PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vw sharan 1.9 getriebe sorunu

Mister
10 Temmuz 2015, 16:00
Selamin aleyküm arkadaşlar
Bende sharan var diesel 2004 automatik 1.9 benim esgi getriebe her vides deyisdirdinde tak tak diye ses yapiodu bide arabayi siplatiodu kime götürdüysem getriebe gidik dediler biri yagsindan dediydi vw de deyisdirdim gene aynisiydi.Neyse kulanilmis getriebe aldik takdirdik tamirci yagsi eksik vw de doldur dedi deyisdir demedi bizde ekletik bi deyisdirme parasi daha giti simdi 2.ci videsde gene aynisi geri kalan videslerde sorun yok ama cok gec vides atiyor 3 bin devirde bazen 2.900 de vallah suana kadar getriebe ile 1800 € giti getriebiyi aldim kisiye söyledim diyor yagsindandir simdi bi yagdegisdirme 280€isdyior vw bide sizlere sorim dedim acaba arabada baska elektronik hatami var getriebe yagsini degisdirsemi ortada kaldim?bi yardimci olursaniz sevinirim arabayi 75binde aldiydim 7 sene önce simdi 220 bin oldu cogun tamir isini vw de yapdirdim

Mister
13 Şubat 2017, 00:41
yaw bu vw sharanlarin hepsimi ayni 1 ay önce gene ayni arabadan aldim ayni sorun gene başladı yagsini degisdir diyorlar önceki sharan da degisdirm hic fayda etmedi neyapsam bilmiyorum

fuk_18
13 Şubat 2017, 00:57
usta sharan almaya touren al scenic al sorunlu hep eski kasalari sharanin

Mister
13 Şubat 2017, 01:02
bu ayni hata bana deng geliyor ya ben ona uyuz oldum esgi sahibi aradim onda öyle sorun yokmuş bir ay ben sürdüm yokdu aslinda sharanlar geniş rahat araba ama otomatik lerde hastalik var videsli sürn cok kisi tanıyorum

hope41
13 Şubat 2017, 13:16
Kardes madem eski aldigin sharanda o kadar sorun vardi niye yeniden sharan aldin diye sorasim geldi ya kusura bakma da :) Ya da dedigin gibi cok sanssizsin sana denk geliyor. Eski sahibi yok demis ya sana, peki tanidigin biri mi yani güvenebilecegin yoksa belki de biliyordu ama sana söylemedi hatayi, ki cok kisi yapiyor bunu maalesef!

Mister
13 Şubat 2017, 13:32
vallah hem sansizim hemde bu iki olsun ayni arabayi alanin
neyse birazdan getriebe izmanina gidecem bakalim nedicek

hope41
13 Şubat 2017, 13:34
vallah hem sansizim hemde bu iki olsun ayni arabayi alanin
neyse birazdan getriebe izmanina gidecem bakalim nedicek

Hadi hayirlisi bakalim....

Mister
13 Şubat 2017, 15:51
evet arkadaslar getriebe uzmanına gidim dedim asa yukarı 18km burdan orasi giderken her videsde cok yabdi motor isinfi birdaha yapmadi probefahrt yapdi usta yok tik yok arabada ulb dedim inadina yapar gibi ;)neyse ustanin demesi ilk önce spüllubg yapalim filtre degismiyormus degismesinicin getriebe inecek parcalancak felan dedi yüzde95 spülungdan sonra kezer dedi gecmezse hiydraulik var dedi 1200€ iscilik le beraber onlardandir dedi ama bende unuyorum haftaya iyi bir spülungdan sonra inşallah gider simdi geri gelirkende yapmadi birtek soğukken yapiyor

gudi
20 Şubat 2017, 01:58
Sorun getriebede değil, swischewelle flanschwelle ve steckwelle de, bunlarda hastalık, yani steckwelle nin getribeye girdiği dişli ler zamanla aşımıp boşluk oluyor ve ses yapıyor, youtubede çok video var, hepsi 100 Euro değiştir düzelecektir diye tahmin ediyorum.

Mister
20 Şubat 2017, 10:21
dedim gibi bu carsamba spüllung edip yagsini degisdircek
kendkm diagnose yapdim magnetventil hatasi veriyor büyük ihtimal hydraulik ler tıkanmış veya bozulmuş

Mister
27 Şubat 2017, 23:15
biraz gec oldu ama sorun simdiklik cözüldü spüllung ve birtane magnetventil degisdi masraf 700€