PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tilidin adlı ilaçtan uzak durun hayatımı kaydırdı

AsiL
07 Ağustos 2016, 01:56
Merhaba arkadaşlar ben almanyaya geleli 6 yıl olacak geldiğimde büyük pişmanlıklar yaşadım evham agır psikolojik depresyon ana baba hasreti bir sürü şey daha sonra bir firmada işe başladım burdada bunalım ve bunalım biri ile tanıştım benim durumumun farkında olucakki al sana bir hap vereyim kendini çok iyi hissedeceksin vs. Benimde canıma minnet aldım içtim vücüdum ısındı mutluluk duydum ilacın adını o zaman bilmiyordum derken bir tane daha aldım bir tane daha 4 yıl boyunca aralıksız içtim bu ilacı adını bile bilmeden sonradan çocugu tehtid ederek ilacın adını ögrendim Tilidin 200/16 diye bir ağrı kesici aşırı ağrılarda kullanılan morfin içerikli bir şey ilaçı ilk aldığımda 1 tane yetiyordu şimdi 10 tane içiyorum içmedigim zaman dünyam zindan oluyo hiç bir şey düşünemiyom uyuyamıyom bacaklarım belim ağrıyor sürekli yatakta dönüyorum biri eroin verse alacak duruma geliyorum beni perişan ediyor öyleki hasta oluyorum sürekli hasta gibiyim ne yapacagımı bilmiyorum bırakamıyorum 34 yasımda kendi kafama sıktım asla bu ialçları içmeyin hiç bir ilacı içmeyin ben yandım sizde yanmayın hayat güzel vallahi güzel 2 çocugum var ilacı içmeyince onları sevemiyom sarılamıyom yavrularıma delirecem bir çare olan varsa bana yardımcı olsun hiç huzurum yok bu gün 4 ilaç içtim ama bacaklarım tutmuyor azaltılmıyorda ilaç habire çogalıyor sınır yok bir günde 100 tane içevilirim ne yapmalıyım bilmiyom uçurumun kenarındayım :(

Kürsat-60
07 Ağustos 2016, 02:36
usta evvala gecmis olsun . ALLAH C.C. acil sifa versin.
kullandigin iaci ben iki sene kullanmistim , ama bana fazla bir faydasi olmamisti.
yaklasik 4 senidir Schmerztherapeuten yazdigi PALEXIA retard 250 mg Retardtabletten kullaniyorum.
usta bilmiyorum agri doktoruna gidiyormusun (Schmerztherapeuten) . gitmiyorsan bir an önce gitmeni tavsiye ederim. sana hangi agri habinin iyi geldigini söyler.
cunkü senin kullandigin ilacin cigerlerine cok zarari var. dr. gidip bi kan aldirip Leberwerte ni kontroll ettirmen lazim.

-BOZKURTLU-
07 Ağustos 2016, 02:38
slm,
önceliklen gecmis olsun,Allah kolaylik versin.
2 tane cocugun oldugunu ve 34 yasımda oldugunu yazmissin,yani dikkatlice okumaya calistim yazdiklarini ve kafami sallayarak olamaz böyle bir yasam,
sana tavsiyem bir an önce acilen doktora veya herhangi bir yere danismani tavsiyesinde bulun,

Memoli1976x
07 Ağustos 2016, 07:10
Merhaba arkadaşlar ben almanyaya geleli 6 yıl olacak geldiğimde büyük pişmanlıklar yaşadım evham agır psikolojik depresyon ana baba hasreti bir sürü şey daha sonra bir firmada işe başladım burdada bunalım ve bunalım biri ile tanıştım benim durumumun farkında olucakki al sana bir hap vereyim kendini çok iyi hissedeceksin vs. Benimde canıma minnet aldım içtim vücüdum ısındı mutluluk duydum ilacın adını o zaman bilmiyordum derken bir tane daha aldım bir tane daha 4 yıl boyunca aralıksız içtim bu ilacı adını bile bilmeden sonradan çocugu tehtid ederek ilacın adını ögrendim Tilidin 200/16 diye bir ağrı kesici aşırı ağrılarda kullanılan morfin içerikli bir şey ilaçı ilk aldığımda 1 tane yetiyordu şimdi 10 tane içiyorum içmedigim zaman dünyam zindan oluyo hiç bir şey düşünemiyom uyuyamıyom bacaklarım belim ağrıyor sürekli yatakta dönüyorum biri eroin verse alacak duruma geliyorum beni perişan ediyor öyleki hasta oluyorum sürekli hasta gibiyim ne yapacagımı bilmiyorum bırakamıyorum 34 yasımda kendi kafama sıktım asla bu ialçları içmeyin hiç bir ilacı içmeyin ben yandım sizde yanmayın hayat güzel vallahi güzel 2 çocugum var ilacı içmeyince onları sevemiyom sarılamıyom yavrularıma delirecem bir çare olan varsa bana yardımcı olsun hiç huzurum yok bu gün 4 ilaç içtim ama bacaklarım tutmuyor azaltılmıyorda ilaç habire çogalıyor sınır yok bir günde 100 tane içevilirim ne yapmalıyım bilmiyom uçurumun kenarındayım :(

