PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulgaristandan radar cezasi geldi

clon
17 Kasım 2016, 20:27
Bir Arkadas yazin izine gittiydi,Bulgaristanda 120 lik yerde 200 le radara girmis,simdi bulgaristandan 180 euro ceza gelmis
Arkadas bu parayi ödesinmi yoksa ödemesinmi
Bilgisi olan arkadaslar bu konuda yardimci olabilirse sevinirim

hOrOz
17 Kasım 2016, 20:53
Bir Arkadas yazin izine gittiydi,Bulgaristanda 120 lik yerde 200 le radara girmis,simdi bulgaristandan 180 euro ceza gelmis
Arkadas bu parayi ödesinmi yoksa ödemesinmi
Bilgisi olan arkadaslar bu konuda yardimci olabilirse sevinirim

EU ülkelerinde (EU-weite Vollstreckungshilfe) cezalar diğer ülkelerdede alınabiliniyor

ödemezse yakında cezalı olarak tekrar ödeme yazısı gelir bu sefer Almanlar devreyeye girer

Gesetz über die internationale Rechtshilfe in Strafsachen (IRG).
Nach dessen § 87 werden in anderen EU-Staaten rechtskräftig von Gerichten oder Verwaltungsbehörden verhängte
und strafgerichtlich überprüfbare Geldsanktionen (also Bußgelder, Geldstrafen und Verfahrenskosten) vollstreckt.
Zuständig ist bei uns das Bundesamt für Justiz (BfJ) in Bonn, zunächst zur Prüfung und danach zur Vollstreckung.

deli-kadir
18 Kasım 2016, 22:08
Arkadasim herseyden önce kul hakki diye birsey var. Her ne kadar borcun kuruma olursa olsun, o da kul hakkina geciyor. Ceza yediysen ödeyeceksin. Ya o radara Bulgar da degilde Almanyada girseydi arkadasin? Ne degisirdi?

iso98783
18 Kasım 2016, 22:39
2006 senesinde schweiz da radara girdim ilk önce 80€ geldi ödemedim, 125€ cikti sonra 156€ geldi baktim sonu yok hep yükseliyor sonucta pes ettim ödedim.

clon
18 Kasım 2016, 22:41
Arkadasim herseyden önce kul hakki diye birsey var. Her ne kadar borcun kuruma olursa olsun, o da kul hakkina geciyor. Ceza yediysen ödeyeceksin. Ya o radara Bulgar da degilde Almanyada girseydi arkadasin? Ne degisirdi?
Ne hak huku ?
Gecelim o isleri

deli-kadir
18 Kasım 2016, 22:46
Ne hak huku ?
Gecelim o isleri

Gec güzel kardesim, benim acimdan bir sikinti yok!!! ;-)

Bancek
19 Kasım 2016, 11:41
Deli Kadir kardesim Nik'in gibi degilsin sanirim, ne hakki hukuku hele Bu ADÎ Bulgarsa hic olmaz, Cezaya gelince hic kafani takma banada geldi hic bos Yere Ödeme Ben ödemedim üstüne Bulgardan izinede gittim. Bulgarlara yazilan cezayi Alman Polisi tahsil edemiyor kaldiki Bulgar bizden alacak. Hepsi Blöf yersen..!
Saygilar

tr-22
19 Kasım 2016, 17:26

Hangi kul hakkindan bahsediyorsun anlamadim,ben yillardir gidiyorum 5€ rüsfet vermedim diye neler cektim sen biliyormusun,sanal alemde tutturmusunuz kul hakki diye,bu kadar kulhakkini düsünüyorsniz öncelikle herkez kendi cevresine dikkate alsin .

clon
19 Kasım 2016, 17:49
Hangi kul hakkindan bahsediyorsun anlamadim,ben yillardir gidiyorum 5€ rüsfet vermedim diye neler cektim sen biliyormusun,sanal alemde tutturmusunuz kul hakki diye,bu kadar kulhakkini düsünüyorsniz öncelikle herkez kendi cevresine dikkate alsin .
Aynen ya
Beni 94 senesinden bir dövmedikleri kaldiydi,o sene 325i ile gittimdi bildiginiz gibi hizli arabaydi
serefsizler yollarda beni soyup sogana cevirdiler(yani cok ceza ödedimdi),Türkiyeye varana kadar cebimde nerdeyse para kalmadiydi

