PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buzdolabi sogutmuyor !

Selcuk8
15 Haziran 2016, 17:26
evet arkadaslar 15 senelik privileg marka buzdolabim(alt tarafi tiefkühl üst tarafi normal kühlschrank) birdenbire sogutmamaya basladi, hangi ayari verdiysem yok sogutmuyor yani eskisi gibi motor seside gelmiyor elektrik var ..
bu sorunun nedeni ne olabilir sizce?

hOrOz
15 Haziran 2016, 17:48
evet arkadaslar 15 senelik privileg marka buzdolabim(alt tarafi tiefkühl üst tarafi normal kühlschrank) birdenbire sogutmamaya basladi, hangi ayari verdiysem yok sogutmuyor yani eskisi gibi motor seside gelmiyor elektrik var ..
bu sorunun nedeni ne olabilir sizce?

Thermostat veya komprosör bozulmuş olabilir
ama 15 senelik buzdolabı çok elektirk harcıyordur artık yenisini alma sırası gelmiş
+++ Buzdolaplarına bazi elektrik şirketleri 50€ para bile veriyor

antika
15 Haziran 2016, 17:55
gazini kontrol ettir masrafi biraz fazla ise hic ugrasma derim sahsi fikrim

Selcuk8
15 Haziran 2016, 18:04
@horoz dedigin gibi thermostat yada kompressor olabili, elektrik konusunda cok haklisin zaten benim yeni cift kapili dolabim var,ben sadece onu fiyati cok olmamak suretiyle tamir ettirip yedekte kullanmak istemistim ..yapacak bir arkadas bulabilirsem yaptiririm eger bulamazssam cöpe yollarim

@antika gaz olayi bildigim kadariyla eger bir yerde gaz kacagi olursa gaz bitiyormus, ve tekrar dolduruldugunda belli bir süre idare edip tekrar bitiyormus gaz..
aslinda pek ugrasmakta istemiyorum

Dolunay35
16 Haziran 2016, 00:14
Birde buraya resim ekleyebilseydin iyi olurdu,markasini yazmissin fakat birde Model numarasini yazabilsen belki yardimci olabiliriz.

iyi forumlar

Selcuk8
21 Haziran 2016, 09:56
is yogunlugundan mesajini yeni gördüm usta
burda ekliyorum
http://www.yukleresim.com/images/2016/06/21/1e35f435ac745df795bbf9f60a388112.jpg

aslinda dolap 10 yildan fazla ise degmez,ve benim dolabim 16 yillik; hani dedim belki siradan bir parca bozulmustur olurya

tolgahamburg
21 Haziran 2016, 09:58
fişini çek 1-2 gün bekle sonra tekrar çalıştır belki arada kanallarda donma olabilir

sadik
21 Haziran 2016, 11:50
nonfuros buzdolabi isi acik unutulursa ic taraftaki kanallar tikaniyor 24 saat kaptip acilirsa düzeliyor .Bidene bakalim
Benim basima 2 defa geldi büyle durum üsttaraf narmal calisiyor alt buzluk sogutmuyordu

korayce
03 Temmuz 2016, 23:57
arkadaslarin dedigi gibi fisi cikar biraz beklet sonra fisi taktiginda dolabi dinle motor devreye giriyormu??eger devreye giriyor ve calismaya devam ediyorsa gaz kacagi olabilir.eger devreye girip birkac saniye sonra cit diye ses gelirde motor calismazsa termik kesiyordur.motorun yanindaki röle ve termik bozukda olabilir motor yanmista olablir.