PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volkan Derde Düsdüm Dermanini aradim 2016 (Neset Ertas)

V/S
30 Aralık 2016, 19:00
Evde öylesine bir kayit.

Neset Ertas Saygi ve Rahmet ile aniyorum.

Söz/Beste: Neset Ertas

Ses/Saz/Kayit: V/S

https://youtu.be/3QSV6F3TU-I

tufanci
30 Aralık 2016, 19:20
usta iyi aksamlar, rahmetlinin cok güzel türkülerinden birtanesi, kendimde baglama caliyorum ayni senin düzen evde yaklasik 10 yildir.
sesini begendim usta , fakat yanlis anlama , baglamanin akortu bozuk sanirim,

V/S
30 Aralık 2016, 19:35
usta iyi aksamlar, rahmetlinin cok güzel türkülerinden birtanesi, kendimde baglama caliyorum ayni senin düzen evde yaklasik 10 yildir.
sesini begendim usta , fakat yanlis anlama , baglamanin akortu bozuk sanirim,

Saygi duyarim Tesekkürler.24edq50
Akort yerinde , yanliz Akortdu düsürdüm, G/D/ A yerine C/F/G
yani akord normainden düsük.

tufanci
30 Aralık 2016, 21:21
Saygilar benden usta, kendimde 45 tekne yaprak divan var, akort duruma göre, alt G, orta C , üst F yapiyorum ortada bambam takil , agir havalarda hosuma gidiyor.
0,22 lik tel takimi kullaniyorum, arada bir de G#,C#,F# akortluyorum.

V/S
30 Aralık 2016, 22:30
Saygilar benden usta, kendimde 45 tekne yaprak divan var, akort duruma göre, alt G, orta C , üst F yapiyorum ortada bambam takil , agir havalarda hosuma gidiyor.
0,22 lik tel takimi kullaniyorum, arada bir de G#,C#,F# akortluyorum.

Selam , bendeki 46lik Ardic Yaprak Divan, bunu Tufan Altas caldikdan sonra aldim :-)

http://ozbeceriksizler.com/showthread.php?1426-ozbeceriksizlerde-kimler-hünerli-Kim-hangi-Muzik-aletinde-usta&p=12565&viewfull=1#post12565

bende bu iki Akort arasinda caliyorum. Kayitda , akor olsa bille bazen karsiya bozuk gelebilir.
Isin icinde reverb ve Latenz oldumu , sorun oluyor.

Bir calisma yapalim ?

tufanci
31 Aralık 2016, 11:27
vay ben bu konudan haberim yoktu, sanirim ayyildiz saz evi o resimdeki, tufan emmim calip onay verdi ise baglama iyidir, ki ben zaten baglamana kötü demedim usta ;)
tufan ile ortamda bende bulunmustum, sanatciligina diyecek yok zaten,
beraber bir calisma kismet olursa yapalim usta

karam82
31 Aralık 2016, 12:05
V/S Agzina Saglik Arkadasim.
Akort vs den anlamam ama sesin güzel calismalarinin daim olmasini dilerim arkadasim.
@tufanci arkadasim seninde calismani dinlemek isteriz bir calismani beklemedeyiz.

Elinize Kolunuza Dilinize Saglik

Iyi Calismalar.

V/S
17 Ocak 2017, 22:06
Yorumlariniz icin tesekkürler. 24edq50