PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrasi araba kiralama problemi

hasan99
28 Ekim 2016, 17:41
Merhaba arkadaslar
ben araba kazasi yaptim araba totolschaden
gutachter 14 günlük wiederbeschffunsdauer yazmis

araba kiralamadan bu parayi alma imkani varmi

avkat rechnung olmadan alamiyacagini söyledi sizce dogrumu

cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

Dümdük
28 Ekim 2016, 20:36
seksenli yillarinda alabiliyordun sonra yeni kanunlar cikmissa onu bilemem.

hekimoglu
31 Ekim 2016, 00:42
Araba kiralamadanda bu parayi alabiliyorsun bunun icin arabanin hasar gören yerinin tamir edilmis seklini o güne ait bir gazeteyide arabanin üstüne koyup kanitlayabilecegin resimlerle sigortaya ulastirirsan parani alirsin faturaya gerek yok. Birde araba totalschaden olur abmelden yaparsan gutachten da yazan süreyi sigortadan talep edebiliyorsun bu durumda sigorta senin arabanin klassesinde bir araba icin pauschal kiralik araba günlük degerinden hesaplama yapar, benim basima 1 yil önce böyle birsey geldi araba wirtschaftlich totalschaden oldu tamir gününe 5 gün yazmislardi arabayi yaptirmayip hasarli haliyle kendim sattim sigortaya kaufvertrag ve abmeldung kopilerini göndererek 5 günlük kiralik araba parasini talep ettim gönderdiler, senin avukatada selam söyle benden nasil avukat olmussa artik :-)
Eger isine yararsa sigortaya gönderdigim mektubun kopyasini buraya eklerim.

H@K@N
31 Ekim 2016, 11:01
Burayi okuyun, burada konu ile cevaplari bulursunuz (https://www.bussgeldkatalog.org/mietwagen-nach-unfall/)

hasan99
31 Ekim 2016, 18:45
A.R.O hekimoglu ve hakan

Bugün iyi almanca bilen birine telefon actirdim

yeni alacagim arabanin anmeldung ve masraflarini getirmemi ve bu arada kaza ani ile anmeldung arasindaki zamani( 14 günü ) talep edecegini söyledi

tabi benim konusmami pasif buldu her halde benim almancam iyi olmadigindan öyle demek istemedigini söylemis

bakalim sonuc ne olacak