PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parayi nereye koysam mantikli?

thaflowkilla
01 Ocak 2017, 19:57
Elimde biraz para var biriktirdigim. Bu parayi ileride kullanmak istiyorum. Mesela Mobilya veya Araba icin.
Suan icin en mantiklisi bu parayi nereye yazirabilirim?
1. Sparbuch [Aylik en fazla 2000 EUR cekiliyormus, daha fazla istendigi takdirde 3 ay önceden cikis verilmesi gerek, yoksa kesinti oluyormus]
2. Tagesgeldkonto [Her an para cekilebiliyormus - Bankada ki kadin bunu tavsiye etti]
3. Banka'da ki kiralik kasa

Faizinde degilim simdilik, zaten 0,001 felan galiba (Sparbuch ve Tagesgeldkonto).

Tabii ileride Türkiye'de bir bankaya da yazirabilirim, fakat suanlik bir cözüm icin bu soruyu soruyorum.

Tesekkürler

clon
01 Ocak 2017, 21:20
150 bin varmi ?
150 binin altindaysa hesabina yatir kalsin,bir sey alacagin zaman cekersin

thaflowkilla
01 Ocak 2017, 21:48
Hayir o kadar yok, hesabimda harcama riski yüksek o parayi. O yüzden dokunmayacagim sekilde yatirmak istiyorum. Yani Konto ile yatirdigim hesap ayri olsun.

cenk1978
01 Ocak 2017, 22:25
Hayir o kadar yok, hesabimda harcama riski yüksek o parayi. O yüzden dokunmayacagim sekilde yatirmak istiyorum. Yani Konto ile yatirdigim hesap ayri olsun.

Tagesgeldkonto ya koymani tavsiye ederim o zaman.ayri hesap oluyor.

hekimoglu
01 Ocak 2017, 22:34
Parayi Alman bankasinda tutacaksan cok büyük bir miktarda degilse Tagesgeldkonto mantikli olanidir, internet bankaciligida kullaniyorsan cekmek istediginde istedigin an Girokonto na übertragen yapabilirsin, bende öyle yapiyorum.

thaflowkilla
01 Ocak 2017, 23:14
Tamam tesekkürler. Simdi Tagesgeldkonto acip ve o hesaba bir anda mesela 10.000 eur koydugumda kimse birsey demez degilmi, nerden geliyor bu para diye?

Egal77
01 Ocak 2017, 23:28
TagesGeld icin şu an eniyisi
https://www.meine-bank-no.de/sparen-und-anlegen/sparen/mein-tagesgeld.html

Bankayla ilgili bir kaç bilgi
http://www.finanztip.de/tagesgeld/meine-bank-no-tagesgeld/

hekimoglu
02 Ocak 2017, 02:35
Tamam tesekkürler. Simdi Tagesgeldkonto acip ve o hesaba bir anda mesela 10.000 eur koydugumda kimse birsey demez degilmi, nerden geliyor bu para diye?

Paranin kaynagi legal olduktan herhangi bir sosyal yardim alicisi olmadiktan sonra bir sorun olmaz. Kaynagini aciklayamayacagin bir durum söz konusu olursa ozaman durum degisir.

clon
02 Ocak 2017, 08:31

Aga dikkat et faizden fazla islem parasi ödemeyesin o miktara :) :) :)

thaflowkilla
02 Ocak 2017, 11:53
Paranin kaynagi legal olduktan herhangi bir sosyal yardim alicisi olmadiktan sonra bir sorun olmaz. Kaynagini aciklayamayacagin bir durum söz konusu olursa ozaman durum degisir.

Legal olmasina legal, ama bu bi kac senedir biriktirdigim para. Nasil kanitlayabilirim ki? O yüzden soruyorum bir sorun cikarmi diye? Kiyiya köseye attigim para sonucta!
Unbefristet olarak isim var.

hekimoglu
02 Ocak 2017, 16:03
10 bin € kimine göre kücümsenmeyecek bir miktar olsada cokta sorun yaratacagini düsünmüyorum, soracaklarini sanmiyorum onlar daha büyük paralari takip ederler birde ilegal islerle kazanilip kazanilmadigiyla ilgilenirler.

resadiyeli
02 Ocak 2017, 16:49
selam,kimse sormaz nerden diye,banada abfindug gelmisti ,banka müdürü faize yatir dedi,Bende hayir Faiz istemiyorum dedim.O vakit Sparkonto ya yatirdim Faiz almiyorum,para lazim oldugunda her vakit cekebiliyorum.

thaflowkilla
02 Ocak 2017, 18:44
selam,kimse sormaz nerden diye,banada abfindug gelmisti ,banka müdürü faize yatir dedi,Bende hayir Faiz istemiyorum dedim.O vakit Sparkonto ya yatirdim Faiz almiyorum,para lazim oldugunda her vakit cekebiliyorum.

