PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alman oturumu

satobyte
13 Temmuz 2015, 00:48
slm arkadaslar yenilemek icin pasaport basvurusu yaptim217 euro ücret ödedim, 10 gün icinde gelmis yeni pasaport,yarin almaya gidecegim ama alman oturumu(süresiz var) almak icin ne gereklli fiat ne kadar ödeme yapacagiz 10 senelik pasaporta farkli farkli fiatlar var internette bilgisi olan varsa bir zahmet yazarsa sevinirim tesekürler,

fuk_18
13 Temmuz 2015, 01:38
sorunu öyle bir sormusunki hic birsey anlasilmiyor oncelikle alman oturumu nedir, türk vatandasisin unbefristet oturumun var,alman vatandasimi olmak istiyorsun ?

satobyte
13 Temmuz 2015, 09:11
özürdilerim arkadasim türkceyi unutuyoruz herhalde ,pasaport yeniledim ve niederlassungerlaubnis alicam oda kart seklinde verildigi icin ücret ne kadar onu ögrenmek istedim,alman oturumunun ismide arkadasim niederlassungerlaubnis(yerlesme izni yani alman oturum belgesi) yani suraya yazarken türkceyle karisik almancami yazmamiz gerekiyor, nokta virgülleri bir ayirabilsek sorun cözülecek ,ilgin icin tesekürler arkadasim

fuk_18
13 Temmuz 2015, 19:54
oturum kartinin fiyati 40 ile 120 euro arasi yabancilar dairesini direk arayip sorsan aslinda daha iyi bilgi alirsin cunku sehir sehir bile fiyatlar degisiyor

resadiyeli
13 Temmuz 2015, 20:19
Selam,oturum karti icin 40 € ödersin,ayrica meslek yapan birisi ise kazanc belgesi ile birlikte gidersen daha az ödüyorssun

satobyte
14 Temmuz 2015, 09:59
tesekürler arkadaslar bilgileriniz icin