PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pollen Allergie hakkinda bilgi lazim

neunlicht
18 Haziran 2016, 14:21
Merhabalar,

Bende Pollen Allergie var ve çok sıkıntı çekiyorum..
Doktor İğne yapılabilir ama yan etkisi olur dedi..
Doğal yollardan bunun çaresi varmı ,tecrübesi olanlar yazsın
Teşekkürler

Eses26
18 Haziran 2016, 15:34
Merhaba,

cörek otu yagini hergün bi yemek kasigi tüket. Allahin izniyle faydasini görürsün. Bi tanidikda cok zorlaniyordu pollen zamani. Simdi gecdi.

tr-22
18 Haziran 2016, 15:45
Merhabalar,

Bende Pollen Allergie var ve çok sıkıntı çekiyorum..
Doktor İğne yapılabilir ama yan etkisi olur dedi..
Doğal yollardan bunun çaresi varmı ,tecrübesi olanlar yazsın
Teşekkürler

Gecmis olsun ignenin ne gibi yan etkisi olurmus yazarmisin.Bendede var Polen Allergi,izinden sonra igne vurulmaya basliycam,buda 4 yil sürüyormus,yalniz ben doktora yan etkisi olup olmadigini sormak aklima hic gelmedi.

yasin7575
18 Haziran 2016, 16:24
Slm bende merak ettim ne gibi yan etkisi olur ben suan yaptiriyorum igne 9 aydir devam ediyorum 5 yil yaptiricam

Eses26
18 Haziran 2016, 17:28
Ignenin bi zararida yok. Bi faydasida yok malesef.

tr-22
18 Haziran 2016, 18:04
Ignenin bi zararida yok. Bi faydasida yok malesef.

Ignenin faydasi olmadigini bir tek senden duyuyorum,bu ignelerin tamamini yaptigin zaman krankkasse'ye olan maliyeti 10-15 bin euro arasi oluyor,krankkasse bosuna bu maliyeti karsilarmi? sana soruyorum.
Ben karar vermeden önce dr benimle yarim saat konustu,ileride yani tedavinin yarisinda birakma maliyeti cok yüksektir diye anlatti.

Faydasina gelince,tam 100% yok etme sansin yok, ama yüzde 10,yüzde 5 kadar düsürme sansi var,bende kabul ettim,yalniz konuyu acan arkadasimizin dedigi gibi yan etkisini söylemedi,benimde sormak aklima hic gelmedi.
Burada konu acilmisken bende yan etkisini ögrenmek istedim,dogru cevaplayacak arkadaslara simdiden tesekkür ediyorum.

smeilet
18 Haziran 2016, 18:36
Cetirizin hapları işe yarar ama gün boyunca uyku getiriyor.

AKSU43
18 Haziran 2016, 18:47
slm igneyi 3 yil boyunca vurundum 5 yil olmasi lazimmis sonra vaktim olmadigi icin vede pek bir faydasini görmedigim icin biraktim cetirizin en iyi cözüm geceleri almak kosuluyla
geceleri de nefes darligi oluyor ona da astim hastalarinin kullandigi spray birebir.

zapyr
18 Haziran 2016, 19:14
Merhaba,
bendede yaklasik 20 seneden beri Bahar nezlesi /Pollenallergie var. Simdiye kadar denemedigim sey kalmadi, asisindan (Impfung) Citirizin alerji haplari, cörek otu, Keci boynuzu (Johanneskernbrot), vs. vs.
Hic bir metodun % 10 dan faydasini veya etkisini görmedim.
iki üc sene önce alerjiyi götürecek niyetiyle degil, sadece diyet nedenlerle yaklasik 3 hafta boyunca her sabah büyük bir kasenin icinde, icine Müsli veya kellogs ve yarim yemek kasigi bal ile karistirip yedim.

Bu dönem ilkbahar baslamadan yaklasik 1-2 hafta öncesiydi, yani cicekler daha acmadan. O sene alerjimin % 90 evet yalnis yazmadim % 90 yani daha dogrusu normal alerjisi olmayan insanlar kadar etkisi oldu bende.

arada sirada hapsirma falan. öbür belirtiler hic olmadi. Bunun yogurttan olduguna inandim ve öbür seneye tekrar etmeye karar verdim. Gecen sene aynisini yogurtla falan tekrarladim ve etkisi yine % 80-90 falan oldu.

