PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iş yerinde sorunum var

dadaloglu38
01 Ocak 2017, 17:27
selamünaleyküm değerli kardeşlerim 19 yıldır bir iş yerinde çalışıyorum belden sorunum var 2 saat ayakta kalınca oturmazsam geçmiyor.Biraz oturup biraz gezerek iş verdiler 4 yıl öyle çalıştım. Şimdi de makinayı otomatik yaptılar. Meistera sordum nerde çalışacağım.diye oda bilmem dedi.Sonrada iş yeri doktoru çagırdı tedavi olduğum raporları göster dim.bana başka bölüm de deneme amaçlı iş verdi. Daha o bölüme gitmedim.ilerde gönderecekler.Meister da beni devamlı ayakta çalışacağım makinaya yazmış doktorun yazdığı kağıdıda gösterdim orda arada oturarak çalışacak diye yazıyor. meistere söyledeim ben bu işi yapamam başka iş ver diye oda bir dene dedi krank yapmak da istemiyorum dedim inat etti değiştirmedi ne yapmam gerekiyor bilgileri nize ihtiyacım var şimdi den teşekkür ederim

clon
01 Ocak 2017, 17:31
Ilk Adim Betriebsrat git sorununu anlat

Profesör
01 Ocak 2017, 18:01
İkinci adım olarak iyi bir Arbeitsrecht avukatıniz olsun.Geçmiş olsun umarım sorununuz kısa zamanda çözülür.

Mossad
01 Ocak 2017, 19:05
Betriebsrat veya Avukata gidersen Paket olursun bençe. Yas kaç ? Birda festeinstellung Is bulabilirmisin? Bunlari gözden çikardiysan Betriebsrat danis.

gamberoglu2000
01 Ocak 2017, 19:09
selamünaleyküm değerli kardeşlerim 19 yıldır bir iş yerinde çalışıyorum belden sorunum var 2 saat ayakta kalınca oturmazsam geçmiyor.Biraz oturup biraz gezerek iş verdiler 4 yıl öyle çalıştım. Şimdi de makinayı otomatik yaptılar. Meistera sordum nerde çalışacağım.diye oda bilmem dedi.Sonrada iş yeri doktoru çagırdı tedavi olduğum raporları göster dim.bana başka bölüm de deneme amaçlı iş verdi. Daha o bölüme gitmedim.ilerde gönderecekler.Meister da beni devamlı ayakta çalışacağım makinaya yazmış doktorun yazdığı kağıdıda gösterdim orda arada oturarak çalışacak diye yazıyor. meistere söyledeim ben bu işi yapamam başka iş ver diye oda bir dene dedi krank yapmak da istemiyorum dedim inat etti değiştirmedi ne yapmam gerekiyor bilgileri nize ihtiyacım var şimdi den teşekkür ederim
sen denemeden nasil reddediyorsun?simdi sana bir sey soyleyim dadaloglu doktorun soyle demesi boyle demesi bir sey ifade etmiyor simdilik senin suyuna gore akarlar bir muddet sonra isveren seni iceri cagiricak sen hic bir is yapamiyorsun sana gore bizim isimiz yok cikisini al diyecek sen almassan kac senelik olursan ol onlar senin tazminatini verip git mahkemeye diyecek sonrasi maglum sana kisaca soyleyim doktorlari arkana alip pek guvenme basimdan gectigi icin soyluyorum senin rahatsizligin belli yere kadar onlari ilgilendiriyor sonrasinda en kucuk falsonda isini bitirirler benden sana soylemesi fazla naz asik usandirir misali .

dadaloglu38
01 Ocak 2017, 19:30
Betriebsrat veya Avukata gidersen Paket olursun bençe. Yas kaç ? Birda festeinstellung Is bulabilirmisin? Bunlari gözden çikardiysan Betriebsrat danis.

yasim 52 cikis verselerde önemsemiyorum versinler tazminatimi versinler yeterki

dadaloglu38
01 Ocak 2017, 19:33
sen denemeden nasil reddediyorsun?simdi sana bir sey soyleyim dadaloglu doktorun soyle demesi boyle demesi bir sey ifade etmiyor simdilik senin suyuna gore akarlar bir muddet sonra isveren seni iceri cagiricak sen hic bir is yapamiyorsun sana gore bizim isimiz yok cikisini al diyecek sen almassan kac senelik olursan ol onlar senin tazminatini verip git mahkemeye diyecek sonrasi maglum sana kisaca soyleyim doktorlari arkana alip pek guvenme basimdan gectigi icin soyluyorum senin rahatsizligin belli yere kadar onlari ilgilendiriyor sonrasinda en kucuk falsonda isini bitirirler benden sana soylemesi fazla naz asik usandirir misali .