Türkiye gümrügüne geldigimde bayragi görünce Aglamakli gibi oldum sinirimden :) :)

Dahada o rezillikleri cekmemek icin ucak korkusunu yenip,ucakla izine gidip gelmeye basladim

beni_7_in_bitirdin
19 Kasım 2016, 17:58
Arkadaslar Madem radara girdiniz neden ödemek istemiyirsunuz?

Ozaman kurallar neyse ona boyun egeceksiniz. Yaniliyormuyum?

Biriniz 300 diğeriniz 200 giderseniz elbette ceza gelir.

Adamlar evinize kadar yollamışlar cezayı katlanın

S & S

guengoer52
19 Kasım 2016, 19:10
Arkadaslar Madem radara girdiniz neden ödemek istemiyirsunuz?

Ozaman kurallar neyse ona boyun egeceksiniz. Yaniliyormuyum?

Biriniz 300 diğeriniz 200 giderseniz elbette ceza gelir.

Adamlar evinize kadar yollamışlar cezayı katlanın

S & S
Arkadasim bulgar polisiyle ortakmi calisiyorsun :-) sanki almanyada radar cezasi yedikmi ödememek mümkün olsa yok arkadas ben vatanini milletini seven kanuna uyan biriyim deyip gönüllü ödemeyemi gideceksin, birak herkes kendi karar versin. Zaten cezayi buradan alabilme yetkileri varsa öylede böylede alirlar.

TipiTip
19 Kasım 2016, 19:27
Ne gereksizsiniz yaw

Ya adam ne yazmış siz neler yazmışsınız

Horoz hariç yazılanlara bir bakın yaw

Yaw kuru gürültü yapacaksanız
Gidin EdenCity chat yapın

clon
19 Kasım 2016, 19:41
Ne gereksizsiniz yaw

Bazen louyor böyle seyler
Bos ver takma :)

Akbulut
19 Kasım 2016, 23:36
Ne gereksizsiniz yaw

Aynen bukadar uzatmaya gerek yok

Kim hizli gidip radarada yakalandiysa cezasini cekecek

En iyisi radar app tavsiye ederim,ben hep öyle yapiyorum :-)

beni_7_in_bitirdin
20 Kasım 2016, 00:49
Aynen bukadar uzatmaya gerek yok Kim hizli gidip radarada yakalandiysa cezasini cekecek En iyisi radar app tavsiye ederim,ben hep öyle yapiyorum :-)

Bende bunu diyorum yapmıssın bir hata madem cezasını Cekeceksin. Kacarı yok maalesef.

hOrOz
20 Kasım 2016, 17:19
Ne gereksizsiniz yaw

bazen bende buradakilerin seviyesini düşünüyorum

geçende yapılan bir ankette buradakilerin 40-50 yaş civarı olduğunu gösteriyor

fakat yazılanlar tam tersi bu yaştaki insanlaırın bu yaşlar da belirli bir kemale ulaşmış olması gerek diye düşünüyorum

deli-kadir
20 Kasım 2016, 19:09
Arkadaşlar. Bu lafım bazı kullanicilarin neden zoruna gitti anlamadım. İsteyen cezasını öder istemeyen ödemez. Benim demek istediğim 120 lik yerde 200 le gidipte Radara girersem bunun cezasını öderim. Bulgarda değilde Almanyada girilirse sonuç ne oluyor? Öyle yada böyle ödeniyor. 5 € rüşvet vermissin veya cefasini cekmissin. Hak iside herkesin kendi bilecegi iş. Ben bu konuda en azından çok hassasim

tr-22
20 Kasım 2016, 21:16
5 € rüşvet vermissin veya cefasini cekmissin.

