PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede banka tavsiyeniz

ffb
30 Temmuz 2016, 18:02
Selam arkadaslar,

bu sene nasip olursa Türkiyede bir banka hesapi actirmak istiyorum. Size göre hangi bankayi tavsiye edersiniz.

Suanda Odeabank Oksijen hesab benim tercihim amma daha tecrübeli arkadaslar vardir.
Niyet elimde olan az miktar parayi degerlendirmek. Almanyada fazla faiz verilmedigi icin suanda Türkiye daha uyun görunüyor.

Amca arkadasin CRS hakkinda yazdigini okudum ve Türkiyede 100.000 TL´ye kadar paranin garantili oldugunu biliyorum.

Saygilarimla.

Antakya
30 Temmuz 2016, 18:58
Bank asya

yok yok saka, ama bunu yazmadan edemedim :D

Mondi67
30 Temmuz 2016, 20:10
Ziraat Bankası sağlam

Mehmet 1.
31 Temmuz 2016, 10:33
bende ilk defa actirdim.

ziraat bankada .

master kart yaptirdim.

telefondan app i var tüm işlemleri yapabiliyon.ayrica pc dende .

yanliz Türkiye telefon hatti lazim.
telefona sms sifre gelip giriş yapabiliyon.

ben Türkiye hatti Almanyaya getirdim sim kart calisiyor.

yanliz bankaya giriş yapamadım.
yurt dişi IP acik deyil diye ikaz geldi .

pc den giriş yaptım .ayni ikaz pc de de geldi .Yurt dişi ip açmak için burayi tikla yaziyodu.bastim

ve Kayit yaptım acildi.

1.Nüfüs kagidi kimlik no.
2.master kartin son 6 sayisi.
3.master kartin Pin i
4.Kullandigin Türkiye hattin numarasi.

verip sana sms den sifre geliyor. O şifreyi verip yurt dişi IP adresi aciliyor .

ve bankaya rahatlıkla giriş yapabiliyosun.

Mehmet 1.
31 Temmuz 2016, 10:37
Türkiye simkart Türkcell . 9 ay sonra kapaniyomus 9 ay bitmeden para yüklemek lazim.en az 15 TL

bu karta ayni zaman 32 TL ye 4 GB internet yaptirmistim

hOrOz
31 Temmuz 2016, 10:45
Türkiye simkart Türkcell . 9 ay sonra kapaniyomus 9 ay bitmeden para yüklemek lazim.en az 15 TL

Almanya dan bu adresten kontör yükleyebilirsin
https://www.fonmoney.net/almanya

sls
31 Temmuz 2016, 13:10

Ziraat bankası online sayfasına girip Türkiye mobil hatlara para yükleyebiliyorsun.

guengoer52
31 Temmuz 2016, 22:37
Mevduat getirisi açısından değerlendirildiğinde Odeabank Oksijen hesabı içlerinde en hesaplısı. Yanlız Odeabank ın tüm Türkiye de yaygın şubeleri yok eğer Tercihiniz Odeabank olur Istanbul da hesap açmayı düşünürseniz bu konuda yardımcı olacak müşteri temsilcisi önerebilirim.Kontörlü Sim Kartlarına TL yükleme işlemlerini tüm Türk Bankalarının internet bankacılığı işlemlerinde yapmak mümkündür.

tolgahamburg
02 Ağustos 2016, 02:31
Odeabank pirince giderken bulgurdan olma derim tercih senin fakat ziraat Halkbank Akbank derim selamlar

guengoer52
02 Ağustos 2016, 11:29
Odeabank pirince giderken bulgurdan olma derim tercih senin fakat ziraat Halkbank Akbank derim selamlar

Arkadaşım konuyu biraz açarmısın, böyle bir görüş bildirdiğine göre bazı sakıncalardan haberdar olduğunu varsayarak düşüncelerini ben ve diğer arkadaşlarla yardımcı olmak açısından paylaşmanın yararlı olacağını düşünüyorum.
Benim bildiğim Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde hizmet veren tüm bankalardaki mevduatların 100.000 TL ye kadar olan miktarının devlet güvencesi altında olduğudur, aynı bankada 100.000 TL üzeri miktar bankanın batması durumunda yanar geri alamazsınız, biz uyanık Türkler bununda çaresini bulmuşuz, bundan fazla parası olanlar paralarını bölüp değişik bankalara söz konusu limitten yüksek olmamak kaydıyla yatırırlarsa tüm paraları güvence altındadır.

ffb
02 Ağustos 2016, 11:56
Fikirleriniz için teşekkür ederim. Değerlendirmede Odeabank ve Halkbank arasında kaldım. İkisininde kendine göre bir özelliği var. Vakifbank hakkında düşünceniz nedir?

Antakya arkadasın Bank Asya konusunda esprisini İnternet sayesinde anladım ve anlaşılan siyaseti de hesaba katmak gerekiyor.
@guengoer52: Teklifin için teşekkür ederim. Odeabank şubesi bizim burada var.

