PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Okulda 11 yaşındaki kızıma Mobbing yapıyorlar ne yapabilirim ???

Burclu
07 Temmuz 2015, 07:02
Günaydın Arkadaşlar,

Başlıktada yazdığım gibi kızıma okulda Mobbing yapılıyor durum şöyle:

Kızım 11 yaşında Gymnasiuma gidiyor 5. Sınıf, 4. sınıfta Grundschulede dersleri gayet iyidi ortalama 2 ve orda sınıfında Rus bir kız arkadaşı vardı gayet iyi geçiniyorlardı ve şimdide aynı sınıftalar, yaklaşık 8 aydır bu Rus kızı sürekli benim kızımı diyer Çocuklara kötülüyor, kızımla Arkadaşlık yapmalarını istemiyor gördüğü zamanda hemen yanlarına gidip niye bununla konuşuyorsunuz vs. Diyerek küçük düşürüyor.

Bundan 4 ay önce Sınıf Öğretmeni ile konuştum ve 2 ay hiç birşey duymadık bidaha ama dün tekrar kızım anlattı geçenlerde birinin parası çalınmış hemen benim kızı işaret etmiş bu çalmıştır diye veya Spor dersinde İnsan pisliği gibi kokuyorsun demiş ve en kötüsüde kızıma Ağıza alınmayacak (Fahişe) laflar söylemiş.

Duyduğum anda bunları çılgına dönecektim, Arabaya atlayıp dire ailesine gidecektim geç olmasaydı, ailesi ile 1-2 kez görüşmüştüm Grundschule zamanında gayet iyi birilerine benziyorlardı. Şimdi Öğretmene Mail yazdım bu konu hakkında bir görüşmemiz lazım diye, ailesine direk aramadan vaz geçtim okul ile gürişeyim önce diye.

İşin kötü tarafı dersleride bunlar çok etkilendi, Nachhilfeye gidiyor orda bile eskisi gibi konsantre olamıyor diyorlar.

Başka Tavsiye deceğiniz yol varsa Tecrübelerinizi Lütfen buraya yazın, Öfke ile kalkıp zararla oturmak istemiyorum, Kızım okulda başarılı ve bununda 1 Rus kızı yüzünden bozulmasını asla istemem.

S&S
Burclu

dalga
07 Temmuz 2015, 14:15
Sevgili Kardesim.

Biirinci Tasviyem kesinlikle toplatiya yanliz gitme. Konusmalari mümkünse yazarak kayit altina alin. ileride biz bunun demedik konusmadik gibilerle karsilasmamaniz icin.
Böyle islerde Sabirli davranilmasinda yeri var. Hemen Saldirisa gecmemek gerekir. Sozialberaterlerden yardim taleb edin. Cocugun derslerinin Kötüye gittiginden bahsediyorsunuz. (Pisikatriye basvurmanizda yarar var. )
Arkaslarindan yardim taleb edin diyecegim ama Annelerin , Babalarin diyecegi cocuklarina sen basina belami alacaksin birak ne halli varisa kendi halletsin . Gözemi batmak , sendemi hedef olmak istiyorsun diyeceklerdir.

Benim Oglan senin cocuk gibi Mobiding degilde , Ögretmeni tarafindan dislamaya calisildi.Dödüncü sinifa iyi bir notla kendileri önererek Gymnasiuma basladi notlari ilk baslarda kötü geldi. Hemen Real göndereceksiniz denildi. bende Randevu aldim gittim ordaki Müdür ret etti bu cocugun gelecegiyle oynayamazlar cok basarili niotlari onu gösteriyor. sadece gözlemledigim ilk yari biraz avara aliyor, sonra birden gaza basiyor Notlarini yükseltiyor dedi.

Ben sinif ögretmeniyle konusurum dedi ve Konu kapandi diye düsündük faka Ders yili bitene kadar devamli gündemde tuttu. Realdeki Müdür birdefadaha ögretmeni azarlar sekilde Konustu ve okulda kaldi.
Sonraki senelerde düsüncelerini aynen devam ettimeye calistilar. Hatta Ilk yari Derslerden birinde notu Besti. kortama sinavina girdi. Ardindan da sözlü sinava girmesi gerekirken sinfta kalacak dediler.

