PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vorfälligkeitsentschädigung

Tim1973
03 Eylül 2016, 01:07
Merhaba arkadaşlar ,kayinço ile ortak ev aldik.fakat anlasamadik evi satiyoruz şimdi. Bu yil ocakta aldik .kredi 10 yil fest.borcun bana dusen miktari 125.000 .bunun icin nasil eza ödemeden krediden çıkarım. Yada kendi evimin kredisine umfinanzierung yapabilirmiyim.?işim zor gibi.acele yardim gerekiyor Allah rızası için. ....saygilar.

tr-22
03 Eylül 2016, 10:18
Sen krediyi kime umfinanzierung yapmak istiyorsun,kayinconami? sayet kayincona yapmak istiyorsan,bankalar arastirma yapar acaba kenddddi bu evi ödeyebilirmi?
Baskasina vermek istiyorsan,banka senden kendi zararini alir yani vorfällikeitsentschäigung,yani sen evi satarken'de umfinanzierung yaparsanda o cezayi vericeksin.
Ben ne kadar ceza ödiycem sorarsan? on yilda ödiyecegin faizi senden hepsini pesin aliyorlar.Ben iki yil önce banka degistirmek zoruna kaldim aynen 30000€ yakin ceza vermek zorunda kaldim.

Ejderabi
03 Eylül 2016, 16:30
https://www.ing-diba.de/baufinanzierung/kunden-mit-vertrag/rechner/

akbaba
03 Eylül 2016, 16:46
ocak ayinda faizler simdiki gibi düsük idi. seninde 125000€ kredin var.
bence hic endise edilecek bir durum yok, evi sattiginiza göre, evi alacak olan, ocak ayinin kredisinden daha düsük kredi bulamaz.sizin kredi diyelim 1,8% , alacak olanda bulsa bulsa belki 1,7% bulur.
evi alacak olanla anlasirsiniz, krediyi umfinanzierung yaparsiniz.
vorfälligkeitsentschädigung ne zaman yapilir dersen, simdiki kredi faizleri, senin aldigin kredi faizlerinin cok altinda olursa, ancak o zaman yapilir.
iyiye yorun,sonu iyi olur insallah.Allah yardimciniz olsun.

Tim1973
04 Eylül 2016, 18:11
Teşekkürler arkadaşlar, benim is biraz zor ama bakalım neolur.