isi biliyorum kardesim sagligim yerinde iken cok calisdim doktara ve meistere söyledim baska is verin diye stapler süreyim otomatik daha önce calisdigim makinaya ver muster statsiyona ver bunlarda sorunum olmaz dedim dinlemedi yani zora kosuyor

dadaloglu38
01 Ocak 2017, 19:35

pakeat yapsinlar bende onu istiyorum tazminatimi versinler yasim 52 19 yildir ayni is yerinde calisiyorum betribsrat kuvvetli gitmekde istemiyorum

dadaloglu38
01 Ocak 2017, 19:37
paket yapsinlar bende onu istiyorum tazminatimi versinler yasim 52 19 yildir ayni is yerinde calisiyorum betribsrat kuvvetli gitmekde istemiyorum yarin doktora gidecegim

hOrOz
01 Ocak 2017, 20:05
bencede işi önce bir bir dene .... Betriebsrat a git derdini anlat bir işyerlerinin Betriebsartzı vardır ona başvur

çıkış almak çok kolay yaş 52 daha çok gençsin .. iş piyasası malum .... aldiğin tazminat çabuk tükenecekstir

ne kadar tazminat vereceklerdir ama mümkün olduğu kadar düşük tutarlar (yarım aylık brutto x iş yeri yılları)

hemen kranka çıkmak ta bir çözüm değil işi daha da yokuşa sürer

sadece 15 ay Arbeitslosengeld alacaksın

benim yaşım 50 ve bu yaştan sonra Umschlung yapmak zorunda kaldım

Berater açıkça diyor yaş 50 iş bulmanız imkansız

dadaloglu38
01 Ocak 2017, 21:34
bencede işi önce bir bir dene .... Betriebsrat a git derdini anlat bir işyerlerinin Betriebsartzı vardır ona başvur

çıkış almak çok kolay yaş 52 daha çok gençsin .. iş piyasası malum .... aldiğin tazminat çabuk tükenecekstir

ne kadar tazminat vereceklerdir ama mümkün olduğu kadar düşük tutarlar (yarım aylık brutto x iş yeri yılları)

hemen kranka çıkmak ta bir çözüm değil işi daha da yokuşa sürer

sadece 15 ay Arbeitslosengeld alacaksın

benim yaşım 50 ve bu yaştan sonra Umschlung yapmak zorunda kaldım

Berater açıkça diyor yaş 50 iş bulmanız imkansız
tazminatı verip çıkarsalar memnun olacağım burda da çalışmam türkiyeden emekliği hak ettim kesin dönüş yapmayı düşünüyorum

resadiyeli
01 Ocak 2017, 22:20
selam Kardes,o vakit cik personel büroya ben kendi istegim ile iste cikarsam ne Kadar Abfindung verirsiniz diye sor.19 yilligina tahminen 35 bin € eoru verirler (tabiiki firman iyi ise) bunun en az 12 bini vergiye gider eline gecende 22 bin filan olur.Tabiiki firman ok derse,sende dersen ki artik calismak istemiyorum.yoksa ben calisacagim dersen zaten 55 den sonra seni isteselerde alterschuzdan dolayi cikartamazlar 3 yil daha calisrsin .

dadaloglu38
01 Ocak 2017, 22:30
selam Kardes,o vakit cik personel büroya ben kendi istegim ile iste cikarsam ne Kadar Abfindung verirsiniz diye sor.19 yilligina tahminen 35 bin € eoru verirler (tabiiki firman iyi ise) bunun en az 12 bini vergiye gider eline gecende 22 bin filan olur.Tabiiki firman ok derse,sende dersen ki artik calismak istemiyorum.yoksa ben calisacagim dersen zaten 55 den sonra seni isteselerde alterschuzdan dolayi cikartamazlar 3 yil daha calisrsin .