Cevap yazmadan edemedim,cünkü yazilanlari okuyup dogru anlamadan cevap veriliyor ahkam kesiyorsunuz,sonra acilan konuya dogru dürüst cevap verilmeden konu kendi iceriginden cikiyor.

Burada verilen cevaplarin hic birinde 5€ verip cefasi cekildigi gecmiyor,sen nasil bu sekil cevap veriyorsun anlamadim.

deli-kadir
21 Kasım 2016, 10:45
Cevap yazmadan edemedim,cünkü yazilanlari okuyup dogru anlamadan cevap veriliyor ahkam kesiyorsunuz,sonra acilan konuya dogru dürüst cevap verilmeden konu kendi iceriginden cikiyor.

Burada verilen cevaplarin hic birinde 5€ verip cefasi cekildigi gecmiyor,sen nasil bu sekil cevap veriyorsun anlamadim.

Benim türkcemle bir sıkıntım yok. Ama sen değil misin 5 euro rüşvet vermedim diye neler çektim biliyor musun diyen? Ben sana 5 euro vermissin demedim ki. Ya vermissin YADA cefasini cekmissin. Yani ya o beş euroyu verirsin yada çilesini çekersin. Yalnız şunuda belirteyim, 5 euroyu verecegime bütün arabayi boşaltırim daha iyi, şüphesiz. Ama mesele radar olunca durum değişir, kimsede kusura bakmasın istediğinde düşünsün. Ayrıca ahkam kesmek ne demek? Düşündüklerini söylemek nezaman beri ahkam kesmek oldu. Bence daha çok sen oturda yazılanları oku bana laf atacagina.

Saygılarla

Don Juan
21 Kasım 2016, 11:11
Üsdad hak yada haksizlik bir yana

öyle yada böyle ödesen fena olmaz

bir sekilde Eu recht i kullanacak sana göndermisler ödemek zorundasin

sonraki yolculuklarinda sorun yasamamak icin baska caren yok

öde gitsin

clon
21 Kasım 2016, 11:36
Üsdad hak yada haksizlik bir yana

öyle yada böyle ödesen fena olmaz

bir sekilde Eu recht i kullanacak sana göndermisler ödemek zorundasin

sonraki yolculuklarinda sorun yasamamak icin baska caren yok

öde gitsin

Aga ceza benim degilki
Bir arkadas icin sordumdu,zaten bende o arkadasa senin yazdigin gibi yazdimdi
Ama ne olur ne olmaz diye bir kerede burda sorayim dediydim

Ama bakiyorumki konuda kavga cikacak

@Mod Arkadaslar konuyu kapatin yoksa kavga cikacak

giga38
06 Nisan 2017, 19:45

ne hakki ya, karsiliginda birseymi aldinda haktan bahsediyon, kafasina göre hiz limiti belirliyorlar, en gizli yerede sinsice radari kuruyorlar, bu tuzaga düsüncede bide onlar hak sahibi oluyor öylemi

MEGAbond
06 Nisan 2017, 20:57
izin yolunda bulgaristanda 120 lik yerde 200 ile giden bir gurbetci,,diger gurbetci aileyi bicti.iki büyük iki cocuk hayatlarini kaybetti.

hadi bakalim,,, Allah göstermesin,,bicilen ailenin (akrabasi olarak) yerine koyun kendinizi.

yazilacak olanlar,,bord un serverini göcerttir heralde ?

kendi adima zaten tam dört dörtlük bir hayat yasayamiyoruz,,birazcik olsun kanunlara uyalim derim.

güzel kitabimiz tüm insanlik icin ne diyor,kimseye zarariniz olmasin,,kul hakkiyla karsima gelmeyin demiyormu.kanunlara uyun,uyamiyorsaniz cezaniza boyun egin demiyormu?

dünyadaki bir cok kanunlar kurallar oldugu gibi,trafiginde kanunlari kurallari var.NOKTA

gecmis olsun bu arada.

deli-kadir
07 Nisan 2017, 21:05
ne hakki ya, karsiliginda birseymi aldinda haktan bahsediyon, kafasina göre hiz limiti belirliyorlar, en gizli yerede sinsice radari kuruyorlar, bu tuzaga düsüncede bide onlar hak sahibi oluyor öylemi

