PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oturdugumuz Ev satiliyor , cikartilabilir miyiz?

dboxcu
11 Eylül 2016, 20:24
Basliktada belirttigim gibi 16 senelik kiraci olarak oturdugumuz ev komple satiliyor.Giris katinda oturuyoruz.Oturdugumuz daire evdeki en genis daire.

Yeni ev sahibi bizi cikarabilir mi ? Ne gibi haklamiz var ?

Konuda bilgili Arkadaslar aydinlatirsa sevinirim.

firstantepli
11 Eylül 2016, 20:43
Eger evi alma imkaniniz varsa ilk hak sizin mieter vorkaufsrecht diye bir kanun var. Ikincisi sizi cikarip baska kiraci alamaz ama kendi oturmak icin cikarabilir. En iyisi bir avukata danismak

dboxcu
11 Eylül 2016, 20:53
Eger evi alma imkaniniz varsa ilk hak sizin mieter vorkaufsrecht diye bir kanun var. Ikincisi sizi cikarip baska kiraci alamaz ama kendi oturmak icin cikarabilir. En iyisi bir avukata danismak

Ev sahibi evi komple sattiyor , yoksa oturdugum daireyi alirdim.Malesef evi komple alacak durumum yok.

Muhtemelen evi alacak kisi bizim oturdugumuz dairede oturmak isteyecektir , bu durumda hic mi hakkimiz yok yoksa kaderimize razi mi olacagiz ?

Avukata danismayi düsünüyorum fakat sigortam yok , o nedenle ilk etapta tecrübeli Arkadaslarda bilgi almak istedim.

hOrOz
11 Eylül 2016, 21:11
sizi zaten hemen evden çıkaramaz sizin 9 ay Kündigungsschutz zamanınız var

Vorverkaufrecht sanırsam sadece Eigentumswohnung larda geçerli ,,,

yeni ev sahibide bu kanunlara ve sürelere uymak zorundadır

TipiTip
11 Eylül 2016, 21:15
Alicak kişi kendim oturcam çıkın derse kanuni prodüsür uygulanır çıkarsın

Ne şansin olsunki ?

15 yıl oturmussun 9 ay kündigungschutz hakkın var

9 ayın sonu çıkma mecburiyetin var

Tabi kendim oturcam diye çıkarırsa

Alt kat en büyük daire muhtemelen kendi oturur

Sen yavaş yavaş kiralık dairelere bakmaya başla

dboxcu
11 Eylül 2016, 21:46
Alicak kişi kendim oturcam çıkın derse kanuni prodüsür uygulanır çıkarsın

Ne şansin olsunki ?

15 yıl oturmussun 9 ay kündigungschutz hakkın var

9 ayın sonu çıkma mecburiyetin var

Tabi kendim oturcam diye çıkarırsa

Alt kat en büyük daire muhtemelen kendi oturur

Sen yavaş yavaş kiralık dairelere bakmaya başla

Uzun süredir oturdugumuz icin insanda bir aitlik duygusu olusuyor o nedenle baska bir yere gitmek tasinmak cok zor geliyor.

Kanun buysa kaderimize boyun egecegiz artik yapacak birsey yok demek ki.

Bilgilendirme icin tesekkürler.

TipiTip
11 Eylül 2016, 22:04
Uzun süredir oturdugumuz icin insanda bir aitlik duygusu olusuyor o nedenle baska bir yere gitmek tasinmak cok zor geliyor.

Kanun buysa kaderimize boyun egecegiz artik yapacak birsey yok demek ki.

Bilgilendirme icin tesekkürler.

Evet zor durum 15 yıl sonra

İnşallah çıkarmaz

Yada şansın vardır çevrede daha iyi bir daire bulursun

Aynı mahallede kalmış olursunuz

Ama en basi hayırlısı

CAN sağlığı olsun ... ucunda ölüm yok ya

dboxcu
11 Eylül 2016, 23:20
Evet zor durum 15 yıl sonra

İnşallah çıkarmaz

Yada şansın vardır çevrede daha iyi bir daire bulursun

Aynı mahallede kalmış olursunuz

Ama en basi hayırlısı

CAN sağlığı olsun ... ucunda ölüm yok ya

Haklisiniz , hakkimizda hayirlisi olsun.Tekrar yardimlariniz icin tesekkür ederim.

Paparazi39
12 Eylül 2016, 12:36
Yeni kiraci Eigenbedarf melden yapip sizi cikarabilir......

dboxcu
12 Eylül 2016, 14:25
Peki Arkadaslar isi zora sokup cikmiyorum ben kirami ödüyorum evde 11 tane daire var baska daireye yerlesin dersem cikmazsam beni coluk cocuk zorla sokagami atacaklar ?

Gercekler
12 Eylül 2016, 17:38
Peki Arkadaslar isi zora sokup cikmiyorum ben kirami ödüyorum evde 11 tane daire var baska daireye yerlesin dersem cikmazsam beni coluk cocuk zorla sokagami atacaklar ?

Evet. Yasal prosedür uygulanir ve sende cikma zorundasin. Cikmazsanda yasal prosüdürdürün sonunda icra memuru gelir seni polis ile cikarir. Icra memuru masrafi ve polis masrafi sana yüklenir.

