PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mofa ile ceza yedim

erdalak
09 Ağustos 2016, 16:54
Merhaba arkadaslar benim oglum un 25 lik mofa ehliyeti var 50 mofa ile yakalandi iki sefer Sozialstunden cezasi aldi su an araba ehliyeti icin yazildi
fakat bu gün bi mektup aldik medizin psikolog gitmen gerekiyor diyorlar ne olabilir yada bu konu hakkinda bilgisi olan var sa aydinlata bilirmisiniz bizi selamlar

kara70
09 Ağustos 2016, 17:03
Arkadasim galiba oglunuz MPU yapmak zorunda birakiliyor bu konuda Google da fazlasiyla bilgi mevcut

Antakya
09 Ağustos 2016, 17:11
MPU demek sahsin araba kullanmasina engel olan durumlari ortadan kaldirmak demek.

Bunun diger nami "Idiotentest". Oglun ehliyetsiz arac kullandigi icin onun araba sürmesi elverisli degil diye bu teste gitmesine karar verilmis.

Bu testi yapmadan oglun ehliyet alamaz. Malasef bu test hem zor hemde biraz tuzlu. Eger bu testi oglun kazanirsa ondan sonra herhangi bir fahrschuleye gidip normal ehliyet yapma hakkina sahip oluyor.

Bunu yapmadan ehliyet almak mümkün degil. Asagidaki linkte bu konu üzerine biraz daha bilgi sahibi olabilirsin.

http://www.mpu-kosten.org/was-ist-die-mpu-bzw-der-idiotentest/

hOrOz
09 Ağustos 2016, 19:30
Merhaba arkadaslar benim oglum un 25 lik mofa ehliyeti var 50 mofa ile yakalandi iki sefer Sozialstunden cezasi aldi su an araba ehliyeti icin yazildi
fakat bu gün bi mektup aldik medizin psikolog gitmen gerekiyor diyorlar ne olabilir yada bu konu hakkinda bilgisi olan var sa aydinlata bilirmisiniz bizi selamlar

Olayları niye bu duruma getiriyorsunuz anlayamıyorum . şimdi ayıkla pirincin taşını

erdalak
10 Ağustos 2016, 15:55
17 yasindakilere de ayni muamele mi yapilir yoksa cocuk yasta oldugu icin daha normal bi test tenmi gecer

Antakya
10 Ağustos 2016, 16:53
Yas bas tanimiyor bu MPU kanunu. Hepsi ayni.