Bu sene aynisini birdaha denedim, etkisi ve belirtileri o kadar az olduki, beni önceki dönemden taniyanlarin bile derhal farkina vardi bendeki degisikligi.

Bu sene Internette gezinirken biryerde Almanca haberlerde; Amerikadaki Bilim adamlarinin Pro Biotik Yogurdun, Bahar nezlesinin yan etkilerini giderdigini bulmuslar.

Biz yogurdu kendimiz evde yapiyoruz. Malzemeler kaliteli Süt, Bölgenize göre Landliebe veya Weihenstephan Alpenmilch 3,5 Fett, Maya olarak Brobiotischer natur Joghurt Marka; Landliebe Kücük cam kavanozda , veya LC1 Probiotischer Naturjoghurt veya baska markali Probiotik katkisiz yogurtlari.

Arkadaslar bunlar benim bizzat sahsi tecrübelerim, yogurdun sayesinde kurtuldum diyecek derecede faydasini gördüm. Alerjisi olan herkese taysiyemdir. Insaallah faydasini görürsünüz.

Seker hastasi olanlar, tabiiki yogurtta dikkat etmeleri lazim zannedersem, birde Lactose Intoleranz hastalari. Onlar bilir zaten.

Hayirli Ramazanlar

Zapyr

enes67
18 Haziran 2016, 20:52
@zapyr
kardes bilgiler icin sagolasin ,
bende Lactose alerjiside var , oyüzden istediyim yogurdu yiyemiyorum ancak icinde laktose olmayan yogurtlar yiyebiliyorum , bana önerebiliceyin yogurt varmi ?
Cünki ben cok caresisizim , ilac ve besin alerjiside var bende , dikkat etmessem alerhi sokuna giriyorum nefesim kesiliyor , oyüzden yaninmda adrenalin ignesi ile dolasiyorum .

Eses26
18 Haziran 2016, 22:06
@zapyr
bende Lactose alerjiside var , oyüzden istediyim yogurdu yiyemiyorum ancak icinde laktose olmayan yogurtlar yiyebiliyorum , bana önerebiliceyin yogurt varmi ?
Cünki ben cok caresisizim , ilac ve besin alerjiside var bende , dikkat etmessem alerhi sokuna giriyorum nefesim kesiliyor , oyüzden yaninmda adrenalin ignesi ile dolasiyorum .

Lactase hapini bi dene.

Sdt
19 Haziran 2016, 00:13
hocam kasenin icinde dedigin,
yogurt kasesi mi?

SesSizliK
19 Haziran 2016, 03:57
bendede gecen sene basladi polen alerjisi ve doktorum asi tedavisine baslatti, insallah faydasi olur herkese gecmis olsun

neunlicht
19 Haziran 2016, 15:41
Kemik Erimesi dedi

tr-22
19 Haziran 2016, 16:30
Kemik Erimesi dedi

Benim is yerindeki arkadas da 4yil igne vurulmus,simdilik birakmislar tablet kullaniyormus,kendisinin bana söyledigi faydasini görmüs, banada igne vurulmama tavsiye etti,yalniz senin dedigin gibi yan etkisi veya Kemik erimesinden hic bahsetmedi.

Sana tekrar gecmis olsun,bende izinden geldikten sonra igne vurulmaya basliyacam.

zapyr
20 Haziran 2016, 00:27
hocam kasenin icinde dedigin,
yogurt kasesi mi?

Tabak veya Schüssel (Kase) icinde karistirip yeyiyorsun.

Selamlar

zapyr
20 Haziran 2016, 00:46
dil altina damlatilan bir asi cesidide var ama 1-2 sene boyunca hergün bir kac sefer dilinin altina bir kac damla damlatiyorsun. zannedersem kisiye özel hazirlaniyor, ama hergün aynen kesintisiz uygulanmasi lazim, oad biraz zor.
Selamlar

Zapyr

zapyr
20 Haziran 2016, 00:49
@zapyr

Arkadas Gecmis olsun.

Aktivia marka yogurtlardan bir tanesi Laktosefrei zanedersem. istersen dikkatlice bir dene.
Bazi Laktose hastalari yogurt yiyebiliyor. ama cegunlugu Alerji korkusundan denemiyor bile.

Duyduguma göre kendi yaptigin yogurt epey durdugu zaman yani bozulacak tarihi yaklastikca Laktose orani düsüyormus diyorlar. icindeki Milchsäurebakterien Laktose zamanla yok ediyormus.

