PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : is yerinin güvenini kayip etme

Serseri
27 Kasım 2016, 00:14
slm arkadaslar, bugün basima bir olay geldi sizinle paylasip görüs ve önerilerinizi almak istiyorum, ben bir firmada 16 yildir lkw soförü olarak calisiyorum, bugüne kadar firma ile hic bir sorunum olmadi, hatta firma sahibi daha 2 gün önce, bana keske bir kac iscim daha senin gibi olsa sirtim yere gelmez dedi, yani hem patronla ve cocuklari ile aram cok iyi , bugüne kadar ne sikintim olduysa bana yardimci oldular, calistigim is yerinda 4 lkw var bunlardan 2 si suan tamirde ve madi sikinti yüzündende tamirden daha cikartamadi firma , bu yüzden tüm isi 2 lkw ile yapiyoruz , suan kullandigim lkw de biraz arizali ama idare ediyoruz, mesela tank göstergesi düzgün calismiyor , arada bir abs lambasi yanip sönüyor , turbosu düzgün degil, lastik hava basinci hattasi verip duruyor ,adblue lambasi devamli yaniyor, benim sikintim tank ile gecen gün sehir icinde lkw söndü ne oldugunu anlamadim , biraz sagina soluna baktiktan sonra farkina vardim tank bosalmis halbuki gösterge ceyrek tank gösteriyordu, hatta bazen tanki full dolduruyorum, ve lkw yi calistirdigimda gösterge full gösteriyor, kontaki kapatip yeniden calistirdigimda bu seferde ceyrek tank az gösteriyor, birkaz kez kontaki acip kapiyorum gösterge bazen full gösteriyor bazen daha az , bende bu yüzden son 2 haftadir yanimda 20lt disel tasiyorum , tank ceyrek tanka düsünce hemen elimdeki 20 lt dizeli tanka bosaltiyorum , ve önüme gelen ilk aral benzinliginda hem tanki hemde 20 lt kanistayi yani bidonu dolduruyorum,cünkü bizim sadece aral,dan tank yapabiliyoruz herzamanda gittigimiz autobahnda aral olmaya biliyor,
-------------------------------------------------------------------------------
bugün gene tankim bitmek üzereyken aral,a girdim tank yaptim, sonrada elimdeki 2 adet 10 litrelik bidonlari doldururken, tam o sirada bizim patronun ogluda geldi aral,a ve bidonlari gördü fakat birsey demedi , kendi aracini tank yapti sonrada biraz ileri karsi tarafima gecip hem bana bakiyor hem telefonda konusuyordu , bende isimi bitirdikten disel bidonlarini lkw in yan kasasina koydum, sonra lkw inin yagina suyuna bakip , ödemek icin kasaya gittim oda arkamdan gelip ödeme yapti, sonra birlikte araldan cikarken hadi abi görüsürüz dedi ve gitti, tabi ben hic birsey yokmus gibi yolla devam ettim , bende jeton 10-15 dakika sonra düstü, acaba bu benim disel,i kendime aldigimimi düsündü acaba diye , aksamdan beri düsünmekten perisan oldugum. ne yapacagimi sasirdim, elim ayagim titriyor sinirden , bir türlü aklimdan cikmiyor,acaba bunlar beni dizeli kendime aldimgimimi düsünüyor ne yapacagimi bilemiyorum, sizce bu isin sonu ne olur.
veya siz ne önerirsiniz,acaba isten atilirmiyim, belkide cocuk orda resimde cekmis olabilir, adamlarin eline kozda gecti isten cikarip abfindung vermemek icin

yorum
27 Kasım 2016, 00:19
rahatlaman en güzeli onu arayip aklina takilan seyi anlatman

Speedy123
27 Kasım 2016, 00:37
En iyisi patrona ister telefon ac yarin, yada direk görüs ve durumu direk belirt akillarinda yanlis birsey olusmasin, kendileri zaten biliyordur aracin arizalarini anlatmisindir herhalde demi, sende o sekil söylersin olur biter kafana takma bence.. keske daha önceden söyleseydin bu sekil yaptigini sonra problem olmasin diye bilmis olurlardi, hakliyken haksiz duruma düsersin sonra.

