PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel motorlar

ALSANCAK-35
18 Ocak 2017, 22:13
Daha öncede bu konuyu bahsetmistim gerci ama yeni bir gelisme oldugu icin yineliyorum.Daha önceki arabam Mercedes 250 Dieseldi,cok severdim 20 sene kazasiz belasiz,hic büyük bir ariza cikarip basima is acmadan senelerdir kullandim.Ama son TÜV alacagim zaman zorluklar cikarmaya basladilar (Partikül filtreler vesaire..) Bende benzinli motora gecmisim iyiki,cünkü farkettim ki zamanimizda diesel motorlara artik fazla önem verilmemeye baslandi.Almanya'da normlara uymayan araclari büyük sehirlerde kullanma engellemeleri, birkac sene sonra dieseli kesinlikle Fransa Paris'te engellemelerine simdide Norvec katildi.Bu haftadan itibaren baskent OSLO'da haftada iki gün yasak getirildi. Darasi Türkiye'nin basina diyecegimde, bunca enerji acigina ve dieselin hala daha tasarruflu yakit olmasi dolayisi ile sanirim güzel Türkiye'mizde hala daha böyle bir kisitlama oldukca uzakta görülüyor.

*05300
19 Ocak 2017, 13:25
Bana kalirsa bu engellemeler daha cok elektrikli arabaya gecisin ayak sesleri. Ortadogu ve Rusya ya bakinca hic bir devlet Petrole gaza bagimli kalmak istemiyor. Ayrica bütün bu isleri doga-tabiat ile ilintilendiriyorlar, birde inekleri dogaya en cok zarar veren kesim olarak anlatiyorlar ya, iste o beyin yakiyor.

Ayrica dizel candir. Bende yillarca kullandim, cok iktisatliydi.

hOrOz
19 Ocak 2017, 13:43
bunlar politik oyunlar 10 sene önce diesel araba alanı teşviklediler sonra vergileri yükselttiler

devletler ve hükümetler dünya enerjisini elinde tutan şirketler karşısında pek dayanamaz

artık Almanya da bile Yeşiller Partisinin 80-90 lı yıllardaki gücü ve sloganı kalmadı

herkes cüzdanının içine bakıyor