Öncelikle gecmis olsun, benim bu anlattiklarinda takildigim bir nokta var.

4 Yil Boyunca araliksiz ictim diye yazmissin, bu 4 Yil bu ILaci is Arkadasindanmi aldin?

Simdi 10 Tane iciyorum Diyorsun bunu Arkadasindan alsan günde 10 taneden ayda 300 Tane eder. Arkadasin Bu Ilaci Doktorundan alsa Doktor Bu kadar Ilac nereye gidiyor demezmi?

Sonucta Kendide rahatsizki Bu Ilac onda var.

Doktora gözükecegine ilaca devam ediyorsun. Neden bir Doktora gözükmeyi denemiyorsun?

Son olarak o kisi sana bu Ilaci devamli verdiginden, bir nevi Suc islediginin farkindami acaba?

guengoer52
07 Ağustos 2016, 10:23
Adı geçen ilacı bir dönem bende kullanmıştım,ağrı kesici ilaçlar bir dönem sonra bağımlılık yapar ve dozajı sürekli arttırmak zorunda kalırsın. Böyle bir ilaç reçetesiz alınamadığına göre bu nasıl bir arkadaşmışki bu miktarda ilacı sürekli temin edebiliyor burası çok ilginç.
Arkadaşım eğer gerçekten bulunduğun durumdan kurtulmak istiyorsan önce o malum arkadaşla bağlantını kopar hemen durumu aile doktoruna aç sana iyi bir schmerztherapeut önersin bu durumdan ancak medikamentenentzug therapie ile kurtulabileceğini kendi başına bir şey yapmamanı öneririm.

mxm
07 Ağustos 2016, 10:54
Ilginc geldi.

Tilidin in den USA weder ein therapeutischer noch medizinischer Nutzen anerkannt und es ist verboten

Das Medikament macht schmerzfrei, verdrängt Angst: Jugendliche Gewalttäter bringen sich mit Tilidin in Stimmung, bevor sie Läden ausrauben oder Leute verprügeln. Bei Festnahmen wehren sich Verdächtige "wie die Berserker", sagt die Polizei.

Kaynak (http://www.spiegel.de/politik/deutschland/hemmungslose-gewalt-trend-droge-laesst-jugendliche-durchdrehen-a-529907.html)

AsiL
07 Ağustos 2016, 10:58
Merhaba arkadaşlar şimdi 4 sene boyunca bana getiren arkataş diyorum bana ilacın adınıda söylemediği için 100 tanesini 200€ ya alıyordum daha sonra ben bunu tehtid edince ve ilaç getiremeyince benim girdiğim kırızler sonucu ögrenmiş bulundum inanamadım bir ağrı kesicinin bu şekil etki edeceğine. İlaçı recete yazdırıp alınca inandım herkez alabiliyor ya adamlar 8€ ya aldıkları ilaç bana 4 sene 200€ dan satmış aylık sonradan geriye dönük hem maddi hem saglık anlamında mahvoldum psikolojim alt üst zaten ve daha bir sürü şey inanın kimse hiç bir ilaçı almasın diye dua ediyorum bu ilacın yoksunluğunun eroinin yoksunlu kadar agır olduğunu ilacı araştırınca ögrendim ne deyim dua edin doktora gidiyorum ama işte bakalım ne olucak bilmiyorum bu işin sonu hiç hayırlı görmüyorum ama...

