PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabanin motorunda davetsiz misafir geceliyor

Aslan Bey
08 Temmuz 2015, 17:41
selam arkadaslar bugun arabanin aks manschete gummi degistirmek icin arabayi tamir hanye götürdüm araba kaldirildi sok oldum arabanin motor bölümünün altindaki taplaya ekmekler getirilip konmus sanirsam geceleri fare veya baska bir hayvan benim arabada geceliyor korkum bu hayvan kaplolari kemirmesi simdi sorum bu hayvani nasilarabadan uzaklastirabilirim bunun icin bir yöntem varmi

beyazkurt
08 Temmuz 2015, 19:00
Büyük ihtimalle marder dir o hayvan.Bildigim kadariyla ses cikaran bir alet var.Aküye bagliyorsun o sürekli ötüyor.Cok dikkatle dinlersen insan kulagi duyabiliyor.Cok ince bir ses yani.Sanirim ebay da vardir,bir arastir.

Aslan Bey
08 Temmuz 2015, 19:47
Büyük ihtimalle marder dir o hayvan.Bildigim kadariyla ses cikaran bir alet var.Aküye bagliyorsun o sürekli ötüyor.Cok dikkatle dinlersen insan kulagi duyabiliyor.Cok ince bir ses yani.Sanirim ebay da vardir,bir arastir.

Marder ekmek yermi...?

memo82a
08 Temmuz 2015, 20:12
Eger ki kendinden eminsen Marder oldugunu buraya tikla ama biraz tuzlu (http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=marderfalle&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xauto+mard erfalle.TRS0&_nkw=auto+marderfalle&_sacat=0)

Aslan Bey
09 Temmuz 2015, 14:16
Eger ki kendinden eminsen Marder oldugunu buraya tikla ama biraz tuzlu (http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=marderfalle&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xauto+mard erfalle.TRS0&_nkw=auto+marderfalle&_sacat=0)

Ben marder oldugundan emin degilim, sadece motorun altinda ekmekler gördüm

beyazkurt
09 Temmuz 2015, 18:24
Marder ekmek yermi...?
Bildigim kadariyla her seyi kemirir,sanirim buna ekmekte dahildir.

Emirdagli_03
10 Temmuz 2015, 11:25
Marderlerin en tiskindigi seylerden bir tanesi agir kokular, bunlardan bir tanesi ayiptir söylemesi bildigimiz Tuvalet taslari,
plastik kaplarin icinde olandan aracin motor bölümüne 2 tane koydunmu bir daha ugramiyorlar.
En ucuz system.
Bende bu derten bayagi basimi agritmisti, allaha sükürler olsun 3 senedir kafam rahat.

Aslan Bey
12 Temmuz 2015, 20:32
Marderlerin en tiskindigi seylerden bir tanesi agir kokular, bunlardan bir tanesi ayiptir söylemesi bildigimiz Tuvalet taslari,
plastik kaplarin icinde olandan aracin motor bölümüne 2 tane koydunmu bir daha ugramiyorlar.
En ucuz system.
Bende bu derten bayagi basimi agritmisti, allaha sükürler olsun 3 senedir kafam rahat.

kardes bu bildigimiz tuvalet taslarina takilan temitleyicimi yoksa ney tam anlamadim

Blade55
12 Ağustos 2015, 00:00
naftalin taslari kardes ufak top seklinde olanlar da var

kemalgil
29 Eylül 2015, 21:21
Selam kardes Cok büyük ihtimal Marder dir bence Fareler arabalara yemek tasimaz genelde yer altina deliklere yuva yapar ve yemek depolar

Spray olarakta var kardes ANTI-MARDER SPRAY 500M 7012 ca 10€

Yada Elektirikli Das MARDERSCHOCK-SYSTEM S2120 Ca 40-50 €

Prens-66
29 Eylül 2015, 21:43
Ben birinci olanını aldım memnunum..Anti-Marder-Spray

Bir Dose yaklaşık 1,5 yıl gider ve zaten fazla dökmek gerekmiyor yeter ki, onun bıraktığı koku gitsin

Cologne
14 Ekim 2015, 16:02
AYni sorunu bende 3 yil önce yasamistim.Mercedes Sprinter aracimin motoruna her zaman brotcen ve büyük ekmek parcalari getiriyordu.. Özellikle de kisin hergün ekmek parcalarini motordan temizlemek zorunda kaliyordum. En sonunda ekmek bulamayinca arabanin motor steuergerät ini ve bircok kablosunu paramparca edip beni de kurtardi kendini de.. Arabayi schrot fiyatina satmak zorunda kaldim..

Sonradan ögrendigime göre u hayvan köpeklerden cok korkuyormus.. Motorun sagina soluna biraz köpek kili serpistirirsen belki faydasi olabilir.

Memoli1976x
14 Ekim 2015, 23:27
AYni sorunu bende 3 yil önce yasamistim.Mercedes Sprinter aracimin motoruna her zaman brotcen ve büyük ekmek parcalari getiriyordu.. Özellikle de kisin hergün ekmek parcalarini motordan temizlemek zorunda kaliyordum. En sonunda ekmek bulamayinca arabanin motor steuergerät ini ve bircok kablosunu paramparca edip beni de kurtardi kendini de.. Arabayi schrot fiyatina satmak zorunda kaldim..

Sonradan ögrendigime göre u hayvan köpeklerden cok korkuyormus.. Motorun sagina soluna biraz köpek kili serpistirirsen belki faydasi olabilir.

Marder kendi Konakladigi yerde kendi Evini Parcalamaz, senin durum kesin baska Marder Tarafindan yapilmistir.

Misal bir yere gidersin baska Marder gelir senin evin ordakinin Kokusunu alirsa evini basina yikar misali herseyi kemirir.

Bosuna senin Marderin Günahini alma. :D