Ama herseyi sen yine dikkatlice dene, ben Doktor falan degilim, sadece duyduklarimi iletiyorum.

Sana tavsiyem: bir kac cesit kaliteli Probiotik yogurt al ve cok dikkatlice dene, sende zarari olmayani kaydet ve evde kendin o yogurdu maya olarak kullan ve kendi yogurdunu yap. onuda cok dikkatlice dene yan etkisi olmasa, hep ayni yogurdu ve Süt markasini kullanarak uygula.

Selamlar
Zapyr

zapyr
20 Haziran 2016, 00:59
Birde bunu buldum Internette MinusL marka yogurt Laktosefrei

MinusL Laktosefrei Probiotischer Joghurt mild ist erhältlich bei folgenden Händlern: diska, EDEKA, Edeka Südbayern, Hit, Kaufland, Marktkauf, Netto Marken-Discount, Real, Rewe, V-Markt, Wasgau.

Kürsat-60
20 Haziran 2016, 01:53
usta dr. danis cortison tedavisi yapsin . günde 5mg yeterli. ben 3 sene kullandim . cok sükür 4 senedir cok rahatim. yok denecek kadar az .
tabii cortison hablarini yan etgisi olan bir ilac sana iyi gelirmi bilemem. oyüzden dr. bir danis derim.

Starterbox
20 Haziran 2016, 02:59
Selamun aleykum vaktim yok şu an, bende alerjinin kralı vardı yüzde 97 tüm maddelere ve yiyeceklere alerji iğneleri bile alerji yaptı ölümden döndüm, İbrahim saracoglunun sitesine gir ve alerji için keçiboynuzu kürü var onu yap ama tamı tamına yap ne yazıyorsa uygula

enes67
20 Haziran 2016, 09:17
@Starterbox
kardes gecmis olsun , tam olarak hangi kür ? buraya yazabilirmisin , bende ölümlerden döndüm iki kere shok gecirdim hele ilki cok korkutucu idi .

fifi
20 Haziran 2016, 22:53
Selamun aleykum vaktim yok şu an, bende alerjinin kralı vardı yüzde 97 tüm maddelere ve yiyeceklere alerji iğneleri bile alerji yaptı ölümden döndüm, İbrahim saracoglunun sitesine gir ve alerji için keçiboynuzu kürü var onu yap ama tamı tamına yap ne yazıyorsa uygula

Arkadasa katiliyorum. ben de Ibrahim Saracoglunun bir kurunu uyguladim. Ayrica Ibrahim gokcekin sitesine de bakabilirsiniz. bruksel'de avrupa bayisi var.
kizimin gluten alerjisi cikmisti. onun kuru sayesinde problemi kalmadi.

Starterbox
21 Haziran 2016, 00:31
http://www.profsaracoglu.com/alerjiye-karsi-direnc-kazanmak.xhtm. Buradaki kur 3 uygula harnup kürü

xedos
22 Haziran 2016, 17:27
slm arkadaslar yapilan tedaviler kisinin bünyesinden bünyesine degisiyor biliyorum cok zor insan öyle bir zaman geliyorki camurdan bile medet umuyor bende her türlü tedaviyi uyguladim ama kendinizi hic eziyet etmeyin ben kac defa ambulansla hastaneye kaldirildim insanlara polen alerjisi dedinmi gülüyorlar size tavsiyem ki ben liste yaptim kendime neye karsi alerjim oldugunu bilmek icin yediginiz meyveleri findik fistiklari listeleyin yemeden önce Kücük parcalar olarak isirin yakalasik yarim Saat bekleyin eger göz ve bogazinizda yanma ve kasinma olmuyorsa devam edin yemeye.polen Zamani nisan ayinin baslangicidir göz kasinmalarina karsi günes gözlügü nefes darligi icinde spreyler var dikkat edin kortizonlu olmasin kilo aldiriyor bununla yasamasini ögrenin yaptiginiz her tedavi gecici ha birde eigenebulut tedevisi yatirtin ev doktorunuza kranken Kasseler Kabul etmiyor kendimiz ödüyoruz ... en azindan kendi kanimiz baska madde yok en azindan 4 sene rahat ettiriyor ... hepimize gecmis olsun...

samier
22 Haziran 2016, 19:02
Ben size sadece Bal tavsiye ederim,cünkü benim kizim,dada pollen allergi,si var ve ben ona kaldigimiz yere ait taze bal aliyorum hergün bir tatli kasigi yiyor ve suana kadar Masaallah sorunsuz yasiyor

Romeo29
23 Haziran 2016, 22:41
Herkese Selamlar ,
sitemiz de mübarek Pollern alerjisi olmayan yok gibi Mübarek..Cok büyük alerjisi olan ve shock gecirip atlatanlara cok gecmis olsun.

