PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cin den telefon aldim gümrüge takildi

algrgn
25 Eylül 2016, 11:48
Arkadaslar Cin den telefon satin aldim gümrüge takildi 3 haftadan beri telefon gümrükte bekliyor ( zoll leipzig ) hic bir cevap yok

DHL Sendungen verfolgen da
Nicht durch DHL beeinflussbare Verzögerung in der Verzollung
yaziyor

ne yapmam lazim yardimci olurmusunuz

Kizkulesi14
25 Eylül 2016, 12:26
Slm

Benimde 2 yıl önce aynısı başıma geldi.
Leibniz deki DHL ara onlar seni Zoll a bağlarlar.
Zoll senden fatura ve Kontoauszug istiyor.
Email ile yollarsın onlara. Yanlış hatırlamıyorsam 30 euro DHL alıyor Zoll Abwicklung artı Zoll Gebühr.

{{A_L_E_X}}
25 Ekim 2016, 09:41
evet kesin gumruk olayi mektup yollarlar, ama bu noktaya gelmeden ben https://epayments.dhl.co.uk/ adresinden surekli kontrol ederim (tabi bu ingiltere icin ulkelere gore karsiligi vardir) kartla odedinizmi tutari hic bekleme yapmaz mal normal hizinda elinize ulasir...

hOrOz
25 Ekim 2016, 11:25
evet kesin gumruk olayi mektup yollarlar, ama bu noktaya gelmeden ben https://epayments.dhl.co.uk/ adresinden surekli kontrol ederim (tabi bu ingiltere icin ulkelere gore karsiligi vardir) kartla odedinizmi tutari hic bekleme yapmaz mal normal hizinda elinize ulasir...

iyide İngiltere den gelen mallara gümrük yok ki .

İngiltere den 3 handy aldım problemsiz iki günde geldi ..

Çin den sipariş ettim biri geçti biri gümrükte takıldı

Normalinde Zoll dan mektup geliyor

senden Rechnung u istiyorlar yoksa İnternetten nerden aldığına ve fiyatına bakıyorlar

eğer Gümrük ödemen gerekirse orada ödeyip malını gümrük ten çekebiliyorsun

{{A_L_E_X}}
08 Kasım 2016, 10:18
iyide İngiltere den gelen mallara gümrük yok ki .

İngiltere den 3 handy aldım problemsiz iki günde geldi ..

Çin den sipariş ettim biri geçti biri gümrükte takıldı

Normalinde Zoll dan mektup geliyor

senden Rechnung u istiyorlar yoksa İnternetten nerden aldığına ve fiyatına bakıyorlar

eğer Gümrük ödemen gerekirse orada ödeyip malını gümrük ten çekebiliyorsun

Cinden ingiltereye gelen mallardan bahsediyorum :)
Not:Ben ingilteredeyim almanya degil...

hOrOz
09 Kasım 2016, 01:32
Cinden ingiltereye gelen mallardan bahsediyorum :)
Not:Ben ingilteredeyim almanya degil...

Nerden bileğim ...biz genellikle A!manya yı baz alıyoruz

can24
09 Kasım 2016, 23:14
Bencede merak etme, mektup yollarlar sonucta. Iki siparisim takildi benim gümrüge, Mektubu hatta evden baska birisine vermediler illa benim almam gerekiyormus ve imzalamam. Beirli bir zaman veriyorlar, gidip alabiliyorsun.

tolgahamburg
10 Kasım 2016, 20:15
bedavaya iş yok

zirdeli79
11 Kasım 2016, 03:46
Bende Aldim 5 ay önce aldim Cinden Encoder 1 tane Lapzig zoll gelmis ordan bana Mektup yolaldilar Aradim Benden fatura ve nerden aldimi sordular bende mail olarak yolladim faturayi ve aldigim sayfayi 2 gün sürmedi geldi 40 euro zoll ödedim. iyi tarafi bu ama aldim zaman cin sayfasindan dhl ve cin expres diye bir yollama secenegi var bana satan adam dedi cin expresi sec vergi ödemessin dedi
gecen ay siparis verdim 2 tane bu sefer hongkong expresmi ne sectim 35 günde geldi ama bu sefer Lapzig degil
Aschaffenburg Zoll takildi tabiki git gel davasi fatura adres sonunda verdiler 80 euro vergi aldilar ve Aletlerimim Netzteili vermediler avrupa standina uygun degilmis
diye
anlicaniz ne alirsaniz alin 20 euro ustunu esyanin vergisini aliyorlar

ido44
11 Kasım 2016, 10:25
Amerikadan alirsaniz gümrüge takilmaz 4 gün önce LG-V20 2sim 4+64 Avrupaya gelmemis telefonu siparis ettim dün telefon FeedEx ile kapiya teslim edildi takilma olmadan hic bir yerden...

cankusa
11 Kasım 2016, 11:09
Amerikadan alirsaniz gümrüge takilmaz 4 gün önce LG-V20 2sim 4+64 Avrupaya gelmemis telefonu siparis ettim dün telefon FeedEx ile kapiya teslim edildi takilma olmadan hic bir yerden...

Türkiyedemi yaşıyorsunuz . Aldıgınız ürünün gümrügü takılmaması için fiatı kaç dolar olması gerekiyor.

Django
31 Ocak 2018, 23:19
Joom appten 10,12 € ya bir saat aldim Cinden, Zolle takilmis. 28,50 € zoll gebühr istiyorlar. Mektupta geri gönderieceklerini söylüyorlar eger gebühr ödemezsem.
acaba ödedigim parayi joom bana geri öder mi?

.onur
31 Ocak 2018, 23:49
Joom appten 10,12 € ya bir saat aldim Cinden, Zolle takilmis. 28,50 € zoll gebühr istiyorlar. Mektupta geri gönderieceklerini söylüyorlar eger gebühr ödemezsem.

24€ kadar gümrük yok eger sen 10€ ödediysen odedigin parayi bilgisayradan bas git onlara ispatlala 10,12€ ödedigini mali alirsin

akdenizli33
01 Şubat 2018, 01:16

maeseef takiliyor amerikadan araba camerasi aldim .120€ gümrügufr 35€ odrdim

OrLoW
01 Şubat 2018, 02:49

Bir yanlışlık olmasın mal ve posta parasınıda hesaplıyorlar 22 Euroyu geçerse gümrük vergisi kesiliyor

10 euroya gümrük olmaz eğer posta ücretiyle beraber 22 euroyu geçerse 1 cent dahi geçse alırlar...