Ben yillardir gider gelirim arabayla, ve yemin ederim daha bir defa radar cezasi ödemedim. Kimsenin sinsice radar kurdugu yok. Hiz kurallarina uymayin sonra sinsice radar kuruyorlar. Sen neyin kafasini yasiyorsun anlamadim, kimden ne alacamda neyin hakkini savunacam??? Ister 200 le git, ister 120 ile. Ister öde ister ödeme. Hesabini görmek benim haddime degil. Herkes kendi kalbinin sesini dinleyip vicdani neye el veriyorsa öyle davransin. Ben su hakli bu haksiz demiyorum... Benim bahsettigim baska bisey ama anlayana..

sswiss
13 Nisan 2017, 13:29
ben isvicrede yasiyorum,isvicrede ceza yedigin taktirde dünyanin öbür ucuna gitsen O cezayi isvicre devleti alir .hemde kendilerini yormadan üzmeden ve kizmadan o cezayi tahsil ederler .Hani bazi ülkelerde cok cuzi miktarda radar cezasi olunca o ülke bakiyor yabanci bir plaka ve belki yollamiyor cezayi ama isvicrede 1 franklik bir ceza yediysen bile yollar sana :))

2006 senesinde schweiz da radara girdim ilk önce 80€ geldi ödemedim, 125€ cikti sonra 156€ geldi baktim sonu yok hep yükseliyor sonucta pes ettim ödedim.

aslancan66
25 Nisan 2017, 22:29
slm arkadaslar ben yeni geldim yola 20-04-2017 bursa ciktim istanbul bulgar geldim bulgar gece gencti polis dur diye lamba yakdi ben davem etti 10 km sonra yanima geldiler arabayi sag cektim iki polis vardi hemen indim ne oluyor dedim komsu neden durmadin dediler 500 € ceza var dediler ehliyet verdim yazmaya basladilar sonra 250 € ver git dediler bende para yok dedim sonra 50 € vereyim dedim kabul etdiler sonra yola ciktim tam bulgari cikmaya geldim viyenete almamistim unutdum polis komsu viyetete yok dedi 20 dakika bekledim sonra icereye girdim 20 € orda verdim sonunda bulgari ciktim

giderken sabah karsi gitmistim hic birsey olmamisti gece biraz daha zor oldu

hayrim
25 Nisan 2017, 23:04
üc kerede ben gittim birinci gittigimde kapikuleden gectik islemler bitti ben biraz gittim bulgarda benim kayincoda mercedes vardi yanimdam basti gecti gitti ben biraz ilerledim karsidan tir geldi lamba yakti ben tabi 90 la ordan gidiyorum köprü altinda radarcilar denk geldi baktim kayincoyu cekmisler bana diyor radar yoktu falan filan bana bir sey yok o hizli gitmis eeee kardesler arkadaslar yanimdan hizla gecenmi kurallara uymayip solliyanmi hepsi bizim insanlarda mevcut hele avusturya arabalari hic kurallara uymuyorlar allah ne verdiyse basiyorlar dikkat edelim radar parasina gelince bilmem ama dogrudur arkadasin baya hizli gecmis demekki öde kurtulun kafan agrimaz

kowboy
14 Temmuz 2017, 12:24
slm
12. ayda Sirbistandan Bulgaristan a girdik 10 KM sonra bizi durdurdular. Gece gec vakitdi. Komsu yavas gidiyorsunuz. Burasi 90 lik yol siz 50 ile gidiyorsunuz dedi. Arbanizda iyi 100 Euro ceza vereceksiniz dedi. Kavga dövüs 30 Euro ya anlastik. Tam yarim saat tutdular bizi. Pasaportlarida vermediler. Cok serefsiz bir millet. mecbur olmasam o ülkeye ne girerim nede giderim. haftaya gene gidecegim isallah sorun cikmaz. 1 yada 2 gece Sofya da kalip oradan Izmir e isallah.