Bu giristen sonra kendi tecrübe mi yazmak istiyorum ;
bundan 6 sene öncesi bende de Pollen Alerjisi baslamis ama ben bunu dönemsel üsütme sandigim icin ve daha öncesi öyle bir Alerjim olmadigi icin doktora gitmedim. Sonun da öksürükler cekilemeyecek hal alinca doktora gittim ve Pollen Alerjisi teshizi koydular.
Yalniz dikkat ediyorum arkadaslarin hepsi bütün Alerjiyi "pollen Alerji " altinda topluyor. Yalniz bu cokta dogru degil zira hangi toz a ( Pollen) alerjiniz var onu bilmeniz ve ona göre davranmaniz lazim..Benim kisi sadece Frühblühe ( Birke - Hus Agaci )na alerjim varmis. Ilk birkac sene citirizin cortison ignesi arti Astma spreyi ilen kolay atlattim sezonu.
Bir zaman sonra doktorum bana hyposensibilisierung tavsiye etti.. Bu terapi durumunda belli araliklarla sana vucudunun tepki gösterdigi madde yi igneliyorlar. Düzenli olarak ve az az miktar da verildikten sonra vucut o maddeye (benim durumum da Hus Agaci tozuna ) vucudum bagimlilik gösteriyor ve terapi sonunda kurtuluyormusum. Doktorun dedigine göre terapinin basari olayi 90%.
Ilk sene mi Cortizonsuz ve cok az astma spreyi ilen atlatim.

Herkese tavisiyem öyle baskalarinin denedigi ve basarili oldugu alternativ tib terapilerini kendi vucudunuz da uygulamaniz zira vucudunuzun neyi alerjisi oldugunu veya neye nasil tepki vere bilecegini bilemezsiniz.
Muhakka ki alternativ tib yabana atilacak birsey degil ama öyle herkesin dedigini uygulamaktansa profisiyonel birilerine danisip ona göre kendinize uygun terapi yi uygulamaniz.

Herkese cok cok gecmis olsun.!

SesSizliK
24 Haziran 2016, 01:23
@@@@@Romeo29...

resmen olaya noktayi koymussun helal olsun :)

osman33
24 Haziran 2016, 14:09
bende yillar önce hyposensibilisierung yani igne tedavisi yaptirmistim. igne vurulduktan sonra yarim saat kadar doktorda beklemeniz gerekir.cünkü yan etki yapabiliyor.benim son ignemde nefessiz kaldim gidiyordum az kalsin öbür tarafa.hemen doktor cagirdilar 3 tane özel igne yedim kendime geldim cok sükür.aman dikkat igne yaptiranlar kesin doktorda denilen süre kadar beklesin. ha faydasini maalesef görmedim .bizimkiler tr ye gönderdi orada kaldim.bi kac sene sonra gecti elhamdülillah

enes67
24 Haziran 2016, 15:05
Selam
Bende önceden Hausstaub , Milbe ve Pollen alerjisi vardi , Doktorum igne tedavisi yapalim dedi , özel karisim ile 2- 3 ay falan igne tedavisi oldum , ondan sonra bir gün Alerji sokuna girdim yani nefessiz kaldim yani öbür tarafa gidiyorum dedim , cenabu Allah basa vermesin hic kimseye tekrar . Neden bukadar ilerlediyini anliyamamistim , buradaki yorumlari ve bazilarinin basindan gecenleri okudugum zaman anladimki bana igne tedavisi iyigelmemis olmayan alerjilerde meydana geldi .
Bende suan Ilac ve gida alerjiside var , hangi Doktora gideceyimi de bilemiyorum , bu isi Proffesionel olarak yapan birini ariyorum Aachen civarinda , malesef benim bulduklarim ancak Özel Doktorlar var vede garanti vermiyorlar .

