PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : psycholojik tedavi ise yararmi??

ultraslanmainz05
11 Eylül 2016, 16:27
slm Arkadaslar nisan ayinda gecirmis oldugum büyük bir is kazasini halen beynimde ,günlük yasamimda ve is hayitimdan halen atlatamadim.Rüyalarima girdigi cok günler oldu ve herzaman aklimdan cikmiyor torna makinesine ( Drehmaschine) elimi kaptirdim kolumu cekti ve koparma derecesine gelmisti ne o ani nede olmus oldugum ameliyati bir türlü unutamiyorum kafamtan bir türlü atamiyorum
Sorum siz arkadaslara . doktor bana bir Psychotherapie olmami tavsiye etti faydali olurmu hem bana hem ilerideki Arbeitsminderung prozent almak icin?? Kolum la sene sonina kadar kolay ve basit isler yapabilir denen atest verildi is yeri doktarindan.. simdiden Tesekürler Arkadaslar _buraya yazmamin sebebi güvendigimiz ve yardim aldigimiz bir site oldugu icin emegi gecen bütün arkadaslarin eline saglik Iyi günler

hOrOz
11 Eylül 2016, 16:55
slm Arkadaslar nisan ayinda gecirmis oldugum büyük bir is kazasini halen beynimde ,günlük yasamimda ve is hayitimdan halen atlatamadim.Rüyalarima girdigi cok günler oldu ve herzaman aklimdan cikmiyor torna makinesine ( Drehmaschine) elimi kaptirdim kolumu cekti ve koparma derecesine gelmisti ne o ani nede olmus oldugum ameliyati bir türlü unutamiyorum kafamtan bir türlü atamiyorum
Sorum siz arkadaslara . doktor bana bir Psychotherapie olmami tavsiye etti faydali olurmu hem bana hem ilerideki Arbeitsminderung prozent almak icin?? Kolum la sene sonina kadar kolay ve basit isler yapabilir denen atest verildi is yeri doktarindan.. simdiden Tesekürler Arkadaslar _buraya yazmamin sebebi güvendigimiz ve yardim aldigimiz bir site oldugu icin emegi gecen bütün arkadaslarin eline saglik Iyi günler

öncelikle geçmiş olsun

hemen psikolojik desteği almaya başla ilerisi için yararlı olur hem senin depresyonlardan kurtulman ve rahatlaman ve hemde ileriki işlemler için erken emeklilk falan filan

seni Reha ya göndermediler mi ? aslında ağır hastalik veya kaza geçirenleri otomatikman Reha ya gönderiyorlar

bu arada Versorgunsamt a iş kaybı için başvur .. buradan alacağın iş kaybına göre sana bir çok hak elde edersin (vergi indirimi , fazla izin vs...)

ultraslanmainz05
11 Eylül 2016, 17:32
göstermis oldugun ilgi icin cok tesekür ederim kardesim zor mus ama gidecegim artik tanimadigimiz birilerine oturup piskolojik dertlerimizi anlatmak kolay olmayacak allaha sükürler olsun ki kop madi ama cok zarar gördü el ve bilek beterin beteri var derlerdi hakikaten dogru ya

gamberoglu2000
11 Eylül 2016, 17:39
Buyuk gecmis olsun sansin varmis bu kadar hasarla kurtulmusun.Bencede hemen terapi lazim sana bu problemin gun gectikce kotuye gider terapi gormessen cunku dusundukce cember daralacak icinden cikamaz hal alabilir onun icin hic bekleme derim ve icine kapanma ne dusunuyorsan yakinindaki insanlara anlatmaya konusmaya bak icine attikca kotu olur gecmis olsun tekrardan.

ultraslanmainz05
11 Eylül 2016, 17:45
eyvallah kardesim simdi bu yazmis olduklariniz bile hakikaten rahatlatici oluyor sagol kardesim

tr-22
11 Eylül 2016, 18:14
göstermis oldugun ilgi icin cok tesekür ederim kardesim zor mus ama gidecegim artik tanimadigimiz birilerine oturup piskolojik dertlerimizi anlatmak kolay olmayacak allaha sükürler olsun ki kop madi ama cok zarar gördü el ve bilek beterin beteri var derlerdi hakikaten dogru ya

Bencede hemen psykotherapi yapmaya baslarsan cok iyi olur,hic cekinme görüceksin insan bazen evde esiyle bile rahat konusamiyor,orada cok rahatliycagina eminim.