TipiTip
14 Temmuz 2017, 12:35
slm
12. ayda Sirbistandan Bulgaristan a girdik 10 KM sonra bizi durdurdular. Gece gec vakitdi. Komsu yavas gidiyorsunuz. Burasi 90 lik yol siz 50 ile gidiyorsunuz dedi. Arbanizda iyi 100 Euro ceza vereceksiniz dedi. Kavga dövüs 30 Euro ya anlastik. Tam yarim saat tutdular bizi. Pasaportlarida vermediler. Cok serefsiz bir millet. mecbur olmasam o ülkeye ne girerim nede giderim. haftaya gene gidecegim isallah sorun cikmaz. 1 yada 2 gece Sofya da kalip oradan Izmir e isallah.

hakli oldugun tek nokta bulgarlarin serefsiz oldugu

ammaaaaaa sence 90 yolda 50 ile gitmek normalmi ???

hadi bakalim Almanyada100 lük yolda kasten 50 ile git polis durdursun ne olucak

istersen bu konuyu oku Almanya icin

http://m.bild.de/auto/auto-news/auto-news/strafe-fuer-schleichendes-fahren-46947944.bildMobile.html?wtmc=mw

https://anwaltauskunft.de/magazin/mobilitaet/auto/1958/muss-ich-ein-bussgeld-zahlen-wenn-ich-zu-langsam-fahre/

SinanAy
14 Temmuz 2017, 13:26
Selamunaleyküm

Arkadasim kul hakki kismini kenara birakarak,

- 120'lik yerde 200 gitmissin, cezalisin.
- Adamlar evine kadar mektup göndermisler, ödememissin, cezalisin.

Yani su durumda adamlar EU Mitglied olma haklarini kullanip Almanya'dan cezayi tahsil etmesini isteyebilirler. Sende radarda fotografim yok diye itiraz edebilirsin. Bildigim kadariyla Almanya diger ülkelerden gelen radar cezalarini sadece Foto olmasi sartiyla tahsil ediyor. Belki bu bahaneyle alman polisine birsey vermezsin.

Ama eger ayni plakayla tekrar izine gidersen ve bulgar seni kapida durdurup saatlerce hatta günlerce eziyet ederse, -cezayi faiziyle git bankaya yatir gel deme hakki var, ve günlerden cumartesiyse pazartesiye kadar bekletir- sonra da arabani da guzelce bir arayalim diyip saatlerce seni orada bekletirse buraya gelip lütfen tekrar bana eziyet ettiler deme.

Diger arkadaslara da : Eger kuralinda gittiyseniz, arabanizda kacak mal yoksa, 10 kilo kahveyle 5 kilo cay götürmüyorsaniz, degil bulgar rus bile olsa size birsey yapamaz. Ben simdiye kadar degil 5 euro 5 cent bile vermedim. sadece bir kere gümrükte : Komsu bu pasaport bos dedi, bende evet bos dedim. Redbull yokmu dedi, yok dedim. Milka da mi yok dedi, hayir hepsini yedim dedim. Bari bir elma ver dedi, elma da kalmadi dedim. Tamam gec dedi. Baska ne yapabilirki?

Bence, abartmadan kuralina gore gidin - hem caniniz hem maliniz hem paraniz daha guvenli olur - hemde daha sonra kafaniz agrimaz.

Selametle.

hOrOz
14 Temmuz 2017, 13:42
Selamunaleyküm

Arkadasim kul hakki kismini kenara birakarak,

- 120'lik yerde 200 gitmissin, cezalisin.
- Adamlar evine kadar mektup göndermisler, ödememissin, cezalisin.

Yani su durumda adamlar EU Mitglied olma haklarini kullanip Almanya'dan cezayi tahsil etmesini isteyebilirler. Sende radarda fotografim yok diye itiraz edebilirsin. Bildigim kadariyla Almanya diger ülkelerden gelen radar cezalarini sadece Foto olmasi sartiyla tahsil ediyor. Belki bu bahaneyle alman polisine birsey vermezsin.

