PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 08.07.2016 yola cikacam. eski yolmu yoksa Ungarn üzerimi gideyim ?

zipzop
21 Haziran 2016, 17:46
08.07.2016 yola cikacam. eski yolmu yoksa Ungarn üzerimi gideyim diye düsünüyorum halen.
hangi güzergahi tavsiye edersiniz ve hangi yolda ne gibi ücretler var ?

1. Almanya - Österreich - Slowenien - Kroatien - Serbien - Bulgarinen - TR
2. Almanya - Österreich - Ungarn - Serbien - Bulgarien - TR

akhisar
21 Haziran 2016, 18:52
08.07.2016 yola cikacam. eski yolmu yoksa Ungarn üzerimi gideyim diye düsünüyorum halen.
hangi güzergahi tavsiye edersiniz ve hangi yolda ne gibi ücretler var ?

1. Almanya - Österreich - Slowenien - Kroatien - Serbien - Bulgarinen - TR
2. Almanya - Österreich - Ungarn - Serbien - Bulgarien - TR

selam usta ben genellikle ungarn üzeri gidiyorum tabiki bulgari kullanmiyorum :)) makedonya yunan üzeri gidiyorum

ungarn yolu süper sirf otoban gidiyorsun birde bi iki tünel parasi ödemek zorunda kalmiyordun avusturyada bana kalirsa ungarn yolunu tavsiye ederim tabi yinede herkezin düsüncesi farkli

simdiden hayirli yolculuklar dilerim

MiAy
21 Haziran 2016, 19:37
Usta,
Macar üzeri git pişman olmazsın.
Gerçi 60 km kadar fazla tahminen ama yolları çok güzel.

Şimdiden kazasız belasız hayırlı yolculuklar

elektroniker
21 Haziran 2016, 22:08
2. secenek tavsiye ederim -- pisman olmazsin -- 48 km fazla

denizlili88
22 Haziran 2016, 04:25
Bencede 2. secenek, o tarihte yogunluk pek olmaz sanirim macaristanda. Macarda türkiyeye gidiste ara sira aramalar oluyor, geri dönüste kesinlikle didik didik bakiyorlar diyebilirim (bagaji acip bakiyorlar, kapilari acip iceriye bakiyorlar). Ben her zaman bu yolu tercih ederim, yol biraz uzasada avusturya bir kac tünel parasi kár, slovenya vinyeti kár, hirvatistan otoban ücreti kár.

Hem finansal acidan hemde zaman acisindan cok daha kárli derim.

Allah kazasiz belasiz gidip gelmeyi nasip etsin

matrix64
22 Haziran 2016, 08:54
Tüm arkadaşlara katılıyorum kesinlikle 2. Yol, bendede 65 km uzuyor ama hep otoyol. Daha az devlet görüyorsun ve tünel parasından kurtuluyorsun. Tek yönde 50€ karlısın.

Cologne
22 Haziran 2016, 09:13
Arkadaslar, ben de cevrem de kime sorsam Macaristan üzeri gidecegini söylüyor. Bu durumda Macaristan istikametinde ve gümrüklerde yigilma stau olmazmi.. Öyleyse herkes Macar üzeri giderken daha az yogunlugun oldugu-olacagi Hirvat- Slovenya üzeri gitmek daha mantikli geldi bana.

resadiyeli
22 Haziran 2016, 20:53
Selam Arkadasim,Iki yil önce stuttgardan yola ciktik 10 saatte macar sirb sinirin vardik tam 8 Saat bekledik gümrükde,arastirdik ayni gün slovenyada da ayni sorun olmus cünkü bayram öncesi idi ve herkesler yolda idi.Secenek olarak bencede 2 yol ,anlamadigim makedonya yunan yolu 400 kilometre daha uzun neden orasini tercih etmis arkadasim onu anlamadim.

deli-kadir
22 Haziran 2016, 20:57
Benimde tercihim kesinlikle ikinci seçenek

matrix64
22 Haziran 2016, 21:00
Bende simdiye kadar hep yunanı tercih ettim. Hem güvenli hem hızlı 430 km yolu 3h15 da geciyorsun gıcır gıcır otoyol, manzarasida var. İnsanlarida cok sicak davraniyor ve Türkçe yide catpat konusuyorlar. Ayrica Ege tarafina gidecekler içinde o kadar uzamiyor yol,200-250 km yanılmıyorsam.

denizlili88
23 Haziran 2016, 00:15
Bende simdiye kadar hep yunanı tercih ettim. Hem güvenli hem hızlı 430 km yolu 3h15 da geciyorsun gıcır gıcır otoyol, manzarasida var. İnsanlarida cok sicak davraniyor ve Türkçe yide catpat konusuyorlar. Ayrica Ege tarafina gidecekler içinde o kadar uzamiyor yol,200-250 km yanılmıyorsam.

Aynen dedigin gibi. Uzasa bile zaman acisindan daha hizli bulgardan. Bulgar komple otoban olur ise o zaman tabiki bulgari tavsiye ederim.

zipzop
23 Haziran 2016, 06:40
sagolun arkadaslar o halde bende macar üzeri gideyim bari ok78rcp

denizlili88
24 Haziran 2016, 00:30
sagolun arkadaslar o halde bende macar üzeri gideyim bari ok78rcp

Giriste Vignette almayi unutma :) bir parca kagit veriyorlar ama plaka dogru yazdigindan kontrol edip emin ol, yoksa almis olsan yanlis yazar ise ceza gelir.
Birde finansal acidan bir tavsiye daha vereyim eger dört hafta icerisinde döneceksen aylik al daha kárli olur.

Allah kazasiz belasiz gidip gelmeyi nasip etsin.
Bizim yerimize de bol bol o güzel türkiyemizin o güzel havasini kokla bol bol bizim icin :) Havasi ve topragi yeter TÜRKIYEM (valla burnumda tütüyor)