PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hac icin Is veren icin izin belgesi!

tshanifi
13 Haziran 2016, 22:04
Hayirli Aksamlar Arkadaslar,

seneye kismet olursa Haca gitmeyi düsünüyorum, isyerindeki Patron
benden Haca gitmek icin yazili kagit istedi. Nasil birsey yazabilirim, Haca
gitmek icin izin isteyecegim. Bir bilgisi almancasi iyi olan arkadas yardimci olursa cok
sevinirim.

Saygilar ve Sevgiler

hOrOz
16 Haziran 2016, 18:05
Hayirli Aksamlar Arkadaslar,

seneye kismet olursa Haca gitmeyi düsünüyorum, isyerindeki Patron
benden Haca gitmek icin yazili kagit istedi. Nasil birsey yazabilirim, Haca
gitmek icin izin isteyecegim. Bir bilgisi almancasi iyi olan arkadas yardimci olursa cok
sevinirim.

Saygilar ve Sevgiler

arkadaşım bir yerde okumuştum hatta işveren hacca gitmek isteyenlere özel izin vermek zorunda diye

bir araştıralım

canikom
25 Temmuz 2016, 12:59
Selamun aleykum,
acik konusmak gerekirse neden böyle bir kagid istedigini anlayamiyorum.
Normal izin alacagini söyle ve tarihlerinide yaz. Senin tatilde ne yaptigin patronunu ilgilendirmez ki..
Sormamda bir mahsur yok ise, patronun alman mi?
Saygilar

hope41
25 Temmuz 2016, 16:23
Selamun aleykum,
acik konusmak gerekirse neden böyle bir kagid istedigini anlayamiyorum.
Normal izin alacagini söyle ve tarihlerinide yaz. Senin tatilde ne yaptigin patronunu ilgilendirmez ki..
Sormamda bir mahsur yok ise, patronun alman mi?
Saygilar

Ayni seyi bende yazacaktim ama arkadas sanirim ekstradan izin alma olayini ögrenmek istiyor. Ya da örnegin arkadas 4 hafta full izini almak istiyor, is yeride 2 hafta veririm iki haftayi ayri veririm filan diyorsa böyle bir durum icin arkadasa en az 3-4 hafta izin lazim oldugunu gösteren bir kagit lazim olmus olabilir!

Hic duymamistim hac icin ayrica izin hakki oldugunu ama bilmedigimiz cok sey var tabi ki bu kanunlardan, eger böyle birsey var ise süper olur tabi :)

gamberoglu2000
25 Ağustos 2016, 07:14
adam senin hacca uzaya gitmeni ne yapsin boyle bir seyi ilk defa duyuyorum hac izni diye bir sey olurmu?bu arkadas saniyorum daha fazla izin alma yolunda is verende hay hay deyip kisitli sekilde sen kagit getir diyor oralarda bir sey olursa yada bu is kranka donerse elindeki kagitla daha kolay isten atabilir.Ben izine ciktiktan sonra ne yapsin patron senin nereye gittigini istersen izin al ben savasa gidiyorum de gule gule derler yalniz ilk is gunu saati burda olacaksin derler adamlar para oduyor sana alman patron bilmem ne patron diye bir sey yok sonucta arabistanda degiliz istenen kagit tamamen is verenin kendini garantiye almasi ki buda dogrudur.

hOrOz
25 Ağustos 2016, 10:02
adam senin hacca uzaya gitmeni ne yapsin boyle bir seyi ilk defa duyuyorum hac izni diye bir sey olurmu?bu arkadas saniyorum daha fazla izin alma yolunda is verende hay hay deyip kisitli sekilde sen kagit getir diyor oralarda bir sey olursa yada bu is kranka donerse elindeki kagitla daha kolay isten atabilir.Ben izine ciktiktan sonra ne yapsin patron senin nereye gittigini istersen izin al ben savasa gidiyorum de gule gule derler yalniz ilk is gunu saati burda olacaksin derler adamlar para oduyor sana alman patron bilmem ne patron diye bir sey yok sonucta arabistanda degiliz istenen kagit tamamen is verenin kendini garantiye almasi ki buda dogrudur.

Auch einem in Deutschland wohnenden und arbeitenden Muslim steht das Recht zu, eine Pilgerfahrt nach Mekka zu unternehmen.
Den dafür notwendigen Urlaub hat ihm sein Arbeitgeber zu gewähren – gegebenenfalls als unbezahlte Freistellung.
Wann und wie lange der Betroffene dem Unternehmen fernbleibt,
bedarf dabei aber immer der beiderseitigen Abstimmung. Jegliche „Selbstbeurlaubung“ ist gesetzwidrig.
Doch das eigenmächtige Handeln zwecks Ausübung der religiösen Glaubenspflicht muss im Rahmen einer umfassenden Interessenabwägung
von Arbeitgeber und Arbeitnehmer nicht unbedingt zur fristlosen Kündigung führen.

Arbeitsgericht Herford (Az. 1 Ca 1457/12).

TipiTip
25 Ağustos 2016, 10:10
Şimdi belki arkadaş yazmak söylemek istediğini ifademe edemediği ortada

Hemen hücuma saldırıya geçmeye gerek yok

Kibarca * arkadaş konuya biraz açıklık getir *
Diye yazsaydınız yeterli olur oda açıklama yapardı

Hac izini diye birşey duymadım olduğunuda sanmıyorum

Türkiye'de böyle bir izin türü yok
Almanyada neden niçin olsun ???

Ama izinin yeterli gelmiyorsa parasız izin istiyorsan
O zaman olay değişir

Yazılı kısa bir açıklama ister istemeyede hakkı var

Sonuçta bunların *Versicherungstechnisch*
Diye kullandıkları bir kelime var ondan dolayı ister

Parasız izinde senin ödemeleri mesela kim ödeyecek diye

Rentenkasse Krankenkasse Sozialabgaben vs vs vs

gamberoglu2000
25 Ağustos 2016, 11:02
horoz usta sana bir sey anlatayim ben kendim buyuk firmada calisiyorum bu firmada namaz saatlerinde is birakip namaz kilmaya gitmek serbestti boyle hak vardi 10 senedir bu hakki sildiler glaubenizi evinizde yada pauselerde yapabilirsiniz dediler su an boyle bir hak yok.Arkadaslarimin calistigi ayri buyuk firma oradada ayni sey oldu iptal ettiler bu namaz islerini filan.Nedeni aslinda adamin kafasi estimi cekip gidiyorlardi baktilar zarar var kaldirdilar su anda birakin namaz kilmayi sigara icmek icin kart basicaksiniz dediler simdi ortada ne sigara icen ne namaz kilan kaldi bunlari bizzat yasadim zanan para devri boyle seylere musade edecek firmalar varsa plakat ve madalya vermek lazim bu devirde.