PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kiradaki dairedeki neben kosten?

aqua05
12 Ağustos 2016, 17:24
Arkadaslar.Oglum bir daire aldi.Icinde olan kisi 130 euro neben kosten ödüyor.Simdiye kadar daire sahibi yani daireyi bize satan da 190 euro ödüyor imis.Daire satildigi icin Jahresabrechnung yapildi.Oglum 180 euro ödeyecek bundan sonrsa bu aradaki farki 60 euroyu oglum ödemeli sorum nebenkosten e neler dahil olmali evde deprem yangin diger sigortalar varsa bunu kim ödemeli bilen varmi aranizda.

Not.Yani daire dahibi hausverwaltunga 190 ödüyor kiracidan 130 aliyor.

Tigin
12 Ağustos 2016, 21:16
Selam

https://www.immobilienscout24.de/ratgeber/nebenkosten/betriebskosten/betriebskostenabrechnung.html

Amca
13 Ağustos 2016, 00:18
Kiraci Aylik 130€ ödeyecek: Umlage fähige (Kiracinin ödeyecegi Masraflar kiraciya aittir)
Ev Sahib Aylik 60€ : Nicht umlagefähige Kosten (Ev sahibinin ödeyecegi Masraflar Ev sahibine aittir)
Ev Sahibi Hauswerwaltung ka : Wohngeld:180€ ödeyecek.
Nebenkosten Sene sonunda hesap yapacaksiniz! kiraci az ödemisse kiraci aradaki farki ödeyecek! cok ödemisse siz kiraciya farki ödeyeceksiniz!

Not: Hausverwaltung size sene sonunda Wohngeld Abrechnung yapip Size yollayacak!

aqua05
13 Ağustos 2016, 01:41
Hocam umlage fähige kosten neler oluyor nicht umlage kosten neler oluyor onu bilmiyorum.Su parasi ortak elektirik cöp parasi gibi seyleri kiraci ödüyor.Benim bilmek istedigim ev sahibi ne ödemek zorunda mesela elementar versicherung yada evin kasasinda tamir icin toplanan paralar gibi.

Amca
14 Ağustos 2016, 17:22
Hocam umlage fähige kosten neler oluyor nicht umlage kosten neler oluyor onu bilmiyorum.Su parasi ortak elektirik cöp parasi gibi seyleri kiraci ödüyor.Benim bilmek istedigim ev sahibi ne ödemek zorunda mesela elementar versicherung yada evin kasasinda tamir icin toplanan paralar gibi.

Sevgili kardesim
Google,den Arattir ögrenirsin ben 60 Yasindayim internetten ögrendim ve kendim yapiyorum.
Selamlar

Tigin
17 Ağustos 2016, 20:58
Selam

verdigim linkte hepsi yaziyor, okusaydin görürdün....