Serseri
27 Kasım 2016, 00:39
abi cocuk 20 yasinda ona ne anlatayimki , bu kesin bu aksam babasina veya abilerine anlatmistir onlarda bir kac gün icinda beni buroya cagirirlar ,telefon acamiyorlar cünkü 2 haftadir benim tel bozuk, hatta dün patron 250eu verdi kendime tel alayim diye, benide yikan zaten bu adamlar beni ailelerinden biri gibi görüyorlar ramazanda bir kac kez evlerine davet etiler yemege, bekar oldgum icin patronun tanidigi bir kac kebaci var , patron oralara söylemis ben gidip ordan yemek yersem benden para almasinlar diye,bana bu kadar deger veren insanlarin simdi yalis bir fikre kapilmalari beni cok üzüyor, simdi ne desem belkide inanmiyacaklar veya inanmis gibi yapacaklar, baktim bunlardan ses cikmazsa gözlerinin önünda birkac kez o 20 litreli bodonlari tanka bosaltirim, belki görürlerse anlarlar yanlis birsey yapmadigimi,

aslinda ayni olay bundan 6-7 ay önce de bizim eski söföre olmustu adam autobahnda kalmisti, bu yüzden o soför her 200-250 km de tank yapiyordu, ama onun gittigi yer cok kisa yol 20 km gidip geliyor, onun gidip geldigi her iki taraftada aral var , bizim gittigimiz yolda bazen 100-150 km mesafede aral yok, aslinda tanki göstergesini bizim yeni söför bozdu gecenlerde dizel yerine benzin koymus, benzini bosaltmak icin tanka gecirdigi pompanin sert plastik hortumunu tankin icindeki samandraya degdirmis veya egmis olmaliki tank düzgün calismiyor

Speedy123
27 Kasım 2016, 01:03
I$ yerinde patron kimse ona anlatirsin durumu, ben sandim babasi patron. Seninle muhatap olan insana anlat iste, sen neden canini SIKIYORSUN anlamadim arkadasim, sen yanlis birsey yapmadin, tam aksine senin is yerin dua etsin senin gibi iscileri olmalarina, sen mecburmusun o sekilde rezil olmaya, ben olsam o riskle yola cikmak istemem her an araba duracak diye.. baskasi olsa o arizali araclari yerinden kimildatmazlar hayati tehlikeye yol acicak seyler bunlar, simdi deriz aman bosver elektronik problem yapiyor ne tehlikesi, lamba yanip sönüyor, ama belkide ciddi hasarlar varsa ne olucak? hatta keske cocuga direk aralda anlatsaydin ya bak kardes aracin göstergesi bozuk ondan bunu dolduruyom deseydin direkman korkucak cekinecek bisey yok o kadarda samimeyiniz var madem ailecek

TipiTip
27 Kasım 2016, 01:08
Yaw bu telaşın ne ???

Madem seni aileden biri görüyorlar
Sana güveniyorlar
Seni ailesinin içine alıyor
Karakterini biliyor
O zaman senin böyle birşey yapmayacağını bilir
Yanlış anlaşılma olmaz

Ama sen öyle dagitmisinki kendini

Elin ayağın karışmış durumda

Böyle davranırsan ... bişey yapmamis olsanda
Yapmış gibi görünür durum alır sapla saman karışır

Osmanbey34
27 Kasım 2016, 01:11
merhaba serseri

sen bi böyle yaziyorsun bi böyle / kafanda bi seneryo yaziyorsun....

sen patron ve ailesininle arani cok positiv yaziyorsun onun icin negativ ler kafandan at....

yanlis anlasilma olmasin onun icin adamlar la 4 göz arasinda direkt görüs. böyle bir isyeri bu zamanda zor bulunur ! senin kalbin iyise bence onlarda seni iyi bilirler .

