PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Auslandkrankenversicherung (yurtdisiözelsigorta)

Plasma1981
22 Haziran 2016, 04:50
Izine gitmeden önce Auslandkrankenversicherung yapmak istiyorum Adac üzerinden, Türkiyede birsey oldugu zaman yararlanmak icin...

Sizce gereklimidir yada Hastalik kasasindan alinan AT11 kagidi yetermi

Ergene
22 Haziran 2016, 08:27
Bende ikisi yıllardan beri hep yanımda bulunur. Ne olur ne olmaz.

karamanli
22 Haziran 2016, 10:29
slm ADAC plus üyeligi famille auslankrankenschuts ikisini biarada oldumu sigortalilik mükemmel,lesiyo imkani olan bu ikisini mutlaka yapmali AT11,le askari bakim olur ADAC Auslankranken versicherung icabinda hastayi ambulans ucakla veya özel hastahanede yatma gibi özellikleri var cocuk hastalandimi revakatci olayi var sen iyisi ADAC;la konusarak yap sigortalari . ADAC;IN bi özelligide ihtiyacin oldumu alman merkeze telofon cektinmi oldukca emin oluyo islemler mesala gelecek cekici parolayi bilmesi lazim bunlar mutlaka yapacasan izine cikmadan yapilmasi ve parasinin ödenmesi lazim.ALLAHIM kazasis belasiz yolculuk etmeyi nasip eylesin.Bunlara ilave AT11,de yaninda olacak.

Miladre
22 Haziran 2016, 13:29
Rahmetli babam ile evvelden Araba ile Seyahat yaptığımızda ADAC Plus üyeliği ve yeterli görünüyordu. Şu kadarınıda söyleyeyim - allah muhafaza hiç kimsenin böyle durum başlarına gelmesini istemem - Babamı bir Trafik kazası sonucu kayıp ettiğimizde, Arabayı Ankara'ya sevk edilmesinden, Cenaze masraflarından ve bizlerin (Annem, Abim ve ben..) tekrar Almanya'ya dönebilmemiz için tüm imkanları ADAC tarafından uygulayabildik.

Araba ile Seyahat etmediğim için Sağlık Sigortamın Yurtdışı sigortası bana yeterli geliyor.

Miladre
22 Haziran 2016, 13:32
Evet Parola olayı bizdede mevcuttu, Ankara'ya gidildiğinde Annem biryere gitmesi gerekiyordu ve parolayı söyleyebildiğinde uçak biletini iade edilecekti. Başta aklına gelmedi - o durumdayken nasıl gelebilir zaten - ama hatırlamadığı sürecede hiç biryere gidebiyorduk.

Vedat06
22 Haziran 2016, 14:22
Allah rahmet eylesin @Miladre! Verdigin bilgiler icinde ayriyetten tesekkurler!

Plasma1981
22 Haziran 2016, 16:49
Tesekkürler verdiginiz bilgiler için.

enes67
23 Haziran 2016, 01:23
Selam ,
bu Parola nasil oluyor , ne demek istediniz

karamanli
23 Haziran 2016, 12:57
diyelimki adac plus üyesisiniz mesala sirpda arabakaldi yolda ADAC,a yardim telefonu cekince sana verilen paralo gelencekici gercekden ADAC,tansa paroloyu bilmesi lazim. benim arkadasda sistem böyle isledi.

SesSizliK
23 Haziran 2016, 14:12
ADAC plus üyesim yaklasik 9 senedir TR de izindeyken 2 defa degisik zamanlarda hasta olmustuk orda parasini kendimiz ödedik buraya gelince formu doldurup gönderdik 2 ay icinde paramiz geri geldi ;) resmen özel sigortali oluyorsun her iki kullandigimizda özel ve pahali hastanelere gitmistik hic bi sorun olmadi. yeterki Allah vermesin gercek hasta olun yalan dolan icine girmeyin sorun olmaz.

TOLGAoo
23 Haziran 2016, 15:14
slm arkadaslar Adac Mitgliedim plus vertrag var izine gidecem hangi paketi alayim ADAC Mitgliedschaft Familienvertrag hangisini tavsiye edersiniz.

BASIS 18,60 €

EXKLUSIV 29,60 €

PREMIUM 49,50 €

karamanli
23 Haziran 2016, 17:09
slm bu,şahsi durumuna bagli derim privat unfalversicherung yoksa premium varsa exklusiv yeter derim aradaki fark premiumda üc fazla hizmet var ALLAH esirgesin agirkaza olacak olursa bu üc hizmet unfal versicherung görevi yapiyor. karar senin gardas gönlüne göre karar ver ALLLAHIM kazasiz belasiz yolculuk nasip etsin.