Ben karsi ciktim daha sözlü sinavi var.hayir yok dediler. Ben olayi derinden arastirinca ögretmenin birini tehtit ettiklerini bunuda baska ögrencilerin de duydugunu ögrendim bizzat ögretmenle konustum.Oda dogruladi beni birdahi senelerde sinavlara almayacaklarini söylediler.Eger sen bu cocugun gecmesine izin verirsen diye.
Benim izledigim yol ilk önce Müdürle irtibata gectim. sözlü sinavi istedim hayir yok dediler. Elimdeki belgeyi gösterdim. Sizin söylediginizin tam tersini uygulama var diyor.

Size ögle saat 13.00 Kadar süre eger bu sure icerisinde olumlu yanit almaz isem Hakkimi aracagim dedim ayrildim. Evde Hemen Schulamtla irtibata gectim okulun sorumlusunu buldum durumu Anlattim .Okulun yaptiklarinin doguru olmadigini sahitleriminde oldugunu yasal yollara basvuracagimdan bahsettim. Ben gerekeni yaparim size dönerim dedi.
Birde baktim yarim saat sonara okul Müdürü ariyor. Biz talebinizi karsiliyoruz oglunuz sözlü Imtahana girecek dediler. velasi Okulda kalmadi bir üst sinafa gecti. Matamatik , Almanca , Ingilizce gibi derslerden olsa hak verecegim ama önemsiz bir dersti ilk dersyili var ikinci dersyili baska bir ders geliyor onun yerine ondan notunun Düzeltme sansi Yazili vede sözlü olarak Kanunan verilen imkandan yararlanmasini engelemek istediler.

Türk ögretmen vardi yardim talebinde bulundum birak kalsin dedi. Sonra ben sinifta kalmasini engelleyince nasil basardin dedi. Sonradan kendisinin tanidigi vede benimde tanidim kisiyede ayni tasviyede bulunmus kizimiz birsene kayibi olmus.Konu hakkinda nasil basarili oldugumu sordular bende yaptiklarimi anlatinca.demekki imkani varmis yavrumun birsenesi kayip oldu dediler.

Bizim cocuklardan daha kötü Alman cocuklarinin okul nasil torpille gecirdiklerin bilgilerine kadar ulastim.

Bir Sonraki sene benim böyle yaptigimdan dolayi Okul birer yazi ile bütün velilere sadece Yazili imtahan oldugunu imzalatti. yani kendilerini güvence altina aldi.
Diger bir cocugumda Sinif ögretmeni cocuguma yapilan horlamalardan dolayi sinif Ögretmeni benle konustu diye Okul Müdürü tarafindan baski altina aldiklarini söyledi ve ekledi ne olursa olsun ben dogruyu söylecegim Okuldanda atilmasina gönlüm razi degil. Eger atilacaksa ondan daha kötü kendi vatandaslarimiz var. Burda gözlemledigim siz yasal haklarinizi ariyorsunuz, ama onlar bir buket cicekle gelib islerini hallediyorlar haksiz olsalarda ve Bayan ögretmen disli cikti ben dogrunun yanindayim dedi ve Gene Schullamt tarafindan okul dize getirildi desem yeridir.

Yasayan bilir diyiyorum. Gecmis olsun insallah Konu sizin istediginiz sekilde halolur.
Saygilarimla.

Emmoglu67
11 Temmuz 2015, 19:50
hakkinizi arayin ustalar malesef var böyle durumlar. benimde yeni basindan gecen olayi anlatayim. oglum bu sene nasipse kindergartene baslicak. kac yere yazili oldugu halde yer bulamadik. erkende yazdirdim. jugentamta gitim dogru dürüst umursamadilar bile. gitim avukata verdim jugentamti. avukat direk süre verdi yer bulnadiginiz halde privat kindergartene yazdirip parasini siz karsilicaksiniz diye. ondan sonra ne hikmetse kisa sürede yakinimda yer gösterdiler. hata baska kindergarten daha vardi basdan tamam dediler 4 gün gecmeden tekrar aradiler ufak sorun var biraz daha beklemeniz lazim dedi. sonra kendisi dedi bi alman cocuk var ilk önce onu haletmemiz gerekiyor diye.