Ama eger ayni plakayla tekrar izine gidersen ve bulgar seni kapida durdurup saatlerce hatta günlerce eziyet ederse, -cezayi faiziyle git bankaya yatir gel deme hakki var, ve günlerden cumartesiyse pazartesiye kadar bekletir- sonra da arabani da guzelce bir arayalim diyip saatlerce seni orada bekletirse buraya gelip lütfen tekrar bana eziyet ettiler deme.

Diger arkadaslara da : Eger kuralinda gittiyseniz, arabanizda kacak mal yoksa, 10 kilo kahveyle 5 kilo cay götürmüyorsaniz, degil bulgar rus bile olsa size birsey yapamaz. Ben simdiye kadar degil 5 euro 5 cent bile vermedim. sadece bir kere gümrükte : Komsu bu pasaport bos dedi, bende evet bos dedim. Redbull yokmu dedi, yok dedim. Milka da mi yok dedi, hayir hepsini yedim dedim. Bari bir elma ver dedi, elma da kalmadi dedim. Tamam gec dedi. Baska ne yapabilirki?

Bence, abartmadan kuralina gore gidin - hem caniniz hem maliniz hem paraniz daha guvenli olur - hemde daha sonra kafaniz agrimaz.

Selametle.

hocam Hollanda da bile radar lar arabanın arkasından çekiyor yani kim sürmüş onları ilgilendirmiyor

SinanAy
14 Temmuz 2017, 13:45
Arkadasin nerden yazdigina dikkat etmedim. Kusura bakma.

Benim demek istedigim mesela Avusturya'dan yedigin bir sabit radar cezasina Alman plakali araclar itiraz ediyordu, fotograf yok diye. Simdi avusturya'da bu yüzden otobanlardaki radarlari degistirip fotograf cekmeye basladi.

OrLoW
14 Temmuz 2017, 17:56
Bence en güzeli ödesin kurtulsun olmaz olmaz demesin, sonraki geçişlerinde o parayı birkaç defa katlayıp ödetmeye çalışırlar oralarda rezil ederler..Zaten adamlar para almak için neler yapıyorlar böyle bir fırsatı kaçırmak istemezler.Yanlız arkadaşınıda uyar 120 lik yolda 200 le gitmek bence resmen intihardır bırak parasını cezasını falanda.Olmadık bir durumda 200 le giden bir arabayı durduramazsın Allah korusun biraz ailesini dostlarını kendisini düşünerek limit ne ise o hızla gitsin.Yani gideceği yere biraz geç gitsin iyidir..Kurallara tam uyupda gidenle full gaz giden arasında ben şimdiye kadar aman aman bir fark görmedim, ki hayatı hiçe sayacak kadar....

gamberoglu2000
14 Temmuz 2017, 19:02
herzamanki hadiseler buna benzer olaylar kalkip aglayip sizlamaya baslaniyor arkasindan serefsiz namussuz bunlar falan filan arkadaslar fazla uzaga degil kaldiginiz koyun sehrin herneyse ortasindan allah ne verdiyse basarak hic gectinizmi?ben hic gecmedim gecenide gormedim ama turkiye guzargahinda bu insanlar izin sezonu basladimi nerdeyse hergun goruyor sen sehir ici kural tanimassan tanitirlar bu nerde olursa olsun adamlari rusvet yemekle sucluyoruz iyiki yiyorlar ya yemeseler? izine gidenlerin %90 mahpusta mahkemelerde gecirirdi izini dusunun neden oluyor bu olaylar.

Mr.Robot
14 Temmuz 2017, 19:18
http://www.focus.de/auto/experten/demuth/recht***perte-beraet-zu-bussgeldbescheiden-achtung-diese-verstoesse-werden-laenderuebergreifend-verfolgt_id_4085106.html

Länderübergreifend verfolgt werden:

-Geschwindigkeitsübertretungen,
-das Überfahren einer roten Ampel,
-die unbefugte Benutzung eines Fahrstreifen,
-das rechtswidrige Benutzung eines Mobiltelefons oder anderer Kommunikationsgeräte beim Fahren,
-das Nichtanlegen des Sicherheitsgurtes, das Nichttragen eines Schutzhelms,
-Trunkenheit im Verkehr,
- Fahren unter Rauschmitteleinfluss.

