PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu oyuncaklar nerden geliyor?

keno
28 Kasım 2016, 19:16
arkadaslar Flormarktta gezerken bu resimdekileri her hafta görüyorum nerden geliyor bu oyuncagin kaynagi sizce cinden mi `?
http://i.hizliresim.com/1VYL7G.jpg
Almanyada bulabilirmiyiz ?

özfenerli
28 Kasım 2016, 19:28
S.a
eBay de Kinder Elektroauto diye arattır bulursun.
buraya bak (http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1311.R4.TR5.TRC2.A0.H0.Xkin der+akku+.TRS0&_nkw=kinder+akku+auto&_sacat=0)

keno
28 Kasım 2016, 19:31
S.a
eBay de Kinder Akku Auto diye arattır bulursun.
buraya bak (http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1311.R4.TR5.TRC2.A0.H0.Xkin der+akku+.TRS0&_nkw=kinder+akku+auto&_sacat=0)

arabalari kast etmedim bunlar mallari oyuncaklari nerden alabiliyor
benim oglana 10 euroya uzakdankumanda araba aldim bu kadarda ucuz :D

keno
28 Kasım 2016, 19:32
kendimde yapmak isdiyorum belki vardir bu isle ugrasan

tr-22
28 Kasım 2016, 19:44
kendimde yapmak isdiyorum belki vardir bu isle ugrasan

Anlasilan satici olmak istiyorsun,tabiki toptan saticilar,kimisi interneten aliyor,Japonya,Cin den getittiriyor,kimileride Polonya,Romanya, Cek bugibi ülkelerdende getirenler var.

Daha fazla bilgiyi ise burada arkadaslarda verir,sen yinede googlede bir arastirma yap istersen.

moralist
28 Kasım 2016, 20:43
cogu cinden

akdenizli33
28 Kasım 2016, 21:06
10€ iyiyimis nerde bu flomark

keno
28 Kasım 2016, 23:58
10€ iyiyimis nerde bu flomark

stuttgart sindelfingen yakinsa özelden adresi atabilirim

akdenizli33
29 Kasım 2016, 00:03
stuttgart sindelfingen yakinsa özelden adresi atabilirim

yok arkadsaim hagendeyim

Osmanbey34
29 Kasım 2016, 00:29
keno merhaba ürünler cinden geliyor

Alibaba gibi sayfalardan bula bilirsin örnek

http://www.alibaba.com/product-detail/Ride-on-car-electric-car-kinder_177921581.html

ama 10 euro bu ürünleri bulamasin ! yani sen bu isin ticaretini yapmak istiyorsan .... flohmarkt sata bilirler 10 euro calinti olabilir vs.... bilmiyorum nasil yapiyorlar :)
bu isi ticari olarak yapmak istiyorsan bazi kuralar var ve o kurallara almanyada uymak lazim ! yoksa direkt kirmizi kart gösteriler :)

keno
29 Kasım 2016, 00:38
keno merhaba ürünler cinden geliyor

Alibaba gibi sayfalardan bula bilirsin örnek

http://www.alibaba.com/product-detail/Ride-on-car-electric-car-kinder_177921581.html

ama 10 euro bu ürünleri bulamasin ! yani sen bu isin ticaretini yapmak istiyorsan .... flohmarkt sata bilirler 10 euro calinti olabilir vs.... bilmiyorum nasil yapiyorlar :)
bu isi ticari olarak yapmak istiyorsan bazi kuralar var ve o kurallara almanyada uymak lazim ! yoksa direkt kirmizi kart gösteriler :)

http://i.hizliresim.com/Pn5G29.jpg
10 euroya bunu aldim :D
yav kesin vardir burdada bu isi yapan ama tüyo veren yok
gewerbe almasina alinir kolay is
cep telefonlari aksesuarlari ebayde cok gidiyor

Romeo29
29 Kasım 2016, 12:33
Hocam selam ,

sana o oyuncagi neden flohmarkten ve neden 10 eur a sattigini ve senin aldigini ben ayakabi / Canta dan örnek vereyim sen oyuncak olarak algila.
Frankfurt dreieichta toptancilarin alisveris yaptigi yerler var. Hemen hemen bütün saticilar ya Cinli yada Pakistanli.
Fiyatlar bedeva denecek kadar ucuz , misal deri canta 10 EUR,sunni deri canta 5 ile 8 eur arasi ayakabilar daha da ucuz 2,5 eur dan basliyor 10 eur ya kadar var.
Güya sadece gewerbesi olanlara satiyorlar ama yalan ;) Git 10 tane al herkese satiyor kimse de sana Gewerbe sormuyor, faturada yazmiyor.

