PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vorstellung Gespräch ne gibi sorular

belalimisa
14 Ekim 2016, 07:39
Selam arkadaşlar ,
Ben 12 seneden belli bir firmadan çalışıyorum. Bu firmadan çıkıp başka bir firmaya gitmeyi düşünüyorum.
2 Hafta sonra Vorstellung Gespräch var yeni firmadan. Bana şimdi burda nasıl ne gibi sorular gelebilir.
Misal derlerse neden firma degistiriyorsunuz veya bizde ne kadar maaş istiyorsunuz. Bunun gibi sorulara nasıl cevap versem iyi olur. Maaş olarak aklımdaki maaşı soyleyimmi yoksa ne diyebilirim .

hope41
14 Ekim 2016, 12:03
Maas olarak tabi ki her piyasanin bir standardi vardir tecrübe ile baglantili. Ne cok ucuz fiyat söylemek gerekir ne de abarti. Ama normal alacaginin bir miktar üstünde söylersen pazarlik payi birakmis olursun. Hangi sektörde calisiyorsun tam bilemiyorum ama neden is degistmek istedigin illa ki sorulur hatta eski calistigin yerlerdeki Arbeitszeugnis lerinide isterler. Sonucta adamlar seni tanimiyor ve tanismak isteyecekler bu görüsmede ve neden is degistirdigin cok önemli bir kistas genelde. Illa ki senin de gerekli nedenlerin vardir, bunlari acik acik söylemelisin bence ve kesinlikle dogru konusmak yalan yanlis seyler söylememek gerekir diye düsünüyorum. Eski is yerinlerinde patron ile is arkadaslarin ile sorunlarin varsa da mesela, bunlari görüsmede eski is yerini kötüleyerek degil uygun bir dille anlatman en iyisi olur.

belalimisa
14 Ekim 2016, 16:41
Hope41@ hocam, teşekkürler ilk önce. Onlar zaten Arbeit Zeugnis istediler gelirken getir dediler. Banada işyerim Pazartesi günü verecek . Amma Lâkin icine neler yazacak orasını kestiremiyorum. Iyi birşey yazacağını pek sanmam.
Ben Arbeit Zeugnis alınca buraya sunacam. Acaba iyimi kötümu yazmış belli olur. Burda yardım edecek almancasi süper olan bir yardımsever kardeşimiz vardır.

Hope41@ daha ne gibi soru sorarlar. Bıraz hazırlıklı olayım.

Eski işim Lagerarbeit Vertrag üzerinde amma bütün gün Makinede Alüminyum kesim işi yapıyorum. Yani kısacasi Maschinenbediener oluyor.

Şimdiki belki alacaklari yer Stadt Werke Bus und Tram Fahrer.

cenk1978
14 Ekim 2016, 17:21
Hope41@ hocam, teşekkürler ilk önce. Onlar zaten Arbeit Zeugnis istediler gelirken getir dediler. Banada işyerim Pazartesi günü verecek . Amma Lâkin icine neler yazacak orasını kestiremiyorum. Iyi birşey yazacağını pek sanmam.
Ben Arbeit Zeugnis alınca buraya sunacam. Acaba iyimi kötümu yazmış belli olur. Burda yardım edecek almancasi süper olan bir yardımsever kardeşimiz vardır.

Hope41@ daha ne gibi soru sorarlar. Bıraz hazırlıklı olayım.

Eski işim Lagerarbeit Vertrag üzerinde amma bütün gün Makinede Alüminyum kesim işi yapıyorum. Yani kısacasi Maschinenbediener oluyor.

Şimdiki belki alacaklari yer Stadt Werke Bus und Tram Fahrer.

Hatırladım kadariyla bir iş yerinin kötü karne verme hakki yok kanunen, böyle birşeyi okuduğumu hatirliyorum.
Yaniliyorsam düzeltsin arkadaslar

elektroniker
14 Ekim 2016, 19:39
yeni isyerinin neler yaptigini, ne zaman kuruldugunu, kac isci calisdigini, kisacasi firmayi önce tanimalisin

neden bizde ise baslamak istiyorsun diye sorabilirler,

google de biraz arastir

selamlar