PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kızımın okulu hakkında (förderschule)

alkolikkedi
23 Kasım 2016, 21:13
Herkese iyi akşamlar. Nereye yazacağımı bilemedim. Belki aramızda başından böyle bir olay geçen vardır. Kızım 3.sınıfa gidiyor ama öğretmenleri öğrenme zorluğu çektiğini söylüyor ve çocuğu förderschuleye yollamak istiyorlar. Sizlerin tavsiyesiyesine ihtiyacım var acaba kabul etmelimiyim. Aramızda çocuğunu bu okullara yollayıpta tecrübelerini paylaşacak arkadaş varmı. Şaşırdık kaldık. Faydalı olurmu olmazmı. Çocuk şuanki okulunu çok seviyor ve severek gidiyor acaba nasıl yapsak doğru olur.

atsiz77
23 Kasım 2016, 21:27
kabul etmek zorunda değilsiniz, çocuğunuz derslerde zorluk çekiyormu peki ders durumları nasıl?

alkolikkedi
23 Kasım 2016, 21:55
Bizede sürekli söylediler kararı biz verecez diye. Evet çocuğun dersleri kötü. Özellikle matematik ve konsantrasyon yok. Kurallarada uymuyormuş. Merak ettiğim aramızda çocuğunu yollayıp iyi yada kötü tecrübe edinen varmı.

Django
23 Kasım 2016, 22:50
Sen kendi cocugunu herkesten iyi tanirsin kardes. Yaramazlik sorun degil de, ögrenme zorlugu cekiyorsa förderschuleye göndermeni tavsiye ederim.
Kendi akranlari herseyi ögrenip yaptiginda o yapamaz ise, psikolojik sorun yasayabilir.
Baktin 2-3 yil sonra hersey iyi gidiyor, tekrar normal okula gönderebilirsin.

Osmanbey34
27 Kasım 2016, 01:59
@alkolikkedi sen kendi cocugunu iyi bilirsin ama ögretmenlerinde bi bildigini vardir !

1. cocugunun durumuna bak. dersleri nasil, okul nasil vs....

2. Konsantrayon da problem var mis o zaman kesinlikte ergo ya gönder. ben kendim kendi cocugumdan ve arkadas cevremden biliyorum herkez ergo dan cok memnun !

3. Förderschule ya belki degil onun yerine okul degistirseniz nasil olur ? bu da benim kendi tecrübem. benim oglum 2 sinifta okulu degistirdi ve. yeni okulla biz acik acik konusduk. bize 3.sinifta kala bilir vs. demisdiler yeni okul. ve ne oldu simdi benim olum 4 sinifta ve insallah 5 gececek sene ye . suan okul ariyoruz bakiyoruz :)
tank denke istedigim suan notlari iyi ve sinifdada hic kalmadi ve hersey sükür yollunda. 1 ci okulda bizim problem ögretmenledi !

ama seni burada yanlis yönlendirekmek istemiyorun o nun icin tavsiyem ergo ve nachhilfe. nachhilfe cok önemli cünkü bizim ile ders yapmasini sevmiyor. onun icin iyi bir nachhilfe veren bulabilirseniz sizin icin daha iyi olur diye düsünüyorum

gerissen sie ailece karar verin. ama okulda basarili degilse belki förderschule iyi ola bilir herseye negativ bakmamamiz lazim .

bol sans dilerim ...

Cihan
27 Kasım 2016, 02:32
slm, Cocuk biraz aktiv olunca hele birde yabanci ise aynen öyle diyorlar. Sakin üzülme aynisi benimde basima gelmisti. Ben dedim förderschule falan yere kesinlikle göndermem Cocugumu, ha dedim Dersleri kötü ise birakin sinifta kalsin. ve öyle yaptilar. ....Benimde cocugum aktivti ve Okuluna severk gidiyordu. Sinifta kaldi simdi daha basarili. Bak simdi eger suda var. Eger Cocuk dersten zorluk cekiyorsa ilaki konsantrasi bozulacak ve derslen ilgisi kalmayacak bence birrak siniftan kalsin vede Förderschue taraftari degilim. iyi geceler.

ali14
27 Kasım 2016, 14:38
merhaba alkolikkedi

bende kesinlikle gönderme derim kendi tecrübeme bakarak cocuk bazen sikintili olabiliyor ama sonradan aciliyor hayir de ek dersler aldir ergo ve logo gibi sonderschule ye gönderdinmi oradan cikarmak o kadar kolay degil benim bir arkadas gönderdi ne yapti ise cikaramadi cocugu ve oradan mezun oldu suan cocugu insan niyetine koymuyorlar hic bir yer ise almiyor dikatli ol

benim de basimdan söyle bir olay gecti birinci sinifta göndermemi istediler test yaptilar gecemedi mejbur sonderschule ye göncerecez dediler ben itiraz ettim benim cocuk suan 5 sinifta ve hic sorun yok

saygilar

Mister
27 Kasım 2016, 15:00
förderschule hakinda tek söylemek isdedim eer yolarsan cok büyük yanlis yaparsin çocuğun geleceginle oynamis olursun neden su.Birkere o olula girdinmi cikamiyorsun ha belki esgiden öyleydi şimdi yeni kanun geldiyse sonra alabiliyorsan bilemem neyap ne et yolama ayriyeten nachhilfe felan tut ama yolama onlar bizim gelecegimiz sonra büyüyünce baba beni niye o oraya yoladin demesin ilerde lebenslaufda hic iyi olmuyor yanlisim varsa kusura bakmayin ben kendi tecrübemden söylüyorum