Falschparken wird nicht berücksichtigt!

Kisacasi daha fazle artmadan ödesin kurtulsun.24edq50

ergün
16 Temmuz 2017, 14:28
arkadasim ödeme diyenleri dinleme eninde sonunde o parayi misliyle alirlar cünkü bulgar eu birliginde yani oparayi alirlar simdi gelelim 120 gidilecek yerde 200 gitmene kardesim sen yada baskasi fark etmez aceleniz ne kendinizi ve ailenizi düsünmüyorsaniz karsidan gelen ailenin sucune kaza olsa bu ne öfke ne hizi kendini bira cocuklarinin bir tanesinin burnu kanasa sen bunun hesabini nasil vereceksin icin nasil rahat edecek 150 desen anliyacam ama 120 lik yerde 200 bence bir an önce parayi öde ondan sonrada bir akil hastanesine git kusura bakma istersen kiz bana ama yarin zarari kendine olacak bunuda unutma nolur arkadaslar 3 saat gec gidin su gevurun her zor islerini birsene yapiyoruz calisiyoruz ondan sonra iki üc saat eken gidelim aman arabamda 200 basiyorum ah ne güzel aklinizi basiniza alin kendinizi düsünmüyorsaniz cocuklarinizi baska larini düsünün saygilar kardeslerim

Osmanbey34
16 Temmuz 2017, 15:27
aynen bende katiliyorum onun icin ben hersene ucakla ucuyorum.

arkadasim ödeme diyenleri dinleme eninde sonunde o parayi misliyle alirlar cünkü bulgar eu birliginde yani oparayi alirlar simdi gelelim 120 gidilecek yerde 200 gitmene kardesim sen yada baskasi fark etmez aceleniz ne kendinizi ve ailenizi düsünmüyorsaniz karsidan gelen ailenin sucune kaza olsa bu ne öfke ne hizi kendini bira cocuklarinin bir tanesinin burnu kanasa sen bunun hesabini nasil vereceksin icin nasil rahat edecek 150 desen anliyacam ama 120 lik yerde 200 bence bir an önce parayi öde ondan sonrada bir akil hastanesine git kusura bakma istersen kiz bana ama yarin zarari kendine olacak bunuda unutma nolur arkadaslar 3 saat gec gidin su gevurun her zor islerini birsene yapiyoruz calisiyoruz ondan sonra iki üc saat eken gidelim aman arabamda 200 basiyorum ah ne güzel aklinizi basiniza alin kendinizi düsünmüyorsaniz cocuklarinizi baska larini düsünün saygilar kardeslerim

Paparazi39
16 Temmuz 2017, 18:08
arkadaslar

hak mak huk muk bi kenara

kural hatasi yapmis arkadasin ve ceza yemis ve cezayi ödeyecek
ödemez ise kendi bilir ....benden tavsiye....cezasini ödesin....yoksa daha kötü olabilir

daha neyi tartisiyoruz :)

Skywalker
16 Temmuz 2017, 20:07
Bende seneler önce Auvusturyadan bir ceza geldi. 125 Euro gibi. Arastirdim ve sonuc, eger önümüzdeki bes sene icinde Auvusturyaya gitmeyeceksen ödeme. Aksi taktirde seni Plakandan veya bir Kontrolde yakalarlarsa direk HAPSE atarlar ve 125 Euro ile cikamazsin. Bende dünyanin bin türlü hali var 125 Euro icin REZIL olmayalim diye ödedim.
Bulgar senin Adini ve Adresini falcidan mi almis yoksa alman devletinden mi? Ona göre kararini ver.

deniz2000
21 Temmuz 2017, 00:29
almanyada böyle radara yakalansan yandin

600€ para cezasi
3ay ehliyet gidiyor

onun icin her memlekette hiz sinirlarina uymak gerek