kamanli
07 Ağustos 2016, 21:05
gecmis olsun arkadasim

Kiziroglu
07 Ağustos 2016, 21:33
Allahım tez zamanda sana şifa nasip etsin çoluğuna çocuğuna bağışlasın.. Gerçekten zor bir durum biran önce vakit kaybetmeden doktora baş vur.
Tekrar geçmiş olsun. Allah şifa versin..

baltali
08 Ağustos 2016, 00:08
öncelikle gecmis olsun hala arkadas deme su seni alistiran serefsize uzak dur sonra iyi bi doktora git ALLAH sifa versin

Speedy123
08 Ağustos 2016, 01:04
Arkadasim cok gecmis olsun, Allah acil $ifalar versin. Sen bu haplara bagimlilik olusturmu$sun, bu senin arkadas dedigin herhalde kendi doktorundan alip sana satmis bu haplari yoksa nasil eline gecirmis. Senin yapicagin tek is $u an derhal bir doktor bulup derdine care bulmak. Hangi doktor sana yardimci olur bunu zaten senin kendi ev doktorun misal sana anlatir yol gösterir, durumu oldugu gibi anlatirsin.
Arkadasim ailen bu konuda sana destek olmuyor mu, haberleri var mi bu olanlardan? Kendin doktor yolunu tutamicak haldeysen mutlaka ailen veya dostlarina bu durumlari izah et yardim iste, ailen ve cocuklarin icin bunlari yapman $art, yasin daha cok genc, kendine ve ailene yazik etme hayata geri dönmek icin bunlari yapmalisin.
Bize burdan SIK SIK haber edersen seviniriz, merak etmeyiz seni.

derebogazli
08 Ağustos 2016, 09:08
bence okisiyi sikayet et baskalarininda basini yakmasin ayriyetten kesinlikle bilmedigimiz ilaclari icmememiz gerekiyor buda bize bir ders olmustur insallah

giresun_28
08 Ağustos 2016, 09:29
İlk önce çok büyük geçmiş olsun.. Allah acil şifa versin.. Speedy123 ustaya katılıyorum ve diğer arkadaşların demesi gibi'de, en iyisi kendi ev doktoruna gidip durumu anlatmak, o sana mutlaka bir yol gösterir.. Insallah en kısa zamanda tekrar düzelir ve sağlına kavuşursun..

firstantepli
08 Ağustos 2016, 11:45
Bu ilaci eskiden gencler icerdi agri kesici ama yan etkisi dedigin gibi insan rahatliyor birden enerjik oluyor ezaneden sorunsuz aliniyordu ve uygundu gencler alip diskoda iciyordu. Daha sonra bu ortaya cikinca ilac verschreibungspflichtig oldu.

gamberoglu2000
15 Ağustos 2016, 22:14
nasil boyle bir hataya dustun arkadasim kafam almiyor ben senin dedigini yaparim ama bir kere yaparim ikinci happi katti suratle bana feristahi gelse iciremez doktora giderdim senin yerinde olsam o zaman ikinci ucuncu hap bile seni tedirgin etmis olmasi gerek nasil kusku duymadin cok ilginc.Bana o haplari yada bana sifa olacak al bu hapi dertlerinden kurtulacaksin deseler bir tane yaparim ama ikinci asla.Soyleyecek hic bir sey bulamiyorum acilen doktorla gorus ve bagini doktordan hic koparma ve o arkadasindan uzak dur bunu ne maksatla yaptigini bilmiyorum ama cok tuhaf ismini bile senden sakladigini gore baya hayirliymis bu arkadasin.

Gercekler
16 Ağustos 2016, 21:42
Arkadslar, Asil yeterince nasihat aldi bence yeter artik.

Arakdasim senin yapacagini, bir tane Drogenberatungsstelleye gidip derdini anlatmak. Burada derdini anonym olarakda anlatabiliyorsun. Adamlarin yapacagi, sana Tilidini azaltmak. Bunu icin baska ilaclar verecekler Tilidinden kurtulusiya kadar sana destek amacli.

Istersen seni yatili esrardan kurtulmak icin özel hastaneye yatiracaklar. Burada önemli olan senin birakman icin kesin kararli olman. Aksi taktirde yatsan bile kurtulamazsin.

O yalanci arkadasinida git polise sikayet et. Bunu mecbursun yapmaya. Cünkü bu hayvan bir nevi esrar ticareti yapiyor. Baskasinin coluk cocugunada satiyordur. Sen yandin baskasi yanmasin bari.