Simdi gelelim o mallarin neden o kadar ucuz olduguna;

öncelikle cok mu cok kalitesiz, ikincisi normal bir markanin yaptigi kanseröjen icerip icermedigini testini yapmiyorlar yaptirmiyorlar.
Kullandiklari deri ( Ne derisi olduguna hic girmiyorum) en kalitesiz deri ve tabakhane de kadar kötü islenmis ki bir kac hafta sonra kokmaya basliyor.
Flohmarkta satmalarini sebebii vergi kacirmak ve insanlara garanti vermemek. O yüzden dreieich taki bütün firmalarin ömrü nedense 1 yada iki senelik ;)

Ben sahsen cocuguma ucuz oyuncak almam biliyorsun cocuklar herseyi agzina aliyor disliyor o yüzden aldigin oyuncagin tüv geprüft olmasina dikkat et. 3 kurus tasarruf yapacagim diye cocugumu tehlikeye atmam atamam.

Lafin kisasi " ucuz etti yahnisi yavan olur "

keno
29 Kasım 2016, 14:18
Hocam selam ,

sana o oyuncagi neden flohmarkten ve neden 10 eur a sattigini ve senin aldigini ben ayakabi / Canta dan örnek vereyim sen oyuncak olarak algila.
Frankfurt dreieichta toptancilarin alisveris yaptigi yerler var. Hemen hemen bütün saticilar ya Cinli yada Pakistanli.
Fiyatlar bedeva denecek kadar ucuz , misal deri canta 10 EUR,sunni deri canta 5 ile 8 eur arasi ayakabilar daha da ucuz 2,5 eur dan basliyor 10 eur ya kadar var.
Güya sadece gewerbesi olanlara satiyorlar ama yalan ;) Git 10 tane al herkese satiyor kimse de sana Gewerbe sormuyor, faturada yazmiyor.

Simdi gelelim o mallarin neden o kadar ucuz olduguna;

öncelikle cok mu cok kalitesiz, ikincisi normal bir markanin yaptigi kanseröjen icerip icermedigini testini yapmiyorlar yaptirmiyorlar.
Kullandiklari deri ( Ne derisi olduguna hic girmiyorum) en kalitesiz deri ve tabakhane de kadar kötü islenmis ki bir kac hafta sonra kokmaya basliyor.
Flohmarkta satmalarini sebebii vergi kacirmak ve insanlara garanti vermemek. O yüzden dreieich taki bütün firmalarin ömrü nedense 1 yada iki senelik ;)

Ben sahsen cocuguma ucuz oyuncak almam biliyorsun cocuklar herseyi agzina aliyor disliyor o yüzden aldigin oyuncagin tüv geprüft olmasina dikkat et. 3 kurus tasarruf yapacagim diye cocugumu tehlikeye atmam atamam.

Lafin kisasi " ucuz etti yahnisi yavan olur "

http://www.simba-dickie-group.de/en/index.shtml oyuncaklarin altinda bu firmanin ismi var Dickie Spielzeug GmbH & Co KG

CE0197

CE-Kennzeichnung

Die CE-Kennzeichnung ist kein Gütesiegel oder Qualitätszeichen. Die EU-Richtlinien haben Gesetzes-Charakter, deren Einhaltung verpflichtend ist. Es ist Aufgabe der Hersteller, die Übereinstimmung ihrer Produkte mit diesen Richtlinien zu überprüfen und die Ergebnisse dieser Prüfungen als Dokumentation vorzuhalten. Dieser Vorgang nennt sich Konformitätsbewertung. Als äußerlich sichtbares Ergebnis bringt der Hersteller das CE-Kennzeichen an seinen Produkten an. CE steht für Communauté Européenne, Französisch für Europäische Gemeinschaft.

CE-Kennzeichnungen sind unter anderem für Spielzeug, elektrische Geräte, persönliche Schutzausrüstungen, Medizinprodukte oder Messgeräte vorgeschrieben. Für die allermeisten dieser Produkte ist kein unabhängiges Gutachten etwa durch TÜV Rheinland oder ein anderes Prüfunternehmen gefordert. Vielmehr bestätigt der Hersteller durch die Anbringung des Kennzeichens selbst, dass sein Produkt den geltenden europäischen Richtlinien entspricht.

Bei manchen Produkten hat der Gesetzgeber in den EU-Richtlinien die Mitwirkung eines unabhängigen und dafür benannten Prüf- und Zertifizierungsinstitutes vorgeschrieben. Hierbei handelt es sich beispielsweise um Maschinen oder persönliche Schutzausrüstungen, deren Gefährdungspotenzial vom Gesetzgeber als hoch eingestuft wurde.

Wenn die EU-Richtlinie von dem benannten Prüf- und Zertifizierungsinstitut eine Beurteilung und Zertifizierung im Bereich der Produktionsüberwachung bzw. der umfassenden Qualitätssicherung vorschreibt, muss der Hersteller in solchen Fällen nach der CE-Kennzeichnung eine vierstellige Zahl anbringen. Diese Zahl weist auf die Einbindung einer unabhängigen Prüfstelle bei der Feststellung der Konformität hin. Die Produktprüfgesellschaft von TÜV Rheinland führt im Auftrag vieler Kunden solche Konformitätsbewertungen durch. Ihr ist für solche Tätigkeiten aus Brüssel die vierstellige Zahl 0197 zugewiesen worden.