Bende öyle düsünüyorum. Tagesgeldkonto mantikli geldi acikcasi. Ama kimsede bankada ki kiraladigin kasaya koy dememis. Nedenini ögrenebilirmiyim arkadaslar?

EnesD58
02 Ocak 2017, 18:49
Arkadaşım,
artık online banking davası var. İstediğin anda istediğin zaman paraya ulaşabilirsin. Ve ne kadar kalmış ne çekmişsin gibi bilgiler ulaşabilirsin. Yani daha rahat ve daha kolay Tagesgeldkonto. Bundan dolayı arkadaşlar sana bu yolu tavsiye etmiş.

hekimoglu
02 Ocak 2017, 23:13
Bende öyle düsünüyorum. Tagesgeldkonto mantikli geldi acikcasi. Ama kimsede bankada ki kiraladigin kasaya koy dememis. Nedenini ögrenebilirmiyim arkadaslar?
Bankada zaten bir kiralik kasan varsa koyabilirsin, yoksa sadece bu para icin kasa kiralayip yillik kasa ücreti ödemen ne derece mantikli olur. Kiralik kasalari genelde ziynet esyalari icin kullanirlar diye biliyorum.

BndD
03 Ocak 2017, 01:49
Mal sahibi mülk sahibi,
Hani bunun ilk sahibi,
Mal da yalan mülk de yalan ,
Var biraz da sen oyalan.
Yunus Emre

*05300
03 Ocak 2017, 17:43
Tabii ileride Türkiye'de bir bankaya da yazirabilirim, fakat suanlik bir cözüm icin bu soruyu soruyorum.

diyorsun. Sana buradan kendi tecrübemi yazayim. TR ye parayi yatirdin, aradan biraz zaman gecti bu parayi Almanya ya getirdin. Bu cebindeki sana ait olan parayi Almanya daki banka sistemine sokman o kadar zorki. Bankanin bana o zaman dedigi 14.000€ üst limittir, bunun üzerindeki rakamlarda Vergi dairesi olaya dahil olur. Bir seferden fazla, bu miktardaki parayi hesabina yatirirsan, o da problem. Yok Almanya ya getirirken bildirdinmi, yok paranin kaynagi, para vergilendirildimi diye sorun üstüne sorun oluyor. Cok sükür biz o zaman ese dosta parayi dagittik. Herkes hesabina yatirdi. 6 ay sonrada hepsi bana havale etti. Biz bu sekilde sorunu cözdük.

player6767
14 Ocak 2017, 14:44
mrb arkadaslar bu konuyu bende bayadir bir düsunuyorum yaklasik 85bin eurom var safe koymayi düsunuyorum oldum bankada mantiklimi sizce?

hekimoglu
14 Ocak 2017, 15:51
mrb arkadaslar bu konuyu bende bayadir bir düsunuyorum yaklasik 85bin eurom var safe koymayi düsunuyorum oldum bankada mantiklimi sizce?

Parayi Tagesgeldkonto ya yatirsan sifir faiz döneminde hic getirisi olmaz, kiralik kasaya koysan yillik 30-40 € arasi kira parasi ödersin. Büyük miktar parayi kasadan cikartip kullanmak istediginde kasaya koymadan önceki bilgilerle kaynagini kanitlaman gerekebilir. Türkiye ye götürsen anlasmali % 2-3 arasi faiz alabilirsin ancak ülkemizde yasanan son gelismeler insani ürkütmüyorda degil yani risk var. Tüm bunlari göz önünde bulundurarak herkes kendi karar vermelidir bu konuda yapilacak tavsiyeler ilerde bas agritabilir cünkü dünyanin gidisatina bakildimi Altin disinda güvenilir bir yatirim sekli yok gibi.

