PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lohnsteuer , bakım?

EnesD58
22 Kasım 2016, 18:25
Selam arkadaşlar,
Ben her sene 2500-3000 arası Lohnsteuer ödüyorum .
Kira gelirim olduğundan bu rakam ortaya çıkıyor.
Benim sorum şu, ben bunu Finanzamt yerine her ay 200 € anneme bakım parası olarak versem, bunu tamamen Steuer dan düşüre bilirmiyim . Annem Job Center dann bir miktar para alıyor geliri az diye, ve benim verdiğim para ile Jobcenter parayı düşürecek. Bunun bilincindeyim. Ama Finanzamta veremeğime , anneme veririm . Zaten anneme ben yardım ediyorum maddi manevi , bu benim boynumun borcu.
Ama bunu resmi olarak göstersem olur mu ?
Selamlar , Saygılar...

EnesD58
23 Kasım 2016, 17:51
Bu konuda bilgi sahibi olan yok galiba ?

kara70
23 Kasım 2016, 18:38
Merhaba Arkadasim,
Tabi ki Annenize maddi yardimda bulunabilirsin, bunun belirli bir kismini vergiden düsebilirsin. Lakin senede yaklasik 3000 € vergi ödüyorsan Steuerberatere gitsen daha iyi olur senin icin. En azindan o bilir ne kadar yardimda bulunabilecegini.
Saygilar

EnesD58
23 Kasım 2016, 19:28
TSK ederim usta ,
Zaten Steuerberater var , şuan izinde olduğu için buraya bir sorayım dedim. Belki bir bilen olur.

hekimoglu
24 Kasım 2016, 00:58
Aslinda cevabi sorunun icinde vermissin, elbette annenin geliri düsükse yardim eder absetzen yapabilirsin ancak seninde dedigin gibi bu kez Jop Center senin yaptigin yardim kadarini annene verdigi paradan düsecektir.

EnesD58
24 Kasım 2016, 07:49
Haklısın usta , benimde düşüncem Finanzamta verecegime anneme yasal olarak veririm . Hem Job Center ufak tefek sorunlarda da bu kadar problem yapmaz diye düşünüyorum.