AsiL
27 Ağustos 2016, 09:25
Gerekli şikayette bulundum. Ben bir hata yaptım bedelini ödüyorum malesef ve sizi uyarıyorum hap ve uyuşturucu maddelerden uzak durun geri dönüşü zor sıkıntılar ilk kullanımdan itibaren başlıyor hiç farkında olmuyorsunuz. Şimdi türkiyedeyim tatil için geldim ilacı günde 2 adet 150mg a düşürdüm inşallah dahada düşürmeye çalışacagım burdan sürekli paylaşacagım. Tilidin nedir diye internete ilk yazdığımda bir uyuşturucudur notunu gördüğümde dünyam başıma yıkılmıştı hağlada öyle ama bırakacağım ne olursa olsun.

Gercekler
28 Ağustos 2016, 22:39
AsiL arkadaşım ne zaman gücün kalmadığı sanarsan sakın yükseltme. Gel burda paylaş. Moral ve destek hepimizin görevi.

Akbulut
28 Ağustos 2016, 22:58
Allah yardimcin olsun

tolgahamburg
28 Ağustos 2016, 23:06
Arkadaşım tedavi olmaya bak,,,Allah tan beyin kanaması filan geçirmemişsin.2008 yılında belirtilmiş kullanmayın die.İlaç olarak damla şeklinde kullanılan bu maddenin ağrı kestiği gibi, yan etkilerinden dolayı heyecan verici bir etkiye sahip olduğuna işaret eden Öney, bu sebepten gençlerin hapları uyuşturucu olarak kullandıklarını vurguladı. HARAM DEĞİL DİYE KULLANIYORLAR... Eyalet Sağlık Bakanlığı´nın uyuşturucunun „haram“ olduğunu düşünen müslüman gençlerin tilidin kullandığının saptadığını dile getiren Öney Söz konusu ilacın „haram“ olmadığı düşüncesiyle bu maddeyi daha çok kullandığının kaydedildiğini açıkladı.

tr-22
28 Ağustos 2016, 23:54
Slm,öncelikle konuyu acan arkadasimiza gecmis olsun diyorum.Bu Tilidil ilacini bende kullandim,yalniz bana bu ilaci schmerzterapi dr. yazdi.
Benim bel agrisi.boyun ve omuzumdan rahatsizdim,bana Tilidil haplarini verdi,ben asagi yukari alti ay kullandim,kullanirken kendimde bir tuhaflik hissediyordum,mesela birinle konusurken ne demek istedigini biraz zor algiliyordum ne demek istedigini anlamiyordum,bir sey yapmak istiyorum unutkanlik oluyordu,bunun gibi bir cok nedenler.

Daha sonra kizim internette arastirdi,bana baba dedi bu ilaclari hemen birakiyorsun cünkü bunlar uyuturucu,ve bu ilaclari yalniz uyusturucudan vaz gecirmek icin dr.'lar yaziyormus.

Bende hemen ev dr. ma gittim durumu anlattim,ev dr. hemen bu ilaclari birakiyorsun bunlar tamamiyla uyusturucu oldugunu söyledi,ilerki zamanda daha cok hasar bende yapabilecegini söyledi.

Bende Schmerzterapi dr. gittim durumu anlattim,bende yan etki yaptigini ve ev dr. bunlari kullanmamami söyledim,bu arada benim ev dr.' na kizdi bana nasil böyle sey söyleyebilirmis.

Tabiki bu arada benim haplarimi degistirmek zorunda kaldi,simlik kullandigim (Novaminsulfon)500mg,aslinda bu haplarda Tilidile yakinmis ama Tilidilin gösterdigi yan etkiyi bunlarda görmedim.

Konu acan arkadasimizada tavsiyem zaman kaybetmeden bir ev dr. gitsin,kendisi Tr de suan,aslinda orada dr. a gidip durumunu anlatsin cünkü bu haplarin cok büyük yan etkisi var,allah korusun aklindanda olabilir.

saygilar

Gercekler
31 Ağustos 2016, 14:47
Bakın arkadaşlar, her ilaç uyuşturucudur. Zaten uyusturucu ticareti ilaçlarda başladı.

Ama atalarımızın güzel bir lafı var: Azı karar, çogu zarar.