Amca
14 Ocak 2017, 23:31

1- Arsa Türkiyeden
2- Emlak Ev almanyadan
3-Altin al

Nakit Para tutma degeri düsüyor. Karar senin...............

"Her yatırım Risklidir! Karar veren zararını ve Faydasını kendisi görür, parayla şaka olmaz,para bir insanın calışmasının emeginin bedelidir.Onun için kimsenin tavsiyesiyle yatırım yapmayın! Arkadaslarımızın fikirlerini okuyun Analiz edin kendiniz karar verin." Hicbir sekilde Yazilarim ve Yorumlarim hakkinda Mesuliyet Kabul edilmez Amca"

Anca230
16 Mart 2017, 18:25
Cevap bulamadiysan banada verebilirsin?.

zirdeli79
16 Mart 2017, 19:37
Benimde Nakit vardi hepsini Altina yatirdim Altin her zaman icin degerli

hekimoglu
16 Mart 2017, 19:56
Arkadaslar eskilerin yaptigi gibi bir küpe doldurup mezarliga gömün üstünede cakma mezar birde türbe görüntüsü verdinizmi kimse el sürmez :-)

satobyte
19 Mart 2017, 20:34
zenginin mali zügürtün cenesini yorarmis ,ben almiyayim :))))

sputnik
20 Mart 2017, 21:14
Simdi parayi Tagesgeld kontosuna yatirmak icin ilk önce;
1- parayi bankaya yatirmak lazim
2- Para zaten bankadaysa o parayi tagesgeldkontoya havale etmen lazim.

1 numarali secenekte elden yatirdigin miktari önemli. Yüksek miktarda bankaya nakit girisinde oldugunda muhtemelen paranin kaynagini soracaklardir.
2 Numarali secenekte ise istersen bir milyon euro havale et bir sey olamaz.

DenizCan
30 Nisan 2017, 23:14
Kira`da oturuyorsan daire al. Ilerde rahat edersin.

bozkurt37
02 Mayıs 2017, 21:53
ben kasaya koymayi tafsiye ediyorum bu almanlar her seyi finanzamta yumurtliyor senin neyin yok neyin var arastiriyorlar almanlar niye yastik alti yapiyor bi dusunun . belki hatirlarsaniz türkiyedeki paranin faizini istediler bizden . kendi dusen aglamaz

OrLoW
03 Mayıs 2017, 00:24
Arkadaslar eskilerin yaptigi gibi bir küpe doldurup mezarliga gömün üstünede cakma mezar birde türbe görüntüsü verdinizmi kimse el sürmez :-)

Bizim memlekette defineciler tarafından oyulmayan bir türbe mezar kaldımıki:D bizim memlekette bütün türbe eski mezar görünümlü olanlarını dağıttılar altın vardır para vardır tarihi eser vardır diye sakata gelmesin :D

Cilgindakli
04 Mayıs 2017, 12:50
parayi banklarada veya evlerde tutmayin. Paranin degeri iniyor. Ben parami Kryptowährung lara yatiyiorum (virtuelles Geld), daha mantikli veya bankalardan daha cok fahiz (Rendite) aliyorum.

Ögrenmek isteyenler bana özelden mesaj yazsin.

hayirli Günler

iskurt000
10 Haziran 2017, 13:34
Nakit tutacagina bence bitcoin al ve en azindan 6 ay yada bir kac sene dokunma.
Cok büyük kazanc elde edebilirsin bence cünkü bankalarin yapamadigini bitcoin yapiyor.
Dünyanin heryerine 2 ile 15 dakika arasi para yollamak bence büyük bir basari - yarin bir gün herkes kullanacak.

antepligim
11 Haziran 2017, 01:08
arkadaslar ben almanyadan isvicrede hesab acabilirmiyim mesela ve oraya yatira bilirmiyim?

canstar168
25 Haziran 2017, 19:08
27 yasindayim ve yaklasik 5 yildir gece gündüzlü yatirimla ilgileniyorum. Babaannem vefa edince 600 000 kaldi. Ne yapacagimizi bilmiyorduk. Daha dogrusu annem (orta okul mezunu)

Sadece kendi kendime sunu ögrettim.
ALAN HER ZAMAN KAZANIR.
SATAN HER ZAMAN KAYBEDER. AL! AL! AL!

Imkanin varsa arsa al, yoksa daire al ve koy kenara. Belki simdi degil ama zamani gelince altin gibi karsina gelir.