PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (soru) Alman vatandasiyim ve turkiyeden dükkan almak istiyorum

52hakan52
28 Ağustos 2016, 14:12
selam arkadaslar yukardada belli ettigim gibi alman vatandasiyim mavi kartim var ve turkiyeden dukkan alip kiraya vermek istiyorum..

satin alirken alman oldugum icin bende ayriyetten bir kagit felan isterlermi? ve alirken nelere dikkat etmem lazim bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim

s&s

tolgahamburg
28 Ağustos 2016, 16:03
Türkiye’den mülk satın almak istiyorsunuz bunun için başvurunuzu, mülkün bulunduğu yerdeki Tapu Sicil Müdürlüğü’ne ilk olarak yapmanız gerekmektedir. İlki, taşınmaz mala ait tapu senedi, eğer yoksa taşınmazın ada ve parsel numarasını içeren belge. İkincisi ise, bulunduğu ülkenin kimlik belgesi veya pasaportu ile iki adet vesikalık fotoğraf.Mülkü satın aldınız, ödemeleriniz veya diğer işlemleriniz için buradan bir banka hesabı açmanıza gerek yok. Kendi ülkenizde bulunan hesabınızdan doğrudan transfer işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz,bu kadar basit hayırlısı olsun

Amca
30 Ağustos 2016, 23:22
Mavi Kartlılar Kütüğünde kayıtlı kişilere tanınan haklar nelerdir?
Doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenler ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesinde belirtilen altsoyları, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesinde belirtilen istisnalar dışında Türk vatandaşlarına tanınan haklardan aynen yararlanmaya devam ederler. Millî güvenliğe ve kamu düzenine ilişkin hükümler saklıdır.
Mavi Kartlılar Kütüğünde kayıtlı kişilerin, seçme ve seçilme, muafen araç veya ev eşyası ithal etme hakları ile askerlik hizmetini yapma yükümlülüğü yoktur. Bu kişilerin sosyal güvenliğe ilişkin kazanılmış hakları saklı olup bu hakların kullanımında ilgili kanunlardaki hükümlere tabidirler.
Mavi Kartlılar Kütüğünde kayıtlı kişiler, bir kadroya dayalı ve kamu hukuku rejimine tabi olarak asli ve sürekli kamu hizmeti görevlerinde bulunamazlar. Ancak kamu kurum ve kuruluşlarında işçi, geçici veya sözleşmeli personel olarak çalıştırılabilirler.