Bu prosüdür sonunda sana rahat devlet 1 yil süre vermis oluyor. Sen eger 1 yil icinde ev bulmak istemezsen, bu kendi sorunun oluyor. Gider otele yatarsin. Bu sefer 1 ay icinde hemen bak nasil ev buluyorsun.

dboxcu
13 Eylül 2016, 19:14
Evet. Yasal prosedür uygulanir ve sende cikma zorundasin. Cikmazsanda yasal prosüdürdürün sonunda icra memuru gelir seni polis ile cikarir. Icra memuru masrafi ve polis masrafi sana yüklenir.

Bu prosüdür sonunda sana rahat devlet 1 yil süre vermis oluyor. Sen eger 1 yil icinde ev bulmak istemezsen, bu kendi sorunun oluyor. Gider otele yatarsin. Bu sefer 1 ay icinde hemen bak nasil ev buluyorsun.

Size bir sorum olacak ,

Evin fiyati 580.000 Euro olarak internette verilmis , 440 m2 ve kira toplami su an icin yillik 30.700 Euro olarak yazilmis.

50.000 Euro Kapital ve 1700 Euro net maas ile sizce bu evi almak icin bende basvurayim mi ?
Esim calismiyor ve 1 de cocugum var.

Bir Arkadasim neden sen almiyorsun 20 senede kiralarla kendini öder , almazsan hayatinin hatasini yaparsin dedi.

Birde sanirim bu fiyat acilis fiyati eve fazla sayida almak isteyen olursu acik arttirma seklinde mi satiliyor ?

Paparazi39
13 Eylül 2016, 19:17
merhaba arkadasim

1700 euro kazanc icin cok rizikolu bence
bu evi alacak kisi baya para olmali

hem bunu unutma ---kiraci lar ile ilgilenmek cok zor-----bide binanin yasina bak....yarin öbürgün cürük bölgeler seni rahatsiz edebilir (tamirat)----senede bir ödenen vergi nekadar---

dboxcu
13 Eylül 2016, 19:35
merhaba arkadasim

1700 euro kazanc icin cok rizikolu bence
bu evi alacak kisi baya para olmali

hem bunu unutma ---kiraci lar ile ilgilenmek cok zor-----bide binanin yasina bak....yarin öbürgün cürük bölgeler seni rahatsiz edebilir (tamirat)----senede bir ödenen vergi nekadar---

Ev 1953 de yapilmis.Senede ödenen vergi hakkinda bir bilgim yok.

gamberoglu2000
13 Eylül 2016, 19:44
Hayranim valla boyle cesarete 580 bin euronun faizini evde bozulabilecek tamirata vericen parayi algiya vergiye gidecek parayi bunlari dusundunmu 30 bin euroyu kär gibi goruyorsun vergisi ne olucak ben 3 bin euronun uzerinde aylik aliyorum ben 150 euroluk eve guvenemiyorum sen 1700 € la 580 bin euroluk eve kafa tutuyorsun helal olsun sana hayran kaldim cesaretine.

Safak
13 Eylül 2016, 19:46
Size bir sorum olacak ,

Evin fiyati 580.000 Euro olarak internette verilmis , 440 m2 ve kira toplami su an icin yillik 30.700 Euro olarak yazilmis.

50.000 Euro Kapital ve 1700 Euro net maas ile sizce bu evi almak icin bende basvurayim mi ?
Esim calismiyor ve 1 de cocugum var.

Bir Arkadasim neden sen almiyorsun 20 senede kiralarla kendini öder , almazsan hayatinin hatasini yaparsin dedi.

Birde sanirim bu fiyat acilis fiyati eve fazla sayida almak isteyen olursu acik arttirma seklinde mi satiliyor ?

Sakın Gaza gelme, isterse altın yumurtlasın. 50.000 Kapital 1700,- euro Maaş ile Senin sınırın 120.000 euro..

dboxcu
13 Eylül 2016, 20:10
Sakın Gaza gelme, isterse altın yumurtlasın. 50.000 Kapital 1700,- euro Maaş ile Senin sınırın 120.000 euro..

Benimde düsümcen herzaman bu yöndeydi fakat oturdugum 100 m2 daireler 300.000 Euro civari.

Karsilastirma yapinca Arkadas bizim evin bedava oldugunu ve almazsam pisman olacagimi söyleyince bende sizlere danismak istedim.

catli50
13 Eylül 2016, 20:45
Ticaret cesarettir
Al derim arkadasim
hemde 50 bin eigen kapitalin var galiba
zaten sen altindan kalkamiyacak olsan banka aldirmaz
kötü aliskanligin varsa birakirsin mesela sigara bile
ev sahibi ile pazarlik yap su an faizler cok asagilarda al derim degilse para biriktireyimde falan kiralarda sürünürsün

dboxcu
17 Eylül 2016, 13:00
Emlakciyls görüstüm ev satilmis , 580 acilis fiyatiymis ve net rakami söylemedi ama 600 üstü bir rakama satilmis.Baska ne masraflari var bilmiyorum ama 5,95% Provision ödenecek bide emlakciya satis parasindan.Beni cok asacak rakamlar bunlar.Bu parayi ödeyipte benim 60m2 dairede nasil oturur oda ayri konu.

Neyse hayirlisi olsun gelismeleri bildiririm.
Hayir