PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : izin yolu icin vize sorusu

MEGAbond
27 Haziran 2016, 10:19
arkadaslar kismetse 9.7.16 da yola cikmayi düsünüyorum.

esimin almanya oturumu 26.10.16 ya kadar,,acaba yollarda bir sikinti olurmu? (esim 1996 dan beri almanyada)

yardimci olacak arkadaslara tskler.

beni_7_in_bitirdin
27 Haziran 2016, 10:23
arkadaslar kismetse 9.7.16 da yola cikmayi düsünüyorum. esimin almanya oturumu 26.10.16 ya kadar,,acaba yollarda bir sikinti olurmu? (esim 1996 dan beri almanyada) yardimci olacak arkadaslara tskler.

Uzatmalısın. Ucakla gitsen sorun yok. Ama arabayla karadan sorun var. En az 6 ay olması gerekiyor

MEGAbond
27 Haziran 2016, 10:29
zaman cok dar olurmu yetisirmiki acaba?
cevap icin tskler bu arada

Memoli1976x
27 Haziran 2016, 10:35
Pasaport Süresinin en az 6 ay olmasi gerektigini biliyorum oturumda böyle bir uygulama varmi bilmiyorum.

talo176
27 Haziran 2016, 10:47
Ucak biletin varsa, yaninda olsun ve yabanci daireye git.. fiktionsbescheinigung veriyorlar.. hatta benim esimin pasaportuna aufenthaltstitel yapistirdilar hemen..
Arabayla gidiyorsan, o zaman is yrrinden urlaubsbescheinigung lazim olacak..

talo176
27 Haziran 2016, 10:49
Acikcasi bende bilmiyorum memoli hcm..
Flughafen e telefon ac en iyisi. Onlar bu konuda yardimci olurlar..

MEGAbond
27 Haziran 2016, 11:20
talo176 ustam yolculuk arabayla olacak..
pasaport yeni 10 senelik ama oturum 10 cu ayin sonuna kadar,,,

talo176
27 Haziran 2016, 12:41
Arabayla ise, is yerinden urlaubsbescheinigung lazim olacak.. o zaman dedigim gibi sana gecici olarak fiktionsbescheinigung veriyorlar..
Onunla giris cikis yapiyorsun ülkelerden.

tr-22
27 Haziran 2016, 13:33
zaman cok dar olurmu yetisirmiki acaba?
cevap icin tskler bu arada

Kardesim bugüne kadar nerdeydin?neyse yalniz senin isin simdilik olmaz, neden dersen haftaya Ramzan bayrami,Bayram günleri resmi yerler kaplidir,bugün bas vursan en az üc hafta hesaplamalisin,normalinde bir haftada Pasaportlar geliyor.
Akadaslarin dedigi gibi hanimi ya ucakla göndericen,yada Pasaport ismarlayip bekliyecen,söylede yapabilirsin gidis arabayla,dönüs Ucakla o sekil bir sorun yasamazsin.

Caykara_61
27 Haziran 2016, 14:21
Almanyada nasil bilmiyorum ama isviçre de ayni olay benim başimdaydi. Oturum uzatma olayi yaz aylarinda oluyordu ve bir kaç kerede izine denk gelmişti. Oturumu uzatan Gemeinde den ( yabancilar polisine hic gitmedim Gemeinde hallediyordu) bana geçerli bir kâğit veriyordu 3 aylik. Onunla giriş cikiş ypiyordum. Ama uçakla gitmiştim kara yolundan gitmemiştim. Oturumu uzattiğin yere gidip durumunu bildir. Sana geçici oturum verecektir...

hOrOz
27 Haziran 2016, 15:54
Kardesim bugüne kadar nerdeydin?neyse yalniz senin isin simdilik olmaz, neden dersen haftaya Ramzan bayrami,Bayram günleri resmi yerler kaplidir,bugün bas vursan en az üc hafta hesaplamalisin,normalinde bir haftada Pasaportlar geliyor.
Akadaslarin dedigi gibi hanimi ya ucakla göndericen,yada Pasaport ismarlayip bekliyecen,söylede yapabilirsin gidis arabayla,dönüs Ucakla o sekil bir sorun yasamazsin.

iyide hocam Almanya da resmi dairelerin Ramazan ile ilgisi nedir ?ok78rcp

Pasaport almayacak sadece oturum kartı alacak

Impostor
27 Haziran 2016, 16:04
pasaportla karistirdi galiba :)

fiktionsbesheinigung ismi galiba gecici olarak 3 aylik uzatiyorlar, bende bir sefer askerlikten dolayi almistim...

benim pasaport 2010 yilindan kalma o yüzden oturma izni yapistirili halde pasaportumda, 2020 ye kadarda bitme derdi yok :D

tr-22
27 Haziran 2016, 23:24
iyide hocam Almanya da resmi dairelerin Ramazan ile ilgisi nedir ?ok78rcp

Pasaport almayacak sadece oturum kartı alacak

Benim kastim TC konsolosgu Bayram dolayisiyla kapalidir ,istersen Saligünü konsolosluga bir bakiver.

Pasaport olmadan oturum kartini nasil versinler,ben buna sasiyorum,verilen oturum kartlari Pasaport süresine göre veriliyor.
Bu eskidende böyleydi simdide ayni.

Selale
29 Haziran 2016, 00:05
en az 6 ay olmasi lazim eger arabayla gideceksen

elektroniker
29 Haziran 2016, 07:14
Arabayla ise, is yerinden urlaubsbescheinigung lazim olacak.. o zaman dedigim gibi sana gecici olarak fiktionsbescheinigung veriyorlar..
Onunla giris cikis yapiyorsun ülkelerden.

merhaba

bende senelerdir araba ile gidiyorum -- daha ilk defa senden duyuyorum izin kagiti (urlaubsbescheinigung) lazim olduguna -- kim soruyor bunu ??
hem o kisi diyelim ev hanimi -- o ne yapiyor ??

selamlar

gamberoglu2000
29 Haziran 2016, 07:48
merhaba

bende senelerdir araba ile gidiyorum -- daha ilk defa senden duyuyorum izin kagiti (urlaubsbescheinigung) lazim olduguna -- kim soruyor bunu ??
hem o kisi diyelim ev hanimi -- o ne yapiyor ??

selamlar

evin reisi yani beyi ona izin kagidi verir olur

elektroniker
29 Haziran 2016, 10:32
evin reisi yani beyi ona izin kagidi verir olur

:) sagol güldürdügün icin

saka bir yana -- kim soruyor ?? demek bana nerdeyse 20 sene denk gelmemis

talo176
29 Haziran 2016, 12:10
Sen konuyu anlamamissin arkadasim..
Fiktionsbescheinigung alabilmen icin..
Yoksa 4-5 hafta beklersin aufenthaltstitel icin..

bingöllü
30 Haziran 2016, 15:00
Degerli Abiler,

kimi oturumun 3 kimi 6 ay olacak diyor. Benim anneminki 10. ayda bitiyor, kismetse araba ile gitmek istiyoruz. Kesin bilgisi olan var mi acaba?

Saygilar

MEGAbond
02 Temmuz 2016, 05:47
tr-22 ustam pasaport un süresinin 10 sene oldugunu belirtmistim,,gözünden kacmis heralde:rolleyes: