PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyedeki Denizbank Hesabima Para yollamak?

dako
14 Ocak 2017, 16:16
slm arkadaslar,

Türkiyedeki Denizbank Hesabima Para yollamak istiyorum en kolay ve en ucuz gebühr ile nasil yapabilirim?
miktar ise arada bir 500-1000€ gibi miktar yani büyük miktar degil

-bizim burda Denizbank yok en yakini 200km.
-Ev Bankasindan Sparkasse ile Online denedim Türkiyedeki Denizbankin IBAN ni tanimadi

Fankfurtdaki Denizbanki aradim Online Hesab acin diyorlar Türkiye Havale icin.

acaba daha kolay yöntemi varmi?

Sdt
14 Ocak 2017, 16:24
slm arkadaslar,

Türkiyedeki Denizbank Hesabima Para yollamak istiyorum en kolay ve en ucuz gebühr ile nasil yapabilirim?

-Ev Bankasindan Sparkasse ile Online denedim Türkiyedeki Denizbankin IBAN ni tanimadi

Wenn Sie in ein Land außerhalb des europäischen Zahlungsraums überweisen möchten, fallen höhere Kosten an und die Überweisungsdauer erhöht sich. Formulare für Auslandsüberweisungen gibt es in den Sparkassen-Geschäftsstellen. Auf dem Formular können Sie zudem festlegen, ob Sie alle Kosten übernehmen, die Kosten zwischen Ihnen und dem Empfänger geteilt werden oder dieser die Kosten komplett übernimmt.
Die genauen Kosten für SEPA- und Auslandsüberweisungen erfahren Sie bei Ihrem Institut.

Sparkasseye gidip bir sor derim,
EU disina yollamak icin ona göre bir form doldurman gerekiyor,
ne kadar tutar diye falan da sor tabii

moralist
14 Ocak 2017, 16:36
Western union dan hesaba havale oluyormu acaba?

akdenizli33
14 Ocak 2017, 17:59
arkadasim nerde kaliyorsun

dako
14 Ocak 2017, 18:26
bad nenndorf hannovere yakin

Kappadox
14 Ocak 2017, 18:58
Türkiyedeki Bankaya burdan direk IBAN ve BIC numarasi ile Almanyadaki bankandanda yollaya bilirsin.. ben gecen ay 150€ Ziraat bankasina yolladim deneme amacli. 30€ deutsche bank gebüre aldi iki yil öncesi Isbankasi TÜrkiyede hesabim vardi oraya gönderdigim 150€ ya 10€ kesmislerdi anlamadim ama ücüncü gün Türkiye ziraat bankasina para geldi isbankasinda 10 gün falan sürmüstü
Western uniyonda miktarin önemi olmadigini biliyorum IBAN Ve BIC numarasi varsa Türkiyeye göndermesi 5€ aliyorlardi hala 5 € mu bilmiyorum fakat bir seferde belli bir miktari yanilabilirim 6bin € yu gecince devlete bildirmen gerekiyor neden ne icin yolladigini...
sahsen ONline IBAN ile Almanya Bankasindan Türkiye bankasina Yolla derim

BU arada bilgilendirmek icin söylüyorum yakinda izin sezonu basliyacak Deutsche BAnk Müsterileri Türkiye dek TEB Türk Ekenobi Bankasindan Türkiyede hic Komisyon ödemeden Tüm Bankamatiklerden Para cekebilirsiniz Miktarin ve nekadar cektiginizin önemi yok diger bankalar 5-10€ arasi komiyon aliyor

TolgANL
14 Ocak 2017, 19:43
Turk lirasi gonderecekseniz azimo.com ile gonderebilirsiniz..
Ben azimo.com ile gonderiyorum, euro karsiligi Turk lirasina ceviriyorlar,
2 gunde hesaba TL. olarak geciyor.. Masrafi ise 3 euro..

aslankral
14 Ocak 2017, 22:30
slm arkadaslar,

https://transferwise.com/de/

bir seneyi a$kin süredir bu siteden Türkiyedeki Ziraat Bankasindaki TL hesabima para gönderiyorum,
ister Laptop isterse Cepden App dan gönderiyorum
bir kere göndedikten sonra zaten hafizaya aliyor sonraki havaleler cok basit ve kolay, iki günde günlük kurdan TL olarak hesaba yatiyor.
Komisyon miktara göre degi$iyor ve cokta uygun.

akdenizli33
14 Ocak 2017, 22:49
bad nenndorf hannovere yakin

Burda NRW(werdohlda)biletci var denizbanka para yollayabiliyorsun 9€luk bir gebühtr aliyor.

yasin7575
15 Ocak 2017, 15:55
slm almanyadaki denizbak a hesap aciyorsun sonra kendi sparkasse hesabindan denizbank hesabina parayi gönderiyorsun sonra TR deki denizbank a online kendin gönderiyorsun 4,50 euro gönderme parasi ödüyorsun

dako
16 Ocak 2017, 12:45
slm almanyadaki denizbak a hesap aciyorsun sonra kendi sparkasse hesabindan denizbank hesabina parayi gönderiyorsun sonra TR deki denizbank a online kendin gönderiyorsun 4,50 euro gönderme parasi ödüyorsun

Galiba öyle yapacagim