PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sila yolunda çocuk kaltugu mecburmu

.onur
19 Temmuz 2016, 21:15
Merhaba arkadaslar sila yolunda bir 10 bir yedi yasinda cocuk icin almanya haric acaba öteki ülkeler
Cocuk koltugunu mecburu tutuyormu ceza alan oldumu cok yer kapliyor diye almak istemiyorum ne dersiniz

fuk_18
19 Temmuz 2016, 21:26
almanyada bi sinir vardi 120 cm miydi sinir hatirlamiyorumda altlarina oturak koyup baglayabilirsin komple koltugu alma bu varya 5 6 euroya satilanlar onlardan

hOrOz
19 Temmuz 2016, 21:27
Merhaba arkadaslar sila yolunda bir 10 bir yedi yasinda cocuk icin almanya haric acaba öteki ülkeler
Cocuk koltugunu mecburu tutuyormu ceza alan oldumu cok yer kapliyor diye almak istemiyorum ne dersiniz

Yer mi önemli yoksa çocukların emniyeti mi ?

.onur
19 Temmuz 2016, 21:32
Yer mi önemli yoksa çocukların emniyeti mi ?
Tabiki çocuklarin emniyeti ben kemerleri baglamayacagim demedim cocuk koltugu yerine altina yastik felen alasam yanima hem yatmak icin hem oturmak icin kulansalar kabul ederlermi acaba

mustafa200222
19 Temmuz 2016, 23:02
Tabiki çocuklarin emniyeti ben kemerleri baglamayacagim demedim cocuk koltugu yerine altina yastik felen alasam yanima hem yatmak icin hem oturmak icin kulansalar kabul ederlermi acaba

Arkadasim. 2006 yılında bizim eniste ile.turkiyeden gelirken avusturya sınırında kontrol ettiler çocuk koltukları ni.cekmistik .hali alıp halıya alta sermistik. O halde ceza yedi. Almanya avusturyadan.baska ülke fazla dikkate almiyordu. 2006 yilinda. Şimdi durum.ne bilmiyorum

deli-kadir
20 Temmuz 2016, 06:38
Arkadaşım bence ne olursa olsun koltukları al yanına. Yer meselesini boşver. Sitzerhöhung da kullanabilirsin, ama çocukların boyun sağlığı açısından çok önemli koltuk. Benim 8 yaşında ikizi kızlarım var ve akşam uyudukları zaman kafaları sağa sola düşüyor ve içim parçalanıyor. Karar senin

Mr.Robot
20 Temmuz 2016, 23:04

Bastan saka sandim ama...
Emniyet kemeri takmak mecbur oldugu gibi cocuk koltuguda mecbur.

Bu sene icinde yapabilcegin en tehlikeli, en uzun, en yorucu yolculukta hayatindaki en kiymetlilerinin canini ve sagligini yer kapliyor diye tehlikeye atma düsüncesi bile "ilginc". Yazik, cocuklarin adina üzüldüm, bu düsünce ile nereye kadar. Isterseniz kizin, ama böyle belki bir zihin acikligi gelir ve birseyler degisir.

Saygilar, hayirli yolculuklar.

Tigin
20 Temmuz 2016, 23:12
Selam

arkadasim yasin kac senin, nerelisin???

Mafyan
21 Temmuz 2016, 10:06
TR mecbursun

deli-kadir
21 Temmuz 2016, 10:49
Selam

arkadasim yasin kac senin, nerelisin???

Arkadaşlar konuyu başka yerlere cekmeyelim. Nereli olmasının ne farkı var?

fuk_18
21 Temmuz 2016, 13:39
konuyu acan arkadasin kötü bir niyeti yokki sadece fikir almak icin bir soru sormus onu bambaska yerlere cekmissiniz sanki cocuklarini dusunmuyor hayatini dusunmuyor algisi yaratmis baszi arkadaslar,

türkiyede söför koltugunda giden bebeklere kimse birsey demez ama, o yuzden konuyu saptirmayalim,

Bastan saka sandim ama...
Emniyet kemeri takmak mecbur oldugu gibi cocuk koltuguda mecbur.

Bu sene icinde yapabilcegin en tehlikeli, en uzun, en yorucu yolculukta hayatindaki en kiymetlilerinin canini ve sagligini yer kapliyor diye tehlikeye atma düsüncesi bile "ilginc". Yazik, cocuklarin adina üzüldüm, bu düsünce ile nereye kadar. Isterseniz kizin, ama böyle belki bir zihin acikligi gelir ve birseyler degisir.

Saygilar, hayirli yolculuklar.

Mr.Robot
21 Temmuz 2016, 22:26
konuyu acan arkadasin kötü bir niyeti yokki sadece fikir almak icin bir soru sormus onu bambaska yerlere cekmissiniz sanki cocuklarini dusunmuyor hayatini dusunmuyor algisi yaratmis baszi arkadaslar,

türkiyede söför koltugunda giden bebeklere kimse birsey demez ama, o yuzden konuyu saptirmayalim,

Konuyu saptirdigimi düsünmüyorum, soruyu okuyunca yanlis anlayacsk birsey yok. Almanyada mecbur olan birsey almanya disinda acaba mecburmu diye sormus arkadas.
Konu güvenlik meselesi, almanyada mecbur ise bunun sebebi acaba nedir diye düsünürse insan cevabini kimseye sormadan kendi verebilir.

Türkiyede direksiyon üstünde araba sürenleri kastediyorsun sanirim, tabiki youtubeda videolari görmeyen kalmamistir. Eger baskalari bir yanlis yapiyor diye bizde ayni sapikligi yaparsak ne olur sonumuz?

Ozaman airbag, güvenlik kemeri falan sökelim arabalaedan, ne gerek varki, bosu bosuna yük. Yedek tekerin yerine dünyanin esyasi gire en az 5 paket tuna sucugu sigar.;)

Arkadasim kimi kime anlatiyorsun, insanimizi tanimiyorum sanma, burada kendi aramizdayiz, yanlis düsünceleri bari kendimiz cikaralim kafalardan. Hic bir alman forumunda böyle bir soru soruldugunu gördünmü, eger olsa bile acaba nasil bir tepki ile karsilasir soran?
Sanki kanunlar bizim icin gecerli degilmis gibi havamizi bir cikarsak zaten biraz adam olacagiz ama, daha yol cok uzun.

Dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmis, tabiki biliyorum ama umrumda degil. Trafik cocuk alani degil, kendi güvenliginden haric baskalrininda güvenligi söz konusu.

Saygilar.

Antakya
21 Temmuz 2016, 23:34
Mr. Robota katiliyorum.

Bu sorunun sorulmasi bile cok vahim.