Bu herşeyde böyle. Çok uykumakta zarar, az uyumakta zarar. Çok su içmekte zarar, az su içmekte zarar. Az gezmekte zarar, çok gezmekte zarar. Çok çalışmakta zarar, az çalışmakta zarar.

Niye insanoglu bunu bir türlü 50 senedir anlayamadi.

Tilidin'nin suçu yok.

Novalgine gelince: Oda uyusturucu. Ama oda tansyonunu bozuyor, başın dönüyor.

Tlilidin, Novalgin, Tramodol, bunlar gibi kuvvetli ilaçlar caresi olmayan hastalıklar için kullanılır.

dolunay28
02 Eylül 2016, 16:00
Allah yardimcin olsun Kardesim, bu ilactan hemen kurtulmaya bak, ne olursa olsun, gizlemeden, korkmadan doktora gidiver, yardim iste, zararin neresinden dönersen kardir, yasin cok genc ve cocuklarin var.
Bu ilaci 2013 senesinde rahmetli babam akciger kanserine yenik düstügü son günlerinde doktoru fazla aci cekmesin diye bana günde iki kere 15 ile 20 damla arasi vermemi söylemisti, sonrasinda agrilarinin azalacagini, ben fazla kendinden gecmesin diye, 10 damla olarak veriyordum ve ilacin etki ettigi sürece babacigimin hic kendinde olmadigini bizzat yaninda görüyordum, yapacak bir sey yoktu, o zaman ilaci arastirdigimda, ilacin cok yüksek agrilarda kullanildigini ve morfin icerdigini okumustum, fazlada kullanmadan babacigim kansere yenik düstü ve bizleri terk etti, mekani cennet olsun, o ilaci daha halen kaldigi kadariyla saklarim ve her elime gectiginde o zamanki anilarim tekrar gözümün önüne gelir, dedigim gibi herseyi unut ve tedavi ol, bunu sadece cocuklarin icin yap, Allah yardimcin olsun, Hayat herseyi ile yasamaya deger.

memoafyon
22 Ekim 2016, 22:19
Arkadasim cok gecmis olsun Ilacida birak, o arkadasi da birak bir an önce doktora git derdini doktora acik acik anlat insallah sifalar bulursun.

imparator_57
23 Ekim 2016, 20:43
Öncelikle gecmis olsun.
Diyeceklerimi sakin yanlis anlama.
Vatan hasreti hepimizde var.
Zor dönemlerde sana destek olabilecek birisi sart.
Anladigim kadariyla evlisin. Esin sana hicmi destek cikmadi ?
Sen kendini cocuklarina vermen gerekirken ilaclara saldirmissin.

Senin tedaviye ihtiyacin var. Forumda sana kimse yardimci olamaz.
Ancak gecmis olsun dileklerimizi ifade edebiliriz.
Her insanin zor dönemleri oluyor. Sabirli olmak gerek.
Tekrar gecmis olsun. ALLAH yardimcin olsun.

Mafyan
24 Ekim 2016, 10:23
Adı Böyle bir ilaç reçetesiz alınamadığına göre bu nasıl bir arkadaşmışki bu miktarda ilacı sürekli temin edebiliyor burası çok ilginç.

Aliniyor arkadas.Almanyada alamayacagin hemen hemen ilac yoktur.Sen paradan haber ver .Ister Almayadan olsun ister yurtdisindan alabiliyorsun

Osmanbey34
25 Ekim 2016, 15:53
gecmis olsun

egeli
13 Kasım 2016, 13:06
Allah şifa versin
İnşallah bugün senin için dua edeceğim

Dolunay35
08 Mart 2017, 17:19
Ilk önce büyük geçmiş olsun arkadaşım,bende Tilidin damlasını iki sene boyunca aldım hemde yüksek dozda alıyordum,bir seferde 60 damla alıyordum günde üç dört defa,baktım alışkanlık yapıyor sonra kendiliğimden bıraktım.gerçi her ilac alışkanlık yapıyor,burada sana alışkanlık yapmış almadan duramıyorsun,sana tavsiyem dozunu yavaş yavaş azalt sonrada bırakmaya çalış.Acilen bir schmerztherapeuta görün,o sana ne yapacağını söyler.belki başka bir ilac yazar sana.tekrar geçmiş olsun.