iyi birisi oldugun icin de kafandan bu olayi atamamisin ve bizimle paylasiyorsun..... yazdigin gibi cocuklari patrona yanlis iletmeden yada patronun kafasini karistirmadan en iyi si direkt görüs bu senin icin bir arti puan daha olur :)

Serseri
27 Kasım 2016, 01:20
usta haklisin ama aklima hic böyle birsey gelmediki aralda , cünkü yaptigimin kötü birsey oldugunu düsünmedigimicin aklimada acaba bu yanlis dünürmü, dur suna durumu anlatyim gibi bir fikir gelmedi, ben is yerinden ayrilirken arkamdan patronun oglununda buroyu kitleyip gelecegini biliyordum cünkü ayni yolu kullaniyorum , hatta yolldan gecerken bile görebilirdi cünkü yoldanda cok rahat görebilirdi beni, ama insanin aklinda kötü düsünce olmadigi icin rahat davraniyor, isin kötü yani bu firma 4 yilda 3 soför degistirdi hepside bu tank konusunda kimisi tank karti ile benzin koymus aracina, kimisi tank kartina hafta sonlari gezmeye giderken kullanmisti, bu yüzden isten cikarildilar,bu tank karti bize sadece lkw lere tank yapmak icin verildi , privat kullanmak icin degil, isin kötü yani benim aracta disel smart ama ben lkw ile eve gittigim icin kendi aracimi sadece hafta sonu kullaniyorum , oder 15km gidip geliyorum alis verise, bir tank 1,5 ay gidiyor . neyse olan olmus yapacak birsey yok, bu olaydan ötürü cikaririlsam acaba abfindung hakkim ölürmü sizce,

Serseri
27 Kasım 2016, 01:25
merhaba serseri

sen bi böyle yaziyorsun bi böyle / kafanda bi seneryo yaziyorsun....

sen patron ve ailesininle arani cok positiv yaziyorsun onun icin negativ ler kafandan at....

yanlis anlasilma olmasin onun icin adamlar la 4 göz arasinda direkt görüs. böyle bir isyeri bu zamanda zor bulunur ! senin kalbin iyise bence onlarda seni iyi bilirler .

iyi birisi oldugun icin de kafandan bu olayi atamamisin ve bizimle paylasiyorsun..... yazdigin gibi cocuklari patrona yanlis iletmeden yada patronun kafasini karistirmadan en iyi si direkt görüs bu senin icin bir arti puan daha olur :)
usta öyle diyorsunda ben demin bizim usta basina durumu anlatim yani tiemleitere , bana kimseye birsey deme simdi kalkip onlara durumu anlatmaya kalkarsan belkide derlerki bak bir hal yedi simdi kendini temizlemeye calisiyor diye, sen hic birsey olmamis gibi devam et olurda gerek duyarlarsa seni cagirir konusurlar, sende durumu anlatirsin. hatta yanindaki bidonlarida atmaki görsünler birsey saklamadigini
hatta firma korksun seni kayip etmekten diyor, cünkü bazen laf aramizda gün geldi sabah 6 dan gece 3 kadar calistigim oldu 2 sene boyunca firma icin 1 lkw ile 3 lkw in isini yaptim 16 yilda 1 kez urlaup yaptim ve sadece 2 kez krank aldim, bana firma senin gibi bir enaiyi nerden bulacak, 14 aydir ayligini 10-15gün gec aliyorsun sesin cikmiyor , sanmiyorum 20 lt icin sana birsey desinler, belkide sen aklina kötüseyler getiriyon,bosuna telas yapipta ortaligi karistirma diyor

Serseri
27 Kasım 2016, 01:45
Yaw bu telaşın ne ???

