PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkiyede kullanmadigim elektrik parasi?

aqua05
11 Temmuz 2015, 23:47
Arkadaslar gecen sene Turkiyedeki yazligimin ben yokkene akdeniz elektrik kurumu elektrik saatini degistirmis.Taktiklari saat bozuk devamli donuyor.Izine gittim evde kacak olabilir dediler.Olcturdum oyle birsey yok daha sonra biri geldi elektrik kurumundan ana ceyrani soktugu halde saat isliyor.Ben boyle birsey gormedim dedi sefine telefon edip saati satan firmalik olay dedi.Yeni saat taktilar.Ben kullanmadigim halde 600 tl odedim. Ben buraya geldim soktukleri saati tekrar hesaplamislar 1194 tl yine yazmislar ben orada olmadigim icin bana ulasamayip Avukata vermisler.Dilekce verdim evde oturan yok suda kullanilmamis su parasi odenmemis hic buna ragman derdimi anlatamadim. Bu paradan haric birde avukat parasi gelecekmis uzerine.Bana bir akil verin arkadaslar bende avukata gitsem zaten bu isdedikleri kadar avukat parasi vermem lazim.

sesbes05
12 Temmuz 2015, 00:08
Öncelikle Gecmis olsun,
Bu durumda iki secenegin var 1.Istedikleri Parayi ödeyip kurtulacaksin
2.Avukat tutup karsi dava acacaksin,bu ara senin avukata verdigin ücrt tabi dava degerini cok cok gecmis olacaksinki,sonunda senden yine ayni
miktar cikmis olacak ve bu ara Elektrik ve su sirketinin hattini kapatma haklari mevcut.
Türkiye,hadi kolay gelsin.

dalga
12 Temmuz 2015, 03:11
Sevgili Kardesim.

Avukat sadece dostane baktigi halde Mahkeme Parasi 1500 Tl buda en düsügügü eger Tanidiksaniz.
Simdi binin üzerinde zaten bir küsür para ödecegin söz konusu arti belirttigim sekilde en düsükten yola cikarsak arti 1500 tl.
Burda senin yapacagin Tüketici haklarini arama ve Korumaya basvurman.
Birde Arabulucu bazi meblara kadar Mahkemeye basvurmadan yani Ombudsmann Yani tarafsiz arabulma merci . Böyle konularda karar ve ara yolbulma mercidir.
Iki Dolandiriciliktan Cumhuriyet Bassavciligina Bir Dilekceyle Suc duyurusunda bulunman.
Gerece ise sizin izniniz olmadan Konut dokunuzmaligini ihlal ettiklerinden dolayi. Vede Yapilan hizmetin gercegi yansitmadigini Takillan saatinde Gelen baglantilarin tamamini kesildigi halde Sayacin elektirik harcar gibi tüketimi göstermesi .
Aslinda Akil edipte Ceyranin bütün baglantilerin kesildigi halde Saatin calistigini Kayit altina alsaydiniz daha iyi olurdu. Bu durumu Sahitlik edecek kisi veya kisiler varsa onlarida sahit olarak bildiriniz.
Bu Süre Zarfinda zaten yurt disinda oldugunuzu belgeye ek olarak ekleyin ve Mahkemeye sunun.
Zaten onlarin amaclari belli nasil olsa bunlar Avukat masraflarindan kacarlar istenilen Meblayi öderler.Yurt disi Adresini bildirmen gerekiyor dilecede. Mahkeme yazismalar Adresine Konsolosluk yoluyla Ulastiriliyor.
Ben kendi Acimdan ya hero ya mero derdim.
Sicim ve Taktir sizin.
Saygilarimla.

ali84
12 Temmuz 2015, 13:08
slm kardes önce git kendini yurtdisinda oldugunu kanitla zaten sen olmayinca nasil degistirillerki saati bendede aynisi oldu kabul etmedim derimki ilk önce elektrik kurumuna git olayi anlat baktin olmadi bir avukata danisirsin slmlar

aqua05
12 Temmuz 2015, 14:30
slm kardes önce git kendini yurtdisinda oldugunu kanitla zaten sen olmayinca nasil degistirillerki saati bendede aynisi oldu kabul etmedim derimki ilk önce elektrik kurumuna git olayi anlat baktin olmadi bir avukata danisirsin slmlar

Arkadasim elektrik kurumuna gittim.Saat disarida 3 sene yazliga gitmemis idim tabiiki 3 sene elektrik yazmayinca saat bozuk zannedip degistirmisler.Ondan sonra yrni saat de problem gittim 3 ay lik odedim parayi geli alirsin dediler.ben buraya geldim tekrar eski saatin uzerindeki KW lari hesaplamislar.Su saatinin makbuzlarini istediler su kullanmadigima dair onuda goturdum.2 kere dilekce yazdim.Simdide birinci komisyondan saat gecti bozuk degil diyorlar bende dedim bozuk degildi o zaman neden degistirdiniz saati birde sizin isciniz ben boyle haytimda birsey gormedim ana kablolari kestim saat yine isliyor. Bu olay saat firma lik olay deyip sefini aradi.

Acemibiri
12 Temmuz 2015, 15:55
Sene 2001'de Benim dairenin su saatini komuslar cikartip kendine takmis ve su parasini ödemedigi icin belediye sökmüs götürmüs.Izine gittim su saati yok.
Sorusuturdum belediye sökmüs götürmüs.Belediye gittim bana senin su saatine 800 milyon(eski para ile) hesap var dediler.
Bende nasil olur ben yurtdisindayim benim saati komus alip kullanmis dedim.
Biz karismayiz ya ödersin yada avukata gidersin basvururusun dediler.
Aynen avukata basvursaydim hem bir cok ugrasacaktim hemde yine ayni parayi bu seferde avukat mahkeme diye yine verecektim.Lanet olsun dedim ve o parayi ödedim.
yani sözün kisasi biz alamancilarin parayi ödemekten baska caresi maalesef yok.
orasi türkiye.
ya orada yakin menfaat beklemeyen bir akraban olacak o arkasini arayacak yada hci sansiniz yok!

aqua05
12 Temmuz 2015, 19:46
Sagolun arkadaslar odemekden baska carem yok.Bu sene izinede gidemiyorum zaten basim agrimasin yatirayim gitsin.