PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sparkasse bankasindan nasil cikabilirim

22tiko
11 Eylül 2016, 22:19
Ben sparkasse dan aldigim kredi ile ev aldim 10 sene oldu
Ben bu bankadan cikmak istiyorum deutsche bank a gecicem ama sparkasse cikamazsin diyor.
Deutsche bank bütün borcu ödüyecek hersey hazir ama burdan cikamiyom.
Bi yardim edebilecek avukat veya bu islerden anliyan birisi yardim ederse mutlu olurum.
Cok tesekkürler

kara70
11 Eylül 2016, 22:31
Merhaba arkadasim
Öncelikle Banka ile yapmis oldugun vertragin süresini belirtirsen yardimci oluruz Avukata gerek yok.
Saygilar

22tiko
11 Eylül 2016, 22:36
30.08.2023

tr-22
11 Eylül 2016, 22:38
Sana yardim edecek olan parayi vermek isteyen Banka.Sen yazili olarak Sparkasseye müracaat edicen.Borcunu kapayacagini,cezasini ne kadarsa ödeyecegini,senin ne kadar borcun var Deuscher bankta oldugunu söylemeye mecburdurlar.

Aslinda Deuscherbankata sana krediyi vermek isteyen kisi sana mektubu yazabilir sende altina imzani atip gönderirsin,yalniz banakadan alacagan krediyi önceden yazili olarak almani tavsiye ederim,sonradan cok fazla sorunlar cikabiliryor,yapacagan bütün islemleri yazili almaya bak.

Alacagin Kredi cokmu,ödeme zorunda kalacagin cezada onagöre coktur,iyi düsünmeni öneririm.

talo176
11 Eylül 2016, 22:44
10 sene oldu diyorsun.. ama henüz 30.08.2023 e kadar baglisin/anlasmaniz var yaziyorsun..???
o nasil oluyor?

galiba tam 10 sene dolmadi ve anlasmaniz 15 sene.. eger öyle ise, yinede cikabilirsin ve yeni anlasma yapabilirsin.. ama yeni anlasma 1.03.2019 de gerceklesebilir (ceza ödemeden)..

önce cikmak istediginde vorfälligkeitsentschädigung ödemelisin malesef..

22tiko
11 Eylül 2016, 22:53
30.09.2013 te yeni fetrak yapmistik.
Biz bankaya yazili cikis gönderdik kabul etmedi sonra adam paranin kaynani soruyo nerden buldun parayi nasil yaptin diye sparkasse . adamla kavga ettim cikamazsin diyor baska bisey demiyor

22tiko
11 Eylül 2016, 23:01
Biz kündigen yapmak istiyoruz ödeyecegimiz vorfälligkeitschädigung ne kadar diye bir yazi yazdik sparkasseya onlarda hayir vorstand kündigungu kabul etmiyor diye geri cevap geldi

tr-22
11 Eylül 2016, 23:06
30.09.2013 te yeni fetrak yapmistik.
Biz bankaya yazili cikis gönderdik kabul etmedi sonra adam paranin kaynani soruyo nerden buldun parayi nasil yaptin diye sparkasse . adamla kavga ettim cikamazsin diyor baska bisey demiyor

Sen onlara hesap vermek zorunda degilsin,dedigim gibi, parayi alacagan bankadaki beraterin onlara bir mektup yazsin, sana borcunun ne kadar oldugunu bildirmek zorundadirlar.

Talo176 ustanin dedigi gibi hemen cikisi vermezler,en azindan alti ay süre vermeniz lazim.
Tekrar yaziyorum Deuscher Banktaki beraterin bu isleri iyi bilmesi lazim,sana anca o yardim edebilir,Avukata sakin gitme hic bir sey anlamiyorlar parani alir bosu bosuna.

Yinede isin olmazsa, sana tavsiyem Verbraucherzentraleye git, durumunu anlat senin icin mektup yazarlar, senden 10€ para alirlar.

talo176
11 Eylül 2016, 23:08
nasil birakmiyorlar.. mecbur birakmalilar.. sen en iyisi avkat a danis rechtschutzversicherung varsa..
veya tr-22 arkadasimiz yazdigi gibi verbraucherzentraleye..

tr-22
11 Eylül 2016, 23:09
Sened o zaman direk Verbraucherzentraleye git,bak bakalim veriyorlarmi vermiyorlarmi görürüz.

Buraya bak yakin oldugun yerle irtibata gec.

https://www.verbraucherzentrale.de/deutschland

Acemibiri
30 Eylül 2016, 11:20
@tr-22
Ko ile ilgisi yok ama bilgeye ihtiyacim var.
Bu vermis oldugun Linke https://www.verbraucherzentrale.de/deutschland
sikayet veya sorunumuzu bildirmek ücretlimi? Benimde Einbauküche aldigim yer ile sorunlarim var, buraya basvurmak istiyorum.
Direk kaldigim sehirdeki Verbraucherzentrale'ye gitse sounumu anltsam ücret mi ödemek zorundamiyim?
Yani nasil oluyor?

clon
30 Eylül 2016, 11:27
30.08.2023

vorfälligkeitsentschädigung beyaa cok olur herhalde
banka degistirmeye degermi onu düsün

tr-22
30 Eylül 2016, 18:08
@tr-22
Ko ile ilgisi yok ama bilgeye ihtiyacim var.
Bu vermis oldugun Linke https://www.verbraucherzentrale.de/deutschland
sikayet veya sorunumuzu bildirmek ücretlimi? Benimde Einbauküche aldigim yer ile sorunlarim var, buraya basvurmak istiyorum.
Direk kaldigim sehirdeki Verbraucherzentrale'ye gitse sounumu anltsam ücret mi ödemek zorundamiyim?
Yani nasil oluyor?

Bayigi zaman oluyor ben gideli,bende saturnu sikayete gittim,benim adima bir mektup yazdilar,yanilmiyorsam 10€ para vermistim.Sende kendi bulundugun yere git sorununu anlat,onlar önce bir mektup yazarlar gönderirsin,seninde verecegen asagi yukari 10-15€ para.

Görürsün bak mektubun oradan gittigini gördüklerinde sana nasil hemen yumusaycaklar,avukatlik ise sira gelmiyor.
Sana kolay gelsin insallah sorunun cözülür.