Madem seni aileden biri görüyorlar
Sana güveniyorlar
Seni ailesinin içine alıyor
Karakterini biliyor
O zaman senin böyle birşey yapmayacağını bilir
Yanlış anlaşılma olmaz

Ama sen öyle dagitmisinki kendini

Elin ayağın karışmış durumda

Böyle davranırsan ... bişey yapmamis olsanda
Yapmış gibi görünür durum alır sapla saman karışır
cok haklisin ama ben cok kafaya takiyorum her olayi
cok pinpirikliyim sanirim. hatta bazen lkw bozulunca bile acaba bilerekmi bozdu , acaba bana kizdilarmi diye düsüne biliyorum ne yapayim en kücük seyde bile kendimi sucluymus gibi görüyorum,hatta bazen ufak tefek seyleri ya kendim tamir ediyorum yada tamir ettiriyorum firma bilmesin diye ,aracin bozuldugunu

Osmanbey34
27 Kasım 2016, 02:09
@serseri

benim sirkettim olsa seni isci olarak alirim :)

SesSizliK
27 Kasım 2016, 02:36
burdan bakinca bence senin hatan bu yaptigin islemi hicmi anlatmadin patronlarina yani sorunlar var diyorsun o zaman hicmi konusmadin hicmi konusu gecmedi ben su sebebten dolayi böyle böyle yapiyorum falan vss. onun haricinde sen anlatiklarinla zaten kötü bisey yapmiyorsun bunu samimi sekilde yarin öbürgün git patronuna anlat.

mxm
27 Kasım 2016, 09:31
bu tank karti bize sadece lkw lere tank yapmak icin verildi , privat kullanmak icin degil,

Yahu hocam senin kamyonun Kilometre göstergesi de mi bozuk? Kartla kac litre satin alinmis ve kamyon kac kilometre ayda yapiyor bunlar basitce anlasilacak seyler. Mesela 100km de 15 litre yakan kamyon birden bire 17 yakmiyorsa bir sey cikmaz o isten.Aldigin litre bellidir, gidilen mesafe bellidir, bu asagi yukari hic sasmaz.Bazen yüke bagli daha fazla yakabilir ama bu dahi tespit edilmesi zor bir sey degil.

Yani kafaya takacak bir sey bence yok.

*05300
27 Kasım 2016, 09:52
Acik yaradan kimse ölmez der bizim atasözü. Bence sen patronunu kamyonun yanina cagir, yukaridaki mazot tankiyla alakali yazdiklarini ona anlat. Sen merak etme, ne kadar güvenilir olursan ol, firma bilgisayarinda sizin kamyonlarin ne kadar yakit alip, ne kadar yol gittigine dair bir istatistik vardir. Benden yana sorun yok, yanlis birsey yapmadim diyorsan, gidip konusacaksin.

Böyle icine dert etmeye devam edersen, böyle seyler insanin kendine olan güvenini yok eder, paranoya yapar. Konus arkadasim, karsindaki de esek degil.

Serseri
27 Kasım 2016, 19:11
cok sagol verdiginiz morel icin, bence hic birsey yapmamak oldugu gbi devam etmek hatta onlarin yaninda lkw ye bidondan tank yapacam sorduklarinda anlatirim niye söylemedin derlerse , derimki söylesem ne degisecek bu lkw yide tamire verirsek elimizde lkw kalmiyor , o yüzden bir süre böyle idare ederim derim, simdi kalkip onlara durumu aciklamaya kalkarsam sanki kendimi savunuyorum mus gibi gelebilir

iso98783
28 Kasım 2016, 01:49
olayi basit sekilde kapamak dogru degil herne kadar yanlisin olmasada, hic olmazsa patrona LKW nin bozuk oldugunu her zaman yedek mazot bulundurdugunu söylemende yarar var diye düsünüyorum
eger konu patron tarafindan acilinda arizadan bahsedersen neden daha önce söylemedigini anlatamazsin veya zorlanirsin cünki her vasitanin bir depo ile ortalama menzili vardir ve KM durumunu ederek menzilin 60/70% dolunca tank edebilirdin yani bir depo ile 1000 km yapabiliyorsa her 700 KM tank edince bidona gerek yok bence.

