PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'deki Hesaplar Ne Kadar Güvenli?

sputnik
15 Temmuz 2015, 21:43
Arkadaslar, hepimizin bildigi bir konu; burada yasayan vatandaslarimizin büyük bir cogunlugunun su veya bu sekilde Türkiye'deki bankalarda bir hasabi var.
Soru su: Bu hesaplar ne kadar güvenli?

Güvenli derken "banka bilgileri ve kisisel hesaplarin gizliligi"nden bahsediyorum.
Mesela paranizi yatirdiginiz bir banka sizin ile ilgili kisisel bilgilerinizi yurtdisina verir mi?

Bu soruyu sormamdaki amac, bilindigi gibi Türkiye ve Almanya basta olmak üzere AB ülkeleriyle "Cifte vergilendirmeyi önleme ve BILGI DEGISIMI" anlasmasi bir kac yil önce imzalandi.

Bu anlasmaya dayanarak -sözgelimi- Almanya sizin heasp bilgilerinizi Türkiye'den isteyebilir veya bir mekanizma üzerinden otomatik olarak temin edebilir mi?

.onur
15 Temmuz 2015, 23:16
Türkiye AB ülkesi olmadığı için türkiye hiç bir şekilde bilgilerini yurt dışına vermez.ama yanlız bir şekilde almanyada vergi dayresini şu veya bu şekilde büyük mebla dolandırdıysan yanlız mahkeme karakı ile bilgi isteyebilir o zaman tükiyede vermek zorunda.

Birde türkiyedeki hesabından almanyaya daki bir hesaba para gönderme

iso98783
15 Temmuz 2015, 23:53
isvicrede AB ülkesi degil di ne oldu bilgiler acik artirmayla alman maliye bakanligina satildi yani olmaz diye bisey yok.

.onur
15 Temmuz 2015, 23:59
isvicrede AB ülkesi degil di ne oldu bilgiler acik artirmayla alman maliye bakanligina satildi yani olmaz diye bisey yok.

Bu farklı dünyadaki tüm zenginlerin çok büyük paraları isviçrede yatıgından olay farklı

Mafyan
16 Temmuz 2015, 06:15
Ayni soruyu Ben Tr de Bankalara sordum.Bizlere yazili talimat geldigi zaman vermek zorundayiz dediler.Vede bir tavsiyede bulundular.Nufusta kayitli oldugunuz yerde yakin cevresinde hesap acma.Uzak olan il veya mumkunse ilcelerde acin dediler.Sebeb olarakta.ilk senin nufusa kayitli oldugun yer arastiliyormus

Amca
16 Temmuz 2015, 12:10
Konu kapatıldı

AHMAD ZAHIR
16 Kasım 2015, 20:12
Türk bankalarına güvenmeyin ;)

haveri68
16 Kasım 2015, 20:53
Arkadaslar, hepimizin bildigi bir konu; burada yasayan vatandaslarimizin büyük bir cogunlugunun su veya bu sekilde Türkiye'deki bankalarda bir hasabi var.
Soru su: Bu hesaplar ne kadar güvenli?

Güvenli derken "banka bilgileri ve kisisel hesaplarin gizliligi"nden bahsediyorum.
Mesela paranizi yatirdiginiz bir banka sizin ile ilgili kisisel bilgilerinizi yurtdisina verir mi?

Bu soruyu sormamdaki amac, bilindigi gibi Türkiye ve Almanya basta olmak üzere AB ülkeleriyle "Cifte vergilendirmeyi önleme ve BILGI DEGISIMI" anlasmasi bir kac yil önce imzalandi.

Bu anlasmaya dayanarak -sözgelimi- Almanya sizin heasp bilgilerinizi Türkiye'den isteyebilir veya bir mekanizma üzerinden otomatik olarak temin edebilir mi?

Eder ,türkiyediki bilgileri bundan on yil önce verdiler ve bende olmak üzere finanzamta yüklü bir meblag vergi verdim ,onun icin hesaplar hic bir yerde güvenli degil , cünkü gecenlerde okudum bir yerde Türkiyedeki bir hukuk bürosu kisiler hakkinda 150 tl her türlü bilgiyi arastirip almanya ,hollandaya vs ülkelere satiyorlarmis ,onun icin ben kendi adima türkiyedeki hic bir kuruma güvenmem ( sütte agzi yanan yogurdu üfleyerek yemis )