Romeo29
29 Kasım 2016, 15:24
@keno hocam yanlis anlama sakin niyetim ukalalik yapmak degil.
CE nin ne anlama geldigini yukarida yazmissin ama o damga oyuncaklarin kansorejen icermedigi anlamina gelmiyor.
http://blog.zeit.de/china/2015/03/27/gift-aus-china/ bu linkteki makaleyi okursan durumun ne kadar vahim oldugunu anlarsin.
Cin den esya getirmekten bir cok büyük firmanin agzi yandigi icin artik kendi kontrol mekanizmalarini kurdular. O yüzden büyük firmalardan almak bence daha mantikli.
Hong konglu bi arkadasim burada issiz kaldi ne yapayim ne yapayim derken izine gitti Hong Kong Cin ne..
Simdi oyuncak satiyor ;)

Osmanbey34
01 Aralık 2016, 03:18
üretici firmalar herseyi bire bir yapiyorlar ! istersen CE yazar istersen ROHs yazar vs vs ......Ürünleri Bire Bir Kopyaliyorlar örnek textiel...

onlines satacak san yukarda yazdim gibi kirmizi karti yersin ve Abmahnung gelir. Gewerbe almak kolay biliyoruz ama internet Online satmak istersen büsürü kurala dikkat etmen lazim !

AGB, Impressum, Batterieverordnung, Verpackungsverordnung, vs vs bu uzen Konu bu isin icinde degilsen uzak dur. benden tavsiye ! Her ne isle urasmak istiyorsan gidersin gewerbe anmelden yaparsin ve her büyük sehirde Großhandel vardir bizim Neuss da örnek Imotex Euromoda vs var Textil üzre ürün satiliyor ...ama yazdigim gibi her ürünün online satisda dikkat etmen seyler vat Textil de örnek : Pflegehinweise

Bu isle urasmak istiyorsan kaynak lari kendin bulman lazim . kendin arastirman lazim bu benim görüsum . alibaba gibi sayfalar var örnek olarak ....
Yazdigim gibi bu isin icinde olmayinca ve ek is yapmak istiyorsan hic girme ....

ürünü amazon da buldum

https://www.amazon.de/Dickie-Toys-201119059-funkferngesteuertes-Polizeiauto/dp/B00BGRI0EE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1480555376&sr=8-1&keywords=dickie+toys+polizeiauto+ferngesteuert

10 Euro bu ürünün fiyati normal yani cok da ucuz degil. ben ilk basda büyük arabalar zannettim o nun icin bulamasin yazdim. ama bu ürünleri her plattform da bulabilirsin...

zentrada.de
wlw.de

oyuncak großhandel larda vs vs .....

keno
03 Aralık 2016, 16:29
üretici firmalar herseyi bire bir yapiyorlar ! istersen CE yazar istersen ROHs yazar vs vs ......Ürünleri Bire Bir Kopyaliyorlar örnek textiel...

onlines satacak san yukarda yazdim gibi kirmizi karti yersin ve Abmahnung gelir. Gewerbe almak kolay biliyoruz ama internet Online satmak istersen büsürü kurala dikkat etmen lazim !

AGB, Impressum, Batterieverordnung, Verpackungsverordnung, vs vs bu uzen Konu bu isin icinde degilsen uzak dur. benden tavsiye ! Her ne isle urasmak istiyorsan gidersin gewerbe anmelden yaparsin ve her büyük sehirde Großhandel vardir bizim Neuss da örnek Imotex Euromoda vs var Textil üzre ürün satiliyor ...ama yazdigim gibi her ürünün online satisda dikkat etmen seyler vat Textil de örnek : Pflegehinweise

Bu isle urasmak istiyorsan kaynak lari kendin bulman lazim . kendin arastirman lazim bu benim görüsum . alibaba gibi sayfalar var örnek olarak ....
Yazdigim gibi bu isin icinde olmayinca ve ek is yapmak istiyorsan hic girme ....

ürünü amazon da buldum

https://www.amazon.de/Dickie-Toys-201119059-funkferngesteuertes-Polizeiauto/dp/B00BGRI0EE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1480555376&sr=8-1&keywords=dickie+toys+polizeiauto+ferngesteuert

10 Euro bu ürünün fiyati normal yani cok da ucuz degil. ben ilk basda büyük arabalar zannettim o nun icin bulamasin yazdim. ama bu ürünleri her plattform da bulabilirsin...

zentrada.de
wlw.de

oyuncak großhandel larda vs vs .....

Arabanin aynisini bugün real de gördüm 30 euro

Blade55
04 Aralık 2016, 03:00
gercekten orjinal ürün ise calinti olma ihtimali yüksek, flohmarktda sattiklari ürünlerin vergilerini ödemedikleri icin belki kurtariyordur ama bence kurtarmaz