clon
28 Kasım 2016, 11:11
olayi basit sekilde kapamak dogru degil herne kadar yanlisin olmasada, hic olmazsa patrona LKW nin bozuk oldugunu her zaman yedek mazot bulundurdugunu söylemende yarar var diye düsünüyorum
eger konu patron tarafindan acilinda arizadan bahsedersen neden daha önce söylemedigini anlatamazsin veya zorlanirsin cünki her vasitanin bir depo ile ortalama menzili vardir ve KM durumunu ederek menzilin 60/70% dolunca tank edebilirdin yani bir depo ile 1000 km yapabiliyorsa her 700 KM tank edince bidona gerek yok bence.

Aynen katiliyorum
Burda akil vermeler iyi güzelde
sizler söförünüzü ayni durumda görseniz ne yapadiniz ?

Bazi Arkadaslar diyorki burda yazdigin yaziyi filan göster,Patron acaba demezmi,sen orda bilerek kendini aklamak icin bir konu acmissindir diye

Amacim Arkadasi suclamak degil,sadece gercekleri yansitmak

mercanadasi
28 Kasım 2016, 12:12
slm arkadasim konuyla ilgili yazilanlari okudum. herkez düsüncelerini yazmis vede genelliklede yyorum yazan arkadaslar seni hakli cikarmislar, ben düsüncemi vede olmasi gerekenleri sana söylemek istiyorum. sen her ne kadar isini kaybetmemek icin vede patronuna zorluk cikarmamam icin bidonla yedek mazot alman bence cok yanlis birsey vede bu konuyu potronunada hic haber vermeden yapiyorsun,, ne zaman,ki seni birileri gördü ozaman aklin basina geliyor,,bu dogru birsey degil.eger lkw bozuksa onu ayni gün söylemen gerek bu is ahlakina vede disiplinine görede bu böyledir böylede olmaidir dogrusu budur...yaptigin acikcasi cok yanlis ps,,potron bu yüzden beni cikarirmi diye soruyorsun seni aninda kapiya koyabilir hic bir tazminat parasi ödemedende.

tr-22
28 Kasım 2016, 13:00
slm arkadasim konuyla ilgili yazilanlari okudum. herkez düsüncelerini yazmis vede genelliklede yyorum yazan arkadaslar seni hakli cikarmislar, ben düsüncemi vede olmasi gerekenleri sana söylemek istiyorum. sen her ne kadar isini kaybetmemek icin vede patronuna zorluk cikarmamam icin bidonla yedek mazot alman bence cok yanlis birsey vede bu konuyu potronunada hic haber vermeden yapiyorsun,, ne zaman,ki seni birileri gördü ozaman aklin basina geliyor,,bu dogru birsey degil.eger lkw bozuksa onu ayni gün söylemen gerek bu is ahlakina vede disiplinine görede bu böyledir böylede olmaidir dogrusu budur...yaptigin acikcasi cok yanlis ps,,potron bu yüzden beni cikarirmi diye soruyorsun seni aninda kapiya koyabilir hic bir tazminat parasi ödemedende.

yazdiklarinin tamamina katiliyorum,böyle bir sorun varsaydida daha önce haber verebilirdin,bilmem LKW yok, yada ikisi bozuk gibi bunlar bahane,bunlar tamamiyla (serseri) senin disinda kalan seyler,bunu patronun kendisi düsünsün.

