PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sila yolunda ucuz diesel slovak makedon

serkann
21 Temmuz 2016, 00:06
arkdaslar temmuz ayinda araba ile çek,slovak,macar,sirbistan,makedonya yunanistan üzerinden Türkiyeye gittim sunu gördüm çekde 1 l disel pompa cek parasi euro ile ödemek 1.45 slovakya pompa euro ile 1.12 macar ise pompa macar parasi ödeme euro olarak 1.30 -1.45 sirbda da durum farkli degil 1.40 BURAYA DİKKAT Makedonya sinirinin cikisinda sifir noktasinda ve girisindeki vergisiz Disel litre fiati euro olarak 88 cent ben kalitesiz diye almamistim yunandan 1.14 aldim yunandan ciktim iki devlet arasindaki ara bölgede shell benzinlik var litre disel 83 cent ama sadece TIR lara veriyorlar makadenyoda herkese veriyorlar birde izininiz 4 hafta ise viennettalarinizi 4 haftalik alin mesala çek 10 günlük 12 euro,4 haftalik ise 17 euro slovakyada ve macardada 4 haftaliklar daha uygun.

fuk_18
21 Temmuz 2016, 13:41
bende bunu anlamiyorum yillardir arabayla izine gidilir kurusun hesabi yapilir, zevkin hesabi olmazmis derler.

TOPRAK
21 Temmuz 2016, 17:21
Gecen yil Avusturya Viyana otobandan 1.39 dan dizel aldim.70 km yol yaptiktan sonra kaza nedeniyle koy yoluna yonlendirildik.Birde ne göreyim;buradaki OMV de 89 cent.Aradaki fark 100 litrede 50 euro.Bende kurusun hesabi yapilmaz diyordum ama 1000 litrede 500 euro fazla ödememenin bir matematik hesaplama oldugunu düsünüyorum

deli-kadir
21 Temmuz 2016, 20:57
Gecen yil Avusturya Viyana otobandan 1.39 dan dizel aldim.70 km yol yaptiktan sonra kaza nedeniyle koy yoluna yonlendirildik.Birde ne göreyim;buradaki OMV de 89 cent.Aradaki fark 100 litrede 50 euro.Bende kurusun hesabi yapilmaz diyordum ama 1000 litrede 500 euro fazla ödememenin bir matematik hesaplama oldugunu düsünüyorum

Hangi köydü o kardes? Hatirliyor musun?

fuk_18
21 Temmuz 2016, 22:13
kacak mazotmu kullaniyormus eger avuturya ise o köy, o kadar fark olacagini sanmiyorum yada illaki bir sey vardir bunda normalden ulke farki olmadan asagi yakit bulmak cok zor

serkann
22 Temmuz 2016, 00:24
arkadaslar konuyu tartisma icin degil bilgi icin actim ama burada cent hesabi yapmayan ucakla gider ben cok görüyorum zevk icin 20 bin -30 binlik arabaya biner konaklamak icin hotele girmez arabanin tekerlegin dibinde yatar tuzu kuru olan tabiiki cent hesabi yapmaz.

turgutgs
22 Temmuz 2016, 11:33
kacak mazotmu kullaniyormus eger avuturya ise o köy, o kadar fark olacagini sanmiyorum yada illaki bir sey vardir bunda normalden ulke farki olmadan asagi yakit bulmak cok zor

Bence bu konuda bu kadar iddiali olmayin, ben autobahna cok yakin oturuyorum ve hemen oturdugum yere yakin ausfahrt ve aral tankstelle var sizin yaziniz dan dolayi simdi baktim autobahn üzerindeki aral ve sehir icindeki ile fiyat farki tam 0;17cent bence hicte ufak bir miktar degil, saygilar.

eskiyaaslan
23 Temmuz 2016, 21:17

dedigin dogru usta

bakiyorumda bos yere yazanlar i görüyorum

TOPRAK
23 Temmuz 2016, 21:20
Ben karsilastigim olayi yazdim,siz kanitla diyorsunuz.Pes yani.Matematik hesabindan bahsettim.Matematik bilmiyorsan bilenler senin adina hesabi yapar,sende faturayi ödersin.Bilgi olsun diye yazmistim,paylasmistim caniniz sagolsun.

fuk_18
24 Temmuz 2016, 02:46
est kanitla falan demedim her insanin görüsü mantigi farklidir ben sadece 50 euro farkda olsa yoldan cikip baska yerde ucuz diye mazot almam zevk meselesi mesela yillardir bana macardan git orda 40 euroya yakin daha tasarruflusun diyorlar bayernde kaldigim icin avusturya solvenya hirvat guzargahini kullaniyorum tünel otoban derken 60 euro euroya cikiyor hemen hemen macardan sanirim daha ucuzmus otoban harci ama dedigim gibi tercih etmedim hic

yakit konusunuda dedigim gibi dusunmem uzun yola cikinca zaten araci komple bosaltmadigim icin alacagim yakit 30 euro dur genelde yarim olunca alirim depoyu

Ben karsilastigim olayi yazdim,siz kanitla diyorsunuz.Pes yani.Matematik hesabindan bahsettim.Matematik bilmiyorsan bilenler senin adina hesabi yapar,sende faturayi ödersin.Bilgi olsun diye yazmistim,paylasmistim caniniz sagolsun.

Mr.Robot
24 Temmuz 2016, 10:21
Türkiye varinca veya en gec geri gelince burada otomobil bölümündeki acilacak konulardan bir esinti:

"Dizel aldim macaristandan motorum cortladi..."
"Macardan ucuz dizel aldim bin pismanim, filtreleri tikadi..."
"Macar pompaci ka.ikladi, nolcek hinci..."

melih1998
24 Temmuz 2016, 13:42
Arkadaslar konu olarak aydinlatma dogru neyin nerde ucuz nerde pahali. yalniz.Simdiki disel arabalar cok ekonomik 60 lt dieselle 1000 km gidiyorlar,180 litrede pek fark yoktur zaten 3 tank dolumunda tr desiniz.ben macarda otelin önüne kadar gelmis 50 € vermemek icin arabanin icinde uyuyan kisiler gördüm.ya etmeyin her yerden tasarruf edin ama birazda kendinize,cocuklariniza eziyet etmeyin.benim görüsüm bu..selamlar