Sdt
02 Ağustos 2016, 13:44
ben de yeni deniz banktan actirdim,
bana da türkiye karti gerekiyor dediler, aldim Almanyaya getirdim beraberimde.

Su an icin sorun yok, internet bankaciligini da actirdim,
her türlü islem oluyor mu bilmiyorum,
su ana kadar sadece giris yapip, hesabima öyle göz attim.

Essende subesi varmis

ffb
02 Ağustos 2016, 15:51
Belki bu link sizlere yardimi olur Almanya’da ve Türkiye’de şubesi bulunan bankalar (http://www.almanilan.com/almanyada-ve-turkiyede-subesi-bulunan-bankalar/)

tolgahamburg
02 Ağustos 2016, 17:50
hatta iş bankası;)

aslankral
02 Ağustos 2016, 22:21
bende ilk defa actirdim.

ziraat bankada .

master kart yaptirdim.

telefondan app i var tüm işlemleri yapabiliyon.ayrica pc dende .

yanliz Türkiye telefon hatti lazim.
telefona sms sifre gelip giriş yapabiliyon.

ben Türkiye hatti Almanyaya getirdim sim kart calisiyor.

yanliz bankaya giriş yapamadım.
yurt dişi IP acik deyil diye ikaz geldi .

pc den giriş yaptım .ayni ikaz pc de de geldi .Yurt dişi ip açmak için burayi tikla yaziyodu.bastim

ve Kayit yaptım acildi.

1.Nüfüs kagidi kimlik no.
2.master kartin son 6 sayisi.
3.master kartin Pin i
4.Kullandigin Türkiye hattin numarasi.

verip sana sms den sifre geliyor. O şifreyi verip yurt dişi IP adresi aciliyor .

ve bankaya rahatlıkla giriş yapabiliyosun.

usta benimde Ziraat Bankasinda hesabim var
Ziraat App den herseyi halledebiliyorum
Türkcell hattima para yatirma,
Digitürk fatura,
Türkiyede diger Bankalara EFT gibi islemleri cepten hallediyorum,
Yalniz bana Mastercard vermediler hesaba maas yatmadigi icin, Ziraat Bankasindaki hesabima havaleyi kendi Girokontomdan online gönderiyorum.
Bankkart verdiler alisveris yapilliyor, yurtici yurtdisi Bankamatiklerden para cekebiliyorum.
SeninZiraatdeki hesaba maas yatiyormu ?
Bende Mastercard almak istiyorum, bendeki kartin cok özelligi yok,
Senin MasterKartin masrafi varmi ?

saygilarimla

moonrise
03 Ağustos 2016, 11:13
Senelerdir yurt disinda Garanti ve Is bankasini internet üzerinden kullaniyorum!
Aktif Türk SIM kartim var (Vodafone TR hazir kart, 4.5G yurt disinda kullanima acik)!
Dual SIM (Oneplus 3) telefonumda kullaniyorum, en ufak bir problem yok, SMS geliyor, ödemeleri vs yapiyorum:)

günes
10 Ağustos 2016, 21:15
Arkadaşlar,benimde ilgimi çekti ve bende hesap açmayı istiyorum.Aylık bir ücret alıyormu bankalar,kredi kartı veriyorlarmı ve normal"Girokonto"hangisi oluyor?
Teşekkür ederim.

guengoer52
11 Ağustos 2016, 00:26
Arkadaşlar,benimde ilgimi çekti ve bende hesap açmayı istiyorum.Aylık bir ücret alıyormu bankalar,kredi kartı veriyorlarmı ve normal"Girokonto"hangisi oluyor?
Teşekkür ederim.
Türkiye`de hesap işletim ücreti ödemeden hesap açabileceğin bankalar; Kuveyt Türk, Albaraka Türk Bankası, Türkiye Finans Bankası ve sadece online işlem yapabilinen Finansbank Enpara vardır.
Bunun dışında büyük köklü bankaların hepsi belirli miktarda hesap işletim ücreti alırlar.Burada https://www.bankakredinotum.com/2015/11/24/hesap-isletim-ucretleri-2016/ çeşitli bankaların aldıkları yıllık hesap işletim ücretlerini görebilirsiniz.

Banka tavsiyesi sorusuna ne amaçla hesap açmak istediğini belirtirsen cevap verebilirim, kredi kartı konusu sanırım TR de ikametgahın olur birde gelir gösterebilirsen olabilir yoksa nasıl herkesin cüzdanında defter yaprağı sayısı kadar kredi kartı olabilirki :-)

*05300
11 Ağustos 2016, 19:14
Akbank tan uzak durun.

Parayi yatirirken iyisin, cekerken insanin burnundan getiriyorlar. Hele birde euro yatirdiysan, bunun yarisinida TL olarak vermek icin kirk dereden su getirirler. Bir degil iki degil bunlarin stratejileri bu herhalde.