KayıBeyi
28 Kasım 2016, 13:27
@Serseri Iyi niyetli olduğundan bir şüphem yok ancak sadece iş hayatında değil aile ve özel hayat alanlarındada yanlış anlaşılmalara güven yitimine yol açmamak için sadece dürüstlük yetmiyor, açık sözlü olmakta gerekiyor.
Bazen hiç birşey kulağımızla duyduğumuz gözümüzle gördüğümüz gibi olmasada insanın içine bir defa acaba şüphesi düşmeyegörsün, hemen olmasa bile ileride birgün mutlaka karşına ummadığın zamanda çıkıverir ne yapacağını şaşırırsın. O yüzden bırak araçların hepsi bozulmuş birde benim kullandığımın arızalı olduğunu söylersem patron ne yapar dükkanı kapatıp gidermi herşey mahvolur senaryolarıyla sen değil patronun ilgilensin o onun işi sanada kendi alanında yaşanan sıkıntıları patronunla paylaşmak düşer,ne sebeple olursa olsun iyi niyetlede olsa birşeyler saklandımı ilerde asla izah edemeyeceğin durumla karşı karşıya kalabilirsin.
Benim düşünceme göre patronuna ben geçen gün benzincide bidona doldururken oğlun gördü o öyle değil böyleydi şeklini hiç konu etmeden, kullandığın araçla ilgili yaşadığın tüm sorunları yakıt yüzünden yolda kaldığını bu yüzden artık bidonlada yedek yakıt aldığını anlatsan iyi olur, doğruları bilsin yoksa ilerde birgün o bidonu farklı şekil önüne koyarlarsa ne yapacağını şaşırabilir kimseyi kendine inandıramayabilirsin.

TipiTip
29 Kasım 2016, 17:58
Eeeeee sonuç ne oldu ??
Olay Cumartesi olmuştu
Bugün Salı .... varmı bir gelişme ??

kadri47
29 Kasım 2016, 23:14
serseride bayagi aglayip sizladi vallahi

kadri47
29 Kasım 2016, 23:21
serseride bayagi aglayip sizladi vallahi

Serseri
02 Aralık 2016, 00:10
Herkese tskürler durumu halletım , ertesı gün patronun ogluna durumu acıkladım , bana abi sana güvenımız sonsuz zaten o lkw 2-3 hafta öncede aynı durumu yapmıs , benden önceki soför zaten durumu fırmaya bıldırmis

Sürgün Sevdam
02 Aralık 2016, 08:03
Way be üstad hepsini okudum,
Kendi filminde basrol oynamissin.

Gecmis olsun.

Blade55
04 Aralık 2016, 02:55
benim takildigim olay "16 senede 1 defa urlaub" :confused:

gamberoglu2000
04 Aralık 2016, 09:12
yahu serseri arkadasim firmam olsa seni almakla kalmaz firmanin patronu olarak ataaardim sen yanlis yapsan zaten kendi kendini imha edersin guvendi guvenmedi tartismak yanlis benim sana tavsiyem bu kadar kafana her seyi takma cabuk hasta olup gidersin obur dunyaya benden sana soylemesi psikolojini iyi anliyorum ama boyle yapma.

BEKiRiM 01
04 Aralık 2016, 12:47
Sayin Arkadasim
Bütün sirket arabalarinda Fahrtenbuch ,yada Schadenzbericht heft vardir,yada olmasi gerekir.
senin yaptigin yol belli aldigin Benzin belli!Size tavsiyem mutlaka bozuk olan calismayan ne varsa bunu önceden ilgili mekanlara
iletmektir.
Bence sorun olmaz,eger vicdanen rahatlamak istiyorsan Sirket sahibine bu durumu hemen anlatmak olacaktir.

Saygilar...

tr-22
04 Aralık 2016, 13:08
Herkese tskürler durumu halletım , ertesı gün patronun ogluna durumu acıkladım , bana abi sana güvenımız sonsuz zaten o lkw 2-3 hafta öncede aynı durumu yapmıs , benden önceki soför zaten durumu fırmaya bıldırmis

Sayin Arkadasim
Bütün sirket arabalarinda Fahrtenbuch ,yada Schadenzbericht heft vardir,yada olmasi gerekir.
senin yaptigin yol belli aldigin Benzin belli!Size tavsiyem mutlaka bozuk olan calismayan ne varsa bunu önceden ilgili mekanlara
iletmektir.
Bence sorun olmaz,eger vicdanen rahatlamak istiyorsan Sirket sahibine bu durumu hemen anlatmak olacaktir.

Saygilar...

Arkadas konuyu konusup halletmis ve suan cin kapatmis.