cevap yazan tüm değerli kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ederim Allah razı olsun firma kötü değil de bu konuda ne yaparlar kesin bilgim yok emekliliği yaklaşanlara bayağı tolerans tanıyıp önceden çok para veriyorlardı benim gibi çıkış alan duymadım hayırlısı yarın deneme yapacağım 2 saat sonra doktora gidip kran alacağım

hekimoglu
01 Ocak 2017, 22:42
Öncelikle gecmis olsun arkadas, is yerlerinde sana verilen görevi denemeden yapmam yapamam diye direnmek pek akillica olmaz bu durum daha sonra sana karsi arbeitsverweigerung diye kullanilirsa cikis durumunda tazminati cok olumsuz etkiler. 52 yasindasin tazminatla cikis aldiktan sonra bir planin yoksa Arbeitsamt seni rahat birakmazki, Calistigin yerde Betriebsrat varsa önce onlara danis, imkan varsa Betriebsarzt la termin yap durumunu anlat sana yardimci olacaklardir. Hicbir secenek kalmamissa tek cözüm cikmaksa ozaman tazminat konusunu düsünmeye baslarsin, seni biraz bunaltmaya calisirlar sinirlerine hakim olursan kazanirsin.

dadaloglu38
01 Ocak 2017, 23:47
Öncelikle gecmis olsun arkadas, is yerlerinde sana verilen görevi denemeden yapmam yapamam diye direnmek pek akillica olmaz bu durum daha sonra sana karsi arbeitsverweigerung diye kullanilirsa cikis durumunda tazminati cok olumsuz etkiler. 52 yasindasin tazminatla cikis aldiktan sonra bir planin yoksa Arbeitsamt seni rahat birakmazki, Calistigin yerde Betriebsrat varsa önce onlara danis, imkan varsa Betriebsarzt la termin yap durumunu anlat sana yardimci olacaklardir. Hicbir secenek kalmamissa tek cözüm cikmaksa ozaman tazminat konusunu düsünmeye baslarsin, seni biraz bunaltmaya calisirlar sinirlerine hakim olursan kazanirsin.

cok tesekkür ederim kardesim daha önce sagligim yerinde iken cok calisdim o makinede 8 saat ayaktasin ikinci sorunum omuzlardan ameliyat oldum makinada sement platte kesiyoruz büyük uzun döndermede omuzum agrima yapiyor bunu is yerinin doktoruda mesiterda biliyor söyledim daha önceden biliyorlar yani is yeri doktoru baska bölümde dene yapamazsan gel tekrar konusalim diye rapor verdi mester adilik yapiyor acikcasi üc tane makina dedim bunlarda sorunum olmaz diye yine inatlasiyor

dadaloglu38
04 Ocak 2017, 20:27
yilin ilk günü calisdim ikinci günde is yeri dokturuna gittim yerinde yoktu sandikada yoktu günde 2 saat calisdim denedim olmuyor dedim kranka ciktim meister doktorun raporunu hic önemsemiyor 2 haftanin planinida ayni makinalari yazmis.Bu durumda nasil bir prosodür takip etmem gerekli

hOrOz
04 Ocak 2017, 21:08
arkadaşım tek yol Betriebsrat

Betriebsrat kuvvetli demiştin ancak onlar sorunu çözer

SesSizliK
04 Ocak 2017, 21:12
valla abicim senin sorularin yaniti burda sorunun kendi icinde zaten var. sen bence fazlasiyla kendine stres yapiyon doktorlar sana rapor veriyorsa meister kimki onu kafaya takcan senin gizlin saklin yok her sey ortada doktorlar raporlar vss skildigin yerde gidersin doktora derdini anlatirsin alirsin raporunu sakin sen onlara teklif etme bos ver senin bi yanlisin yok onlar seni cikarmak istiyorsa bi avukata danisirsin haklarin neyse o sekilde avukatin talimatlariyla davranirsin. Gecmis olsun

dadaloglu38
04 Ocak 2017, 21:18
teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun bende aynı fikirdeyim

Karadağlı Rıza
01 Nisan 2017, 20:32
Sen problemi kendin kendine yaratiyorsun.
Önce Sen calismak istiyormusun ? Bu soruyu kendine cevabla.
Salismak istiyorsan Cikisi hic düsünme! Bu yasta baska yerde is bulman cok zor. Bulsan bile Timsahlarin azina düsersin. Cok az para kazanirsin.
Betriebrat a git durumu anlat - efendice - ve Meister ozaman sana uygun isi verir. Fazla zaman gecirme.
O kadar kolay. Burda hastayi kimse zorlamaz. Ama calismak istemiyorsan. O zaman is degisir.