Selamlar
05300 - Merzifon

guengoer52
11 Ağustos 2016, 20:09
05300 Merzifon, haklısın TR deki tüm bankalar döviz çekme işlemi için gidildiğinde yeterli stoğumuz yok diye kıvırıp dururlar. Onların bu bahanelerini ellerinde patlatmak için 1-2 gün önce almak istediğiniz miktarı bildirmek sorunu genelde çözüyor. Bu sorun sadece döviz hesabında değil geçen yıl amcam 40 bin TL yi anca 3 şubeden toparlayabilip çekebildi.

Mehmet 1.
11 Ağustos 2016, 22:45
aslankral@

maas yatmiyor .

yeni yaptım masrasi olup olmadigini bilmiyorum.ilerki zamanlarda belliolur

52hakan52
28 Ağustos 2016, 13:47
05300 Merzifon, haklısın TR deki tüm bankalar döviz çekme işlemi için gidildiğinde yeterli stoğumuz yok diye kıvırıp dururlar. Onların bu bahanelerini ellerinde patlatmak için 1-2 gün önce almak istediğiniz miktarı bildirmek sorunu genelde çözüyor. Bu sorun sadece döviz hesabında değil geçen yıl amcam 40 bin TL yi anca 3 şubeden toparlayabilip çekebildi.

40 bin tl olmayan bir bankaya banka denilmez kardesim .. o hangi bankaymis cok merak ettim :D

yalnizkurt
13 Eylül 2016, 19:17
senelerdir Akbank tayim hic bir sorun yasamadim hesap actirirken almanya cep numarami verdim internet ve handy üzeri tüm islemleri yapabiliyorum

gentlement
11 Nisan 2018, 18:21
arkadaslar, konu biraz eski ancak kirlilik olmamasi icin yeni konu acmadim.

Su zamana kadar Türkiye´de bir bankaya ihtiyac duymadim ancak bundan sonra ihtiyacim olacak. Ihtiyacim olacak derken, aylik sürekli birikim amacli para gönderecegim. Ancak gönderecegim paranin hesapta EUR olarak kalmasini istiyorum ve gerektigi zaman Türkiye´de iken cekebilecegim.

Bana hangi bankayi, hangi nedenden dolayi tavsiye edebilirsiniz.

PS: Para faize yatmayacak. Sadece banka hesabinda EUR olarak kalacak.

ulasarda
12 Nisan 2018, 18:39
Ziraat Bankasinda Hesabinizin bulundugu subenin disinda baska Ziraat Bankasi subesinden para cekmek isterseniz yüklü miktarda islem parasi aliyorlar.
Sadece Tüm Bankamatikler den günlük 1500 Liraya kadar cekilebiliyor 1500 Lirayi gecerse islem parasi aliniyor.

hekimoglu
12 Nisan 2018, 19:04
arkadaslar, konu biraz eski ancak kirlilik olmamasi icin yeni konu acmadim.

Su zamana kadar Türkiye´de bir bankaya ihtiyac duymadim ancak bundan sonra ihtiyacim olacak. Ihtiyacim olacak derken, aylik sürekli birikim amacli para gönderecegim. Ancak gönderecegim paranin hesapta EUR olarak kalmasini istiyorum ve gerektigi zaman Türkiye´de iken cekebilecegim.

Bana hangi bankayi, hangi nedenden dolayi tavsiye edebilirsiniz.

PS: Para faize yatmayacak. Sadece banka hesabinda EUR olarak kalacak.

Türkiye de is Bankasinda Euro hesabi acip Almanya da Isbank ta hesap isletim ücreti olmayan ISWEB hesabi ( Online de acilabiliyor) acarak Türkiye deki döviz hesabiniza online düsük masrafla para gönderebilirsiniz. Havale ücretleri daha önce https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?61398-T%FCriyedeki-Is-bankasina-almanyadan-para-yolamak burada #2 numarali paylasimda aciklanmisti.

Rammstein
12 Nisan 2018, 19:29
Garanti Bankasi kullaniyorum ve memnunum. Ister cep telefonu ister Pc ile butun bankacilik islerinizi yapabiliyorsunuz. Turk sim karti da gerekmiyor. Yurt disinda kullandigim cep telefonu numarama giris icin sms geliyor pc den girerken.
Yada garanti bankasi cep ile birkac saniyede hesabiniz karsinizda. Hatta banka ile konusup anlasirsaniz, yurt disindan gonderdiginiz paralar icin swic masrafi da almiyor.

hekimoglu
12 Nisan 2018, 19:41
@ulasarda arkadasim bazi istisnai durumlar haric tüm bankalarin ATM lerinden günlük para cekim limiti dedigin gibi 1500 TL ile sinirlidir bunun üzerinde nakit cekimi gerceklesirse ücretlendirilir. Ayni bankanin ATM lerinde limit dahilinde farkli sehirlerde nakit cekmek ücretlendirilmez ancak bu islemi Gisede yapmak yada hesaba para yatirmak istediginizde durum farklilasabilir.

Meak
12 Nisan 2018, 20:42
is bankasi nda benim bir ara param vardi her sene 50-100 euro eriyordu.hepsi gecen sene benden 50 euro kesmisler.bende hesabi sifirladim simdikde bulsunlar kessinler :)