Trabzon61
01 Ağustos 2022, 01:14
Degerli dostlar,öğrendiğim yeni bir bilgiyi paylaşıyorum.Yeni tanıştığım bir arkadaş anlattı,bizzat kendim farkettim dedi,başından geçeni anlattı
Konu şu pollenallergisi olanlara Arı kovanı havası(Bienenluft) cok iyı geliyormuş .kendisi arıcılığa başlamış başladığında n beri polen alerjisi azalmış.araştırması sonucu arı kovanından gelen hava olduğunu bizzat tesbit etmiş,hatta Doktora gidip ben Bienenluft Terapie yaptırmak istiyorum deyip,Überweisung alabilme imkanı varmış. Arkadaş tanıdıklarınıza tavsiye edin dedi.bende naçizane paylaştım.umarım faydalı olur dostlara.hepinize saygılar

webci
01 Ağustos 2022, 01:17
Mükemmel..
Peki bu terapistler bienenluft u nasil tedarik ediyir..
Arkadasin bu tavsiyesi acaba ispatlanmis ve coklarinda uygulanmis mi yoksa oda kulakdan duyma kafadan atmis mi..
Cunku bu terapie thuringende yasaklanmis ve geri dönüsü imkansiz alarjilere dönüsebilecegi söyleniyor..
Sadece solunum yolu iltihaplanmalarinda kullanilabilecegi ve sadece dr kontromunde mümkün deniyor..

Trabzon61
02 Ağustos 2022, 00:54
Webci kardeşim dediği küçük bir raumun icine,hortumlar vasıtasıyla hava akışı veriliyormuş..benim böyle bir sorunum olmadı.Arkadas düzgün bir insan.kendi deneğini ve memnun kaldığını ve tanıdıklarına tavsiye edebileceğimi söyledi.bende foruma yazıp belki bir faydam olur diye düşündüm.sağılarımla

webci
02 Ağustos 2022, 02:07
Eyvallah
Tesekkürler...

sinanb
02 Ağustos 2022, 19:05
Polen alerjisi Icin önerilen mutlaka bulundugunuz sehirde Dogan yollardan üretilen bala ulasma imkaniniz varsa sabah aksam Bir yemek kasigi bal yemeyi deneyin.

delitürk
10 Ağustos 2022, 17:45
Be Dede vardı Bir Dr Arkadas Kulak Arkası tarafından kulak memesi ve yan taraftan Akupunktur yapdi ve şuan Allah'a şükür çok iyiyim. Önceleri çok zor nefes alıyordum citirizen hapınıda kullanmıştım pek faydası olmamıştı. Lorona Akut diye birhap var sanki o daha iyi gelmişti gibi.

.onur
10 Ağustos 2022, 21:06
Ben coronadan dolayı düzenli bir şekilde D vitamini aldım bu yıl Rabbime şükürler olsun hiç anlamadım polenleri
Polen alajisi olanlar bence şimdiden d vitaminine başlasınlar ben çok faydasını gördüm.Rosmanda 7000 ilk var haftada birtane alıyorsunuz

iskete
07 Kasım 2022, 16:45
her ilacin yan etkileri vardir bunu u8nutmamamk gerekir yan etkisi olmayan ilac yoktur
hatta bitkisel ürünlerin bile yan etkileri var

Gezgin19
08 Kasım 2022, 23:08
Merhaba arkadaslar,
ilk baslarda sadece bir arkadas konuya deginmis. Bu dertten muzdarip olanlara yegane tavsiyem; Cörek Otu Yagi! Soguk sikma yag olacak, süzülmemis olsun. Bulundugumuz yerde birkac kisiye tavsiye ettim, artik cok rahatlar.
Sabahlari ac karnina 1 yemek kasigi yetiyor, istenirse gece yatmadan da tekrar bir kasik alinabilir. Bu yemeklerde ve salatada bile kullanilabilir. Nihayetinde birkisel bir yag.
Cörek otunun faydalarini lütfen Internetten biraz arastirmanizi tavsiye ederim!
Gecmis olsun dileklerimle.

izmirefesli
09 Kasım 2022, 13:59
2010 yılından beri bu illeti çekiyorum denemediğim şey kalmadı bu arada o tarihten bu tarihe her ay Hautarzt a tedavi amaçlı iğne oluyorum Hyposensibilisierung deniyor, oda olmasa yandım Alerjinin biri bitse başkası başlıyor bu kez onun için aşı Allah'ım kimseye vermesin çok çektim bu Alerjiden halada çekiyorum