Arkadaslarin dedigi gibi kurada gitmeni tavsiye ederim,oraninda sana cok fayda olacagina eminim,sonrada prozent icin müracaat edersin.

ultraslanmainz05
11 Eylül 2016, 18:30
Arkadaslar o zaman Versorgungsamt a prozent almak icin simdi ilk etapta bu kazayi bildirsem yada eskiden olmus olan baska kazalardan ameliyatlari ve rahatsizliklarla beraber komlett mi bildirsem yada ayri ayrimi?? benim düsüncem simdiye kadar basimizdan gecmis kazalari ve ameliyatlari tüm halinde ilk defa versem onlarda hepsini bir degerlendirip zararli cika bilirim düsüncem var bilmiyorum ya

tr-22
11 Eylül 2016, 19:19
Sen Versorgungsamta bir sey vermiyorsun,bas vururken sen gittigin bütün doktorlarin adreslerini veriyorsun,onlar kendileri doktorlara yazip cevaplari aliyor.
Doktorlarin verdikleri raporlara göre senin sakatlit dereceni degerlendirip sana prosent veriyorlar.

firtina 66
23 Eylül 2016, 23:44
is kazasi oldugu icin BG ye de bas vur,sayet BG den 20 prosent alirsan seni ayliga bagliyor.

tr-22
24 Eylül 2016, 13:44
is kazasi oldugu icin BG ye de bas vur,sayet BG den 20 prosent alirsan seni ayliga bagliyor.

BG bunu kendi yapmiyor,para ödeycek diye vermez,yalniz devletten prozent alirsa sonra BG müracaat eder kendi kriterlerine bakarak para verirler.

Buda dedigin gibi enaz 20% olmasi lazim.Devletten aldiginda enaz 30% olmaliki biraz vergiden düsmesi icin.

*05300
27 Eylül 2016, 12:56
Sayin arkadasim, önce gecmis olsun. Senin mevzuunun devletle olan kismina verecegim cevap yok. Sadece söyleyecegim su: kafanin icini rahatlatmak, rüyanda kabuslar görmek istemiyorsan, ormanda uzun yürüyüsler yap, ayrica kendine TV ve PC den uzak bir hobby bul.

Allah'tan tez zamanda sagligina kavusmani dilerim
Selamlar

05300 - Merzifon

sopeli
03 Ekim 2016, 14:40
Slm Dostum öncelikle gecmis olsun. Sana tavsiyem git bir doktora ve kur iste ama deppression klinikte bir kur iste . ordaki doktorlar seninle ilgilenir ve inan bana iyi gelir sana. benim daha 1 hafta olmadi kurdan geri gelmem ve cok yaradi bana. ben iskazasi degil de ama mittelschwere deppression gecirdiyorum ve yaninda argophobi . Gece kabuslar yani hep ayni kabus uykusuzluk korku kendime yani kiyma durumuna gelmis bir noktaya geldim. Doktorum bana kuru tavsiye etti ve allahim sükür gittim ve cok memnun kaldim. inanmazsin yüzme benim ilacim oldu cok yaradi bana o konusmalar o gezmeler. Git kardesim git bir doktora kur iste.

slm sopeli

Selcuk8
03 Ekim 2016, 15:01
öncelikle gecmis olsun. Insallah en yakin zamanda sagligina kavusursun. Psikologa gitmekte hic cekinme gitmeni siddetle tavsiye edebilirim. iyi gelecegini ümid ediyorum. :)

mustafaamca
24 Ekim 2016, 15:35
VDK´ya üye ol onlar senin Haklarini arar, önemli olan ayni isi yapabilemesen is kayibina göre BG Rente baglar,bütün tedavilere gitmen senin icin iyi olur,ve yazili Raporlari al.