jobcenter yönlendirdi,orasida biz öyle bisey yapmiyoruz dedi
Bir haftadir ugrasdiriyorlar beni

yarin yine sozialamt i aricam

aslankral
24 Ocak 2017, 23:16
Birkac sene önce Babam ve Annem Türkiyede 6 aydan fazla kalabilmeleri icin Ausländerbehörde (yabancilar dairesi) onlardan hicbir yerden yardim almadiklarini ispatlamalarini istemisti,
sorduk nasil ispatlayabiliriz diye, bize Sozialamt veriyor demislerdi
gittik Sozilalamttan aldik ismine dikkat etmedim maalesef, durumu anlatarak alabilirsin

ilhan841
25 Ocak 2017, 19:51
kardes
en iyisi sen Konsoloslukta calisma atesesini ara
sana gerekli bilgiyi verirler

adanali1
20 Şubat 2017, 02:45
Bulundugun sehirdeki Muhtarliga (Misal Benim Stadt Köln) gidiyorsun
Amt für Soziales und Senioren bölümden Hilfe für Lebensunterhalt Bescheinigung diyorsun veriyorlar.

Sweet_FormuLa
20 Şubat 2017, 14:32
daha önce Yardim aliniyorsa ve Siz Güncel Versicherungsverlaufu biraz gec almaniz gerekirdi cünkü siz sosyaldan yeni ayrilsaniz bile ertesi Ay 1 ay daha sigortali görüküyor yani sosyalin yardimi islenmis gözüküyor Versicherungverlaufta o yüzden bu kagidi isterler siz öbür ay yani Versicherungsverlaufa islenmedigi tarihten en Güncelini alip verirseniz böyle sorunla karsilasmamaniz gerekir. Yok Yardim alinmadigini söylerseniz bizide bilgilendirinde bizde Memurun özel istedigini varsayalim yani herkez böyle durumla karsilasmadigini düsünürsek yazilan cevaplara göre.

Bence Deger
06 Nisan 2017, 13:40
Konuyu acan arkadas,son durum nedir? Bilgilendirirsen,herkes faydalanmis olur.

Bizim milletin hastatligimidir nedir,isi bittimi ne yazar ne anlatir

clon
06 Nisan 2017, 20:26
Konuyu acan arkadas,son durum nedir? Bilgilendirirsen,herkes faydalanmis olur.

Bizim milletin hastatligimidir nedir,isi bittimi ne yazar ne anlatir

son yazdiginda haklisin öyle insanlara bende fitik oluyorum ,ama ben konuyu acali 3 ay oldu
Neyse gelelmim konuya,üstte yazdigim gibi sozialamt ile Arge topu birbirlerine atiyorlardi,Biz vermiyoruz diye
her birini 2 ser defa aradikdan sonra
2 Hafta sonra iki tarafdanda ikiser tane belge geldi
Ama ben sozialamt dan geleni yolladim

Bence Deger
06 Nisan 2017, 23:33
Herhangi belli bir ismi varmi bu belgenin? Tesekkür ederim bu arada cevabin icin

clon
07 Nisan 2017, 08:59
Nerden Geldigi:soziamt >> Soziale Leistungen << Bölümü
Belge adi:Leistungen Nach dem zwölften Sozialgesetzbuch (SGB 3)

beam77
07 Nisan 2017, 18:48
s.a.
ben babam için aldım o belgeyi. Versorgungsamt'dan aldım. ismini neydi unuttum ama böyle anlattım telefonda , kadın demek istediğimi anladı ve üç-beş güne eve gönderdiler. "Negativbescheinigung über den nicht erhalt von sozialen leistungen" dersen anlarlar. inşallah yardımcı olmuşumdur.

Bence Deger
07 Nisan 2017, 19:53
Sagolun varolun kardeslerim

38ince_su38
07 Ağustos 2017, 16:56
benim hanim calismiyor izinde türkiyede tahsis talep ve beyan taahhut belgesini doldurduk sskda calisan rentenversicherungsverlauf birde jobcenter belge istedi yardim veya calisiyormu diye jobcenter böyle birsey yok diyor cünkü hanim orda angemeldet degil yardim gerek

karadeniz
07 Ağustos 2017, 20:04
benim hanim calismiyor izinde türkiyede tahsis talep ve beyan taahhut belgesini doldurduk sskda calisan rentenversicherungsverlauf birde jobcenter belge istedi yardim veya calisiyormu diye jobcenter böyle birsey yok diyor cünkü hanim orda angemeldet degil yardim gerek

Normalinde sizden istenilmesi gereken belgeler,
1-Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi
2-3201 sayılı Kanuna Göre Aylık Alanlara Mahsus Yoklama Belgesi
3-3201 sayılı Kanuna Göre Aylık Talebinde Bulunanalara Mahsus Beyan ve Taahüt Belgesi
4-3201 sayılı Kanuna Göre Aylık Talebinde Bulunanalara Mahsus Beyan ve Taahüt Belgesi
4-Aktuel,rentenversicherungsverlauf
Is güzar memura catmissiniz,tahsis talep dilekcesini sgk.munda doldugunuza göre büyük olasilikla diger dilekceleride doldurmussunuzdur,ben sizin yerinde olsam rente kasadan aktuel rentenversicherungsverlauf alir posta ile gönderirim.

38ince_su38
08 Ağustos 2017, 15:39
karadeniz kardes rentenversicherungverlauf göndersem yetermi

karadeniz
10 Ağustos 2017, 23:20
karadeniz kardes rentenversicherungverlauf göndersem yetermi

Gönderin büyük olasilikla yeterlidir.

Murat01
11 Ağustos 2017, 02:44
Benim hanım için iki sene önce versicherungsverlauf ve meldebescheinigung tercümeside yollamıştık.
Yeminli tercümandan onayını istemiyorlarmı artık?

karadeniz
11 Ağustos 2017, 09:21
Benim hanım için iki sene önce versicherungsverlauf ve meldebescheinigung tercümeside yollamıştık.
Yeminli tercümandan onayını istemiyorlarmı artık?

versicherungsverlaufun tercümesi istenmiyor ama meldebescheinigungun tercümesini istiyorlar.

dreamceng
11 Ağustos 2017, 19:21
bu almanyadan emekli olmak icin basvurumu,ben tam anlamadim

hOrOz
11 Ağustos 2017, 19:32
bu almanyadan emekli olmak icin basvurumu,ben tam anlamadim

konun başlığını ve açılan bölüme bakarsak konuyu anlarız

Türkiyedeki Haklar

Emeklililik icin istenilen belge