PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba icin Vekalet/Vollmacht

Gmünd_lü
29 Haziran 2016, 18:49
Selam Sayin Arkadaslar.
Benim bir sorum olacak. Bu sene Allah nasip ederse bende arabam ilen izine gitmek istiyor. Lakin benim arabam Babamin adina kayitli yani babamin üzerine acilmisdir. Sigortasida babamin üzerine tabiki. Ben Babamdan vekalet almaliyim. Ama nasil ve nerden alicam bilmiyorum. Bana yardimci olursaniz cok sevinirim.

cenk1978
29 Haziran 2016, 18:50
Arkadaşım adac ye gidip ordan alabilirsin

TipiTip
29 Haziran 2016, 19:01
ADAC 10 Euro

Al babani git ikinizde pasaportu yanınızda bulundurun
Arabanın KFZ Scheini bulundurun
Anında yapıyorlar

Hadi hayirli yolculuklar

Gmünd_lü
29 Haziran 2016, 19:12
Cok tessekkür ederim allah razi olsun. Herkeze hayirli yolculuklar insallah.

hOrOz
29 Haziran 2016, 19:43
ADAC 10 Euro

Al babani git ikinizde pasaportu yanınızda bulundurun
Arabanın KFZ Scheini bulundurun
Anında yapıyorlar

Hadi hayirli yolculuklar

ADAC üyeleri için bedava olması gerek

Wenn eine Vollmacht benötigt wird, muss der Vollmachtgeber persönlich mit Fahrzeugschein,
Personalausweis oder Reisepass und ADAC-Clubkarte in der Geschäftsstelle vorsprechen und das Vollmachtformular unterzeichnen.
Kopien der Unterlagen werden nicht akzeptiert!
Die Bestätigung der Vollmacht wird für ADAC-Mitglieder kostenlos durch alle ADAC-Geschäftsstellen (nicht ADAC-Vertretungen) vorgenommen.

fuk_18
29 Haziran 2016, 23:00
evet adac üyeleri icin ücretsiz

ido44
30 Haziran 2016, 09:20
sart mi ? daha önce giris cikis yapmis arac icin sanirim gerekmiyor basimdan gectiginden biliyorum, 2011 de vekalet ile giris yapmistim, 2012 de soran olmadi vekalet varmi yokmu diye.

fuk_18
30 Haziran 2016, 13:11
her giris cikisda sart tabiki yada vekaletin suresi varsa o tarihe kadar yine sorun olmucaktir sana bakan memurun gözünden kacmistir buyuk ihtimal

sart mi ? daha önce giris cikis yapmis arac icin sanirim gerekmiyor basimdan gectiginden biliyorum, 2011 de vekalet ile giris yapmistim, 2012 de soran olmadi vekalet varmi yokmu diye.

hOrOz
30 Haziran 2016, 14:26
sart mi ? daha önce giris cikis yapmis arac icin sanirim gerekmiyor basimdan gectiginden biliyorum,
2011 de vekalet ile giris yapmistim, 2012 de soran olmadi vekalet varmi yokmu diye.

o sormasa bile senin söylemen gerekli

mesela Gümrüklük bir şeyiniz var mı deyinde senin arabayı bildirmen gereklı

çünkü araba senin olmadığı halde arabayı yasal olmayarak Türkiye ye sokuyorsun

ya Türkiye de başına bir şey gelirse nolacak ? adama araba yarattırırlar ..

bunlar ufak tefek iş gibi görünüyor ama sonucunda acısını sen çekiyorsun

ido44
30 Haziran 2016, 14:38
inan ilkinde 2011 de beyan ettim sorun cikmadi 2012 de beyan etmeden giris yaptim , kimsede sormadi bir problemde cikmadi giriste üsttelik izinde iken kaza da oldu sahsin biri carpti bana yine sorun cikmadi kücük bir ayrinti kafakagidinin sahibide tr de ikamet ediyordu o esnada ....olmayincada olmuyor demekki

hOrOz
30 Haziran 2016, 17:59
inan ilkinde 2011 de beyan ettim sorun cikmadi 2012 de beyan etmeden giris yaptim ,
kimsede sormadi bir problemde cikmadi giriste üsttelik izinde iken kaza da oldu
sahsin biri carpti bana yine sorun cikmadi kücük bir ayrinti kafakagidinin sahibide tr de ikamet ediyordu o esnada ....olmayincada olmuyor demekki

kazada bir şey olmaz ama eğer farkına varılırsa yurtdışı çıkışında büyük problem olur ..
yeni sistemde bütün giiriş çıkışlar bilgisayar kontrolünde
kimin ne zaman girdiği çıktığı saniyesine kayıt ediliyor

yeni yönetmelikte de yazıyor ve bu hep böyleydi

Turistik kolaylıklar kapsamında getirilen taşıt için gümrük idaresine ibraz edilmesi gereken belgeler nelerdir?

Taşıtın mülkiyet belgesi (taşıt, giriş yapacak kişiye ait değil ise geçerli bir vekâletname veya kiralama sözleşmesi),
taşıta ait Türkiye’de geçerli sigorta poliçesi, kişinin pasaportu (ülkeye göre resmi hüviyet),
yurtdışından emekliler için emekli olduğuna ilişkin konsolosluktan onaylanmış Türkçe tercümeli emekli olduğunu gösterir belgelerin ibrazı gerekir.